Az amerikai cég a virtuális hálózati technológiát eredetileg a NetScreen csúcsminőségű rendszereihez – a NetScreen-500-as, 1000-es és 5000-es sorozatához fejlesztette ki. A VLAN túlnyomórészt nem fizikai, hanem logikai úton választja szét a hálózatot külön szegmensekre, amellyel egyedi biztonságpolitika alkalmazható az egyes zónákra. A rendszergazdák a virtuális és fizikai interfészeket egy belső, logikai hálózatba csoportosíthatják, és külön beállításokat határozhatnak meg mindegyik hálózati partícióhoz. Lényegesen egyszerűbb így a hálózat integrálása, csökkenti a kezelési időt és a költségeket.
Bata Miklós, a NetScreent Magyarországon képviselő Telindus Hungary vezetője szerint a VLAN technológiának a 200-as készüléksorozatba építése azt eredményezi, hogy a vállalatok a kisebb teljesítményű és kapacitásigényű telephelyein is alkalmazni tudják a módszert. Az új jellemzőkkel megtöbbszörözhető egyetlen készülék képessége, a tűzfalvédelem és a virtuális magánhálózat kiterjeszthető több hálózati szegmensre. A NetScreen-204-es és a NetScreen-208-as készülékek 18 biztonsági zónát és 32 virtuális LAN kapcsolatot képesek támogatni.
A virtualizálás beépítése a NetScreen-200-as sorozatú készülékekbe csak az egyik lehetőséget mutatja be azok közül, amelyekkel megkönnyíthető a rendszergazdák számára a hálózatüzemeltetés és -telepítés, valamint a hálózat mélyebb rétegeiben a biztonság növeléséhez szükséges idő és költségek minimálisra csökkentése – mondta David Flynn, a NetScreen elnökhelyettese. A jövőben fontos piaci tényező lesz a biztonsági eszközök funkcióinak bővítése a hatékonyság növelése és a költségtakarékosság érdekében.
Az új ScreenOS kiadás, a 4.0.2 verzió, amely virtualizálási funkcionalitást biztosít a NetScreen-204-es és 208-as készülékekhez, már letölthető.