A DrinkorDie nevű szoftverkalóz csapat már tavaly is érzékeny veszteségeket szenvedett el, ugyanis néhány vezető tagját (köztük egy volt Symantec mérnököt) utolért a törvény szigorú vaskeze. A terrorsejtekhez hasonlóan felépülő, egymásról viszonylag keveset tudó szoftverkalóz csoport tagjai programok feltörésével és illegális terjesztésével foglalkoznak – a DrinkorDie ezek közül az egyik legnagyobb hagyományra visszatekintő, legrégebbi ilyen szervezet.
Újabb tag esett áldozatul: Hew Raymond Griffiths ausztrál lakos annak ellenére a szerzői jogok megsértésének vádja alá került, hogy az ügyet az Egyesült Államokban indították ellene. Paul McNulty, a vád képviselője szerint több mint 50 millió dolláros kárt okozott a DrinkorDie csapat szoftverek, zenék és filmek illegális másolásával – így egyik vezetőjükre (Griffiths-t) súlyos büntetést kér a bírótól. McNulty elmondása szerint: ˝Griffiths azt hitte, az USA törvényei nem érik el. De tévedett, és hamarosan az ausztrál kormányhoz fordulunk kiadatása ügyében. Azt üzenem mindenkinek: nem számít, ki vagy, hol vagy, ha semmibe veszed a szerzői jogok védelmét és kárt okozol az üzletnek, akkor még a határok sem állítanak meg bennünket, hogy igazságot szolgáltassunk˝.
10 év börtön és 500 ezer dollár büntetés várhat a Bandido becenevű szoftverkalózra, ha a bíróság elítéli az 1993-ban Oroszországban alapított DrinkorDie vezetőjét. Nem ez lenne az első eset: egy nagyszabású akció következtében már 20 ember ellen folytattak eljárást a szerzői jogok megsértésének vádjával.