Connect with us

technokrata

A Kaspersky 5 tippje a technológia továbbra is biztonságos használatához

kaspersky

Digitális oktatás

A Kaspersky 5 tippje a technológia továbbra is biztonságos használatához

A Kaspersky 5 tippje a technológia továbbra is biztonságos használatához

A koronavírus-járvány hatására március közepe után teljesen átalakult az iskolai élet, a digitális oktatásra való áttérés jelentős változást okozott a tanulók, tanárok és szülők életében.

Ugyan a szeptemberi tanévkezdéssel a diákok visszatérhetnek az iskolapadba, fontos, hogy hasznosítsuk a technológiai előnyeiről és kihívásairól az elmúlt időszakban megszerzett tapasztalatainkat. David Emm, a Kaspersky biztonsági kutatója összegyűjtött néhány fontos tanácsot, hogyan segíthetnek a szülők gyermekeiknek továbbra is biztonságban maradni az online térben.

Az idei év szokatlan helyzeteket hozott mindenki számára, nem utolsósorban a diákoknak, akiknek egy új valósághoz, az online tanuláshoz kellett alkalmazkodniuk. Ugyan ők a társadalom digitális bennszülöttjei, mégis meglehetősen gyorsan kellett áttérniük egy interaktív, személyes képzési módról egy fekete-fehér helyzetre. Nagy kihívásokat jelentett ez még egy olyan generáció számára is, akik sokszor online tartják a kapcsolatot társaikkal, és egyre inkább függenek a technológiától.

Fontos, hogy a gyerekeket ösztönözzük, hogy időnként szüneteltessék a technológia használatát és hogy tisztában legyenek azzal, hogy nem minden az az online világban, aminek tűnik. Természetesen a technológia számos lehetőséget és előnyt nyújt, mégis némi óvatossággal kell megközelítenünk, és a valóságban szerzett tapasztalatainkat használnunk az online élmények megítélésére. Elengedhetetlen, hogy a szülők és tanárok támogassák a fiatalokat abban, hogy megértsék az egyensúlyt a digitális világ által a közösségi interakciókkal kapcsolatosan nyújtott előnyök és kihívások között

David Emm, a Kaspersky biztonsági kutatója szerint:

„A karantén során a technológia volt segítségünkre abban, hogy ne kelljen magunkat teljesen elszigetelve éreznünk, és a digitális oktatás révén a fiatalok sem maradtak le a tanulásban. És bár nagyszerű, hogy sok diák visszatérhet az osztálytermekbe, fontos az is, hogy leszűrjük a pandémia alatt szerzett tapasztalatokat és a legtöbbet hozzuk ki a technológiából úgy, hogy a gyerekeket közben annak biztonságos használatára és a társaik tiszteletére tanítsuk.”

„A vírushelyzet felforgatta a hétköznapokat, ez alól pedig az oktatás sem kivétel. Eddig nem látott kihívásokkal találták magukat szemben a szülők, a tanulók és a pedagógusok, átállva olyan digitális megoldások alkalmazására, amelyek használata valószínűleg még váratott volna magára. A digitalizáció terjedésének ez kedvezett, azonban nem szabad elfelejteni – az éremnek két oldala van, a digitális eszközök használata pedig nem csak magabiztos, hanem biztonságos is kell legyen. Felnőttként kiemelt figyelmet kell szentelnünk a gyerekek digitális biztonságára, célul kitűzve azt, hogy a fiatalok felismerjék és adekvát módon kezeljék a veszélyt jelentő helyzeteket.”

– mondta el Damsa Andrei, pszichológus.

David Emm tanácsai a gyerekek biztonságos online életének biztosításához:

  1. Tegye az online tevékenységeket közös programmá, így a család életének részévé válik, nem pedig olyasvalamivé, amit a gyerekek egyedül csinálnak
  2. Beszélgessen gyerekével az online tapasztalatokról és bizonyosodjon meg róla, hogy tudják, ők is fordulhatnak Önhöz a felmerülő kérdéseikkel vagy a kényelmetlennek érzett tartalmakkal kapcsolatban
  3. Telepítsen szülői felügyeleti rendszert, ezáltal megakadályozva, hogy gyermeke káros/nem megfelelő tartalmakhoz férjen hozzá. Ne feledkezzen meg a mobil eszközökről sem!
  4. Igyekezzen biztonságos gyakorlatokat bevezetni a gyermeke számára, amikor technológiát használja éppen úgy, mint amikor közúti biztonságra vagy az idegenekkel kapcsolatos veszélyekre hívja fel a figyelmét. Itt és itt további tanácsokat olvashat.
  5. Ellenőrizze, hogy van-e naprakész biztonsági szoftver telepítve az internethez csatlakoztatott összes eszközre, és rendszeresen készítsen biztonsági másolatot az adatokról. Ez vonatkozik a mobil eszközökre és mindenre, ami kapcsolódik az internethez.

További Digitális oktatás

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés