Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 20:31



Hozzászólás a témához  [ 680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő
Számhordozás a gyakorlatban 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Ez a rendeletmódosítás hol lelhető fel, és hogy lehetett erről korábban értesülni?


Nem tom, ma kaptam mail-ben a vodától, pont ennyit küldtek, amennyit itt látsz... :)


hétf. jún. 25, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ez a rendeletmódosítás hol lelhető fel, és hogy lehetett erről korábban értesülni?

A Pannon üzletszabályzata, mely mától hatályos, még a régi felételeket tartalmazza (http://www.pannon.hu/letoltes/usz/usz070525.pdf).


hétf. jún. 25, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Számhordozási rendelet módosítása – 2007. 06.25-től:

30 napos szabály eltörlése: Mostantól az ügyfél kezdeményezheti a hordozási eljárást abban az esetben is, ha az átadó szolgáltatónál még nem rendelkezik legalább 30 napos előfizetői jogviszonnyal. :)

A számhordozási igény beérkezése után az átadó szolgáltatónak 2 munkanapon belül válaszolnia kell, ellenkező esetben a számhordozást az átvevő szolgáltató elfogadottnak tekinti és a megjelölt időablakban a számátadás megtörténik!

A számhordozási igényt az átvevő szolgáltatónak az előfizetői szerződés megkötését követő 8 munkanapon belül kell teljesítenie, kivéve, ha a felajánlott időablakok közül az Előfizető ennél későbbi időpontot jelöl meg.


hétf. jún. 25, 2007 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Nem fogjak, a UPC-nek uzleti erdeke fuzodik a bevezeteshez, a mobilszolgaltatoknek meg epp ellenkezoleg ;)


kedd máj. 30, 2006 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Mit is ugattam anno, hogy csak annyit kene csinalni, hogy sima csengohang a sajat halosnak, es berregos csengohang a szamhordozottnak, es nem kene semmi hulye lekerdezes meg ilyenek, hogy ki hova tartozik... Mobilek ofcoz ahogy eddig sem, ezutan sem fogjak ezt meglepni... /no nem mintha az atlagjuzer nem **** le magasrol, hogy most sajat halosat hiv, vagy masikat ;)/


Nekem nehogy bevezessék ezt a mobilomon! Keményen fizetek a hívódallamért havonta, inkább azt hallgassa az engem hívó, mint egy vodás "prüntyögést"! :)


kedd máj. 30, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Egyedi csengetési hang a UPC Telefonon
május 30. kedd 15:45
[Index]
Egyedi csengetési hangot vezet be május 31-tõl saját hálózatán a UPC. Ennek köszönhetõen a UPC Telefon szolgáltatás elõfizetõi ezentúl már rögtön a tárcsázás után tudhatják, hogy a hívott fél szintén UPC Telefon elõfizetõ. Ha megszólal az ismert dallam, akkor ugyanabba a hálózatba tartozik a hívott fél, így nem kell fizetni a beszélgetésért.
A UPC Telefon szolgáltatás elõfizetõi ma már hálózaton belül országszerte több mint ötvenezer UPC Telefon elõfizetõt hívhatnak éjjel-nappal ingyenesen. Közöttük azonban sokan vannak, akik miközben szolgáltatót váltottak, megtartották régi, eredeti telefonszámukat, és azzal használják a UPC Telefont, mostantól azonban ők is azonosíthatók lesznek a dallam segítségével.



