Az internetes csalások, a bizalmas adatokkal való visszaélések, a mások nevében elkövetett bűntettek az amerikaiaknak 437 millió dollár kárt okoztak – csak a tavalyi évben. A Federal Trade Comission (Szövetségi Kereskedelmi Bizottság – FTC) által közzétett értékelés szerint az USA-ban több mint félmillióan fordultak a szervezethez internetes problémákról szóló panaszokkal; s a 2002-es évhez képest 33 százalékkal emelkedett az ismertté vált, fent említett típusú esetek száma. Ezzel továbbra is őrzi az első helyét az összes panasz között az identity theft: tavaly hozzávetőleg 215 ezer jelentést kapott az FTC mások nevében véghezvitt bűncselekményekről.
Az internetezők átlagosan 1868 dollárt vesztettek egy-egy ilyen ügyön (ez hazai fizetőeszközben kifejezve körülbelül 400.000 forintnak felel meg), bár ezen az átlagon nagyban lendített az a néhány eset, amelyben több mint 1 millió dollárt csaltak ki az áldozattól vagy károsították meg a pórul járt embert, céget. Akik panasszal éltek az FTC felé, azoknak a fele 228 dollárnál kisebb összegű veszteségről számolt be.
Nem kevés a fent említett szám sem, ami az áldozatok mennyiségére vonatkozik, de a bizottság úgy véli, hogy ennél jóval nagyobb lehet a szerencsétlenül járt amerikaiak száma, hiszen az FTC csak azokról az esetekről tud tájékoztatást adni, melyekről ő is információt kap. Sokan azonban nem élnek ezzel a lehetőséggel. Az emberek többsége ráadásul nem is bízik (e tekintetben) a hatóságokban: a panaszt tevők 60 százaléka, tehát majdnem kétharmaduk nem is értesítette a történtekről a helyi rendőrséget.