Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 01, 2024 20:28



Hozzászólás a témához  [ 1052 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő
SonyEricsson K790i/K800i: 3.2 megapixel AF + Xenon + EDGE/3G 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
Úgy látom még mindig nem érti itt valaki:

BLACKLISTÁNAK NINCS ÉRTELME !
Ha valakit odateszel, csak addig nem tud hivni, amig küldi a számát.
Ha minden ismeretlen hívó hivhat, letiltja a számküldést és már fel is tud hivni. ENNEK ugyan mi értelme?

Annak amit a telefon tud, konkrétan, hogy kizárólag azok a bizonyos kijelzett számok tudjanak hivni, VAN értelme.

Ha ennyire zűrösek a nőügyeid és egyben nepper is vagy, vegyél két telefont két számmal :-)

Vagy mielőtt megveszel valamit, járj utána alaposan, ne utólag szapuld a telefont olyanokért, amit soha sehol nem is ígért senki.


kedd jún. 05, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
jó a topic, ritkán fordul elő, hogy ennyire információgazdag legyen valami :lol:


kedd jún. 05, 2007 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Miután ez elsősorban "Cyber-shot" telefon, és nem Symbian, vagy Walkman, nem hinném, hogy ilyen dolgok miatt belenyúlnának a software-be.

Szerintem a hívócsoportokhoz nem kell okos teló, meg Symbian. Alap 7-10 éves Nokiák vígan tudták ezt, de több más telefon is. (pl. a Siemens is.) Őszinte leszek, fel sem merült bennem az, hogy ebben a modern készülékben kihagyják ezt az alap funkciót! (Azóta érdeklődtem, és alátámasztom az általad írtakat: több más SE modellből is hiányzik ez. Felfoghatatlan!)


Trabi TM írta:
Outlook-ot nem használok, miután a MyPhoneExplorer messze jobban kezeli a telefont, Neked is javaslom azt...

Miben tud többet az Outlook-nál? (Számomra az Outlook tökéletesen működik, maximálisan elégedett vagyok vele, egyébként is használom, s - mint fentebb írtam - több telefon ezt használja kvázi illesztő felületnek. (export / import)


Trabi TM írta:
A hívásszűrés szerintem jól működik, ahogy írta is 392MHz 150 embert lehet vele engedni, ha ennél többet szeretnél, az már nem igazán hívásszűrés szerintem... :) Egyébként garivesztéssel át lehet állítani blacklist-re is, de nem hinném, hogy ér ennyit a dolog, hogy a garanciát elveszítsd...

Ezek szerint a maximum 10 listát lehet létrehozni? (10x15=150)
blacklist= valódi hívásSZŰRÉS hívás engedés helyett?
Elképesztő, hogy mindez a SE tervezői "tudatában" nem vetődött fel, és csak házilagos garanciavesztéssel oldható meg ez az alap dolog.


Trabi TM írta:
A zenelejátszóval nekem nem volt eddig semmi bajom, HPM-70-et használok. A 3 féle gumiból egyik sem jó a füledbe? :?

Ja, én csak egyet néztem, és hát aki használta, az női pajtás volt, érthetően kisebb fülekkel. Nem volt tudomásom arról, hogy különböző méretű feltétek vannak hozzá. Így akkor nem beszélhetek valódi tesztről ezen headset esetében.


Trabi TM írta:
Egyébként ha a mélyet hiányolod, akkor vegyél inkább HPM-64-t, abban van rendesen, és a forma is más, talán jó a füledbe is.

Köszönöm az ötletet, de alapvetően a hangerő volt a kiindulási probléma. (Zajos környezetben jelent problémát.)


Trabi TM írta:
Persze mint fentebb írtam, ez nem Walkman telefon, tehát egész más audiodrivert kapott, mint a W telók, így sohasem fog úgy szólni, mint egy jobb fajta MP3 lejátszó, de az EQ használatával, és a széles sztereó kikapcsolásával egész jó eredményeket lehet elérni.
Gari vesztés terhe mellett egyébként erre is van megoldás, le lehet cserélni a sounddriver-eket, de itt is szerintem a gari azért többet ér...

A hangminőséggel teljesen elégedett vagyok, sőt, nem is hittem volna, hogy ilyen szépen tud szólni. Egyedi konfigurálású EQ-val szépen be lehet állítani. A széles sztereó "effektet"-et még csak véletlenül sem szándékoztam bekapcsolni. :)


Trabi TM írta:
A hangerő tényleg SW-esen van leszabályozva, sajnos az újabb telefonokban ez így is lesz, szintén garivesztős módszerrel van megoldás a hangosításra is... :)

Ez hihetetlen! Ebből a telefonból csak garanciavesztéssel lehet „hibátlan” készüléket csináltatni? :shock:


Trabi TM írta:
Tehát sajnos kár bízzál abban, hogy ezt SW frissítéssel javítani fogják, egyrészt már jönnek az új telók, így a SW support hamarosan megszűnik, és nem lesznek újabbak, másrészt ezt a telefont nem elsősorban arra találták ki, amire Te szeretnéd használni, arra leginkább egy W950-es lenne jó, ez valószínüleg megoldaná a fenti problémáidat, mondjuk ott meg buknád a kamerát...

Ha a hívócsoportok (főleg ez!) és a valódi hívás szűrés benne lenne, nem is kezdek el írni ide ebbe a fórumba problémákat, vagy bárhová. Az viszont kétségtelen, hogy ha valaki felhívja a figyelmemet arra, hogy a SE-ok ilyenek (ez az első általam használt SE) vélhetően másként döntök telefon vásárlás ügyében.
Az érem másik oldala, hogy ebben az árszegmensben, ilyen remek kamerával (és kijelzővel) ellátott 3G-s telefont meg nem gyárt senki sem. És szándék volt, hogy ha már van benne kamera, akkor az valóban fényképet készítsen, ne pedig fényképszerű homály pacát. (lsd. pl. Nokia azonos árszegmensben, sőt pár 10 eFt-al felette is...) S azért az is megemlítendő, hogy az újabb java "felület" elképesztő lehetőségeket ad a játékoknak (is). Mindezeken felül pedig maga az egész telefon profizmust sugall. (A töltővel együtt hedset is csatlakoztatható megoldástól a menükezelés effektjeiig.)

Ez úton is köszönöm a tapasztalat-gazdagságot éreztető válaszodat Trabi TM!


kedd jún. 05, 2007 0:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
392MHz írta:
(2) A hivásszűrés miért értelmetlen? Szerintem az egyik legprofibb a telefonok között. A listára csoportok is felvehetőek, mondjuk 10 csoportban 150 ember és az egész profilokhoz is rendelhető. PL. Irodai profilban mindenki hivhat, otthoniban csak haver. (Azt ugye sejted, hogy hívásengedélyezésnek VAN értelme, szűrésnek meg NINCS, mert ha egy ember kiszürsz, letiltja a számküldést és már hivhat is.)


Látom, kiegészítetted a hozzászólást, - köszönet érte - így reagálok is rá:

Teljesen más a nézőpontom erről, s számomra a Nokiából megszokott szűrés az, ami megfelelő. Azért is hívjál magyarul ezt hívás SZŰRÉSNEK, nem pedig hívás engedélyezésnek.
Pl. Otthon nem engedem a munkahely és a féltékenységet ébresztő barátnő csoportot, de mást igen. Hívhassanak azok is, akik még nem hívtak (pl. hirdetésre jelentkeznek és értelemszerűen nincsenek rajta a kontaktlistán.) Ugye-ugye?

Az általad javasolt 10 x 15-ös felosztás - felvetődött már bennem - egy farigcsált megoldás lehet a lista bővítésére, de finoman szólva nem elegáns. (pl. rokon1, rokond2, munkahely1, munkahely2, munkahely3, barátok1, barátok2, barátok3, barátok4) Ráadásul - mint jelzésre került már - ez még csak nem is szinkronizálódik, s funkciójában is más célt szolgál.
Ehelyett célravezetőbben megoldható a dolog HÍVÓCSOPORTOKKAL, ami ugye nincs a telefonban.

S hogy miért nincs?
Ezt komolyan szándékozom megkérdezni a SE supporttól. Ha csak a fele kontakt lista van tele (500 név) ki az, aki mind az 500 embernek 500 különböző csengő hangot ad? (jelenleg alkalmazható megoldás) Vagy mégis hogyan tud egy bizonyos csoportnak azonos hangot adni? Fejben megjegyzi azokat az embereket (esetleg gyorsan odalapoz a listákhoz, memorizálja, aztán vissza a névjegyzékhez, és egyenként beállítja a hangokat)?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Creating_Creature kedd jún. 05, 2007 0:44-kor.



hétf. jún. 04, 2007 23:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
luser2000 írta:
Ha már ilyen szépen összeszedtél pár tapasztalatot (hibát), akkor ezeket el is küldhetnéd a SE supportjának (akár magyarul a hazai címükre). Így lenne némi esély a kijavításukra (amennyiben hibáról van szó és nem funkcióbeli eltérésekről).


Miután ez elsősorban "Cyber-shot" telefon, és nem Symbian, vagy Walkman, nem hinném, hogy ilyen dolgok miatt belenyúlnának a software-be.

@Creating_Creature:
Outlook-ot nem használok, miután a MyPhoneExplorer messze jobban kezeli a telefont, Neked is javaslom azt...

Csoportokat szintén nem használok, de amennyire tudom az összes SE így működik, tehát ha írsz is nekik levelet a "hibáról" nem fognak rajta változtatni, mert nem hiba, hanem így működik (sajnos).

A hívásszűrés szerintem jól működik, ahogy írta is 392MHz 150 embert lehet vele engedni, ha ennél többet szeretnél, az már nem igazán hívásszűrés szerintem... :) Egyébként garivesztéssel át lehet állítani blacklist-re is, de nem hinném, hogy ér ennyit a dolog, hogy a garanciát elveszítsd...

A zenelejátszóval nekem nem volt eddig semmi bajom, HPM-70-et használok. A 3 féle gumiból egyik sem jó a füledbe? :?
Egyébként ha a mélyet hiányolod, akkor vegyél inkább HPM-64-t, abban van rendesen, és a forma is más, talán jó a füledbe is.
Persze mint fentebb írtam, ez nem Walkman telefon, tehát egész más audiodrivert kapott, mint a W telók, így sohasem fog úgy szólni, mint egy jobb fajta MP3 lejátszó, de az EQ használatával, és a széles sztereó kikapcsolásával egész jó eredményeket lehet elérni.
Gari vesztés terhe mellett egyébként erre is van megoldás, le lehet cserélni a sounddriver-eket, de itt is szerintem a gari azért többet ér...

A hangerő tényleg SW-esen van leszabályozva, sajnos az újabb telefonokban ez így is lesz, szintén garivesztős módszerrel van megoldás a hangosításra is... :)

Tehát sajnos kár bízzál abban, hogy ezt SW frissítéssel javítani fogják, egyrészt már jönnek az új telók, így a SW support hamarosan megszűnik, és nem lesznek újabbak, másrészt ezt a telefont nem elsősorban arra találták ki, amire Te szeretnéd használni, arra leginkább egy W950-es lenne jó, ez valószínüleg megoldaná a fenti problémáidat, mondjuk ott meg buknád a kamerát... :(


hétf. jún. 04, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Valóban így van, ezzel a módszerrel és a rendezési elv "vezetéknév szerint" állítással! Ez esetben funkcionalitási értelmezés volt a hiba. Ezzel a 4-es pont megoldott. Köszönöm.

Egyben felhívom a figyelmet egy hibára, csak hogy ne járjon így más senki!:

Ha te is külön profilt hoztál létre az Otlookban, amit csak a telefon szinkronizálására használsz, (ez a járható útja annak, hogy az internetes levelezésből származó adataidat ne keverd vele) akkor vigyázz, hogy amikor szinkronizálsz, nehogy meg legyen nyitva az internetes profil. Mert ha ez így van (függetlenül attól, hogy a SE szinkronizáló programjában a beállításoknál egyértelműen meg van adva, hogy a telefonos profillal szinkronizáljon) szépen elkezd szinkronizálni az internesetes profillal!

Ezt követően csak a telefon teljes kontaktbejegyzésének törlése, az Outlook leállítása, és a szinkronizálás újraindítása vezet megoldásra, ekkor ugyanis már a SE szinkronizáló programjának beállításában szereplő TELEFONOS profillal fog szinkronizálni.
Tanulópénz: a telefon törli az összes létrehozott kontaktlistát!

Persze talán még ez a jobbik eset, mert ha előtte elfelejted a SE szinkronizáló program beállításban beállítani azt a házirendet, hogy mindig a PC adata az irányadó, és az írja felül a telefont, nos hát akkor elvész a PC-d internetes profilja, mert annak helyét hazavágja a telefon bejegyzéseivel. (Esetemben jómagam beállítottam jó ellőre a házirendeket.)

A kérdés még nyitott:
A többi hiányosság / hiba megoldható?


hétf. jún. 04, 2007 20:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
(2) A hivásszűrés miért értelmetlen? Szerintem az egyik legprofibb a telefonok között. A listára csoportok is felvehetőek, mondjuk 10 csoportban 150 ember és az egész profilokhoz is rendelhető. PL. Irodai profilban mindenki hivhat, otthoniban csak haver. (Azt ugye sejted, hogy hívásengedélyezésnek VAN értelme, szűrésnek meg NINCS, mert ha egy ember kiszürsz, letiltja a számküldést és már hivhat is.)


(4) A neveket igy kell menteni:
Kovács, Gusztáv
Veznév vessző Keresztnév
Igy jól rendezi és jól szinkronizál.


hétf. jún. 04, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
Idézet:
Újabb tapasztalatok...


Ha már ilyen szépen összeszedtél pár tapasztalatot (hibát), akkor ezeket el is küldhetnéd a SE supportjának (akár magyarul a hazai címükre). Így lenne némi esély a kijavításukra (amennyiben hibáról van szó és nem funkcióbeli eltérésekről).


hétf. jún. 04, 2007 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Újabb tapasztalatok:

(1) Nem csak hogy lehetetlen csoport csengőhangokat létrehozni, de egyenesen megdöbbentő, hogy a listák még csak arra sem használhatóak, hogy legalább a csoporttagok egy listában lehessenek, pl. hogy az adott lista tagoknak egyesével (!!) be lehessen állítani ugyanazt a csengőhangot. Persze erre is alkalmatlan a lista, mivel ott nem hogy csengőhangot szerkeszteni, de még csak megnyitni sem lehet a tagokat, tulajdonképpen semmit sem lehet kezdeni a listában a tagokkal. Csak felvenni és törölni lehet őket a listából. Ennyi!!! (A lista értelmetlen és a legkevésbé használanó funkcióját az első hozzászólásban taglaltam.)
További probléma: 15 tagnál nagyobb lista elem után újabb tag felvételekor: „i Nem vehető fel több szám vagy e-mail cím!” Külön szoftveres hiba, hogy a lista tagok nem ABC sorrendben, hanem a beírás sorrendjében jelennek meg. Elképesztő!!!

(2) Az 1. pontból adódóan még a pozitív hívás „szűrés” (ami voltaképpen nem nevezhető hívásszűrésnek, hanem egy maximálisan értelmetlen hívásengedélyezési házirendnek) is használhatatlan, mivel nem hozható létre tartalmasabb lista.

(3) Semmilyen módon nem képes az említett csoport bejegyzések megjelenítésre a telefon.

(4) Csak úgy valósítható meg, hogy a telefonban a „rendezési elv” az utónév szerint történik. Természetesen így amikor magyar helyesen beírásra kerül egy név (vezetéknév keresztév) a telefonba, és az szinkronizálódik a számítógéppel, látható, hogy felcserélve fog megjelenni, (keresztnév, vezetéknév).
Ha más telefonról kerül exportálásra a kontaktlista a K800i-be, akkor az Outlookban (vagy érzésem szerint bármely más programban) minden név bejegyzésnél (a névjegyalbumban) fel kell cserélni a keresztnevet a vezetéknévvel, hogy az a K800i-nek megfeleljen. Ráadásul azért, hogy a nézet az Outlook-ban a név megjelenítése mégis normális kegyen, a névjegyalbumban a „tárolási forma”-nál meg vissza kell cserélni magyar helyesen (vezetéknév keresztnév). Tehát, hogy az Outlook-ot megfelelően rendbe rakjuk, (ahogyan a K800i óhajtja) jó pár (kivágás, beillesztés) műveletet el kell végezni. Ez egy kb. 250 neves kontakt listánál laza fél délutánt vesz igénybe.

...

