Kezdjük a Nexus One névre hallgató telefon hardverével! Az Android operációs rendszert futtató kis készülék egy 1 GHz-es Qualcomm Snapdragon processzorra alapul, mely mellé 512 MB-nyi RAM és további 512 MB-nyi flash memória társul. Belekerült továbbá egy 4 GB-os SD kártya is, amely természetesen eltávolítható, a későbbi tárbővítés érdekében (maximum 32 GB-os SD kártyát képes befogadni az eszköz).
A 3,7 colos, AMOLED-es, 480×800 pixeles WVGA kijelző mellett egy másik, fontos multimédiás képességgel is felruházta a keresőóriás a készüléket. Az alig 13 dekagrammos mobiltelefon 5 megapixeles, autofókuszos, vakus, zoomolásra és fehéregyensúly-állításra képes, földrajzi elhelyezkedést rögzíteni tudó (geo tagging) fényképező funkcióval van ellátva. Ez utóbbi, ha bejön a Google-nek, a digitális fényképezés következő nagy dobása lehet: kattintgatunk során nem csak az általunk látottak kerülnek megörökítésre (a dátummal és az idővel egyetemben), hanem az is, hogy pontosan milyen koordinátán készültek a képek.
Mindössze 1,2 centiméter vastag a Nexus One, ennek ellenére belefért egy 1400 mAh-s akkumulátor. Szerencsére az amerikai vállalat nem vette át az Apple „megoldását”, így az energiahordozó telep nem rögzítetten, hanem cserélhető kialakításban került a telefonba. Található még rajta egy szabványos, 3,5 mm-es sztereó jack fülhallgató bemenet, és ha már hang: dinamikus zajcsökkentést alkalmaz a jobb minőségű beszélgetésekért. Érdekessége a háromszínű LED-re alapuló trackball, ami tájékoztatja a felhasználót új leveléről, szöveges üzenetéről, SMS-éről. És akár minden telefon egyedi lehet: a készülék hátuljára maximum 50 karakter hosszan személyes üzenetet is gravíroztathatunk.
Képorgia a következő oldalon – lapozzon!