1. Kevesebb hibalehetőség
Tárold akár a számítógépeden, akár egy külső merevlemezen az adataid, még a legjobb minőségű komponenseket választva is előfordulhat, hogy az egység meghibásodik és nagy eséllyel az adatok is oda lesznek. Persze elérhetőek olyan, az adat-visszaállítást szolgáló alkalmazások, amelyek esetlegesen segíteni tudnak, ám sajnos a tapasztalat az, hogy ezek igen gyakran nem jutnak eredményre. Ilyenkor csak a méregdrága, visszaállítással foglalkozó vállalkozások segíthetnek.
2. Bárhonnan hozzáférhetsz
A felhő alapú adattárolás egyik legnagyobb előnye, hogy a felhasználó gyakorlatilag bármilyen, internetelérésre képes eszközről (azaz egy okostelefonról, táblagépről is) hozzáférhet a fotóihoz, videóihoz, dokumentumaihoz és más, számára fontos fájlhoz.
3. Nem kell tartani a vírusoktól
Hasonló a helyzet, mint az merevlemez meghibásodásánál, hiszen többfajta olyan vírust is összeszedhetünk, amely blokkolja az adatokhoz való hozzáférést. Ha szerencsénk van, még időben törölhetjük a kártevőt a PC-ről, de amennyiben porul jártunk, imádkozhatunk, hogy legyen valahol biztonsági mentésünk.
4. Olcsóbb
Ha magánszemélyeknek nem is feltűnő, kisvállalkozásoknak már sokat jelenthet, hogy nem kell méregdrága szervert vásárolniuk az adattároláshoz, elég csak egy csomagra előfizetniük és oda menthet mindent a rendszer. Ez miért jó? Csöndesebb lehet egy iroda (hiszen nem zúg a szerver), kevesebb lehet a villanyszámla és a teljesítmény csökkenésén sem kell aggódni, hiszen a szolgáltató folyamatosan gondoskodik a megfelelő stabilitásról. Ennek fényében nem is rossz, hogy már havi 25 ezerért lehet saját szervert bérelni.
5. Rugalmasabb
Szintén a vállalkozásoknak jöhet jól, ha szükség esetén rövid idő alatt növelhetik a tárhelyüket, vagy épp gyorsíthatják az adataik elérését. Mindez nemcsak olcsóbb egy felhőalapú tárhely esetén, de jelentősen gyorsabb is, hiszen a csomagváltás során egyszerűen több tárhelyet ad a szolgáltató vagy épp az adatokat átmozgatja egy “izmosabb” szerverre.
+1. Nem tűnik el
A felhőben tárolt adatokkal soha nem fordulhat elő, hogy véletlenül otthagyja az ember egy kávézóban vagy lakásbetörés áldozata lesz. Amint valamit feltöltesz egy megbízható szolgáltató tárhelyére, az szinte biztosan ott is marad, amíg az előfizetésed él. Persze előfordulhatnak olyan esetek, amikor valamiért probléma lép fel és az adatokhoz nem lehet hozzáférni egy kis ideig, ám ilyenkor jó tudni, hogy professzionális szakemberek dolgoznak a hiba elhárításán.
(A cikk eredetileg a Rendszergizda blogon jelent meg, a szerző saját írása.)