Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 20:34



Hozzászólás a témához  [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 106  Következő
PANNON(Telenor)GYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Nem akartam külön topicot nyitni "Hogyan szivat a Pannon?" címmel - beírom inkább ide.
Az elmúlt egy hónapban háromszor szivatott meg a Pannon. (Azóta vagyok Pannon előfizető ugyanazzal a számmal, amióta Pannon létezik.)

1. Felhív a Pannon marketing vagy milyen osztálya, és közlik, hogy jogosult vagyok hűségakcióban készüléket vásárolni. OK, van is nekem tetsző ajánlat, udvariasan megkérdezi, hogy hol vagyok. Közlöm hogy hol, erre elirányít a számomra baromi messze lévő Póluscenter bemutatótermébe. A helyszínre kiérve látom, hogy a kedves hölgy egy olyan bemutatóterembe küldött el, amely már 2 napja zárva van "átalakítás miatt"...
2. Pannonline regisztráció kísérlet (feleségem előtt akarok villogni, hogy regisztrálom a számát, és majd kacagva elintézem otthonról, amiért neki be kéne mennni...). Állandóan xxxx számú hibaüzenet, ajánlás, segítség semmi. Végre egy érthető hibaüzenet: "Az ügyfélszintű regisztráció nem megengedett, mert Ön ügyfélkártyára jogosult. Az ügyfélkártya regisztrációjával kapcsolatban kérjük, keresse fel ügyfélszolgálatunkat!." Hurrá, ez végre mond valamit, hívom az ügyfélszolgálatot. Na, ott aztán mindent kaptam, csak segítséget nem. Röviden közölték velem, hogy "a Pannonnál valaki későn rendelte meg a kártyákat", és nem tudnak ilyen ügyfélkártyát adni. Javasolták, hogy kb. "másfél hónap múlva érdeklődjek", "talán addigra elkészülnek". Amikor megpróbáltam abban segítséget kérni, hogy legalább keressenek meg, amikor végre elkészülnek a kártyák, ezt megtagadta a kolléga, közölte, hogy egyetlen lehetőség a 21. században, ha én hívogatom a Pannont, a megújulást hirdető európai szolgáltatómat, és rendszeresen érdeklődöm, hogy megjöttek-e a kártyák. Ugyancsak közölte, hogy addig (1-2 hónapig!) a regisztrációban sem tud segíteni, mert a Pannon műszaki rendszere a műholdak korában nem teszi lehetővé, hogy a problémát megoldják. Szuper. Még jó, hogy nem fogadtam meg a kiírt tanácsot, és nem mentem be az ügyfélszolgálatra, ahol egy csomó várakozás után derült volna ki ugyanez.
3. Hab a tortán.
Tegnap, 2006. március 22-én kaptam egy levelet, hogy a tavalyi, vagyis 2005. júliusi számlámat nem fizettem be - igazoljam vagy fizessem be újra.
Naná hogy csekkem sehol már, ki gondolná, hogy lassan 1 év után kezdenek el egy befizetést keresgélni. (Talán már akkor elkezdtem utalni, de a banki programom azt írja ki, hogy visszamenőleg csak 6 hónapot tudok kilistázni. Bemegyek, talán majd személyesen szerencsém lesz.)

Szóval mintha valami káosz lenne a Pannonnál.
Lassan tényleg el kéne kezdenem sok év után szolgáltató-váltásban gondolkodni? Csak olyan nehéz felfogni, hogy mások hülyesége miatt nekem kell megcsinálnom/fizetnem egy csomó, az időmet rabló, felesleges adminisztrációt, és ennyi év után egy másik cégnél mindent előlről kezdeni. :cry:


szer. márc. 22, 2006 10:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Már fent van a POL-ban a MobilAdat 50 Dupla is


szer. márc. 22, 2006 7:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Ilyen nekem is volt, csak minden adattal belépés után... szerencséjére nem vagyok rosszindulatu.


nekem is volt, de bármire nyomtam eltünt. (mármint az illető adata, mintha kiléptem volna)

skynet: elég egysíkú a gondolkodásod, én pl. egy sql táblát sem szoktam lockolni, sőt, táblát sem használok, mégis megy valahogy a rendszer! :D

de abban egyetérünk, hogy nagy ott a hozzáértés! sztem egy munkaerőkölcsönzőt vagy HR-est használnak a vodával. :lol:


szer. márc. 22, 2006 1:24
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Ilyen nekem is volt, csak minden adattal belépés után... szerencséjére nem vagyok rosszindulatu.


hétf. márc. 20, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezt akkor kaptam, amikor még be sem léptem!

Üdv!


hétf. márc. 20, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 19:04
Hozzászólások: 476
Hozzászólás 
Ez érdekes lesz, ha kapja a tulaj az sms-t a belépésről:)


hétf. márc. 20, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ezt mégis mire véljem??

Kép

Ha nem lenne egyértelmű, van ott egy felhasználónév, ami rögtön az oldal betöltése után ott volt, és nagyon nem tartozik hozzám. :)

Üdv!


hétf. márc. 20, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
pg írta:
(Itt kell megjegyeznem, hogy a Pannon statisztikakozmetikázása, az 500 Ft ajándék nekem most kifejezetten jól jött. A szám a főszámom - elérhetőség szempontjából - , csak keveset hívok róla, így inkább csak az érvényesség miatt töltök rá. Most jól jött, hogy nem kellett rátölteni, az 500 Ft pedig rátett egy évet.)
Topik-tévesztés esete forog fenn. :) Dicsérő RuLeZ! ;)


Na-na. Azért annyira mégsem. Csak önző szubjektív szempontomból nézve lehet dicsérő, egyébként az egész nem az.


hétf. márc. 20, 2006 10:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
pg írta:
Hát, a POL szerint semmilyen működő GPRS csomagom nincs, de mégis működik. Hogy mi, arról fogalmam sincs. Csak a MA50 van a listában, de mint "később aktiválódó", adat nincs.

Szerintem megy a MA50 Dupla, csak nem lehet megnézni, hogy mennyit használtam el.

POL kaotikum, maradjunk ennyiben. (Remélhetően a második havit is elfelejtik levonni.)
Ezt a 1220-on próbáld meg leinformálni. A POL-ban sose bíztam.

pg írta:
(Itt kell megjegyeznem, hogy a Pannon statisztikakozmetikázása, az 500 Ft ajándék nekem most kifejezetten jól jött. A szám a főszámom - elérhetőség szempontjából - , csak keveset hívok róla, így inkább csak az érvényesség miatt töltök rá. Most jól jött, hogy nem kellett rátölteni, az 500 Ft pedig rátett egy évet.)
Topik-tévesztés esete forog fenn. :) Dicsérő RuLeZ! ;)


hétf. márc. 20, 2006 8:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hát, a POL szerint semmilyen működő GPRS csomagom nincs, de mégis működik. Hogy mi, arról fogalmam sincs. Csak a MA50 van a listában, de mint "később aktiválódó", adat nincs.

Szerintem megy a MA50 Dupla, csak nem lehet megnézni, hogy mennyit használtam el.

POL kaotikum, maradjunk ennyiben. (Remélhetően a második havit is elfelejtik levonni.)

(Itt kell megjegyeznem, hogy a Pannon statisztikakozmetikázása, az 500 Ft ajándék nekem most kifejezetten jól jött. A szám a főszámom - elérhetőség szempontjából - , csak keveset hívok róla, így inkább csak az érvényesség miatt töltök rá. Most jól jött, hogy nem kellett rátölteni, az 500 Ft pedig rátett egy évet.)


vas. márc. 19, 2006 21:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nekem is az van, csak április 28.

Közben kipróbáltam, megy a GPRS, de fogalmam sincs mi. A GPRS Start nem volt benne a listában. Majd mindjárt leellenőrzöm.


vas. márc. 19, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
pg írta:
Most ez azt jelenti, hogy ki is kapcsolták a MA50-et? És már megint nincs GPRS-em? Mi van?

Pedig itt van a reklám: "Internetezzen mobil szélessávon, mert most 2006. január 16. és március 17. között Mobile Data 50, 250, 500 és 1000 csomagra előfizető vagy már azzal rendelkező ügyfeleink részére két hónapon át dupla adatforgalmat biztosítunk."

Sőt, van egy SMS-em, amiben szintén azt írták, hogy akkor mostantól 2 hónapig. (Hehe, de az első hónap 1990 Ft-ját elfelejtették levonni. De akkor is rohadjanak meg.)
Most egy olyan bejegyzés van a POL-ban, hogy május 4-én aktiválódni fog a MA50. A Forgalmi adatokra kattintva "nincs megjeleníthető információ" üzenet jelentkezik, pedig a zárásom csak 6-án lesz.

Jelenleg nem tudom tesztelni, mert a 6020-as a PPI-ETC-nél van :).


vas. márc. 19, 2006 18:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A gond, hogy a mobiladat 50-et szó nélkül levették az aktiív szolgáltatások közül.

- ez egyrészt pozítv, mert ha márcus 18-ától tényelg csak a régi mennyiséget lehet felhasználni, annak ellenére, hogy a reklámban megtévesztő módon az szerepelt, hogy aki a promóciós időszak alatt rendeli, annak a rendeléstől számítva 2 hónapig dupla mennyiség jár, hiszen ha én ma lemondtam volna a POL-ban, azt úgyis csak a zárás napján deaktiválták volna.

- másrészt negítv, mert hova volt leírva, hogy március 18-án kikapcsolják? S miért nem étesítettek?


Most ez azt jelenti, hogy ki is kapcsolták a MA50-et? És már megint nincs GPRS-em? Mi van?

Pedig itt van a reklám: "Internetezzen mobil szélessávon, mert most 2006. január 16. és március 17. között Mobile Data 50, 250, 500 és 1000 csomagra előfizető vagy már azzal rendelkező ügyfeleink részére két hónapon át dupla adatforgalmat biztosítunk."

Sőt, van egy SMS-em, amiben szintén azt írták, hogy akkor mostantól 2 hónapig. (Hehe, de az első hónap 1990 Ft-ját elfelejtették levonni. De akkor is rohadjanak meg.)


vas. márc. 19, 2006 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A dupla adatmennyiésg tegnap éjfélig volt rendelhető. Mára a régi változat van a rendelhető szolgáltatások közt.

Eddig nincs is semmi baj.

A gond, hogy a mobiladat 50-et szó nélkül levették az aktiív szolgáltatások közül.

- ez egyrészt pozítv, mert ha márcus 18-ától tényelg csak a régi mennyiséget lehet felhasználni, annak ellenére, hogy a reklámban megtévesztő módon az szerepelt, hogy aki a promóciós időszak alatt rendeli, annak a rendeléstől számítva 2 hónapig dupla mennyiség jár, hiszen ha én ma lemondtam volna a POL-ban, azt úgyis csak a zárás napján deaktiválták volna.

- másrészt negítv, mert hova volt leírva, hogy március 18-án kikapcsolják? S miért nem étesítettek?


szomb. márc. 18, 2006 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zoli62 írta:
A lényeg, hogy az ÁSZF-ben le van-e minden írva. Pannonnál pl.szerintem nem annyira. Nem tartom ügyfélbarátnak, hogy hûség felbontása után fizeted a kötbért, plusz még fizettél x havi elõfizetést is. Ez régebben nem így volt, akkor csak ré****ányosan kellett fizetned.


tetszik, nem tetszik, ez van! én már az ilyet fel sem veszem a szolgáltatóktól, csak ha át akarnak vágni és/vagy nem teljesítenek. Ügyfélbarát hozzáállás majd akkor lesz, ha nem három, hanem háromszáz szolgáltató közül választhatsz.


hétf. márc. 13, 2006 18:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
A lényeg, hogy az ÁSZF-ben le van-e minden írva. Pannonnál pl.szerintem nem annyira. Nem tartom ügyfélbarátnak, hogy hűség felbontása után fizeted a kötbért, plusz még fizettél x havi előfizetést is. Ez régebben nem így volt, akkor csak részarányosan kellett fizetned.


hétf. márc. 13, 2006 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
zoli62 írta:
A kedvezményes készülékvásárlásnál a kötbér összege 50000 Ft jelenleg. Régebben úgy volt, hogy ha közben felmondta valaki a szerzõdést, akkor idõarányosan kellett visszafizetni a a hátralevõ hónapokra vonatkozó összeget. MOst , ha valaki kkét év elõtt egy nappal felmondja, akkor is ki kell fizetni a teljes összeget. Ráadásul én az ÁSZF-ben ezt így telejesen nem találtam meg, csak a kötbér visszafizetésére vonatkozó pontot. Más mobilszolgáltatóknál is így van ez most? Több mint két éve már nem írtam alá iylet, és ha ez így változott, akkor elég kedvezõtlen.
Internetszolgáltatómnál pl csak a tényleges használatbavétel idejére vonatkozó kedvezményes, és teljes díj közötti különbözetet kell visszafizetni hûségszerzõdés közben való felmondás esetén, meg a belépési díjat, és ez szerepel az ÁSZF-ükben is.


a vesztelnél is a pannonhoz hasonló, a vodánál viszont évenként meghatározott, tehát évente (nem havonta) csökken.

Egyébként a tvnet is mindent kifizetett utolsó percig, sőt, van még valami sejtelmes megjegyzés is az esetlegesen felmerülő egyéb díjakra vonatkozóan.


hétf. márc. 13, 2006 16:13
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
A kedvezményes készülékvásárlásnál a kötbér összege 50000 Ft jelenleg. Régebben úgy volt, hogy ha közben felmondta valaki a szerződést, akkor időarányosan kellett visszafizetni a a hátralevő hónapokra vonatkozó összeget. MOst , ha valaki kkét év előtt egy nappal felmondja, akkor is ki kell fizetni a teljes összeget. Ráadásul én az ÁSZF-ben ezt így telejesen nem találtam meg, csak a kötbér visszafizetésére vonatkozó pontot. Más mobilszolgáltatóknál is így van ez most? Több mint két éve már nem írtam alá iylet, és ha ez így változott, akkor elég kedvezőtlen.
Internetszolgáltatómnál pl csak a tényleges használatbavétel idejére vonatkozó kedvezményes, és teljes díj közötti különbözetet kell visszafizetni hűségszerződés közben való felmondás esetén, meg a belépési díjat, és ez szerepel az ÁSZF-ükben is.


hétf. márc. 13, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hoppá... valóban. :oops:
Cavinton rendel! :)

Üdv!
Nefelejts is jó lesz. ;)


ON:A post>pre váltás lehetőségeiről ki mit tud? Valakinek valami tapasztalat? (nem is biztos, hogy jó tópikában kérdem)


hétf. márc. 13, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hoppá... valóban. :oops:
Cavinton rendel! :)

Üdv!


szomb. márc. 11, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Leírta. 2k-s Pannonwap.


szomb. márc. 11, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És milyen GPRS netes csomagod van, ami elbír ~1300MB-ot? :)
Az 1 Gigás GPRS?

Üdv!


szomb. márc. 11, 2006 15:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
McLaca írta:
És ez mindennapos gyakorlat nálad?

Üdv!
Heti 3-4 napot mindennaposnak neveznék.


szomb. márc. 11, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Lassabb az Expresszel? :)
Biztos a tömörítgetés veszi el az időt... Pedig egy képnek éppenhogy gyorsabban kéne lejönnie vele.

Üdv!


pén. márc. 10, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
amateur2 írta:
elővettem az ősrégi ME45-öt, amihez nincs meg a user manual:(
Szal azt mondták a boltban, hogy ne foglalkozzak az optimalizáló progival, mert semmit nem ér. Egy másik pannonboltban (tesco) meg nagyon ajánlották a int. optimalizálóját a pannonnak!


1. Manuál. Parancsolj: http://lux04.arts.u-szeged.hu/www/manualgsm/siemens/

2. Az Internet Expressz önmagában nem rossz, én használom, nekem úgy tűnik, hogy snet APN-nel, és Expressz nélkül valamivel gyorsabb a net. Expresszel viszont tömörít, kevesebb pénzedbe kerül. A gond a Pannon oldalán szokott lenni, amikor egy Internet Expresszes session kidob, szétkapcsol. Olyankor az egész kapcsoalt megszakad. Nélküle meg stabil. Szóval valamit valamiért.

Az ősrégi ME45-öt megveszem. ;-) (Attól függ mit kérsz érte. PÜ-ben, ha érdekel a dolog.)


pén. márc. 10, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Köszönöm szépen a türelmeteket és az építő jellegű hozzászólásokat!
Valóban nem ide kellett volna írnom a hsz-t.
Azt már nem is mondom, hogy egy pannon márkaboltban adtak USB kábelt egy samsung x-640-hez netezni mert eredetileg azzal szerettem volna, de mivel nem látja modemként elővettem az ősrégi ME45-öt, amihez nincs meg a user manual:(
Szal azt mondták a boltban, hogy ne foglalkozzak az optimalizáló progival, mert semmit nem ér. 2 nap szenvedés után ügyfélszolgálat azt mondta, hogy az x-640 internet nem megy USB kábellel.
Egy másik pannonboltban (tesco) meg nagyon ajánlották a int. optimalizálóját a pannonnak!
Gondoltam vki közületek már végigjárta ezt az utat és kapásból tud válaszolni.
Mégegyszer elnézést azoktól, akikbe nagyon belegázoltam:(


pén. márc. 10, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
amateur2 írta:
Hi!
Van egy ME 45-ös siemensem+hozzá gyári soros adatkábel, pannon internet előfizu.
GPRS Internettel nem tudok 56k-nál nagyobb csatlakozási sebességet elérni:(
Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy a GPRS sebessége 33k, úgyhogy még az 56k az nagyon is sok:(
Majdnem visszakérdeztem, hogy nem akarja e letiltani 33 k-ra :evil: .
UE. a gépen S65+bluetooth+vodafone GPRS 115k val csatlakozik és legalább soxor olyan gyorsnak tűnik!
Most a pannon ilyen gyenge, vagy az ME 45, vagy a soros adatátvitel?
Valakinek van esetleg ezzel tapasztalata?
Megkérlek, előveszed az ME45 lúzer manuálját, és megnézed, mennyire kepés a telefonod? Biztos közel van hozzád.

Köszönöm.

Ha ezen javítani szeretnél, használd hozzá az Internet Expressz klienst (vagy mi a lónyálnak hívják a Pannonnál).


csüt. márc. 09, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ugyan... Hiszen nem véletlen a névválasztása. :D

Naszóval: a GPRS maximális (download!) sebessége 48kbit/s Class10, vagy Class12 esetén. A Siemens ME45 Class8, amiben a maximum 40kbps. Az ügyfélszolga persze hülyeségeket beszél megint...
Az 56k, amit látsz, az csak a gép és a telefon közötti csatlakozási sebesség, a valós forgalmi (GPRS) sebességeket az előbb leírtam.
(Az interneted is 1, 2, 4Mbites, mégis 100Mbittel kapcsolódik a géped a kábel/DSL modemhez.)
Az S65 GPRS Class10, tehát valamivel gyorsabb sebességre képes a központ felé, de a 115kbps itt is csak a gép és a telefon közti kapcsolódási sebesség.
A sebesség ezen túl függ még az optimalizáló progik (Vodának és Pannonnak egyaránt van) meglététől, vagy nem lététől, illetve beállításaitól is.
Szóval mit is keres ez a HSZ-ed ebben a topicban?
(Nem, itt nem a szolgáltató a gyenge :evil:, valaki más... )

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca csüt. márc. 09, 2006 21:20-kor.



csüt. márc. 09, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
amateur2 írta:
Hi!
Van egy ME 45-ös siemensem+hozzá gyári soros adatkábel, pannon internet előfizu.
GPRS Internettel nem tudok 56k-nál nagyobb csatlakozási sebességet elérni:(
Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy a GPRS sebessége 33k, úgyhogy még az 56k az nagyon is sok:(
Majdnem visszakérdeztem, hogy nem akarja e letiltani 33 k-ra :evil: .
UE. a gépen S65+bluetooth+vodafone GPRS 115k val csatlakozik és legalább soxor olyan gyorsnak tűnik!
Most a pannon ilyen gyenge, vagy az ME 45, vagy a soros adatátvitel?
Valakinek van esetleg ezzel tapasztalata?


Inkább nem írok semmit, mert még olyat teszek amit én magam is megbánok.


csüt. márc. 09, 2006 20:38
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Hi!
Van egy ME 45-ös siemensem+hozzá gyári soros adatkábel, pannon internet előfizu.
GPRS Internettel nem tudok 56k-nál nagyobb csatlakozási sebességet elérni:(
Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy a GPRS sebessége 33k, úgyhogy még az 56k az nagyon is sok:(
Majdnem visszakérdeztem, hogy nem akarja e letiltani 33 k-ra :evil: .
UE. a gépen S65+bluetooth+vodafone GPRS 115k val csatlakozik és legalább soxor olyan gyorsnak tűnik!
Most a pannon ilyen gyenge, vagy az ME 45, vagy a soros adatátvitel?
Valakinek van esetleg ezzel tapasztalata?


csüt. márc. 09, 2006 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
És ez mindennapos gyakorlat nálad?

Üdv!


csüt. márc. 09, 2006 20:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
RAYBEN írta:
Wagner te hol és mennyiért wapozol vagy az már internet(html)?
Az előzőben leírtam. Ez maximum xHTML oldalakhoz jó. De ez telefon-függő.


csüt. márc. 09, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 26, 2006 21:19
Hozzászólások: 162
Hozzászólás 
Wagner te hol és mennyiért wapozol vagy az már internet(html)?


csüt. márc. 09, 2006 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Landsmann írta:
Wagner ur írta:
asdf_ írta:
No igen, egy szokasos reggel wap session-om /mailcsekk ket helyen, plusz hirolvasas/ ma pl 4k fel 32k le. /De mondjuk lassan 3 ev alatt 19 mega fel es 80 mega lefele jovo adatot sikerult osszehoznom mindebbol :))/

Viccelsz? Naponta nem elég 80 mega.


Ha naponta 80 megát lewapozol, akkor emelem a kalapom. De ha tényleg, akkor te beteg vagy.

Khmm! A kalapos részt kezdheted. Ma lekaptam egy haver K600i-jére úgy 50-60 témát, kb 300 háttérképet, majd ezen felbuzdulva egy másik haver Z520-mizériája tört fel, amire szintén leszedtem ilyeneket. Majd jöttek az MP3-ak, JAVA-k. Ezzel el is ment úgy 4-5 órám. Nem néztem az adatforgalmam, mivel 2K-s wapom van.
A betegséget pedig .... na hagyjuk, nem vitázok ilyen kérdésben.

A konklúziót rád bízom.


csüt. márc. 09, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
asdf_ írta:
No igen, egy szokasos reggel wap session-om /mailcsekk ket helyen, plusz hirolvasas/ ma pl 4k fel 32k le. /De mondjuk lassan 3 ev alatt 19 mega fel es 80 mega lefele jovo adatot sikerult osszehoznom mindebbol :))/

Viccelsz? Naponta nem elég 80 mega.


Ha naponta 80 megát lewapozol, akkor emelem a kalapom. De ha tényleg, akkor te beteg vagy.


csüt. márc. 09, 2006 18:15
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
asdf_ írta:
No igen, egy szokasos reggel wap session-om /mailcsekk ket helyen, plusz hirolvasas/ ma pl 4k fel 32k le. /De mondjuk lassan 3 ev alatt 19 mega fel es 80 mega lefele jovo adatot sikerult osszehoznom mindebbol :))/

Viccelsz? Naponta nem elég 80 mega.


csüt. márc. 09, 2006 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Mostanaban amugy az a halal gaz szerintem, hogy nincs olyan nap, hogy ne lenne az, hogy a kapcsolat megszakadt. Aztan mehet fel az ember ujra, a szamlalo meg ujraindul azoknal, akik forgalomra fizetnek.


csüt. márc. 09, 2006 15:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Mi a fityfenét tudtok mondjuk 3kB-ból megnézni akár wapon is? :shock:
Annyiból 3 egyenleginfót :D, de nem ez a gond, hanem az, hogy mondjuk felkapcsolódok naponta 3-4× mailt ellenőrizni (az megvan 12-14kB-ból), de 36kB helyett 60 árát fizetem ki.
Vagy elindítom a böngészést, de rájövök, hogy elírtam a címet. 0,5kB forgalmam lesz a rossz címmel, semmit nem töltök le, de 8Ft ugrott. 80 fillér helyett.

Üdv!


csüt. márc. 09, 2006 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
No igen, egy szokasos reggel wap session-om /mailcsekk ket helyen, plusz hirolvasas/ ma pl 4k fel 32k le. /De mondjuk lassan 3 ev alatt 19 mega fel es 80 mega lefele jovo adatot sikerult osszehoznom mindebbol :))/


csüt. márc. 09, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
McLaca írta:
A húzás, hogy drágítottak, és számlázási egységet is növeltek egyszerre, pofátlan volt. Vagy ezt, vagy azt, de engem jobban zavar a 10kB. 1kB-os egységben 8Ft-ért még használnám is (máskor is használtam csúcsidőben, 6Ft-ért)...
Egyenleginfót azóta ismét POL-on nézek.

Üdv!

Mi a fityfenét tudtok mondjuk 3kB-ból megnézni akár wapon is? :shock:


csüt. márc. 09, 2006 5:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Inkább durva elírás...

Üdv!


csüt. márc. 09, 2006 1:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
"Az Adatkártya tarifacsomag adatátviteli díjai
Nettó díjak
Havidíj 1000 Ft
SMS Hálózaton belül 13,33 Ft / db
Belföldi irányba 20 Ft / db
Nemzetközi 35 Ft / db
Adatátvitel hálózaton belül Csúcsidőben 543,75 Ft / perc
Csúcsidőn kívül és hétvégén 20 Ft / perc
Adatátvitel hálózaton kívül Csúcsidőben 60 Ft/ perc
Csúcsidőn kívül és hétvégén 40 Ft / perc

Egyéni előfizetőinknek csak Adatkártya vásárlása esetén vehető igénybe a tarifacsomag."

http://www.pannon.hu/egyeni/szolgaltata ... datkartya/

Ez valami vicc?!?! :evil: :twisted:


csüt. márc. 09, 2006 0:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A húzás, hogy drágítottak, és számlázási egységet is növeltek egyszerre, pofátlan volt. Vagy ezt, vagy azt, de engem jobban zavar a 10kB. 1kB-os egységben 8Ft-ért még használnám is (máskor is használtam csúcsidőben, 6Ft-ért)...
Egyenleginfót azóta ismét POL-on nézek.

Üdv!


szer. márc. 08, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Ezzel én is így vagyok. Épp most írtam ezzel kapcsolatban az E-mail studios topicba. Október 13-án volt az utolsó GPRS forgalmam. Én is a Startot használtam. Azóta egyetlen bájtot sem forgalmaztam. A legolcsóbb Adat csomaggal is a többszörösét fizetném ki annak, mint amennyit havonta a Starttal forgalmaztam. Akkor inkább egyáltalán nem használom. Eleinte szokatlan volt hogy megtiltottam magamnak, de ma már egyáltalán nem hiányzik a GPRS. Persze ha drasztikusan lejjebb vinnék az árakat, vagy visszaállna az 1 kb-os számlázás akár a 8 Ft-al is, azt hiszem újra igénybe venném. De így nem. Titkon bíztam benne, hogy a változásokkal talkán újra elérhető árú lesz a szolgáltatás, de eddig csalódnom kellett. Azt hiszem ez így is marad egy jó ideig.


szer. márc. 08, 2006 18:21
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én sem. Pont amiatt, hogy megdrágult. Talán ha 3-4× használtam azóta... Inkább kivárok és neten nézem meg a dolgokat.

Üdv!


szer. márc. 08, 2006 18:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Tudom, csak azóta annyira nem használtam GPRS-t. :)


szer. márc. 08, 2006 17:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ami lassan fél éve megszűnt...

Üdv!


szer. márc. 08, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Semmi különös, csak persze a 1 kb alapú számlázáshoz voltam szokva. :)


szer. márc. 08, 2006 16:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mi ebben az érdekes?

Üdv!


szer. márc. 08, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Hát ez a kb-os számlázás wapon, GPRS-el érdekes. :)
1 kb-os felcsatlakozások mindenhol 6,6 Ft-al számolva. Igaz, ezek kerekítve 6,7 lennének, úgyhogy pici engedmény. :)


szer. márc. 08, 2006 10:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 106  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség