Tizenöt induló vállalkozás közül a magyar in4 Kft. “szemantikai pillanatragasztó” internetes alkalmazása lett a második legjobb a Geeknrolla nemzetközi start-up-versenyen Londonban. Az iGlue sikerének üzenete, hogy minden hazai kis- és középvállalatnak megéri kockáztatni és nagyban, nemzetközi léptékben gondolkodni, mert óriási a kereslet a jó ötletek iránt – fogalmazott az in4 Kft. díjával kapcsolatban Lemák Gábor, a Mobilitás és Multimédia Klaszter (MMKlaszter) igazgatója. A klaszter innovációmenedzsmenttel, forrásszervezéssel segíti az in4 Kft. fejlesztésének piacra lépését.
Az egyik legrangosabb technológiai szakblog, a Techcrunch Europe által rendezett Geeknrolla versenyen mindössze három perc állt a versenyzők rendelkezésére, hogy a zsűriben helyet foglaló befektetőknek bemutassák fejlesztésüket. Az in4 által fejlesztett iGlue német, olasz, orosz, finn és brit alkalmazásokat előzött meg. A zsűri az eredetiséget, a potenciális üzleti lehetőséget, a versenyelőnyt és az előadás színvonalát díjazta – mondta Vaskó Péter, az in4 Kft. ügyvezetője. Az iGlue komoly érdeklődést keltett üzleti befektetők között, több tárgyalást is kezdeményeztek a fejlesztő céggel Londonban.
Az irodalmiadatbázis-motorból továbbfejlesztett iGlue egy szövegértelmezéshez, háttér-információk gyűjtéséhez használható webes alkalmazás. Hátterében egy intelligens algoritmus elemzi az éppen olvasott weboldal szövegét, és az egyes szövegelemekhez (személyek, földrajzi helyek, intézmények) helyben megjelenő releváns információkat kapcsol. Az iGlue alkalmazásával a felhasználó lézerpontosságú információkhoz juthat – magyarázta Vaskó, aki elmondta, hogy az alkalmazást jelenleg is tesztelik, ám néhány hónapon belül hozzáférhető lesz a nagyközönség számára is.
Az in4 Kft. a hazai innovatív kis- és középvállalatokat és fejlesztői kapacitásokat tömörítő MMKlaszter tagja. A klaszter az elmúlt két év során 13 projektet menedzselt a forrásszervezéstől a megvalósításig, a piaci bevezetésig, összesen 5 milliárd forint értékben. Lemák Gábor szerint az iGlue nemcsak népszerű szolgáltatássá, hanem vonzó befektetői célponttá is válhat – hasonlóan a szemüveg nélküli háromdimenziós televízióhoz szoftvert fejlesztő iPONT-hoz, a sportolói szívhalált megelőző IQRS-hez vagy a nonlineáris televíziózás platformját fejlesztő HomeSys Mediához, amelyek szintén tagjai az innovációs klaszternek.