Connect with us

technokrata

Kína csatlakozik a nemzetközi spam-stop csoporthoz

Dotkom

Kína csatlakozik a nemzetközi spam-stop csoporthoz

A világ második legnagyobb spammer országa úgy döntött, elkötelezi magát a nem kívánt e-mailekkel szembeni harc mellett.

Spamekből legtöbb jelenleg az Egyesült Államokból származik – az észak-amerikai országban található a legtöbb spammer (és amint arról már korábban írtunk, Floridában a legmagasabb a „spammer népsűrűség”). Második helyen viszont az a Kína áll, melynek internetező tábora dinamikusan növekszik; korántsem kizárt, hogy a nem éppen irigylésre méltó első helyet a rizs hazája hamarosan át fogja venni. Ezt szeretné meggátolni a helyi vezetés.

Peking ugyanis bejelentette, hogy csatlakozni kíván ahhoz a csoporthoz, mely azon országokat tömöríti egybe, melyek együttes erővel igyekeznek fellépni a nem kívánatos elektronikus levelekkel szemben. A Londoni Akciótervet idén februárban adoptáló Spam Enforcement Collaboration munkája nyomán már több száz spammer ellen kezdődhetett jogi eljárás – mindezt kéretlen e-mailek százezreinek az átvizsgálása után érték el az egymással szövetkező államok.

Alun Michael, az Egyesült Királyság e-minisztere üdvözölte Kína szerepvállalását. „Már régóta vártunk arra, hogy Kína elkötelezze magát a spamkérdés megoldására, főleg azért, mert az ország alighanem a második legnagyobb forrása a spamnek.” – nyilatkozta Michael – „Most, hogy az EU elnökségének tisztjét ellátjuk, és azután is, további erőfeszítéseket teszünk, hogy Kínával és más partnerekkel karöltve visszaszorítsuk a spameket és a vírusokat, ezzel elősegítve a globális információs társadalom fejlődését, biztonságának növelését.”

A múlt hónapban Hong Kongban jelentette be a helyi vezetés a kéretlen levelekkel szembeni terveit. Többek között új, spamellenes törvények lépnek majd életbe az országban 2006-ban, amelyek a szemétnek minősülő e-mailek, faxok és automatizált telefonhívások elleni erőfeszítéseket hivatottak segíteni.



Szólj hozzá!

További Dotkom

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés