A két intézmény jelenleg hét kórházi létesítményben és három háziorvosi központban nyújt diagnosztikai képalkotási és radiológiai szolgáltatásokat. A jelenleg előkészítés alatt álló Videocare távgyógyászati projekt keretében a radiológiai szolgáltatásokat Ontario állam további 41 közkórházára is kiterjesztik.
A Cisco egészségügyi hálózati megoldásának egyik összetevője, a Cisco e-Radiology rendszer lehetővé teszi a képek hálózati tárolását és elérését, így a páciensek képanyaga bárhonnan azonnal elérhető. Az adat-, kép- és hangátvitel egyetlen hálózaton zajlik, így csökkenthetők a telepítési és a felügyeleti költségek, javul a megbízhatóság és a rendelkezésre állás, a betegekről készült felvételek pedig valós időben elérhetők, ami segíti a hatékonyabb diagnosztizálást és a terápiát.
A felvételeket a diagnosztizáló orvos azonnal megtekintheti, miközben a rendszer a képeket perceken belül összekapcsolja a vizsgálati eredménnyel és a páciens anyagával. Az adatokhoz azonnal hozzáférhetnek a beteggel foglalkozó orvosok és nővérek is, akár a baleseti részlegen, akár a műtőben. A további tervek közé tartozik, hogy a felvételeket el lehessen juttatni a páciens lakóhelye szerinti közkórházba és háziorvosának rendelőjébe is.
„A Cisco Systems szakembereivel együttműködve megtervezett és bevezetett új hálózati infrastruktúránk olyan radiológiai és képalkotási szolgáltatásokat biztosít, amelyek a legjobban felszerelt kórházak lehetőségeivel is felveszik a versenyt.” – jelentette ki Diane Bettie, a város kórházainak egészségügyi információs rendszereiért felelős informatikai igazgató. A hálózat a Cisco optikai átvitelt, útválasztást, kapcsolást, adatvédelmet és IP-kommunikációt biztosító technológiáján alapul.
Az innovációt segítő platform
A kórházak újonnan felépített adatközpontja elsőként állt át teljesen a Cisco vezeték nélküli és IP-kommunikációs technológiájára, és ezzel a kórházak első „tisztán IP” alapú épülete. A tartalék adatközpont 2005 tavaszára fog elkészülni. A város kórházaiban több mint 17 ezer munkaállomás és telefonkészülék csatlakozik a hálózatra. Idővel valamennyi intézmény IP-hálózatot fog használni, így megszüntethetik az alközpontok (PBX) karbantartásával és frissítésével járó költségeket, miközben a felhasználók a telefonkészülékeken számos új szolgáltatást vehetnek igénybe.
A fejlesztés alatt álló alkalmazások egyike a Cisco Emergency Responder segélyhívó rendszer, amely pontosan megadja a hívó fizikai helyét a kezelő képernyőjén. Az integrált nővérhívó alkalmazás kézi készülékekre juttatja el a betegadatokat, és kétirányú beszédátvitelt biztosít a nővér és a kezelőorvos között. A kórházban hamarosan megvalósuló vezeték nélküli raktári rendszer pedig lehetővé fogja tenni a raktárkészlet minimalizálását és a raktárból történő közvetlen rendelést.
„A Cisco hibatűrő, biztonságos, gyorsan reagáló és könnyen elérhető orvosi célú hálózata megfelel a leállást nem tűrő egészségügyi környezet sajátos követelményeinek.” – fejtette ki Brantz Myers, a Cisco Systems Canada igazgatója – „A London Health Sciences Centre és a St. Joseph´s Health Care olyan új szolgáltatásokat és alkalmazásokat fejleszt az IP-hálózatra, amelyek javítják a betegellátást, és hatékonyabbá teszik az egészségügyi intézmények és az ott dolgozók munkáját.”