A European Battery Alliance-szel (EBA) való együttműködés keretén belül, az InnoEnergy azokat az induló vállalkozásokat támogatja, amelyek az elektromosenergia-tárolás területén képesek innovatív technológiák vagy üzleti modellek koncepcióinak felmutatására. Elsődlegesen a közlekedéssel, a hálózatokkal, az elosztással és a mobil energiatárolással kapcsolatos elektromosenergia-tárolási fejlesztéseket keresik, továbbá az energiahatékonyságra és a káros anyagok kibocsátásának csökkentésére fókuszáló újításokat is várják.
A sikeres jelentkezők az InnoEnergy gyorsító programjain vehetnek részt, azaz a Highway™ vagy a Boostway™ programban, továbbá egy személyre szabott támogatócsomagot is kaphatnak, amely akár képzést, különböző szolgáltatásokat, vagy anyagi juttatásokat is tartalmazhat. A Highway gyakorlati megközelítéséből azok a frissen indult vállalkozások profitálhatnak igazán, amelyek már kész vagy csaknem piackész termékkel rendelkeznek, hiszen a program ezeknek a piacra jutását ösztönzi. A Boostway ezzel szemben a korábban létrehozott vállalkozások növekedését segíti.
A legjobb pályázók előtt megnyílik az ajtó egy több mint 385 partnercéget és üzleti szakembert számláló hálózathoz, amely az egyes állami finanszírozást biztosító szervek mellett magába foglalja az InnoEnergy európai kockázatitőke-befektető közösségét is. Az induló vállalkozások mindemellett vezetői tanácsokat és mentorálást is kaphatnak, továbbá részt vehetnek az egyes európai, energetikával foglalkozó rendezvényeken, így a The Business Boosteren is. Ez az InnoEnergy éves üzleti kapcsolatépítési eseménye, amelyen az energetikai értéklánc mentén dolgozó cégek többek közt azért vesznek részt, hogy találkozhassanak a startup vállalkozásokkal.
„Európának innovatív elektromosenergia-tárolási megoldásokra van szüksége ahhoz, hogy élen járjon a széndioxidmentes közlekedésre és az elektromos áramon alapuló fűtésre való áttérésben. Célunk, hogy megtaláljuk azokat az üzleti vállalkozásokat, amelyek egyedülálló és innovatív koncepcióik, termékeik és megoldásaik révén képesek csatlakozni a fenntartható akkumulátorgyártási értéklánchoz.”
– hangsúlyozta Bo Normark, az InnoEnergy Energiatárolásért felelős témavezetője.
A pályázat öt különböző szakaszból áll: a jelentkezésből, a belső kiértékelésből, egy ötperces pitch videóból, majd az ezt követő külső szakértői értékelésből. A külső értékelés után 30 pályázó kap lehetőséget, hogy előadhassa ötleteit két párhuzamosan működő zsűrinek, akik aztán kiválasztják a 15 nyertest. A februári ünnepélyes záróeseményen végül egyetlen győztest hirdetnek ki, aki megnyeri a 100 000 eurós főnyereményt.