A Winter Corporation 20 ország 11 iparágában végezte felmérését az „adatbázis legek” rangsorolására. A kutatásban résztvevő cégek adatbázisainak igazoltan el kell érni egy előre meghatározott minimális méretet. A program az adatbázisok azonításán túl bemutatja azok készítőit és működtetőit, a terméket, a platformot és az architektúrát is, amelyek együttesen az adatbázisok határait tágítják.
A kutatás számos érdekes eredménnyel szolgált az adatbázisok fejlődéséről. A legnagyobb adatbázis mérte megháromszorozódott két év alatt, túllépve a 100 TB-os határt. A sorok/rekordok száma ugyanezen időszak alatt megötszöröződött, elérve a 2,8 trillió sort. 2005-ben első alkalommal a csúcsterhelés túllépte az egymilliárd SQL parancsot óránként, és szintén az első alkalommal a Linux megjelent a legnagyobb adatbázisok platformjaként.
A kutatás további megállapításai:
• A világ legnagyobb kereskedelmi adatbázisa a Yahoo! 100 TB-os Oracle adatbázisa, amely egyben a világ legnagyobb kereskedelmi adattárháza is. Az idei nyertes több mint háromszor nagyobb a két évvel készített hasonló felmérésben első helyen végzett – szintén Oracle – adatbázisnál.
• A világ legnagyobb kereskedelmi UNIX adatbázisa Oracle-n fut.
• A világ legnagyobb kereskedelmi Linux adattárháza Oracle adatbázis használ.
• A világ legnagyobb tudományos célra használt adatbázisa szintén Oracle adatbázis.
• A világ legnagyobb tranzakciós adatfeldolgozó rendszere UNIX-on – több mint 16 TB adattal – Oracle adatbázison fut.
• A világ első 10 UNIX PLTP rendszeréből 9 Oracle adatbázist használ.
• A Winter 2005 TopTen programban résztvevő Linux DSS és OLTP adatbázisok közül az összes alatt Oracle adatbázis működik.
• Az Oracle ez egyedüli szállító, amely Linux, UNIX és Windows környezetben is eredményeket ért el Programban.
• Az Oracle-nek köszönhetően a Linux mára egyértelműen bizonyította létjogosultságát a kereskedelmi adatbázis piacon, mivel két ilyen platformon működő adattárház is bekerült az első tíz közé. A világ legnagyobb Linux DW mérete 24, 7 TB, amely a hatodik helyet jelentette az összesítésben.
Az elemzésből továbbá kiderül, hogy az OTP tranzakciós adattárháza kategóriájában a világ 10 legnagyobb adatbázisa között van: a „bruttó adatbázisméret” terén elért 8. helyezés mellett a „ténylegesen kezelt nettó adatmennyiség” kategóriában elért 3. hely azt mutatja, hogy a rendszer lényegesebben hatékonyabban működik versenytársainál. A csúcsterhelés kategóriában (Peak Workload) az OTP adattárháza az egyértelmű nyertes, amely szintén az adatbázist nagy hatékonyságának bizonyítéka.