Connect with us

technokrata

5 tipp, ami segíthet a vállalkozásodnak

E-gazdaság

5 tipp, ami segíthet a vállalkozásodnak

Hogyan kovácsoljunk előnyt a változásokból? Mik a legjobb stratégiák egyéni és csoport szinten?  Melyek azok a módszerek, amelyek sikeressé teszik Önt, vállalkozását, munkatársait, vállalatát?

Sokan úgy gondolják, a változások ellen nem tehetünk semmit. A kiszolgáltatottság és bizonytalanság érzése pedig frusztrálttá és cselekvésképtelenné teszi őket. Mások viszont lehetőséget látnak a változásban, és megragadják azt, hogy egyéni és csoport szinten is sikereket érhessenek el. Tanácsaikat, módszereiket olyan nagyvállalatok is alkalmazzák, mint a Facebook, a Morgan Stanley, vagy a Coca-Cola. December 9 – 11. között pedig a budapesti érdeklődőkkel is megosztják tapasztalataikat az Uránia Nemzeti Filmszínházban rendezendő Stretch 2015 szakmai konferencián.

youngbusinessman

  1. Éljünk az apró szokások meglepő erejével – Kezdjük apró lépésekkel a változást, és  napról napra növeljük jó szokásaink számát. Amellett, hogy növelik jó közérzetünket és önbizalmunkat, egyúttal hozzájárulhatunk negatív szokásaink csökkentéséhez, melyek csak gátolnak céljaink elérésében – javasolja James Clear viselkedés szakértő. A szakember szerint ugyanis kis lépésekkel hosszú távon nagyon messzire juthatunk. Ha például minden nap csak egy negyed órát olvasunk, az egy hónap alatt 8 óra olvasást jelent, ami elegendő egy 400 oldalas könyv befejezéséhez is.
  2. Tanuljunk meg egymás nyelvén beszélni – Gyakran azért nem vagyunk sikeresek otthon vagy a munkahelyen, mert egész egyszerűen elbeszélünk egymás mellett – vallja Anne Loehr tanácsadó. A “Generációs Gurunak” is nevezett szakember szerint a változásokat akkor tudjuk sikeresen megélni, ha megismerjük a körülöttünk élő különböző korosztályok kulturális, politikai, szociális és technológiai hátterét, melyek meghatározzák gondolkodásukat, szokásaikat és viselkedésüket. A sokszínűségben rejlő lehetőségek megismerése és kiaknázása révén pedig olyan közös értékeket és célokat teremthetünk, melyek mindenki számára érthetőek.
  3. Merjünk megújulni –  Kísérletek bizonyítják, hogy azok az egyének és csoportok a legsikeresebbek, akik folyamatosan képesek a megújulásra, az újításra. Ehhez azonban megfelelő motivációra van szükség – állítja Doc Norton szervezetfejlesztő. A változásokra adott válaszaink sokszor hibásak, ám nem mindegy, hogy hibáinkat hogyan éljük meg, kudarcként vagy lehetőséként, illetve mindezt hogyan kommunikáljuk mások felé. Ha hiszünk abban, hogy képesek vagyunk a változásra, és másokat is erre bátorítunk, akkor hosszú távon lételemünkké válik a folyamatos jobbítás iránti igény, így sikeresebben vehetjük az akadályokat, azokkal szemben, akik meg sem próbálnak változtatni.
  4. Kommunikáljunk szelíden Együttműködően és pozitívan osszuk meg egymással sikereinket és kudarcainkat, hogy a legnehezebb időkben is egymás mellett tudjunk maradni. Rambala Éva, a Marshall Rosenberg amerikai pszichiáterpszichológus által kifejlesztett Erőszakmentes Kommunikáció (EMK) módszer nagykövete szerint nézeteltéréseink legtöbbször abból fakadnak, hogy nem figyelünk megfelelően egymásra, nem halljuk meg egymás valódi szükségleteit, és ezért rossz választ adunk a másik szükségleteire. Akkor lehetünk sikeresek, legyen szó magánéletről vagy munkáról, ha először is megtanuljuk felvállalni saját érzéseinket, vágyainkat, majd őszintén, a másik számára érthető módon közvetíteni azokat, úgy, hogy mindeközben ugyanakkora figyelmet fordítunk a másik fél igényeire is.
  5. Lépjünk túl a régi rendszereken – Ne féljünk megváltoztatni a struktúrát, vagy a hierarchiát, ha az vezet sikerhez. Brian Robertson szervezetfejlesztő, a hierarchikus rendszerekkel szembemenő, úgynevezett Holacracy módszer megalkotója szerint ugyanis a rugalmasság és a céltudatosság, illetve a feladatok megfelelő szakemberhez való delegálása, ami átsegít minket a kihívásokon.

business3

Az idei Stretch konferencián többek közt a fenti előadókkal is találkozhatunk, akik interaktív előadásokon mutatják be az egyéneket és a szervezeteket érintő változásokat, és tárják elénk a legjobb módszereket, melyek segítségével megfelelőképp tudunk reagálni a kihívásokra. A szervezők mindenkit várnak, aki szeretné megtudni, hogyan és milyen eszközökkel hozhatja ki a legtöbbet önmagából, vállalkozásából, munkatársaiból, szervezetéből.

Bővebb információ és program: http://stretchcon.com/2015/



Szólj hozzá!

További E-gazdaság

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés