Pataki szerint a célok eléréshez az európai hírközlési szektor aktív közreműködése mellett szükség van a fejlesztéseket és beruházásokat támogató jogi környezetre és megfelelő, a verseny feltételeit biztosító hírközlési keretirányelvekre.
Innocenzo Genna, az ECTA elnöke szerint a fogyasztók csak akkor profitálhatnak a nagysebességű és innovatív termékekből, ha a független szabályozóhatóságok biztosítják, hogy a szélessávú piacokon valóban verseny legyen. Genna véleménye szerint Európában csak néhány szupergyors hálózat versenghet majd egymással, mivel az új hálózatok létrehozása nagyon drága lesz, a szükséges spektrum pedig csak korlátozottan áll rendelkezésre. Nem szabad hagyni, hogy mindez a piaci versenyt korlátozza. A fogyasztói elégedettség, a versengő árak és az innováció csak akkor valósulhat meg, ha a hálózatok nyitottak lesznek.
A résztvevők a megbeszélésen áttekintették, hogyan járulhat hozzá az európai “Szélessávot mindenkinek” cél eléréséhez a digitális átállás során keletkező digitális többlet, valamint az új generációs hálózatok, így például a vezeték nélküli szélessáv fejlődése. Az Európai Bizottság jelenleg egy európai szintű szabályozási környezet kialakításán dolgozik; három olyan kiemelt fontosságú területen, mint az új generációs hálózatok, az úgynevezett digitális többlet, valamint a vezeték nélküli szélessáv. Az RSPG szorosan együttműködik a Bizottsággal, és mint Pataki Dániel hangsúlyozta, a május 13-i brüsszeli plenáris ülésükön teszik meg javaslatukat a vezeték nélküli szélessávú hálózatok fejlesztésére, valamint az úgynevezett digitális többlet, azaz az analóg műsorszórásról a digitálisra való átállás során felszabaduló frekvenciák legjobb hasznosítására.