(6) Kipróbáltam a zenelejátszót ugyanazon hangerőnél, ugyanazon számmal, különböző headsetekkel. Az eredmény:

(a) HPM-70-es headset: számomra nem illeszkedik jól fülben, ezért halkabban szól, és természetesen nulla közép és mélytartománnyal.
Kiegészítés: A tesztelésnél nem volt tudomásom arról, hogy különböző méretű feltétek vannak hozzá. Én egyet használtam, (az volt rajta) ami vélhetően nem volt kompatibilis a fülemmel. Éppen ezért nem beszélhetek valódi tesztről ezen headset esetében.

(b) HPM 70-es adapter + Sennheiser MX200 külön csatlakoztatott headset: a gyári szetthez képest jelentősebb mélyhang tartomány, de közép és magas hangtartományban nagy visszalépés.
(c) a telefonhoz adott gyári HPM-62-es headset: Az előzőhöz képest érezhetően gyengébb mélytartomány, viszont a közép és magas hangtartomány ezt maximálisan kompenzálja, ezért megállapítható, hogy a telefon az mp3-as zenét a hozzá adott headsettel tudja a legélethűbben lejátszani.

Konklúzió: A különböző headsetek alkalmazásával nem érhető el nagyobb hangerősség, így - egy mp3 lejátszóhoz lépest döbbenetesen észrevehető - az alacsonyabb maximális hangerőért a telefon okolható. Érzésem szerint szoftveresen van leszabályozva.

Bízom benne, hogy a későbbiekben kiküszöbölik ezt szoftverfrissítéssel, bár ez a hiba a „legcsekélyebb” a fentiekhez képest (névkezelési anomália; hívócsoport és valódi hívásszűrés teljes hiánya!).

A fenti témákban továbbra is köszönettel várom az esetleges (áthidaló de jól alkalmazható) megoldásokat!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Creating_Creature kedd jún. 05, 2007 9:16-kor.



vas. jún. 03, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
3. Az Outlook mellett kitartok, mert a régi telefon címjegyzéke oda lett exportálva, az-az ez a közös felület.

4. Te hogyan használod a kapcsolatokat? Milyenek lesznek szinkronizálás után?

Ugyanis ha a telefonban a „rendezési elv” beállításban „utónév szerint”, akkor a beírt vezetéknév keresztnév sorrend (ami a telefonban listázva tökéletesnek látszik) Outlookban pont fordítva szinkronizálódik (és viszont.)
Ismertem szerint a telefon a kapcsolat kezelésénél a Nokiánál bevetett és azóta más gyártók által (SE is) is átvett .vcf kiterjesztésű névjegykártya szabványon alapul, a szabványnak pedig éppen az a jelentősége, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön.
Van egy olyan megérzésem, hogy a név beírást a szoftverrel együtt nem magyarosították, (azt várja, hogy keresztév vezetéknév) és ez okozza a problémát.

Ha a telefonban a „rendezési elv” beállításban „vezetéknév szerint”, akkor a beírt név a telefon listában a beíráshoz képest pont fordítva jelenik meg, ráadásul a keresztnév után egy , (vessző) lesz téve, így ez az út a telefon használhatósága szempontjából nem járható…


Továbbra is az érdekel, hogy érdekel, hogy érdemes használni a neveket? – ezért is olvasom szívesen a tapasztalatodat erről (is).

Ez úton is köszönöm, hogy választ írtál.


pén. jún. 01, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Nos... én megpróbálok legjobb tudásom szerint válaszolni, lehet, hogy valamit nem jól tudok, akkor majd kijavítanak a többiek. Tehát nézzük sorban:

1: Nincs ilyen lehetőség, csopor csengőhangot nem lehet létrehozni, egyesével kell beállítani! (Szoktam szidni én is...)
2: Szintén nem működik! Csak arra tudsz szűrni, hogy kik érhetnek el, arra nem, hogy kik nem.
3. Passz, MyPhoneExplorer-t használok, az outlook-ot rühellem! Javaslom neked is.
4. Passz, lásd 3. Egyébkén ez természetesen az eltérő gyártói gondolkodásmódból ered, nem ugyanolyan névjegyzékstruktúrát használnak...
5: Nem tudok egyik lehetőségről sem. Nincs benne ilyen.
6. Headset-et nem vagdostam még, de pl. utcán egy kicsit rövidebb vezeték számottevő problémát nem hiszem, hogy okozna. Beltéren annál inkább.


pén. jún. 01, 2007 19:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. aug. 30, 2006 18:17
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Kedves SE K800i tulajok!

Felhasználói TAPASZTALATOT és megoldást keresek az alábbi témákban:

(1) Hogyan oldható meg a hívócsoport létrehozása / kezelése?
Tehát pl. adott csoportba tartozóknak ugyanazon csengőhang megadása?
A Sony Ercicsson telefonos supportja szerint sehogy, ugyanis csak listák hozhatóak létre (ezt tapasztalom is) hogy az adott listatagoknak SMS-t vagy e-mail-t küldhessek. Felteszem a költői kérdést: Ugyan minek?
Nem tudom elhinni, hogy egy olyan alapvető funkció, ami pl. egy 7 éves Nokia vagy 4 éves Siemens telefonban alapként adott volt, a Sony Ericsson díjnyertes Cyber-shot zászlóshajójában hiányozna.
A probléma világos:
Adott egy csoport, annak van 70 tagja. Ha azt akarom, hogy mind a 70 embernek azonos csengőhangja legyen, akkor mind a 70-nél külön be kell állítani. Ha változtatni akarom a csoport csengőhangot, akkor mind a 70-nél külön módosítani kell.

