Jon von Tetzchner, az Opera vezére szerint a böngésző nem válik a hackerek táptalajává, hiszen az új technológiát nem ismerik. Úgy vélem, hogy az új szolgáltatás nem növeli a biztonsági kockázatot, tehát egy felhasználó sem lesz jobban kitéve a támadás veszélyeinek, mint korábbna.
Mint arról korábban beszámoltunk, a norvég Opera böngészőszoftver-gyártó új szolgáltatásairól, melynek segítségével bárkivel az interneten megoszthatunk képet, zenét, és egyéb fájlokat a gépünkről.
A P2P kapcsolat ezentúl az Opera böngészőjének része lesz, a megosztott fájlok minden más böngészővel hozzáférhetők, s nincs szükség szerver tárhelyre. Az Opera egyúttal megnyitotta a platformot a fejlesztők számára, hogy saját megosztó szolgáltatásaikat is létre tudják hozni.
Úgy véljük, hogy ez az Internet forradalma, ez az utóbbi 1-5 év legellentmondásosabb internetes szolgáltatása. Reméljük, hogy ezzel a szolgáltatással növelni tudjuk piaci részesedésünket – közölte Phillip Gronvold, a cég termékelemzője a Reuters-szel. Az Opera a világ harmadik legnagyobb böngészőszoftver gyártója, több mint 40 millió felhasználó használja megoldásaikat.
A Microsoft Internet Explorer a globális böngészőszoftver tortának 60%-át, a Mozilla Firefox 30%-át, az Opera pedig 4%-át tudhatja magáénak. A negyedik és ötödik helyen a Google Chrome és az Apple Safari található – derül ki a StatCounter webanalitikával foglalkozó cég adataiból. Az Opera böngészőjének asztali változata nem annyira elterjedt, ám mobil változata a legszélesebb körben használt.