Mit is ugattam anno, hogy csak annyit kene csinalni, hogy sima csengohang a sajat halosnak, es berregos csengohang a szamhordozottnak, es nem kene semmi hulye lekerdezes meg ilyenek, hogy ki hova tartozik... Mobilek ofcoz ahogy eddig sem, ezutan sem fogjak ezt meglepni... /no nem mintha az atlagjuzer nem **** le magasrol, hogy most sajat halosat hiv, vagy masikat ;)/


kedd máj. 30, 2006 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nah ma benn voltam a T-nél, hogy leadjam a számhordozási kérelmemet...
amit a pannontól viszek át, eredetileg a 2kapust akartam, de a Sugárban megszűnt a pannon bemutatóterem, így egyszerűbb volt a T-hez menni, ami meg ott votl az Árkádban...
kiváncsi leszek, hogy minden klappol -e :)


csüt. feb. 02, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás Re: mobil számhordozás
T68m írta:
Nekem az volt a javaslatom a törvény alkotása előtt, hogy mindenképp direkt kelljen felbontani a szerződést, a komplikációk elkerülése végett és szerződésbontástól számított hat hónapig (ennyi a szám újrahasznosíthtóságának ideje) tetszés szerinti időpontban lehessen kérni a hurcolást.
De ez annyira logikus volt, hogy eleve elvetették!


Ezzel teljesen egyetértek. A 6 hónap kész tény volt, minek kellett mást közbeiktatni.
Ebben az országban tényleg a meglévő alapok helyett újat és rosszat hoznak létre a törvényhozók. Inkább ne legyen végleges alkotmányunk, mert azt is csak el****ják...


hétf. jan. 23, 2006 11:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: mobil számhordozás
Vupi írta:
....


az a helyzet, hogy a (szokás szerint rosszul) megalkotott számhordozási törvényen kicselezted magad!

Ha kéred a számcibálási nyilatkozatot, akkor az még NEM BONTJA FEL A SZERZŐDÉSED egészen a számhordozás megtörténtéig!

Sajna, ez van, erről nem a voda tehet!

Nekem az volt a javaslatom a törvény alkotása előtt, hogy mindenképp direkt kelljen felbontani a szerződést, a komplikációk elkerülése végett és szerződésbontástól számított hat hónapig (ennyi a szám újrahasznosíthtóságának ideje) tetszés szerinti időpontban lehessen kérni a hurcolást.

De ez annyira logikus volt, hogy eleve elvetették!

Amit neked mondhatok, hivatkozz a vodánál a megtévesztettségre és kérj részletfizetést az alapdíjak rendezésére.


hétf. jan. 23, 2006 11:40
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Kicsit fura hozzáállás, de hát a Voda most amúgy is káosz ilyen tekintetben. Nekem anno Vodától Pannon és T-mobiltól Voda összesen 1 órát vett igénybe, semmilyen levelezés meg ilyesmi nem volt. Mindenkinek a nevén a kártya, számlarendezés helyszínen és soha többet egy levelet sem kaptam tőlük.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bagyu hétf. jan. 23, 2006 11:42-kor.



hétf. jan. 23, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Vupi írta:
A számhordozási igényem bejelentése előtt kitöltettek velem egy lapot, hogy felmondom az előfizetésem. Tehát az elfizetési szerződést felmondtam.


Ha ez így lett volna, akkor nem tudták volna megcsinálni a hordozási engedélyt, miután ha felbontod az előfizetést, attól a pillanattól nem tartozik a nevedhez az a telefonszám.
Tehát nem bontottak szerződést, ilyen esetben a pannon bonthatta volna fel a Te szerződésedet, amikor hozzájuk került a számod (ha ehhez hozzájárulsz), miután nem került hozzájuk, és Te sem bontottad fel, csak hordozási engedélyt kértél (két teljesen külön dolog), így a vodának teljesen természetes, és törvényes :idea: , hogy tovább megy az előfizetésed.

Tehát ha nem szeretnél feketelistás lenni mindhárom szolgáltatónál, javasolt mielőbb befizetni, legközelebb meg először kérdezz, és csak utána cselekedj, sok kellemetlenségtől megkímélheted Magad... :wink:


hétf. jan. 23, 2006 11:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 18:58
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: ...
Hozzászólás 
-vadaszg- írta:
.......
akkor marad az 5.000 huf...
En ugy tudom, hogy akkor 5000 Ft, ha nem vallal az elofizeto huseget, husegvallalas eseten 800 Ft.


hétf. jan. 23, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 23, 2006 8:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Mobil előfizetés
A számhordozási igényem bejelentése előtt kitöltettek velem egy lapot, hogy felmondom az előfizetésem. Tehát az elfizetési szerződést felmondtam.


hétf. jan. 23, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
thomas77 írta:
Vizsla írta:
-vadaszg- postpaides, és továbbra is postpaides szeretne maradni. Ebből kifolyólag szerintem ő az 5 ezer alatt a belépési díjat értette, nem?
Amúgy meg létezik 990 Ft-os Domino SIM is, nemcsak 4800-as :wink: .

Bakker!
Most hogy mondod... Tényleg! :oops:
:)


igen szeretnék postpaid-es maradni a T-nél, mert ott kaphatok matrix-os tarifát, csak olyan furinak tartom, hogy még én fizessek 5.000-t azért, hogy odaviszem a számom, és kötöm egy SIM ON-os csomagot... most felhozhatnám a vodát, hogy ők, még fizetnek is, hogy oda vidd, de oda NEM viszem :)
én is gondoltam ,hogy áthordozom, domino-ra és onnan, de ez akkora procedúra már, hogy sztem nem éri meg... mer akkor aztán megint be kell menni szerződést... szóval akkor marad az 5.000 huf...


hétf. jan. 23, 2006 10:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 18:58
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: ...
Hozzászólás Re: mobil szÃ¥mhordozÃ¥s
Vupi írta:
Szevasztok!

Ha az ......

.......
RÜhej nem?

Javaslom nektek, hogy ne menjetek a Vodafonehoz, ha mÊgis åtvernek benneteket ilyen olyan trßkkÜkkel, ne próbåljåtok a szåmukat elvinni, mert nem normålisok.
Szerintem O–nnek nics igaza. Ertelmezesem szerint nem tortent meg a szam elhordozasa, a szamhordozasi igeny bejelentese pedig csak akkor jelenti a szolgaltatonal a szerzodes megszunteteset ha sikeres volt a szamhordozas.


hétf. jan. 23, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
írásjog megvonva
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 8:06
Hozzászólások: 2248
Tartózkodási hely: Medve, Mákoska és Sy mentes övezet
Hozzászólás 
Mindenképp fordulj az NHH-hoz! Majd ők kezelésbe veszik a piros szolgáltatót.


hétf. jan. 23, 2006 10:07
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 23, 2006 8:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás mobil számhordozás
Szevasztok!

Ha az én sztorimat elolvassátok soha nem kezdeményeztek számhordozást, főleg nem a Vodafone szolgáltatónál.

Kétéves szerződést köttem velük 2003 júniusban, a szokásos szerződést aláírtam, fizettem is nekik becsületesen, majd két év múlva 2005. július 30-án felmondtam a szerződésemet és el akartam vinni a számomat.
Kiállíttattak velem egy papírt, hogy kérem a számhordozást, egyben kifizettették velem az addig felmerült júliusi számlámat, amit a helyszínen rendeztem. Miután kiállítottam a számhordozási igényemet, közölték, hogy nem úgy van ám, hogy most azonnal hozzájárulnak, hanem felküldik az igényemet a pesti központba és majd levélben értesíteni fognak. (Közölték, hogy van még lebeszélhető percdíjam és augusztusig ezt nyugodtan felhasználhatom.) Ezt egy kicsit furcsának tartottam, mert a fiam ezt a számhordozást kanyar nélkül 20 perc alatt elintézte a Pannonnál.
Ahogy kiléptem a debreceni kirendeltség ajtaján, eldöntöttem, hogy a fene vár két hetet ezekre, átmentem azon melegében a Pannonhoz, vettem egy készüléket kártyával együtt, délután már erről dumcsiztam.

Mivel tudtam, hogy a Vodafone mindent számláz könyörtelenül, úgy voltam vele, hogy veszett már több is Mohácsnál, egyék meg a bennmaradt percdíjamat, nem beszélek, nem kezdeményezek sms-t.