(2) A hívások fogadásánál megadhatok listákat, s az azokban lévők elvileg el tudnak érni. Ha az a szándék, hogy bizonyos listatagok hívása ne jöjjön létre (életszerű példa: szabadidőben a munkahelyi emberek ne érjenek el) az hogyan oldható meg? Tehát hogyan oldható meg a valódi hívás SZŰRÉS?

(3) Outlook-al szinkronizáltam a régi telefonomat (Siemens S55) és az Outlook a csoportokat is szépen átvette. (Outlook névjegykártyán az adott bejegyzések jobb alsó részében olvasható, "Kategóriák"-ként.) Azonban a SE K800i a szinkronizálásnál az Outlook-ból ezen információkat nem vette át, hogy listákat alkosson. Megoldható ez, vagy manuálisan kell létrehoznom a listákat melyek kvázi hívócsoportokként működhetnek? (lsd. 1. pont)

(4) Ahhoz, hogy a beírt nevek megfelelő sorrendben legyenek kezelve (beíráskor: vezetéknév keresztnév, listázáskor: vezetéknév keresztnév) ahhoz a „Rendezési elv”-et „utónév szerint” kell beállítani.
Ez azonban azt eredményezi, hogy az Outlook Névjegyalbumában az Utónévhez kerül a telefonban beírt „vezetéknév” és a vezetéknévhez kerül a telefonban beírt „utónév”, tehát pont fordítva.
Probléma: Egy máik helyről (előző telefon) az Outlookba exportált névjegyzéket át kell írni úgy, hogy a K800i-nak jó legyen. Az-az minden egyes bejegyzésnél a neveknél (Outlook Névjegyalbum adott bejegyzése "Teljes név..." klikk) az Utónévhez kell írni a vezetéknevet, és a Vezetéknévhez az utónevet.
Kiküszöbölhető ez valahogy, vagy mindenképpen meg kell ezt csinálni, hogy a K800i-nak megfelelő legyen? (Sajnos ez utóbbi tapasztalható.)
További probléma: később bármilyen export esetén a vezetéknév és keresztnév cseréje ismételten problémákat okozhat. (Főleg több tagú neveknél, vagy név mellé írt apró jelzőknél.)

(5) Számomra a régi telefonomban megszokott és hasznos volt két lehetőség:
(a) Percjelzés. Ez egy később telepített patch-el konfigurálható is volt úgy, hogy ne minden 60. másodpercben, hanem pl. minden 50. másodpercben jelezzen. (Úgy érzem, szükségtelen ecsetelni ennek jelentőségét a perc alapon számlázó szolgáltatók miatt.)
(b) Automatikus kikapcsolás egy megadott időpontban. (este)
Van -e lehetőség a K800i-ben ilyen opciókra?

(6) A gyári headset (HPM-62) relative elfogadható hangminőséget produkál (mp3) azonban a hangereje - hogy finoman fogalmazzak - nem okoz maradandó hangkárosodást. Ez a headset érzékenysége miatt van, vagy a készülék előerősítője képes maximum ekkora hangerőt előállítani? Mi a helyzet egyéb más headesetekkel? (HPS-60; HPB-60; HPM-61; HPM-64; HPM-70)
Van -e tapasztalat arról, hogy a felvevőgomb headset kimentének levágása, 3,5 mm-es sztereo lengő jack aljzat forrasztása, és minőségi fülhallgató csatlakozatása, befolyásolja -e negatív irányban a rádió érzékenyégét? (Hosszabb vezeték elméletileg jobb vételi lehetőséget biztosít.)


Ui.: A gyártó telefonos supportja alapján a szoftverfrissítést elvégeztem, - Vodafone előfizetéses készülék, - azonban a legutóbbi szoftververzió sem oldotta meg a fenti problémákat. (Frissítés R1JG001-ről R1KG001-re.) A szoftverfrissítés - a SE supportól adott instrukcióval ellentétben, - nem resetelte a kapcsolatokat, azokat érintetlenül hagyta.

Megjegyzés: A topic hozzászólásait átolvastam, de azokban az itt felvetett problémákra megoldást, vagy arra utaló jelet nem találtam.


A megoldást elősegítendő válaszokat ez úton is köszönöm.

C C


kedd máj. 29, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
A már korábban leírtakon kívül más nem volt, és azok is egyszer jelentkeztek. Az új fw-k biztos stabilabbak, de az enyémen még R1CC003 van, ami az utolsó béta (R1CC002) utáni fw. Amúgy nem kell sokat lapozni, hogy megtaláld a hibákat. Van akinek egy vagon hiba jelentkezik. Szerk: ami mostanában tűnt fel, hogy nem minden jpg-et kezel, illetve jelenít meg. Canon 350-el készült képeket egyet sem mutat, semmilyen formában. Pana ls2-vel készült képek közt meg válogat. Egyiket lehet szerkeszteni, míg a másikat nem, sőt párat még nagyítani sem engedi. Talán a méret miatt, de azt nem figyeltem milyen méretűek.


csüt. máj. 17, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
cooler21 írta:
cooler21 írta:
brand new számgépem ezt írja ki az update service elindításakor:

Incompatible Macromedia version. Required verision available from http://www.macromedia.com. Application will terminate.


van ötlet mit is kéne telepítenem, hogy frissíthessek??


nna megválaszolván saját kérdésem most működött. talán javítottak a seuson(más a felület mint volt) vagy a gépem autofrissített valami hasznosat.
lényeg, hogy tudtam frissíteni.R1KG001 lett.

:D
Szerintem a gép frissítette a flashplayert. Ezt ellenőrizheted a fentebb, általad beírt linken. ;-)


csüt. máj. 17, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Sziasztok,

a veteran SE hasznalok velemenyet kerem. Van egy ismerosom aki K750-rol lepne tovabb, de o nagyon igenyes a telefon stabilitasanak tekinteteben. Az a kerdes, hogy az altalanos SE firmware minoseghez kepest a K800 hogyan all? Fuggetlen keszuleket venne...

Koszi


Én ugyan 2 év után 1,5 hónapja használok megint SE-t, de elég rendesen nyúzom. Napi több óra 3G, mp3, közben hívások indítása-fogadása, java, stb. Szinte minden funkcióját használom, majd 200 fénykép eddig, több mint 35 óra beszéd. Semmi probléma nem volt vele eddig, teljesen stabil. Nekem egyedül a hívásszűrési listával voltak problémák, de az új szoftverben ez már nincs benne.


csüt. máj. 17, 2007 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Sziasztok,

a veteran SE hasznalok velemenyet kerem. Van egy ismerosom aki K750-rol lepne tovabb, de o nagyon igenyes a telefon stabilitasanak tekinteteben. Az a kerdes, hogy az altalanos SE firmware minoseghez kepest a K800 hogyan all? Fuggetlen keszuleket venne...

Koszi


csüt. máj. 17, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
cooler21 írta:
még nem jöttem rá mit tud. én nem csináltam bekápot és maradtak a hanghívások..

Feltettem én is.
Backup nélkül (látszólag) is megmaradtak a dolgaim (pl. hangcímkék), ennek örülök.
Egy kicsit maszíroztam a BT képességeit (képet akartam az asztali gépre küldeni, az asztali gépen vacakol a BT driver) és sikerült a telefont magától újraindítani, illetve egy alkalommal kb. 20mp-ig semmire nem reagált (a képernyő hiányosan jelent meg, stb).
Nem túl biztató! :oops:


csüt. máj. 17, 2007 10:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
még nem jöttem rá mit tud. én nem csináltam bekápot és maradtak a hanghívások..


szer. máj. 16, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
Pitiless írta:
SEUS-en kint van a friss szoftver. Azt hiszem, hogy R1KG001. Most frissül az enyém.


Mit tud az új FW???
---
Ha egy frissítést csinálok (amit megelőz egy backup), akkor a hangutasításokkal és hangazonosítókkal mi történik??? Kihangósító miatt fontos, hogy ne kelljen újra rögzíteni minden névhez.


szer. máj. 16, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
cooler21 írta:
brand new számgépem ezt írja ki az update service elindításakor:

Incompatible Macromedia version. Required verision available from http://www.macromedia.com. Application will terminate.


van ötlet mit is kéne telepítenem, hogy frissíthessek??


nna megválaszolván saját kérdésem most működött. talán javítottak a seuson(más a felület mint volt) vagy a gépem autofrissített valami hasznosat.
lényeg, hogy tudtam frissíteni.R1KG001 lett.

:D


kedd máj. 15, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 55
Hozzászólás 
SEUS-en kint van a friss szoftver. Azt hiszem, hogy R1KG001. Most frissül az enyém.


kedd máj. 15, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Kicsit suta volt a kérdésem, de valóban a lényeg amit Trabi írt. Még szerencse, hogy nem egy fw létezik CID49-el. Már ha lehet olyanra frissíteni valahogy.


Lehet, de csak BOX-szal, és fizetősen, tehát nem érdemes túl sűrűn...


kedd máj. 15, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Kicsit suta volt a kérdésem, de valóban a lényeg amit Trabi írt. Még szerencse, hogy nem egy fw létezik CID49-el. Már ha lehet olyanra frissíteni valahogy.


hétf. máj. 14, 2007 17:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Wagner ur írta:
Akoska írta:
CID52-re még mindig rossz a világ...
Na akkor azért egy dolgot tisztázzunk. Ha most CID49-es és valahogy jó világ köszönt a telóra, a SEUS frissítés még menni fog?
A SEUS az saját gyári program, azzal BÁRMELYIK, a lehető legújabb készülék is megy, hiszen nem törvénytelen dolgoról van szó, szimpla - a gyártó által támogatott - szoftfrissítésről van szó!


Szerintem nem ezt kérdezte, bár lehet én értem félre a kérdést. :oops:

Wagner ur: ha ezzel az új módszerrel függetlenítik a telefonodat, utána működik ugyan a SEUS a telefonon, de vissza is zárja az eredetire a telefont, és ha a SEUS CID52-re frissíti, akkor már ki sem lehet nyitni ezzel a módszerrel, csak az ennél jóval drágábbal...


szomb. máj. 12, 2007 18:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Akoska írta:
CID52-re még mindig rossz a világ...
Na akkor azért egy dolgot tisztázzunk. Ha most CID49-es és valahogy jó világ köszönt a telóra, a SEUS frissítés még menni fog?
A SEUS az saját gyári program, azzal BÁRMELYIK, a lehető legújabb készülék is megy, hiszen nem törvénytelen dolgoról van szó, szimpla - a gyártó által támogatott - szoftfrissítésről van szó!


szomb. máj. 12, 2007 18:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Akoska írta:
CID52-re még mindig rossz a világ...
Na akkor azért egy dolgot tisztázzunk. Ha most CID49-es és valahogy jó világ köszönt a telóra, a SEUS frissítés még menni fog?


szomb. máj. 12, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
CID52-re még mindig rossz a világ...


pén. máj. 11, 2007 16:29
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Wagner ur írta:
Tehát majdnem annyi, mintha szolgáltatónál függetleníted.


Azóta eltelt 5 nap, és sokat változott a helyzet... :wink:
Vannak már jóval olcsóbb megoldások is. :)
Akkor eddig tartott a rosszvilág. ;-) (Tényleg jobb képet generál digitzoommal mint sima nagyítással. Nem gondoltam volna. Erre írta egy itteni emberke, hogy arról írj, amiről tudod, és ne arról amiről azt hallottad, hogy . . . Most kérek elnézést.)


pén. máj. 11, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
OPi írta:
OutLook szinkronizáció mennyire problémamentes ?
Nem volt gond vele. Bár az ékezetes betűk nem mindig sikerülnek jól. Az elsődleges mailcím az outlookban is elsődleges lesz. Gondolom ez azért lényeges egy levelezőrendszernél. 8)


pén. máj. 11, 2007 11:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Tehát majdnem annyi, mintha szolgáltatónál függetleníted.


Azóta eltelt 5 nap, és sokat változott a helyzet... :wink:
Vannak már jóval olcsóbb megoldások is. :)


pén. máj. 11, 2007 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Tehát majdnem annyi, mintha szolgáltatónál függetleníted.


pén. máj. 11, 2007 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Lehet. Csak épp nem "2 zacskó ropi" nagyságrendű az ára...


vas. máj. 06, 2007 16:20
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 05, 2007 23:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok! azt szeretném meg tudni hogy a k800i-t lehet-e függetleniteni mert azt hallodtam hogy az uj telokat már nem lehet!


szomb. máj. 05, 2007 23:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
November eleje óta használom a K790-em, elég kíméletlenül, de ilyeneket (a kezdeti joy-akadozáson és pár fw-hibán kívül) nem tapasztaltam. Kopkopkop. Pedig majdnem béta a fw. Restart előfordul, de csak ha megy az operamini mellett a mail meg az mp3 hallgatás. Viszont az adatforgalom-számláló asszem meghűha. Küldött adat: 528995822 byte Fogadott adat -456854010 byte 507 óra alatt. És igen, mínusz jel van a fogadott előtt és visszaszámol most éppen. :shock:


szomb. máj. 05, 2007 2:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 0:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Mycronet írta:
yazard: Elárulom neked, hogy sok k800-ast vittek vissza a t-hez joy csere miatt mivel széria selejt. Ez 1 részt rossz tervezésnek is köszönhető.

Úgy tűnt, hogy ezt nekem külön el kell árulni? :D


hétf. ápr. 30, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 30, 2007 12:22
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
yazard: Elárulom neked, hogy sok k800-ast vittek vissza a t-hez joy csere miatt mivel széria selejt. Ez 1 részt rossz tervezésnek is köszönhető.


hétf. ápr. 30, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 0:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
És, ha már a hibáknál tartunk: T-s készülékem van, még szeptemberben vettem, a már említett Javás hiba javítása 12 napba telt, aztán pár hónap nyugi, majd decembertől hónapról-hónapra elszállt a készülék: bekapcsoláskor fehér villogás, és semmi több, ez előjött összesen négyszer[kétszer helyben kaptam rá új szoftver a Mammutban, kétszer pedig 14 napra szervizbe vitték, össz. tehát 5 új szoft(még jó hogy a MyPhoneExplorernek meg a gondos memóriakártyára mentéseknek köszönhetően nem veszett el soha semmim) és 40(!) nap szervizelés 7 hónap alatt], majd miután a legutóbbi - valamilyen komolyabb belső alkatrész cserét is tartalmazó -, szervizelés után 2 nappal megint elszállt a telefon(ekkora mellesleg be is telt a szervizlapja), a T magától kapcsolt, és adott egy új k800-ast, dobozostul, szíjastul :D , mindenestül a régiért cserébe. 5 emberrel beszéltem a dologról a hónapok során a T-nél, és mind le volt döbbenve a telefonom betegségén, volt köztük három szervizes is (ebből két k800i tulaj), szóval talán nem beszéltek a levegőbe, amikor azt mondták, hogy a teló "mindenki másnak" hibátlanul működik. Ennek némileg ellentmond, hogy apám, aki kizárólag telefonálásra használja a k800-át, 2 helyi szoft frissítésnél, és 2 két hetes szervizelésénél tart 5 hónap alatt, az enyémmel azonos hibajelenséggel. Na mindegy, talán el vagyunk átkozva így családilag e készülékkel, nem is ez a sztori lényege, hanem, hogy a T (és a telefon összeomlásainál a szervizes csapat) nagyon korrekt volt velem, oké, ennyi hiba után ez a minimum, de akkor is, örültem, meg örülök is a vadiúj a k800-amnak.
(Ja, és azt kifelejtettem, hogy a hét hónap alatt 2 joy-csere is volt, a társkártyásaim közt pedig a 8 db. SE készülékből(többnyire k750, d750 és w800i) 4 joy-csere, ugyanebben a hét hónapban. De, ahogy a számokból is látszik, kitartunk a gyártó mellett :wink: , bár az elmúlt hónapok terméséből garantáltan nem veszünk tőlük semmit. De mástól sem.)


szer. ápr. 25, 2007 23:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 0:57
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Rappos! Kb. fél éve volt hasonló problémám, és csak a szervizesek tudták megoldani. Ők nem tudták megmondani az okát, én utólag arra jutottam, hogy egy nagy hülyeséget csináltam a hiba előtt: kivettem a memóriakártyát, miközben futott a kártyára telepített módosított Opera Mini. Lehet, hogy nálad tök más az ok, én mindenesetre azóta minden Java programot a telefonra telepítek, akár manuálisan átmásolva a kártyáról a telepítés után. (Vicces, hogy pl. a w800i, amihez alapból jár memóriakártya, automatikusan a készülékre telepíti a Javát, ellenben a K800i, amihez alapból nem jár kártya(legalábbis nálunk), ha raksz bele, onnantól automatikusan arra telepít.)


szer. ápr. 25, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 12, 2007 22:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
rappos írta:
Már próbáltam, frissítettem a szoftvert is, de nem jó... :-(


Nem tudom mivel próbáltad, a SEUS frissítés az nem jó ilyenre, vagy szerviz, vagy esetleg ha SEUS-al szeretnéd, akkor master reset frissítés előtt, és után is...


