A háromnapos konferencián 79 magyar és külföldi szakember, 5 országból – többek között jogász, pszichológus, politikus, gyermekvédelmi szakember, médiaszakember stb. – tartott előadást a konferencia témájához kapcsolódóan, saját szakterületén szerzett tapasztalatairól, valamennyi médium – a digitálistól az írottig – gyermekekre és fiatalokra gyakorolt hatásáról.
A konferencia alapjául szolgáló kutatást a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat által megbízott kutatócsoport végezte el. A 12-17 éves diákok körében végzett többfordulós felmérés különböző társadalmi csoportokon belül vizsgálta a médiumokhoz, reklámokhoz való viszonyulást, illetve azok hatásait. A kutatás kimutatta, hogy a gyermekek és a fiatalok körében az elmúlt egy évben az internet használata lehagyta nem csak a rádió, de a televízió használatát is. A nívós, kulturált, gyermekeknek és fiataloknak szóló tévéműsorok aránya tovább csökkent, ugyanakkor elkezdődött a tematikus csatornák térhódítása.
A konferencia résztvevői az alábbi témakörben ütköztették véleményüket: 1. Tartalom-Hatás-Oktatás. Lineáris tartalmak (TV, rádió, írott sajtó) 2. Safer Internet Plus program. Tartalom-Hatás-Oktatás. Nem-lineáris tartalmak (TV és rádió az interneten, internet, PC-játékok, mobiltelefon) 3. Szabályozás és etika.
Idén először mutatkozott be a konferencián a Safer Internet Plus program Magyarországon. A Safer Internet Plus program célja az Európai Unió által közvetített értékrenddel összhangban, az internet és az új online-technológiák használatának – különösen a gyermekek számára való – biztonságosabbá tétele, és a jogellenes, valamint az internethasználó által nem igényelt tartalom elleni küzdelem hatékonyságának biztosítása.
A felmérésekből kiderült, hogy Magyarországon túl sok szereplője van a médiapiacnak. Több tévéadó, rádióállomás és kiadó van országunkban, mint a 80 millió lakosú Németországban.
A konferencia legfontosabb megállapítása, hogy a felnőttek összfelelőssége a gyermekekre, fiatalokra vonatkoztatva egymásra nem áthárítható. Különösen vonatkozik ez a szülőkre, tanárokra, a politikusokra és újságírókra.