Következő hónapban kaptam egy papírt, hogy elfogadják a számhordozási igényemet és azt két hétig vehetem igénybe, addig jelentkeznem kell az általam kiszemelt mobil szolgáltatónál, mert a határidő letelte után már nem vihetem a számot sehova. Hagytam az egészet, hiszen ekkor már volt új számom. egy hét múlva ért a meglepetés, augusztusban kaptam egy számlát a Vodafone társulattól. Havi előfizetés, kezdeményezett beszélgetés, vapos tartási dí, stb. Kb. 6.500.-Ft. A számlát nem fogadtam el, írtam nekik, hogy júliusban felmondtam az előfizetési szerződésem, lemásoltam a számhordozási igényem bejelentését és közöltem velük, hogy nem kezdeményeztem hívást, a vapos tartást már a szerződés felmondása előtt két hónappal telefonon keresztül lemondtam és az utolsó havi számlámon júliusban már az nem is szerepelt.

Mint ahogy most tik nem szóltok semmit, a Vodefone sem szólt semmit, de szeptemberben ismételten küldött egy újabb havi számlát, ugyanennyi összeggel, annyi plusz volt benne, hogy tartozásként a számlán vigyorgott az augusztusban kapott összeg is. Ismét másolás, ismét írás, megint semmi. A következő hónapban dettó ugyan ez. Novemberben kaptam egy felszólítást tőlük, immáron a behajtási csoporttól, hogy 26.000.-Ft. a tartozásom és fizessek, mert ellenkező esetben felbontják velem a szerződést, meg az általam igénybe vett kedvezményt részarányosan ki kell fizetnem. Nyeltem egy jókorást, megint írtam, hogy nem tudom, hogy akar szerződést bontani, amikor én már ezt július 30-án megtettem, azt sem tudom milyen kedvezményt kellene részarányosan kifizetnem, mikor a kétéves hűségnyilatkozat letelt egy hónappal és különben is jó lenne, ha válaszolnának a havonta elküldött reklamálásomra.

"Összekapta magát" a Vodafone és kaptam egy levelet, hogy a reklamációm kivizsgálása több időt vesz igénybe és december 16-ig válaszolni fognak. Hát gyerekek ezen is meglepődtem, hogy mit kell ezen vizsgálni. Úgy gondolom, hogy a számhordozási igényemet akkor jelenthetem be, ha felmondom egyben a szerződést is. Na mindegy. Vártam decemberben, semmi.
Az elmult napokban kaptam a Vodafone társaságtól ugyanazon napon két levelet. Aöt nap eltérés volt, de tartalmát tekintve ugyan arról szólt. "Az ön reklamációjának kivizsgálása hosszabb időt vesz igénybe, ezért január 26-ig tudunk érdemi választ adni"

Röhej nem?

Javaslom nektek, hogy ne menjetek a Vodafonehoz, ha mégis átvernek benneteket ilyen olyan trükkökkel, ne próbáljátok a számukat elvinni, mert nem normálisok.


hétf. jan. 23, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Vizsla írta:
-vadaszg- postpaides, és továbbra is postpaides szeretne maradni. Ebből kifolyólag szerintem ő az 5 ezer alatt a belépési díjat értette, nem?
Amúgy meg létezik 990 Ft-os Domino SIM is, nemcsak 4800-as :wink: .

Bakker!
Most hogy mondod... Tényleg! :oops:
:)


pén. jan. 20, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
-vadaszg- postpaides, és továbbra is postpaides szeretne maradni. Ebből kifolyólag szerintem ő az 5 ezer alatt a belépési díjat értette, nem?
Amúgy meg létezik 990 Ft-os Domino SIM is, nemcsak 4800-as :wink: .


pén. jan. 20, 2006 14:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Árpy írta:
Nem akart kedvezményt adni? :lol:


De igen, de hiába ad egy nagyobb összegű feltöltésre kedvezményt, ha nekem az a problémám, hogy a legkisebb is sok! :?

