Connect with us

technokrata

Az Ericsson demonstrálta az első végpontok közötti 5G hálózatot

Dotkom

Az Ericsson demonstrálta az első végpontok közötti 5G hálózatot

Az Ericsson demonstrálta az első végpontok közötti 5G hálózatot

A tesztelés elindult, hamarosan mi is élvezhetjük a gyorsaságot

Az Ericsson létrehozta az első végpontok közötti (end-to-end) 5G tesztrendszert, mint a jövőbeli 5G-szolgáltatások általános infrastruktúráját. Az SK Telecom Koreával közösen végzett fejlesztésen alapuló sikeres élő demonstráció 2016. december 21-én zajlott le az Ericsson svédországi laboratóriumában, Kistában. Cloud Core (felhő alapú maghálózat), virtuális RAN (rádióhálózat) és vezeték nélküli NR/LTE (újgenerációs rádióinterfész) hálózati kapcsolatokat alkalmaztak. Egy hasonló demonstrációt végeztek a Telefonicával 2016. december 22-én Cloud RAN alkalmazásával.

Az 5G infrastruktúrát és szolgáltatásokat biztosít a hálózatba kapcsolt társadalom és a Dolgok Internete (IoT) számára. Hatással lesz a teljes mobilhálózatra és a kapcsolódó ökoszisztémára, az eszközöktől a mobilelérésig, az IP központig és a felhőig.

Håkan Djuphammar, az Ericsson stratégiai és technológiai vezetője (IT és Felhő üzletág) elmondta:

„Ezek az SK Telecommal és a Telefonicával végzett élő demonstrációk bizonyítják az Ericsson hosszú távú elkötelezettségét az 5G irányában. Az 5G technológiák végpontok közötti fejlesztésének vezetésével közelebb hozzuk az 5G-t a valósághoz.”

Jinhyo Park, alelnök, az SK Telecom hálózati kutatás-fejlesztési központjának vezetője elmondta:

„Az SK Telecom örömmel jelenti be az első végpontok közötti 5G demonstrációt az Ericssonnal együtt. Folyamatosan dolgozunk a világ első 5G próbaüzemén és a kereskedelembe való bevezetésén.”

Az élő demonstráción 1 Gbps-nál nagyobb végpontok közötti sebességet és 4 milliszekundumos késleltetést sikerült elérni egy központon kívül átjáró felé. Az 5G New Radio (NR) rádióhozzáférés 800MHz sávszélességet használt 15 GHz-en.

Az 5G Világkongresszuson júniusban Londonban az Ericsson demonstrálta a dinamikus hálózati szeletelést a hálózat teljes kezelésével és szervezésével. Ez a következő lépés, amelynek során a vállalat demonstrálja a végpontok közötti 5G kapcsolatot, beleértve a virtuális RAN egy megvalósítását közös 4G és 5G együttműködő rádiókapcsolattal együtt.

További Dotkom

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés