Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 23:30



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Aktív-passzív gondok Edimax 6204WG 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 29, 2008 11:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
KÖszönöm a segitségeket , sikerült megcsinálnom betudtam lépni a routerbe
probálgatam a jelszavakat aztán sikerült :)


hétf. jún. 30, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3578
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
lacinho írta:
lehetséges ogy a upc változttta meg mikor bekötöték , és ha én resetelem a routert akrom ugy udom hogy akkor vissza áll az eredetire erre az admin/password re akkor semmi beálitás nem fok elveszni ugyan ugy tud majd mindenki netezni
Router reset esetén a upc oldali mac address visszaáll a router alapértelmezett címére. Ha ez van beregisztrálva a upc-nél, akkor szerencséd van. Ha nem, akkor a chello modem regisztrációs lapon regisztrálni kell az új mac addresst és router-modem ki-be kapcsolás után fog menni a net. Persze ehhez kell egy előfizetői azonosító és egy jelszó. Különben az a leggyakoribb szokás, hogy a számítógép hálókártya mac address van regisztrálva, és amikor bekötik a routert, akkor klónozzák a mac addresst. Ekkor a router felveszi a hálókártya fizikai azonosító címét. Én a chello modem reg lapon megnézném először a regisztrált mac addresst. A routeren nem tudod megnézni, mivel ahhoz meg nincs jelszavad...


hétf. jún. 30, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 29, 2008 11:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a segitséget!


hétf. jún. 30, 2008 16:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha reseteled, akkor minden visszaáll az alap beállításra. Vezetéken biztos, hogy fog menni a net. Wirelesst nem tudom biztosra, valószínűleg az is.

OFF: feltalálták a nagybetűt és az írásjeleket is, kéretik használni! :?


hétf. jún. 30, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 29, 2008 11:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
ez a router egy netgear wpn824v2 tipusu a upc oldotta mgy igy hogy legyen a másik szobájuk ba is én erre vagyok rácsatlakozava az alp jelszót nem változtaták meg ök sem tudnak belépni mondjuk nem is értenek hozzá lehetséges ogy a upc változttta meg mikor bekötöték , és ha én resetelem a routert akrom ugy udom hogy akkor vissza áll az eredetire erre az admin/password re akkor semmi beálitás nem fok elveszni ugyan ugy tud majd mindenki netezni köszönöm a választ az elözöre , ha erre is válaszolnál az nagyon jó lenne elöre is köszönöm


hétf. jún. 30, 2008 13:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha be tudsz lépni az admin felületére, akkor lehetséges (tudod a felhasználónevet/jelszavat a routerhez).

Portforwardot keresd és IP címként a Te géped IP-jét add meg, portként pedig azt amit az utorrentbe beállítottál.


vas. jún. 29, 2008 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 29, 2008 11:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
hello szeretnék segitsiget kérni abban hogy a szomszédban vagy egy vezeték nélküli roter és én arra vagyok kapcsolodva be lehetne álitani hogy torent oldalakon aktiv legyek s ne pasziv elöre is köszönöm segitségett


vas. jún. 29, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 29, 2007 18:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Na látom már kezd átalakulni a beszélgetés valami egészen mássá. Kutatok tovább, mert úgy látom itt se fogok olyan embert találni, aki hasonlókat már tapasztalt.
Mindenesetre tegnap mikor hazaértem, benyomtam a gépet és aktív lett minden program amit a routerben már hetekkel ezelőtt konfiguráltam, hirtelen csoda történt. Kiderült hogy anyám leáramtalanította az egész lakást, mert valamit szerelni kellett. Nem nagyon értettem, mert egyedül a kábelmodem szolgáltatónál való hitelesítésénél kellett áramtalanítani a cuccost 30mp-ig, ha a routeremet konfiguráltam ott soha nem írtak hogy kellene, semelyik oldalon, illetve mikor beállítottam, akkor is csak egy 30mp visszaszámlálás de soha egy üzenet hogy majd akkor áramtalanítsam vagy valami. Nem értettem a dolgot, de örültem neki.
Ma meg felkelek, és és és? Hát k*rvára minden passzív csatlakozású lett, úgy(!!!) hogy semmilyen beállítás nem lett módosítva, csak tegnap este kikapcsoltam a gépet, ma meg be.
Úgyhogy már az őrület határán vagyok...


szer. aug. 01, 2007 6:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Hát igen az már más tészta.Az hogy egyesek azt gondolák hogy nekik egyedi gondjuk van,az itt is előfordul.Sajnos azért születnek azok az értelmetlen és legtöbbször segítség vagy valami hasonló értelmetlen címü topicok.Tunék neked mutatni egy torrent fórumot ahol eszméletlen káosz van emiatt.