Vizsla írta:
Ott a Net-Rendelő, ott lehet kérni adategyeztetést számhordozáshoz. S ha az a válasz jön, hogy minden egyezik, elindíthatod egykapusan is.
De például a pannon olyan egy állatfajta, hogy az egykapus esetén is kétszer kell bemenni hozzájuk, ha hozzájuk szeretnél számot hordozni: egyszer azért, hogy meghatalmazást adj nekik, egyszer meg azért, hogy megkösd a szerződést. Akkor inkább már kétkapusan, s akkor tutira megyek.


A Net-Rendelőre nem is gondoltam! :oops:
A Pannonhoz még nem hordoztam, de ha kijönnek egy olyan kedvezménnyel, ami mindent ver, akkor megyek hozzájuk is! :)

-vadaszg- írta:
éds azt nem tudod véletlenül, ha csak sim-et veszek a t-nél, akkor is ki kell pengetnem a 5000-t? mármint számhordoznám a számom oda.


A hordozásnál 4000 Forintot kellett fizetnem, mert ennyi lebeszélhetőség lesz az új kártyán. A sim nem került semmibe.
Ha csak úgy venni akarsz egy új dominó csomagot készülék nélkül, akkor az 4800 pénz volt 2005-ben. (4000 lebeszélhetőséggel) Az áfaváltás miatt most nem tudom pontosan, hogy mennyi, de valahogy így műxik most is!


pén. jan. 20, 2006 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
-vadaszg- írta:
éds azt nem tudod véletlenül, ha csak sim-et veszek a t-nél, akkor is ki kell pengetnem a 5000-t? mármint számhordoznám a számom oda.
:lol: Miért, mikor kell még az 5 ezret kiperkálni, ha nem SIMON-nál :lol: ?
Bár igaz, fizethetsz 780-at is, ha alá akarsz írni SIMON-ra 1 vagy 2 évet :wink: .


pén. jan. 20, 2006 4:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
thomas77 írta:
-vadaszg- írta:
...és itt 2x is kellene menni...

Ez volt a bajom nekem is!
Amikor a T-től vittem a vodához, akkor a T a kezembe nyomta az engedélyt, átsétáltam a vodába, és kértem a számhordozást. Az egész megvolt 1 óra alatt.
Ott a Net-Rendelő, ott lehet kérni adategyeztetést számhordozáshoz. S ha az a válasz jön, hogy minden egyezik, elindíthatod egykapusan is.
De például a pannon olyan egy állatfajta, hogy az egykapus esetén is kétszer kell bemenni hozzájuk, ha hozzájuk szeretnél számot hordozni: egyszer azért, hogy meghatalmazást adj nekik, egyszer meg azért, hogy megkösd a szerződést. Akkor inkább már kétkapusan, s akkor tutira megyek.


pén. jan. 20, 2006 4:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Árpy írta:
Nekem anno ingyen volt az átírás.
Az domino volt, nem?


pén. jan. 20, 2006 4:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
thomas77 írta:
-vadaszg- írta:
...és itt 2x is kellene menni...

Ez volt a bajom nekem is!
Amikor a T-től vittem a vodához, akkor a T a kezembe nyomta az engedélyt, átsétáltam a vodába, és kértem a számhordozást. Az egész megvolt 1 óra alatt.
De nem érdekes. Túl vagyok rajta! :) (ismét)

Délután fölhívott egy ügyifogyi a vodától, és arról faggatott, hogy miért viszem el a számot...
Mondtam neki is, hogy a feltöltőkártyák rendelkezésreállási ideje ami nekünk nem megfelelő. Más bajunk nem volt velük.
Ha ezen tudnának változtatni, akkor újra ügyfelük lehetnék! (nem csak 1 kártyával) :wink:


éds azt nem tudod véletlenül, ha csak sim-et veszek a t-nél, akkor is ki kell pengetnem a 5000-t? mármint számhordoznám a számom oda.


pén. jan. 20, 2006 0:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nem akart kedvezményt adni? :lol:


csüt. jan. 19, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
-vadaszg- írta:
...és itt 2x is kellene menni...

Ez volt a bajom nekem is!
Amikor a T-től vittem a vodához, akkor a T a kezembe nyomta az engedélyt, átsétáltam a vodába, és kértem a számhordozást. Az egész megvolt 1 óra alatt.
De nem érdekes. Túl vagyok rajta! :) (ismét)

Délután fölhívott egy ügyifogyi a vodától, és arról faggatott, hogy miért viszem el a számot...
Mondtam neki is, hogy a feltöltőkártyák rendelkezésreállási ideje ami nekünk nem megfelelő. Más bajunk nem volt velük.
Ha ezen tudnának változtatni, akkor újra ügyfelük lehetnék! (nem csak 1 kártyával) :wink:


csüt. jan. 19, 2006 22:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Tegyétek át feltöltőkártyásra 3600 Ft erejéig, mert prepaid átírása Pannonnál ingyenes. Legalábbis volt 2004 decemberben, akkor mi így intéztük.
Ehhez anyukádnak elég csak egyszer bemenni, mert az átváltást majd átírást megcsináljak egy füst alatt, max fél óra.


csüt. jan. 19, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nekem anno ingyen volt az átírás.


csüt. jan. 19, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
T-nél sem olcsó. Valami 6500 körül van.


csüt. jan. 19, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Szerintem magánszemélytől nem fogadnak el meghatalmazást. De ki tudja. Amúgy az átírás jó pénz a pannonnál postpaid ügyfeleknél, csak ezért szóltam.


jaj ne már:( hát majd a T-nél szeretném a nevemre íratni.. na majd felhívom őket újra, hogy elfogadnak -e meghatalmazást...


csüt. jan. 19, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Szerintem magánszemélytől nem fogadnak el meghatalmazást. De ki tudja. Amúgy az átírás jó pénz a pannonnál postpaid ügyfeleknél, csak ezért szóltam.


csüt. jan. 19, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Csak egyet felejtetek el: -vadaszg- postpaid a panninál :wink:...


:) igen postpaides vagyok, és a kártyám anyukám nevén van, csak ő egyszerűen idegbajt kap a mobilis boltoktól, szóval vszinű megpróbálom, hogy írunk egy meghatalmazást és majd én elintézem, mert ő nem bírja ki, és itt 2x is kellene menni...
megpróbálkozunk a kétkapussal....


csüt. jan. 19, 2006 19:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Csak egyet felejtetek el: -vadaszg- postpaid a panninál :wink:...


csüt. jan. 19, 2006 18:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hugom számát hordoztuk pannitól kb. 1 éve (pre-paid). Akkor bementünk, kikértük az előhordozási engedélyt és át lehetett venni személyesen is pár nappal később.
Az üszi sztem azért ajánlja az egy kapusat, mert akkor ugye csak ott adsz be kérelmet, ahova menni szeretnél. Ekkor az megkérdi a régi szolgáltatódat, hogy elenged-e. És ahol csak lehet, a régi bele fog kötni minden apró adat eltérésbe. És amíg mindez zajlik, addig is a réginek tejelsz ;)
Régebbi hsz-ek alapján:
1, ki kell adnia kézbe is az előhordozási papyrt, olyan nincs, hogy nem (tán törvénybe is írva vagyon, de ez nem biztos :? )
2, ha nem a neveden van a sim, de régóta használod, akkor asszem hajlandók átírni, ha be tudod azonosítani, hogy tényleg te használod (mondjuk gyakran hívott számokkal). Legalább is sokaknak így került a nevére a kártyája.


csüt. jan. 19, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
A pannonnal még nem volt dolgom számhordozás terén, de elvileg gyorsabb a kétkapus. Ha van számhordozási engedélyed írásban az előző szolgáltatódtól, akkor egy lépésben megoldható az új szerődés megkötése.
De csak az járhat el az ügyben, aki a szám tulajdonosa vagy meghatalmazottja.
Hogy kinek a nevén van eredetileg a szám? Ha te nem tudod, akkor nem is fogják megmondani. (legfeljebb ha családtag)
Én sem tudtam, hogy az én nevemre vettem-e a dominó csomagot, vagy a nővéremére, de az ügyifogyi segített! :)


csüt. jan. 19, 2006 11:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
én most szeretném a panitól átvinni a T-hez a számom. Egyik T-s haverom a kétkapus számhordozást javasolta, míg a panis üfszíes, az egykapusat!
melyik a gyorsabb? a pani tényleg nem adja ki személyesen a papirt? mekkora herce-hurcát csinálnak ebből..
1kérdésem is lenne: anno mikor kötve lett a előf, nem az én nevemre lett, azt lehet kérni a t-nél, hogy az új előf. már az én nevemre legyen? természetesen ott lesz az is akinek az nevén van a kártyám...


csüt. jan. 19, 2006 10:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
Elérkezett az ideje, hogy visszavigyem az egyik számomat a vodától a tré-hez.
Ami nagyon meglepett, az az, hogy a számhordozási engedélyt nem adja ki a voda azonnal, hanem 48 órán belül sms-ben értesít, hogy bemehetek valamelyik értékesítési pontra, és átvehetem, vagy kipostázzák.
Érdekes, amikor a T-től eljöttem, akkor 10 perc alatt megkaptam az engedélyt.
Na mind1. Nem is nagyon húztam fel magam ezen. Hazamentem, de nem sokkal utána jött az sms, hogy megkapom az engedélyt! :shock:
Sokat mondok, ha egy óra eltelt a két esemény között.
Ebben csak az a baj, hogy elintézhettem volna egy nap alatt is a dolgot, de így mégis két napos procedúra lett belőle.
Egyébként nem akartam gyalázni a vodát... nem volt semmi bajom vele, csak a feltöltőkártyák rendelkezésreállási ideje még mindig nagyon kevés. Ezt mondtam is az ügyintézőnek, aki bólogatott is rá, és azt is mondta, hogy nagyon sokan vannak ezzel így.
Hát ennyi!
Így jártam. Ma mehetek vissza megint! :nemjottbe:


csüt. jan. 19, 2006 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 25, 2005 14:37
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
FuFe írta:
Akkor én a gyakorlat másik oldaláról írnék.
Ma reggel idegen számokról (3 db) hívtak, és valamilyen Évát kerestek. Én nem ismerek semmilyen Évát. A harmadiknál már megkérdeztem, milyen számot hívtak, egy Westeles szám volt, ami egyáltalán nem hasonlított az én Vodafone-os számomra :-)
Azt hiszem még erősen gyerekcipőben jár a számhordozhatóság, de az is lehet, hogy nem is hurcibálta a csaj a számát, csak hiba van a Mátrix-ban. Csak egy csomó üzletről csúszik le így :-(


Valszeg lett egy CFU (feltétl nélküli átirányítás) alkalmazva, ezáltal a Te számodon végződtek a hívások :)
Minden biztonnyal el lett írva a szám az átirányítás beállításakor.


vas. dec. 25, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Teljesen mindegy, mert így semelyik megoldással nem fogsz tudni hordozni. Először be kell menned a T-hez aktualizálni az adataidat, majd utána úgy hordozol, ahogyan akarsz. Hogy az adatkkorrigáláshoz muszáj-e bemenned egy márkaképviseltre érdeklődd meg a 1230-on.

Guni


hétf. nov. 28, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
toncsiba írta:
Hello!
Kérdésem lenne. Domino kártyámat akarom átvinni a Vitamaxnak Vodához. 5 éves kártyám, azóta megváltozott a SZIG számom, emiatt gondolom nálam csak a kétkapus megoldás ami játszik. Tõlem messze, kétórai utazásra van hivatalos T-Mobile bolt, kérdésem, hogy ezt a hordozási engedélyt ki tudja-e adni T viszonteladó? Valamint ha ezzel a hord.engedéllyel bemegyek egy Voda viszontelalóhoz õ el tudja-e nekem indítani a számhordozási folyamatot?
Egyébként még soha nem hordoztam számot, mostanában kb. mi ennek a folyamata T-Voda irányba és kb. mennyi ideig tart? Milyen iratokat vigyek a T-hez és a Vodához?
Köszi! Tóni


Sehol senki???


hétf. nov. 28, 2005 13:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello!
Kérdésem lenne. Domino kártyámat akarom átvinni a Vitamaxnak Vodához. 5 éves kártyám, azóta megváltozott a SZIG számom, emiatt gondolom nálam csak a kétkapus megoldás ami játszik. Tõlem messze, kétórai utazásra van hivatalos T-Mobile bolt, kérdésem, hogy ezt a hordozási engedélyt ki tudja-e adni T viszonteladó? Valamint ha ezzel a hord.engedéllyel bemegyek egy Voda viszontelalóhoz õ el tudja-e nekem indítani a számhordozási folyamatot?
Egyébként még soha nem hordoztam számot, mostanában kb. mi ennek a folyamata T-Voda irányba és kb. mennyi ideig tart? Milyen iratokat vigyek a T-hez és a Vodához?
Köszi! Tóni


kedd nov. 22, 2005 12:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Silver írta:
Vodafone-os kártyámon csöngött a 30-as számom
Milyen érzés? :)


szomb. szept. 10, 2005 7:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Anno azért nyitottam e topicot, hogy a T-Mobilos negatív tapasztalataimról beszámoljak. Most jöjjön egy kis pozitívum is, igaz, másik szolgáltatótól :)

Múlt kedden írtam alá a Vodafone-nál az egykapus számhordozási igényemet. Három nap múlva megjött a jóváhagyó SMS, ma este 2 órával a kijelölt 18-22 órás intervallumhoz képest 19:30-kor már a Vodafone-os kártyámon csöngött a 30-as számom :)


csüt. szept. 08, 2005 22:26
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
két számot hoztam el a pannontól, akadály nélkül simán ment a dolog, bár nem volt gyors. Kb. másfél hét.

ja, jut eszembe egy vicc: megadom a vodás számom: 06-20....


csüt. szept. 08, 2005 13:31
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
cbf írta:
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Most akkor (augusztus 1-től)a Pannonnál, ha bemegyek és átíratok egy előfizetést a nevemre akkor nem kell megvárni a 30 napot, hogy hordozhassam, hanem egyből mehet a dolog?

Előre is kösz a választ!
Egyből hordozhatsz, most már nincs 30 napos korlátozás átírás után.

C.


kedd szept. 06, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Most akkor (augusztus 1-től)a Pannonnál, ha bemegyek és átíratok egy előfizetést a nevemre akkor nem kell megvárni a 30 napot, hogy hordozhassam, hanem egyből mehet a dolog?

Előre is kösz a választ!


kedd szept. 06, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
a pannonnál mondhatod!


Azt nem tudom, mert pannonnál még nem hordoztam számot, de ez elvileg nem számít tulajdonos váltásnak, csak adat módosításnak...
Adatmódosításnál meg nincs 1 hónap várakozási idő.


vas. jún. 26, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
cbf írta:
Igen csak ezzel az a gond, hogy akkor 30 napig nem hordozhatom a számom vagy ez nem számít átírásnak?


Nem számít annak, ezért írtam, hogy hangoztatni kell, hogy ÕK b*szták el :!:


a pannonnál mondhatod!


vas. jún. 26, 2005 14:23
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
cbf írta:
Igen csak ezzel az a gond, hogy akkor 30 napig nem hordozhatom a számom vagy ez nem számít átírásnak?


Nem számít annak, ezért írtam, hogy hangoztatni kell, hogy ŐK b*szták el :!:


Köszönöm a válaszokat!


vas. jún. 26, 2005 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
cbf írta:
Igen csak ezzel az a gond, hogy akkor 30 napig nem hordozhatom a számom vagy ez nem számít átírásnak?


Nem számít annak, ezért írtam, hogy hangoztatni kell, hogy ŐK b*szták el :!:


vas. jún. 26, 2005 13:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 680 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség