Connect with us

technokrata

Teszt: LG Spirit 4G LTE – Mint a nagyok

Mobil tesztek

Teszt: LG Spirit 4G LTE – Mint a nagyok

Míg a ülsejében egyértelműen a drágább LG modelleket idézi a Spirit, a belsejét már az elérhetőbb árhoz alakították. A modell azért nem okoz csalódást.

Ugyan sokan figyelik érdeklődve a csúcskategória újdonságait, a legtöbben mégis egy középkategóriás modell mellett teszik le a voksukat. Az LG nem bízta a véletlenre, idén tavasszal egyből négy  középkategóriás újdonsággal jelent meg a piacon. Közéjük tartozik a Spirit is, ami 4G LTE csatlakozást, négymagos pocesszort, trendi külsőt és egy 4,7”-es, HD képernyőt ad a pénzünkért. Megvizsgáltuk, hogy vajon tényleg olyan jó-e a telefon, mint azt az LG állítja!

Csomagolás

Egy egyszerű, türkiz-citromságra dobozban érkezett hozzám a Spirit. A dobozt kinyitva a tesztkészüléket, a microUSB kábelt, a töltőfejet és egy 3,5 mm-es jack kábelt találtam.

IMG_3135

Ez utóbbival könnyedén rácsatlakoztathatjuk a telefonunk például az autónk fejegységéhez.

Külső

Akárcsak a Leon, úgy a Spirit is az elmúlt időszak LG csúcsmodelljeinek a mintájára készült el, így a hozzáértők felfedezhetik a G Flex 2 és a G3 illetve G4 formai elemeit. Ez persze egyáltalán nem hátrány, sőt még az ívelt kialakítás is visszaköszön. Igaz, ez költséghatékony módon csak a készülékházat érinti, a képernyő hagyományos maradt.

IMG_3131

Apropó képernyő, egyáltalán nem kicsi megjelenítőről van szó, hiszen egy HD felbontású, 4,7”-es egység foglalja el az előlap nagy részét. Alatta az LG logót, míg felette az 1 megapixeles előlapi kamerát és a beszélgetésekhez használható hangszórót találjuk. A microUSB csatlakozó a mikrofonnal együtt az alsó élre került, míg a 3,5 mm-es jacket a telefon ellenkező oldalán helyezték el a mérnökök.

IMG_3133

A legújabb LG mobilokhoz hasonlóan a Spirit is a hátoldalán hordozza a hangerőállító- és a bekapcsológombját. Ez a gyártó állítása szerint kényelmesebb használatot garantál. Ha radikálisan nem is jobb a többi megoldásnál, kétségtelen, hogy kényelmesen használható. A 8 megapixeles kamera és a LED villanó mellett a hangszóró rácsait figyelhetjük meg. Ma már kissé szokatlan, de a hátlap leszedhető. Miután eltávolítottuk a burkolatot az első ami feltűnik, az a 2100 mAh-es akkumulátor. Felette a microSD foglalatot találjuk, a hátlap további kémlelése során pedig az NFC érzékelőjére lehetünk figyelmesek.

Hardver/Szoftver

Az LG Spirit működését egy Snapdragon 410-es lapkakészletű, 1,2 GHz-es négymagos processzor garantálja, 1 GB RAM és 8 GB memória társaságában (amiből csak alig 2,5 GB használható fel). A hardver az Android 5.0 Lollipop kiadását futtatja, ezúttal is az LG saját felületével.

11805658_1159117207448625_1189166519_n

Ha szemkápráztató gyorsaságról nem is, de korrekt működésről azért be tudok számolni, a Spirit jól megbirkózik a rá nehezedő feladatokkal. Apróbb akadások az erőforrás igényes programoknál, illetve kifogyó RAM esetén történnek.

11780396_1159117214115291_1046324420_n

Egyedi programokkal ezúttal sem vagyunk eleresztve, a fedélzeten az LG távsegítség alkalmazása a RemoteCall Service, a vállalat saját szoftveráruháza a SmartWorld, a Polaris Office dokumentumkezelő és a fájlkezelő alkotja az extra alkalmazásokat. Persze ez sem rossz és a tény, hogy emellett az összes Google alkalmazás is használható, azért már jelzi, hogy a csomagból kibontva is egy használható telefonnal van dolgunk.

Multimédia

Nem bonyolították túl a kameraszoftvert, gyakorlatilag a legszükségesebb funkciókkal találkozhatunk. A felbontás mellett az időzítőt, a hangvezérlést és az üzemmódot állíthatjuk más nincs. Kissé furcsa ez manapság, főleg annak fényében, hogy a legtöbb gyártó igyekszik minden opciót megadni a felhasználónak. Az LG máshogy döntött, azonban a legfontosabbat, vagyis a 8 megapixeles kamerát szerencsére nem rontották el.

20150723_125039

A képek egész jók, talán egyes esetekben kissé elmossa a részleteket a szoftver a zajcsökkentés érdekében. Videót Full HD felbontásban rögzíthetünk, míg szelfiket 1 megapixeles méretben küldhetünk tovább.Videókat a gyári lejátszóval nézhetünk vissza, a szoftver szerencsére könnyedén megbírkózik a népszerű formátumokkal.

19700103_045844

Kapunk zenelejátszót is, a szoftver album, előadó, dal és lejátszási lista szerint tudja csoportosítani a muzsikákat. Ezen kívül nem maradt ki az FM-rádió sem, igaz ehhez mindenképpen csatlakoztatni kell a headsetet. Ennek a hangminősége egyébként megfelelő, bár azért az audiofil közösség biztosan nem zárja majd a szívébe.

Adatkommunikáció/Üzemidő

Ahogyan a már a dobozon is kihangsúlyozzák a Spirit LTE képes, így a leggyorsabb hálózatokon is könnyedén szörfölhetünk vele.

IMG_3134

Ezen kívül természetesen nem maradt ki a Bluetooth 4.1, az NFC, az n-es szabványt támogató WiFi és az A-GPS sem. A széleskörűen használható telefon a nagyméretű akkumulátornak hála jól bírja, visszafogott nyomkodással két napig is elmegy.

Végítélet

Egy minőségi telefont tett le az asztalra az LG, a Spirit biztosan sokak tetszését nyeri majd el. Komolyabb hibája nincs, az ára is jó (50-55 ezer forint kártyafüggetlenül), így aki nem szándékozik sokat áldozni a csúcstechnológiára, az bátran válassza a dél-koreai gyártó újdonságát.



Szólj hozzá!

További Mobil tesztek

LG Spirit

  Megjelenés éve: 2015
  Pro:  
  - Elegáns külső
  - Korrekt hardver
 
  Kontra:  
  - A memóriából csak 2,5 GB hozzáférhető
 
  Méretek:  
  • kijelző mérete: 4,7"
  • kijelző felbontása: 1280 x 720"
  • kijelző típusa: IPS LCD"
  • eszköz mérete: 133.3 x 66.1 x 10 mm
  • tömeg: 124 gramm
 
  Hardver:  
  • processzor: négymagos, 1.2 GHz Cortex-A53
  • memória: 1024 MB
  • háttértár: 8 GB
  • bővíthetőség:  
  • kártya típusa: microSDHC
  • portok: microSD, 3,5 mm jack
 
  Multimédia:  
  • kamera felbontás: 8
  • video chat:  
  • video felbontás: 1080p
  • FM rádió:  
  • 3D:  
 
  Hálózati adatok:  
  • mobil: LTE/3G/GSM
  • WiFi: 802.11 b/g/n
  • Bluetooth: Bluetooth 4.1
  • GPS: A-GPS
  • NFC:  
 
  Szoftverek:  
  • op. rendszer: Android 5.0 Lollipop
  • spec. szoftverek:
 
  Akkumulátor:  
  • gyári adatok: 2100 mAh
  • tapasztalat: átlagos használattal 2 nap
 

ÖSSZEHASONLÍTÁS

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés