A Paulay Ede utcai Loffice Coworking Budapest első közösségi irodájaként debütált 2009-ben. Az alapító testvérpár Klementz Kata és Panni a Zeneakadémia egykori kottanyomdáját választotta bázisául, amelyet további Loffice irodák és fejlesztések követtek. Budapesten Loffice-ok nyíltak a Király utában, a Sas utcában, a Rákóczi téren és 2011-ben Bécs kreatív negyedében, egy egykori cipőgyárban nyitotta meg kapuit a Loffice Wien, az Ausztriában terjeszkedni szándékozó magyar vállalkozók nagy örömére. A modell sikerét számos díj igazolta, 2010-ben az Év Fiatal Vállalkozói címet, 2011-ben az Év Zöld Irodája bronzérmet, 2013-ban a Design Management díjat és Az Év Design Irodája díjat ítélték oda a lányoknak.
Klementz Kata a Loffice társalapítója a díj átvételekor egy rövid betekintést adott a közösségi iroda munkájába, jövőbeni terveibe:
„Nagyon örülünk a kitüntetésnek, mert a lényegünket díjazza. Azt, ami minden megmozdulásunknak az alapját képezi és ami a szívünkhöz a legközelebb áll, a közösségünk terét.
A tavalyi év fennállásunk talán legintenzívebb időszaka volt. Számtalan vállalkozást segítő feladatot vállalt a Loffice 2014-ben, amelyekkel még nagyobb számban értük el a KKV- és startup szektort mint eddig, hatékony módon tudtuk támogatni a magyar startup vállalkozásokat és megtöbbszörözni a hazai és a határon túli érvényesülési esélyeiket. Pitch versenyeink során a fiatalokat az európai startup-világ olyan vezető fesztiváljaira sikerült eljuttatnunk, mint a bécsi Pioneers Festival vagy a párizsi LeWeb, ahol a résztvevőknek lehetősége nyílt arra, hogy több ezer fős szakmai közönség és több száz befektető előtt mutatkozzanak be. Emellett ausztriai jelenlétünkkel és Budapest-Bécs HÍD programunk során nyújtott tanácsadási tevékenységünk és kapcsolatépítő eseményeink keretében – partnerünk, az Oppenheim Ügyvédi Iroda segítségével – professzionális támogatást nyújtottunk a határon átnyúló vállalkozásindítás, cégalapítás és piacra lépés során.
Idén, egy jelenleg is zajló tetőráépítés eredményeként egy közösségi bisztróval bővül a Paulay Ede utcai épületünk. Ismét nagyszabású startup és egyéb vállalkozói programokat tervezünk, amelyek megvalósításán már gőzerővel dolgozunk.”
Németh Tamás, az IseeQ nemzetközi kapcsolatépítéssel foglalkozó cég egyik alapítója, a zsűri kategóriáért felelős tagja elmondta, hogy Az Év Coworking Irodája díj odaítélése milyen szempontok alapján történt: “A szakmai zsűri a pályázati anyagok és a helyszíni bejárás eredménye alapján pontozta az irodák funkcionalitását, a munkakörnyezetet és a térszervezést, az egyedi szolgáltatások, innovatív megoldások megjelenését, és az irodában megvalósított fejlesztéseket, újításokat.
Fontos szempont volt a munkahelyeket használó dolgozók elégedettsége, továbbá a szociális terek minősége. Funkcionalitásuk és célcsoportjuk miatt ezeket az irodákat speciális paraméterek alapján is értékeltük, azaz, hogy mennyire használják a közösségi média adta lehetőségeket, hogyan segítik elő a közösség kialakulását, építését, mennyire vesznek részt közösségi programokban.
”
Megosztotta továbbá a Loffice-ról alkotott objektív véleményét: “Azt gondolom, hogy ami egy coworking irodánál a legfontosabb tényező, az a jó kapcsolatrendszer, az erős networking, az innovatív környezet, a központi elhelyezkedés és az összetartó közösség. A Loffice-nál ezek mindegyike megtalálható.”
“Ez a díj számunkra arról a rengeteg munkáról szól, amit üzleti, kulturális és társadalmi szerepvállalásunk megvalósítása során latba vetettünk és amely megerősít minket abban, hogy érdemes tovább csinálnunk.” – foglalta össze Klementz Kata.