Connect with us

technokrata

Nighthawk esernyő

Smart home

Nighthawk esernyő

Lopakodó repülőgép ihlette holland találmány.

Eltérőek a vélemények arról, hogy vajon az SR-71A Blackbird, vagy az F-117 Nighthawk tekinthető az első valódi lopakodó repülőgépnek. Ez utóbbi alkalmazása az 1991-es Öböl-háború idejére tehető, míg a Blackbird már a hidegháború alatt gyűjtött légi kémfotókat az amerikai hírszerzés számára. Mint ismeretes, az első generációs Nighthawk – a legtöbb lopakodóhoz hasonlóan – elnyeli, illetve eltéríti a radarsugarakat, szögletes felületei révén azokat nem a radarállomás irányába veri vissza. Lopakodását természetesen más módszerek is elősegítették, így például a rejtett gázturbina, és a speciális radarhullám-elnyelő anyag. Mind emiatt az F-117 Nighthawk a hagyományos, kerek formájú repülőgépekkel szemben jóval hangosabbnak bizonyult. A második generációs lopakodók közé soroljuk a képen is látható B–2 Spirit-et, valamint az F/A–22 Raptor-t, melyek már jóval aerodinamikusabb kialakításúak, így kevésbé zajos gépek.

Egy holland találmány révén most könnyedén lehet dacolni a viharos szelekkel, és akár énekelni is az esőben. Az ország tudósai ugyanis azt állítják: feltalálták az első szélálló esernyőt, mely a legnagyobb orkánban sem fordul ki, vagy törik el, nem veri ki az ember szemét, és nem kell olyan mélyen a nyakunkba húzni a látóhatár alá, mely következtében véletlenül nekimehetünk egy villanyoszlopnak.

A Senz Umbrella aszimmetrikus alakja révén megtalálja a legalkalmasabb pozíciót a szélben, így nem történnek meg a fent említett kellemetlenségek. Egyik felén található bevágás a jobb látást segíti elő, a kiterjesztett hátsó rész pedig jobban óvja használóját az esőtől.

Philip Hess, a Senz Umbrella társalapítója elmondta: „Minden a csalódottsággal kezdődött: számtalan technológia áll a rendelkezésünkre, virtuális világokat alkotunk, eljutottunk a Holdra, és tovább, egyedül egy használható esernyőt nem tudott produkálni az emberiség.”

„Alapvetően a hagyományos ernyővel járó kellemetlenségeket próbáltuk kiküszöbölni. Senki sem egyforma, különböző alakkal rendelkezünk, a szabályos kör viszont a legkevésbé aszimmetrikus. Új, szabadalmaztatott konstrukciónk jobban kezeli az eszközre ható erőket, ezáltal nem törik el.”

A két debütáló szuperernyő, a Senz Original és a Senz Mini, tavaly októberben kerültek piacra, az első kilenc nap alatt 10 ezer darab kelt el belőlük. Így hát ne lepődjünk meg, ha esős időben az utcán sok-sok, lopakodó repülőgéphez hasonló eszközöket látunk a tradicionális ernyők helyett.



Szólj hozzá!

További Smart home

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés