A finn úriember mínusz 196 fokra lehűtött, s éppen ezért már folyékony állapotban leledző nitrogént használt fel. Alaplap gyanánt egy ASUS modell teljesített (P4T533-C), 800 MHz-es Samsung RDRAM-ok voltak a gépbe szerelve, a grafikus vezérlő pedig egy GeForce 4 MX440-es volt. Operációs rendszer gyanánt Windows XP került fel a számítógépre.
Természetesen központba a 2,8 GHz-es, vadonatúj Pentium 4-es került. A processzor köré (és felé) csavart ˝tölcsér˝ révén közvetlenül a P4-esen ülő ˝fagyasztóborda˝ belsejébe tölthette az úriember a hűtőfolyadékot, azaz a likvid állapotú nitrogént. Ezek után hamarosan bekövetkezett a drasztikus hőmérsékletcsökkenés, melyet ki lehetett használni az órajel növelésére.
A Sisoft Sandra tesztprogram szinte hihetetlen értéket mutatott a monitoron: több mint egy gigaherzes órajel-növekedést is elviselt a processzor: folyamatos működés mellett 3,917 GHz-ig sikerült húzni szerencsétlen P4-est. Sőt, egy egész pici FSB növeléssel majdnem elérték az álomhatárt: ekkor 3,998 GHz-es értéket jelzett a mérőprogram.
Bizonyítékképpen a cikk végén található kép szolgál, azonban érdemes a kapcsolódó linkre is kattintani, ahol picit részletesebben is látszik, hogyan és mit csinált a vállalkozó kedvű finn. Módszerét mindenesetre senkinek sem ajánljuk, a folyékony nitrogén könnyen fagyási sérüléseket okozhat!