Több millió zenekedvelő számára már régóta csak legenda, a zeneipar azonban szinte az utolsó percekig ellenségként tekintett a Napsterre. Kedden azonban a veszély végleg elhárult, miután egy amerikai csődbíróság megakadályozta a csődbement Napster eladását. A wilmingtoni bíróság bírója, Peter Wlash indoklása szerint a Napster elnöke, Konrad Hilbers csakis a Bertelsmann érdekeit szem előtt tartva készítette fel a céget az eladásra. Bizonyítékként egy e-mailt hoztak fel, melyben Hibers tudatja a Bertelsmann vezetőségével, hogy üzleti döntéseit a Bertelsmann érdekeit szem előtt tartva hozza.
A helyzet azonban akkor sem lett volna sokkal jobb, ha a bíró jóváhagyja az eladást. A Bertelsmannál ugyanis nemrég vezetőcsere történt, Gunter Thielen, az új CEO elődjével ellentétben nem támogatja az online értékesítést, a Bertelsmann több online üzletből kivonul (lásd BOL).
Az 1999-ben a 19 éves Shawn Fanning által alapított Napster valaha 65 millió felhasználóval büszkélkedett, a zeneipar azonban minden lehetséges eszközzel megpróbálta megakadályozni a szabad file-kereskedelmet. A Bertelsmann tulajdonában levő BMG is károsult a Napster tevékenysége révén, a Bertelsmann azonban támadás helyett a támogatás mellett döntött. A terv legalábbis az volt, hogy a Napstert egy legálisan működő, fizetős szolgáltatássá változtassák. Azóta a Bertelsmann közel 80 millió dollárt invesztált a Napsterbe, a pénz azonban most már véglegesen odaveszett.
A Napster gyengélkedése után szinte azonnal megjelentek a klónok (mint Kazaa, Gnutella), a Napstert pedig szép lassan leírták a felhasználók. Azóta ugyan történt néhány próbálkozás a file-cserélgetés fizetőssé tételére, azonban egyik sem vezetett igazán áttöréshez.
A Napster maradék 42 munkatársa már megkapta a felmondását, a Napster honlapján pedig már csak ennyi szerepel: Napster was here (itt jártam, Napster).