A mai fiatalok számára már természetes az okostelefon használata, az eszközben rejlő lehetőségeket azonban nemhogy nem használják ki az oktatásban, de a legtöbb helyen feketelistán vannak. Pedig a modern technológia rengeteget segíthetne a pedagógusoknak, hiszen az élményszerű oktatás hatékonyabb, a jövőnk szempontjából pedig kulcsfontosságú, hogy a gyerekek mély tudásra tegyenek szert. A modern eszközökre megálmodott fejlesztések ennek a zálogát jelentik – ez a koncepció lényege.
Az Eddie egy okostelefon alkalmazás és egy tankönyv egyedi hibridje. A megoldás továbbra is a tankönyvre és annak tartalmára épít: a könyv illusztrációit speciális jelölésként használva a kiterjesztett valóságba viszi a gyermekeket, hogy olyan környezetben ismertesse meg velük a tananyagot, amelyre egyébként is fogékonyak. Ily módon könnyebbé, olcsóbbá, nem utolsósorban pedig hatékonyabbá válik a tantermi demonstráció – mondják az innobie csapat tagjai. Fejlesztésük célja, hogy a szükséges rosszként kezelt mobiltelefonra a tanárok segítségként tekintsenek, az iskolák pedig a költségcsökkentés egyik kulcsát lássák benne, hiszen a drága tantermi eszközöket tökéletesen helyettesíthetik a kiterjesztett valóságban megjelenített digitális illusztrációk.
A Microsoft Imagine Cup azonban több, mint technológiai verseny: a versenyzők a világ vezető technológiai és üzleti szakemberei előtt nemcsak bemutathatják elképzeléseiket, de pénzben nem kifejezhető értékű tanácsokat kaphatnak tőlük, fejlesztésük irányának meghatározásához. Ráadásul a jelentkezők már a hazai döntő előtt intenzív képzést kaptak.
„Az Imagine Cup-on olyan innovatív ötletekkel és üzleti koncepciókkal lehet sikert aratni, amelyekkel – a társadalom szolgálatába állítva őket – jobbá tehetjük a világot. A világ egyik vezető technológiai cégeként a Microsoft elkötelezett az iránt, hogy minél több fiatalt segítsen korszakalkotó ötletei megvalósításában. Büszkék vagyunk a magyar döntő győztesére és hiszünk abban, hogy kiváló eredményeik miatt még hallani fogunk róluk”
– mondta Vass Gábor, a Microsoft kelet-közép-európai partnerfejlesztési igazgatója, a verseny zsűrijének tagja.
Az Imagine Cup hazai győztesének kiválasztása azonban nem az egyetlen izgalmas momentum volt a döntő során: Szentkuti Gabriella, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója és Kisgergely Kornél, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő vezérigazgatója bejelentette a két vállalat stratégiai partnerségét. A cégek dedikált ajánlatokkal, szakmai támogatással és tréningekkel támogatják a hazai innovatív ötleteket: a Microsoft a technológiai háttér kiépítésében és az értékesítési csatornák megtalálásban, míg a Hiventures az üzleti modell kialakításában és a stabil pénzügyi háttér kialakításában segít.
„Egy jó elképzelés önmagában nem elég, szükség van hozzá egy átgondolt üzleti koncepcióra és a megfelelő technológiai háttérre is. Ebben segíti a start-upokat a Microsoft és a Hiventures szakmai összefogása”
– mondta Szentkuti Gabriella.
“Fontosnak tartjuk, hogy habár a Hiventures pénzügyi befektetőként van jelen a startupok életében, de befektetési programjainkon felül egyedi értékajánlatokkal is segítsük őket, aminek a technológiai támogatás elengedhetetlen pillére. A Microsofttal közös célunk nem csupán a hazai startup ökoszisztéma fellendítése és segítése a digitális transzformáció útján, hanem a magyar startupok régiós szintű pozícióinak megerősítése is”
– fogalmazott Kisgergely Kornél, a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő vezérigazgatója.