Az IT 2004 konferencia helyszíne és időpontja szimbolikusnak tekinthető: az idei szimpózium azt az eddig kevéssé körüljárt, de felettébb izgalmas témát szeretné a lehető legtöbb szempontból megvizsgálni, hogy vajon az Európai Unióba belépők talán legerősebb országcsoportja, az úgynevezett Visegrádi Négyek országai képesek-e együttműködni az informatikában az unión belül? Vajon új piacokat vagy konkurenciát jelentenek majd egymásnak?
A kapuit áprilisban nyitó fantasztikus adottságokkal rendelkező konferencia-szálló mindössze 48 kilométerre van Budapest központjától (2025 Visegrád, Lepencevölgy).
Az IT 2004 célközönsége a gazdasági élet döntéshozói, a kormányzat vezető képviselői, a polgármesteri hivatalok informatikai bevezetéséért felelős képviselői és az informatikai piac vállalatai. Terveink szerint az 500-600 fős résztvevői kör a teljes megrendelői oldalt felöleli majd, de jelen lesznek a környező országok és az EU informatikai vállalkozásait tömörítő szervezetek vezetői is.
A konferencia négy szekcióban kíván foglalkozni a legégetőbb kérdésekkel: gazdaság, technológia, kis- és középvállalatok, kormányzat-önkormányzat. A gazdasági szekcióban a piac a legfontosabb terület, nem csak Nyugat és Kelet viszonylatában, hanem Kelet-Kelet megközelítésben is, felmérve, hogy az új uniós tagállamok nagy rendszerintegrátorai milyen új konkurenciát (vagy esetleg partnerséget) jelenthetnek a csatlakozás után a magyar cégek számára. Az IT-technológiában napjaink témája a 64 bites számítástechnika és a “computing on-demand”. A kis- és középvállalatok CIO-inak, CEO-inak a hárombetűs megoldások és hárombetűs cégek között kell kiigazodniuk, de a konferencia a mobil informatikai rendszerektől az európai adózási problémákig egy sor témát megkísérel napirendre tűzni. Az elektronikus ügyintézés egyik rákfenéje az elektronikus aláírás. Egyesek szerint azért nincsenek a kormányzati, önkormányzati portálokon igazi szolgáltatások, mert még nem terjedt el az elektronikus aláírás. Mások szerint ez utóbbi azért nem erősödik, mert nincs szolgáltatás. Mi kell előbb: a tyúk vagy a tojás? A fenti témákat részben előadások, részben panelbeszélgetések keretében járja körül a konferencia a legkiválóbb előadók és moderátorok közreműködésével.
A kétnapos tanácskozás célja az informatika terjesztése és az informatika által megszerezhető üzleti érték vizsgálata különböző ipari szegmensekben. A konferencia kiemelten ügyfélorientált, ezért a megrendelői oldal magas szinten és széles spektrumban képviselteti magát.
A festői környezetben megtartott IT 2004 konferencia szüneteiben, illetve az esti parti alkalmával kiváló lehetőség nyílik a szakmai kapcsolatok megalapozására vagy elmélyítésére, hiszen a hazai informatikai piac szinte valamennyi fontos szereplője ott lesz úgy a szállítói, mint a megrendelői oldalról.
Az értekezés kiemelt előadója lesz Eugene Kaspersky, a számítógépes vírusirtás közismert alakja, a Kaspersky Lab alapítója és anti-vírus részlegének vezetője. Előadásában a computeres alvilág fejlődését mutatja be – a vandalizmustól a bűnözésig.