hétf. júl. 30, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
ebben igazad van. nalunk az a problema, hogy nincs kifejezett helpdesk... mondjuk van eleg reszletes faq/forum, viszont minden user azt hiszi egyedi a problemaja, igy meg sem probalja atolvasni/keresni oket :roll:


hétf. júl. 30, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Na igen,azt elismerem.Viszont hümmögés helyett egy két linkel megdobja az usert az is már segítség szokott lenni.Nekem még sose volt olyan gondom hogy helpet kérnék,de ha oda van írva az adatlapjába hogy már pedig én helpdesk vagyok és nyugodtan forduljatok adott témában segítségért akkor mit kéne tenni??Kérdezem én!


hétf. júl. 30, 2007 17:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
tudnad naponta mennyi keres fut be egy ilyen site helpdeskjere... ezek tobbsegere a valasz persze benne van a faq-ban/forumokban. viszont ha az adott adminnak/modnak nincs ilyen routere, akkor szerinted hogy tudna segiteni? max google-zik, de azt a user is meg tudja tenni, valoszinuleg nem egyedi a problemaja.


hétf. júl. 30, 2007 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Na az mondjuk már szégyen és gyalázat hogy a helpdesk nem bírt segíteni.Komoly egy oldal lehet. :?


vas. júl. 29, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 29, 2007 18:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Az volt az első h a torrentoldalon helpdesket vállaló embereket kérdeztem, de mindegyik csak hümmögöt, meg hogy így jártál. Arra se vették a fáradságot hogy összefüggő mondatokat alkossanak a leveleikben.
Azt a pár lépést meg vágom még egy virtual servert beállítok, de az most kevés.
Képeket lecseréltem linkekre.
Kössz a címeket, olvasom.


vas. júl. 29, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
http://portatiranyitas.uw.hu/ Az egyik olvasni való
http://meggy.atw.hu/active.htm Itt meg a másik.
Csak azt nem értem hogy ezen gondodat mért nem egy torrent oldalon kérdezed?/Millió meg millió alkalommal hangoztatták már itt-ott hogy hogyan is van ez az aktív-passzív téma.
Ui:ja és ne rakjál ekkora képeket direktbe mert k****ra széthúzza a fórumot és az a halálom amikor ilyet látok.


vas. júl. 29, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. júl. 29, 2007 18:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Aktív-passzív gondok Edimax 6204WG
Hali!

A témában jelzett routerem van, amit már párszor beállítottam aktív módba, de sorozatosan egyszer csak passzívvá válik a gépem. Én kábelen keresztül, egy másik gép wifin keresztül kapcsolódik hozzá.
Igazából nem nagyon értek a routerekhez, eddig a portforward.com-on, illetve előtte az http://www.pof.hu/aktiv.php címen leírtak alapján állítottam be, különbség annyi hogy az különböző porttartományokat ajánlanak, illetve egyik ki-, másik bekapcsolt tűzfallal írja. (Magáról a hálózatkonfigurálásról egy szó sem esik) De az eredmény mindig ugyan az volt, néhány óráig-napig aktív, aztán vissza passzívba. Gondoltam arra, hogy ip váltogatás miatt lehet, úgyhogy beállítottam mindkét gépet fix ipre windowsban asszem portforward.com alapján (bár nemtom biztosra h jól), x.x.x.105re és 103ra, de most aztán végképp semmi aktivitás :((
Gondoltam hogy lehet routerbe kéne állítgatni ezeket a címkiosztásokat, de annyi minden van benne, hogy fogalmam sincs mihez és hogyan nyúljak, és nem szívesen barmolok bele, mielőtt valaki hozzáértőt meg nem kérdezek.
Olvastam hogy szolgáltató függő is lehet, pl mikronet, én speciel UPCs vagyok. Utálom őket amennyire lehet, de remélem nem ez lesz a topik témája, és valószínűleg nem is itt van a kutya elásva.
Itt van néhány kép, ha kell még csinálok:

http://people.inf.elte.hu/nuti83/grrr.JPG
http://people.inf.elte.hu/nuti83/1.JPG
http://people.inf.elte.hu/nuti83/2.JPG
http://people.inf.elte.hu/nuti83/3.JPG

Kösz mindenkinek aki foglalkozik a gondommal...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára morricone vas. júl. 29, 2007 20:14-kor.



vas. júl. 29, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség