Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 12:26



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Incredimail levelező 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
biztos, hogy ez van? tehet ilyet a chello? nem hiszem...


szer. dec. 17, 2003 0:20
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Na , megoldottam! Amint egy ismerőstől megtudtam, a köcsög Chello megváltoztatta bizonyos paramétereit úgy, hogy most már, mint kimenő levelek szervere, csak az Outlook levelező klienstől fogad el kimenő leveleket, más progitól (esetemben pl. az Incredimail-től), nem. Megoldás: Feltelepítettem egy SMTP szerver progit (Postcast Server, ingyenes), ami közvetlenül a cimzetteknek továbbítja a leveleimet, a Chello megkerülésével s így mégsem kell lemondjak a kedvenc levelezőprogim előnyeiről. Több SMTP server progit is kipróbáltam, ez bizponyult a legjobbnak. Ha valakinek hasonló problémája van, innen töltheti le:http://downloads-zdnet.com.com/3000-2369-10223405.html?tag=lst-0-1


kedd dec. 16, 2003 21:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Köszönöm válaszodat! Sajnos az uninstall-reinstall nem segített.Csak azóta más a hibaüzenet: 501 Syntax error in parameters or arguments", vagyis ha jól értem, valami elírás lehet az adatokban. Ami persze lehetetlen , hiszen előző nap még hibátlanul ment, másnap meg már nem, anélkül, hogy bármit elállítottam volna. Meg persze már vagy százszor megnéztem azóta, összehasonlitottam az Outlookban szereplő adatokkal, minden egyezik, az Outlookból mégis elmegy a levél, az Incredimailból meg nem. Még azt is megpróbáltam, hogy importáltattam automatikusan az Incredimail-lel a másik kliens beállításait, igy elírás kizárva, még se megy. Az Incr-ben közel tiz fiók van bekonfigolva (az egész család ezen osztozik) , de a többi fiókról sem lehet levelet küldeni (Freemail, Freeweb, stb.) csak fogadni. Ebből következik számomra, hogy valami közös oka van a hibának, hiszen valamennyi fióknál a kimenő server azonos: mail.chello.hu, eddig igy ment rendesen. Még egy dolgot kipróbáltam: Feltelepitettem egy harmadik klienst is próbaképpen (Foxmail), fogadni azzal is tudok, de küldéskor az is feldobja az utóbbi hibaüzenetet. De akkor az Outlook hogyan működhet rendesen? Mondhatnád, hogy nyergeljek át az Outlookra, de az messze nem rendelkezik mindazzal, amit szeretek az Incr-ben (multimédiás képességek, automata cimkiegészités, stb.)

Nem lehet, hogy a Chello servernek van valami baja?
Bocs a hosszú irományért, de igy láthatsz tisztábban a hiba okát illetően. Ha még van ötleted , várom! Üdv: Lezli


vas. dec. 07, 2003 23:25
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek! Szeretnék segítséget kérni valakitől. Az Incredimail levelező progit használom évek óta, minden gond nélkül. Most azonban két napja "megbolondult". A bejövő levelekkel nincs gond. Új levél küldésnél viszont nem küldi el a levelet, hanem egy hibaüzenetet dob fel: "503 Bad sequence of commands (specify EHLO or HELO)". Az angol részét még csak megértem (Hibás parancs-sorrend, pontosítsd az EHLO-t, vagy a HELO-t.) De mi az ördög az az EHLO, vagy HELO? Mit kell pontosítanom? Az érdekes az, hogy előző nap még hibátlanul küldhettem leveleket, másnap viszont már ezt írta ki anélkül, hogy bármilyen beállítást módosítottam volna. Egyébként Chello-t használok és aszerint van beállítva a bejövő ill. kimenő server (pop.chello.hu és mail.chello.hu). Kínomban elindítottam az Outlook Express-t , amit sose használtam még és a szükséges adatok megadása után azzal simán tudok levelet küldeni, pedig ugyanazokat a beállításokat, kimenőszervert használok. Valamilyen ötlet?


vas. dec. 07, 2003 11:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség