Connect with us

technokrata

Új szolgáltatásokkal, fejlesztésekkel bővül az EDR

Dotkom

Új szolgáltatásokkal, fejlesztésekkel bővül az EDR

A hazai Egységes Digitális Rádió-távközlő (EDR) rendszer ma már nélkülözhetetlen a készenléti szervezetek munkájában. A hálózat – közel maximális kihasználtságával – stabilan működik, megbízható hátteret biztosít a különféle szervezetek kommunikációjának szervezéséhez a veszélyhelyzetek, katasztrófahelyzetek, árvizek, vagy balesetek során.

A nemzetközi összehasonlításban is kiemelten eredményesnek nevezett rendszer 2009-ben közel 37 ezer felhasználóval büszkélkedhet. A hálózatot üzemeltető Pro-M Zrt. a hatékonyság folyamatos növelése érdekében számos új fejlesztést biztosít a felhasználóknak. A járműkövető rendszer mobil fedélzeti egysége a legújabb mérföldkő ebben a sorban. Az új eszköz minden eddiginél hatékonyabb reagálást, intézkedési lehetőséget biztosít a készenléti szervek számára. Az új fejlesztések hatását az állampolgárok is érzékelhetik mindennapjaikban a gyorsabb lakosságvédő intézkedéseknél, életmentésnél, baleseteknél.

Az EDR rendszer eddigi működését és az általa bekövetkezett változások eredményeit Bódi Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal infokommunikációért és e-közigazgatásért felelős szakállamtitkára; Dr. Göndöcs Zsigmond az Országos Mentőszolgálat főigazgatója; Dr. Tatár Attila az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója; Draskóczi József, az Országos Rendőr-főkapitányság Híradástechnikai Osztályának osztályvezetője; Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a Vállalati Szolgáltatások Üzletág vezetője és Kozma Béla, a Pro-M Zrt. vezérigazgatója értékelte az éves Professzionális Mobiltávközlési Nap sajtótájékoztatójának keretében.

A készenléti szervezetek által már alkalmazott Pro-Mobil Járműkövető rendszer továbbfejlesztésével, még hatékonyabb működés érhető el a készenléti szervezetek munkájában. A Pro-M Zrt. új fejlesztésével, a mobil fedélzeti egységgel úgy dolgozhatnak a helyszínen intézkedő felhasználók, mintha “saját irodájukban” lennének. A fedélzeti egység segítségével elérhetővé vállnak a különböző felhasználók által meghatározott adatbázisok, alkalmazások valamint akár az EDR járműkövető rendszere is. Egy baleset helyszínén például, a bevetés irányító képes a mentők, tűzoltók, rendőrök, katasztrófa-védelemmel foglalkozók munkáját egyszerre koordinálni. A Professzionális Mobiltávközlési Nap 2009. sajtótájékoztatóján Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a Vállalati Szolgáltatások Üzletág vezetője személyesen adta át az új alkalmazási lehetőségeket biztosító, első járműbe szerelhető fedélzeti egységet Bódi Gábornak, a Miniszterelnöki Hivatal szakállamtitkárának.

A fedélzeti egységgel az egyes szervezetek számára azonnal elérhetővé válnak az országos adatbázisok, amelyek feltétlenül szükségesek a készenléti működéshez. Az eszközzel képessé válik a mentőszolgálat arra, hogy még a sérült kórházba szállítása előtt, létfontosságú információkat közöljön a balesetet szenvedett állapotáról. A rendőrök pedig az igazoltatások során képesek azonnal lekérdezni, továbbítani olyan adatokat, információkat a központi adatbázisból, amelyek fontosak lehetnek az igazoltatott személyről.

A hazai rádiórendszer már eddig is jól vizsgázott, hiszen a három legek rendszere (legtöbb felhasználó szervezet (11), leggyorsabb kiépítés és legdinamikusabb használatbavétel) európai viszonylatban is elismert hálózatnak számít. A rekordidő alatt kiépített TETRA technológiájú kommunikációs rendszer három éve biztosít megbízható, stabil hátteret a rendőrök, mentők, tűzoltók szolgálatához, a gyorsabb reagálásához, a veszélyhelyzetek elhárításához, az életmentéshez.



Szólj hozzá!

További Dotkom

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés