Connect with us
Hirdetés

technokrata

A hagyományos vagy a kibertámadásoktól kell-e jobban félnie Trumpnak?

Adatvédelem

A hagyományos vagy a kibertámadásoktól kell-e jobban félnie Trumpnak?

A hagyományos vagy a kibertámadásoktól kell-e jobban félnie Trumpnak?

A Donald Trump elleni nyári merényletet követően jelentősen emelkedett a készültség az Egyesült Államok biztonsági erőinél, annak érdekében, hogy a kampányhajrá és a november 5-e választás a lehető legbiztonságosabb körülmények között menjen végig.

Hajós István biztonsági szakértő szerint az amerikai szervek számára az utolsó hét jelentheti a legnagyobb kihívást. Miközben újabb, a jelölteket érintő fizikai atrocitás esélyét minimálisnak látja, szerinte a kibertámadások kockázata már jóval nagyobb. A szakértő szerint, a jelenlegi politikai helyzetben kritikus, hogy a titkosszolgálatokba vetett bizalom fenntartása érdekében azok minden lehetséges támadást sikeresen megelőzzenek.

2024. július 13. Megannyi elemző és szakértő szerint az amerikai elnökválasztás egyik sorsfordító momentuma a Donald Trump elleni merénylet napja. Az Egyesült Államok korábbi elnöke, aki egy megnyert és egy elvesztett választást követően idén harmadszor a Republikánus Párt jelöltje mindössze a jobb fülén sérült meg a Pennsylvania államban tartott kampányeseményén történt lövöldözésben.

2024. november 5. Az Amerikai Egyesült Államok 60. elnökválasztásának napja, amikor is eldől, hogy Trump másodszor, vagy a Demokrata Párt által a mostani elnök, Joe Biden helyén indított Kamala Harris lesz a világ elsőszámú gazdasági és katonai hatalmának új vezetője. Az amerikai titkosszolgálatok több lehetséges merénylőt is felderítettek a Trump elleni támadás óta, így reális veszélyként feltételezhető, hogy az elnökválasztás napján vagy éjszakáján újabb támadás érheti a jelölteket. Hajós István biztonsági szakértő ezzel kapcsolatban részletesen ismertette, milyen előkészületek történnek egy ilyen kiemelt esemény biztosítása érdekében, és hogyan gondoskodnak az amerikai hatóságok a legmagasabb szintű védelemről.

„Egy ilyen rendezvény biztosítása hónapokkal a választások előtt megkezdődik. egy jól kidolgozott, pontosan megtervezett biztonsági terv alapján zajlik, amelyet csak néhány szakember ismer. A védett személyek környezetében az operatív felderítés szinte folyamatos, különös figyelmet szentelve minden potenciális biztonsági kockázatnak”

– magyarázta a szakértő hangsúlyozva, hogy az amerikai titkosszolgálatok nemcsak a jelenlegi elnököt, hanem a volt elnököket, az alelnököket és az elnökjelölteket is védik.

A Trump elleni támadás kapcsán megemelkedett készültség, még tovább szigorították a rendszert. A széleskörű védelem földön, levegőben és a kibertérben egyaránt megvalósul.

Hajós István kiemelte, hogy egy rendezvény biztosításakor a területet alaposan átvizsgálják, szakmai nyelven „a területvédők kiseprik” azt: a parkoló autókat elszállítják, a területen található csatornafedeleket ellenőrzik, lehegesztik, és minden gyanús tárgyat eltávolítanak. A környéken található objektumokat ugyancsak ellenőrzik. Amikor a védett személy mozgása megkezdődik, egy „mozgó város” veszi körül őt, mintegy burok, egy belső és külső védelmi gyűrűvel, amelyet mesterlövészek, drónok, robotok és más modern technológiai eszközök támogatnak.

„A személyvédelmi intézkedések az elmúlt évtizedek során jelentős fejlődésen mentek keresztül. Korábban a szárazföld, víz és levegő voltak a fő területek, azonban a mai világban már a földalatti rendszerek – például csatornahálózatok – és a kibertér is nagy hangsúlyt kap. Az amerikai titkosszolgálatok különösen figyelik az online térben zajló eseményeket, hiszen egyre több bűncselekmény és támadás kiindulópontja a világháló.”

Hajós szerint azonban bármennyire is fejlett a személyvédelem, százszázalékos biztonságot lehetetlen garantálni. A magányos elkövetők, akik nem kommunikálnak előre terveikről, különösen nagy kihívást jelentenek a biztonsági erők számára. Megjegyezte a kampányzáró rendezvényeken vagy a választási ünnepségeken akár több ezer ember is részt vehet a biztosításban, beleértve a titkosszolgákat, rendőröket és különleges egységeket, valamint a magánbiztonsági cégek alkalmazottjait. Ugyanakkor úgy véli, rendkívül csekély, egy százalék körüli esély van arra, hogy fizikai támadás éri az elnökjelölteket. Egy kibertámadás lehetőségét valamivel magasabbnak látja.

„Az amerikai biztonsági szervek mindent megtesznek a rendezvény zavartalansága érdekében”

– hangsúlyozta.

Hajós István a választási események idejére hatalmas erődemonstrációt vár, mind létszámban, mind technikai felszereltségben.

„Helikopterek, drónok, nehéztüzérség, kommandósok garantálják a helyszínek védelmét. Az amerikai közbiztonság és a titkosszolgálatokba vetett bizalom fenntartása érdekében kiemelten fontos, hogy minden lehetséges támadást megakadályozzanak, különösen a jelenlegi politikai helyzetben”

– zárta gondolatmenetét Hajós István biztonsági szakértő.


További friss híreket talál a Technokrata főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

További Adatvédelem

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés