„A gyakorlati szakemberek többsége szerint az üzleti intelligencia projektek kivitelezésének 60–80 százalékát az ETL funkciók megtervezésébe és kifejlesztésébe fektetett munka teszi ki.” – állapította meg a The Data Warehousing Institute (TDWI) 2003-ban megjelent, Wayne Eckerson és Colin White által jegyzett, „Evaluating ETL and Data Integration Platforms” című tanulmánya – „Mivel az adatok kinyerése, átalakítása és betöltése ilyen ésszerűtlenül sok erőforrást emészt fel, célszerű optimalizálni az üzleti intelligencia környezeteknek ezt a rétegét.”
A SAS Enterprise ETL Server az alábbi módokon fokozza a hatékonyságot:
• Csökkenti az ETL-fejlesztésekhez általában szükséges idő és egyéb ráfordítások mennyiségét. Megkönnyíti a már kifejlesztett megoldások karbantartását azáltal, hogy a fejlesztők számára könnyebb hozzáférhetőséget biztosít a legkülönbözőbb külső adatfile-okhoz, beleértve egyedi formátumokat, mégpedig a legtöbb más gyártó termékeinél általában szükséges egyedi kódolás nélkül.
• Segíti a fejlesztők munkáját a kezelőfelületen elérhető varázslókkal, melyek egyszerűbbé teszik a metaadatok rögzítését az átalakítási szinten. Ennek köszönhetően az adattárház adatai forrásuktól függetlenül könnyebben követhetők és frissíthetők. Ezenfelül az adattárház ETL-szintjén lényegesen konzisztensebb és hitelesebb információkat biztosít.
• A fejlesztés során a kritikus ETL-rutinok valós időben futtathatóak az üzenet-várósort kezelő termékeken (például az IBM WebSphere MQ, a Microsoft MQ és a TIBCO TIB/Rendezvous termékén) és webes szolgáltatásokon, ami hatékonyabb ETL-folyamatot eredményez.
• Adat-visszakövetési és hatáselemzési képességei többet nyújtanak, mint más gyártók ETL-eszközei, átláthatóbbá teszik az ETL-folyamatokat az informatikai munkatársak és a döntéshozók számára, valamint csökkentik az ETL-fejlesztés költségeit. A SAS Enterprise ETL Server a projekt teljes élettartama alatti összes változtatást vezeti, így ezek azonnal egyeztethetők a más forrásokból származó információkkal, és a személyi változásoktól függetlenül biztosítják a tudás megmaradását. A változástörténet rögzítése egyúttal biztosítja az ETL folyamatból kinyert információk helyességét és megbízhatóságát is.
A SAS Enterprise ETL Server szerves része a SAS9 Intelligence Platformnak, mely a SAS9 technológia- és megoldáscsalád alapja. A SAS az adatkezelő eszközöktől az üzleti kimutatáskészítő interfészeken át a páratlan analitikai megoldásokig megbízható és könnyen használható technológiát kínál, mely a korábbi beruházásokra építve azonnal érzékelhető eredményeket hoz.