Köszönöm a segítséget, de megcsináltam master resettel a SEUS frissítést, de így sem jó, ebből valószínűleg szerviz lesz...:-(


hétf. ápr. 16, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
rappos írta:
Már próbáltam, frissítettem a szoftvert is, de nem jó... :-(


Nem tudom mivel próbáltad, a SEUS frissítés az nem jó ilyenre, vagy szerviz, vagy esetleg ha SEUS-al szeretnéd, akkor master reset frissítés előtt, és után is...


pén. ápr. 13, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 12, 2007 22:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
rappos írta:
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok-e mi lehet az oka, hogy a K800asom pár napja nem játszik le .jar fájlokat, sőt a telepítetteket sem, a Játékok és az Alkalmazások mappába való belépéskor azt írja ki, hogy: A művelet végrehajtása sikertelen. Nem tudom az okát sem, hogy ez mitől lehet, meg megoldást se rá. Tudnátok segíteni?


Ki/bekapcs.
Ha nem segít, akkor SW frissítés...


Már próbáltam, frissítettem a szoftvert is, de nem jó... :-(


pén. ápr. 13, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
rappos írta:
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok-e mi lehet az oka, hogy a K800asom pár napja nem játszik le .jar fájlokat, sőt a telepítetteket sem, a Játékok és az Alkalmazások mappába való belépéskor azt írja ki, hogy: A művelet végrehajtása sikertelen. Nem tudom az okát sem, hogy ez mitől lehet, meg megoldást se rá. Tudnátok segíteni?


Ki/bekapcs.
Ha nem segít, akkor SW frissítés...


csüt. ápr. 12, 2007 23:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 12, 2007 22:46
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy nem tudjátok-e mi lehet az oka, hogy a K800asom pár napja nem játszik le .jar fájlokat, sőt a telepítetteket sem, a Játékok és az Alkalmazások mappába való belépéskor azt írja ki, hogy: A művelet végrehajtása sikertelen. Nem tudom az okát sem, hogy ez mitől lehet, meg megoldást se rá. Tudnátok segíteni?


csüt. ápr. 12, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
OPi írta:
OutLook szinkronizáció mennyire problémamentes ?


én most ezzel szívok 2. napja! :oops:
amikor megvettem a portékát és az első szinkronizálást csináltam, akkor szinte tökéletesen átment minden (értsd: 400 kontakt, 700 naptár, 15 feljegyzés, kedvencek). Egyedül a feljegyzések közül nem ment át valéami miatt 5-6db (sima, mezei szövegek voltakl és nem volt egyik sem hosszabb, mint a többi).

ezen kívül még 1 szinkornizációm volt. az is "problémamentes" (leszámítva a már említett feljegyzéseket).

tegnap egyész este azon gyököltem, hogy tudjam újra szinkronizálni. valami miatt nem jön létre a kébeles kapcsolat. levakartam a szoftvert, újra feltettem, dugtam másik USB csatlakozra. semmi. aztán egyszer valahogy elkapta és lefutott (ezer hibával) és állandó kapcsolat megszakadással. ma reggel már megint nem ment. tűzfalat kikapcsoltam, úgy sem.

a vicc, hogy a benti gépemmel tegnap a fényképeket próbáltam leszedni BT kapcsolaton keresztül. az sem ment. vagy megszakadt, vagy semmi nem volt.

teljesen tanácstalan vagyok.
lehet frissítem a fw-t a telefonon (azaz újra telepítem e jelenlegit).

valakinek ötlete???

balázs


csüt. ápr. 12, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Most épp itt. Vagy nem?
Hozzászólás 
cooler21 írta:
szerintem jobban jársz ha bekapcsoloid a TV-t!! :lol: :lol: !-F


Oké, de ha már van benne ilyen, akkor működjön. Mellesleg vonaton nincs TV. :D ;)


csüt. ápr. 12, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
szerintem jobban jársz ha bekapcsoloid a TV-t!! :lol: :lol: !-F


szer. ápr. 11, 2007 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
OutLook szinkronizáció mennyire problémamentes ?


szer. ápr. 11, 2007 20:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Most épp itt. Vagy nem?
Hozzászólás 
BoGar írta:
blueye írta:
BoGar írta:
megint hiba jön elő. Bár az lehet más miatt.


Milyen hiba?


Valami fizetéssel összefüggő. Már nem emléxem. És ezért mondom, hogy lehet, ez a hiba más miatt van.


Azt írja ki, "Nem engedélyezett vásárlási csatorna." Ezt a felvett műsoroknál.
Ha élő műsort akarok megnézni, akkor meg ezt írja: "Kapcsolódás a médiakiszolgálóhoz sikertelen."


szer. ápr. 11, 2007 6:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Most épp itt. Vagy nem?
Hozzászólás 
blueye írta:
BoGar írta:
megint hiba jön elő. Bár az lehet más miatt.


Milyen hiba?


Valami fizetéssel összefüggő. Már nem emléxem. És ezért mondom, hogy lehet, ez a hiba más miatt van.


szomb. ápr. 07, 2007 8:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás 
BoGar írta:
megint hiba jön elő. Bár az lehet más miatt.


Milyen hiba?


szomb. ápr. 07, 2007 7:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1052 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség