Az IBM egyik jogi képviselője, David Marriott elmondása szerint az SCO egyik, a témában érdekelt alkalmazottja a két operációs rendszer forráskódjának összehasonlítása során a több tízmillió sorból körülbelül háromszázat talált ˝valahogy hasonló˝-nak. Marriott szerint ezek a sorok egyrészt nem egyeznek meg száz százalékig, másrészt jogilag nem is képviselnek jelentős mennyiséget. Az ügyvéd azt is közölte a bíróval, hogy az SCO eddig nem tett eleget a jogsértő kódrészletek pontos bemutatására való felszólításnak, mégpedig szerinte azért, mert nem is rendelkezik a vádjait alátámasztó bizonyítékokkal.
Ez utóbbi természetesen a Kék Óriást okolta, mondván hogy az nem biztosította az összes szükséges információt a bizonyításra. Az SCO jogi képviselője arra kérte a bírót, hogy kényszerítse az IBM-et a részletes kódsorok bemutatására – a bíró azonban nem hozott egyelőre döntést ebben a kérdésben (sem).
Korábban történt
A lassan másfél éve húzódó jogi vitában már többször szemére vetették az SCO-nak, hogy az általa nehezményezett forráskód-megosztásról nem szolgált pontos információkkal. A UNIX jogokat birtokló cég ugyanis mindeddig nem adott teljes képet arról, hogy szerinte mely részleteket vette át az IBM jogtalanul a Linuxba. Éppen emiatt közölte egy bíró még márciusban a vállalattal, hogy több információra van szükség a per folytatását illetően, ezért arra kötelezte az SCO-t, hogy nyújtsa be az ominózus kódrészleteket. A bővebb tájékoztatásra való felszólítás egyébként a Kék Óriásra is vonatkozott.
Az SCO még februárban egészítette ki korábbi keresetét, melyet az IBM ellen nyújtott be: további két indítékkal toldotta meg a beadványát, mindkettőért újabb 1-1 milliárd dolláros kártérítést követelve a Kék Óriástól. Ezzel a két újabb igénnyel 5 milliárd dollárt akar az SCO bevasalni az IBM-től. Az újabb vádak között szerepelt az IBM-nek az a döntése is, miszerint annak ellenére folytatta UNIX és UNIX-rokon (értsd: linuxos) termékeinek a forgalmazását, hogy az SCO megszüntette a Kék Óriás UNIX-licencét. A szoftvercég egyébként a 2.4x, a 2.5x és a 2.6x linux-kerneleket tartja üzletmenetére sértőnek, az SCO szerint ezek az aktuálisan használt rendszermagok (is) tartalmaznak olyan részleteket saját UNIX-os forráskódjából, melyek előzetes megegyezés nélkül kerültek bele a magba.
Az IBM utolsó nagyobb lépése április magasságában történt, akkor az SCO-t viszontperelte saját szabadalmainak megsértése végett.