Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 11, 2024 15:25



Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Nokia 6110 Navigator 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 15:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Serkans írta:
de nem úgy volt, hogy nyomon lehet követni térképen,h ogy éppen merre is járnak?!?!


Hát ahogy nézem Bochkorékat nem lenne túl bonyolult kirajzolni, mert kb egy helyben toporognak.. :)


hétf. nov. 26, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
bambam írta:
Beregisztráltam és írtam is mostmár részt veszek a nyereménysorsoláson?


nincs nyereménysorsolás. segíteni kell a csapatot, amelyiket kiválasztottad és akkor esélyed lesz megnyerni. de minden infó fenn van az oldalon.








a gyengébbek kedvéért: www.talaljmeg.hu



remélem ez volt az uccso offom


hétf. nov. 26, 2007 16:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 15:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Beregisztráltam és írtam is mostmár részt veszek a nyereménysorsoláson?


hétf. nov. 26, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 13:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Olvass vissza!


hétf. nov. 26, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
bambam írta:
Hol is lehet ilyet nyerni? Mit kell tennem érte? Valaki segítene?

Lásd a linket feljebb!

Hogy szétoffoljuk ezt a topicot :D


hétf. nov. 26, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 15:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hol is lehet ilyet nyerni? Mit kell tennem érte? Valaki segítene?


hétf. nov. 26, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 13:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
de nem úgy volt, hogy nyomon lehet követni térképen,h ogy éppen merre is járnak?!?!


hétf. nov. 26, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Atos írta:
icepick írta:
és kinek szurkolsz?

Hát magamnak! :lol:
Merthogy ugyebár aki az utolsó hasznos tippet adja a keresett tárgy megtalálása ügyében, az nyeri a fődíjjat (és az külső játékos is lehet :))
Az más kérdés, hogy nem hiszem, hogy külső játékosnak ítélné a csapatkapitány, de sose lehet tudni.
Egyébként Bochkor csapatába jelentkeztem, mivel Palikot nagyon nem bírom, a csajt meg nem annyira ismerem.


és minden csapat más feladatot kap, vagy hogy van ez, h a palikék szekszárdon, szekeresék elméletileg szegeden, a bochkorék meg győrben vannak?


hétf. nov. 26, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
icepick írta:
és kinek szurkolsz?

Hát magamnak! :lol:
Merthogy ugyebár aki az utolsó hasznos tippet adja a keresett tárgy megtalálása ügyében, az nyeri a fődíjjat (és az külső játékos is lehet :))
Az más kérdés, hogy nem hiszem, hogy külső játékosnak ítélné a csapatkapitány, de sose lehet tudni.
Egyébként Bochkor csapatába jelentkeztem, mivel Palikot nagyon nem bírom, a csajt meg nem annyira ismerem.


hétf. nov. 26, 2007 13:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 13:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Elég jól haladnak, ahogy láttam... most van 14 óráig pihijük?!


hétf. nov. 26, 2007 13:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Atos írta:
icepick írta:
a csapattagreg zárult le. én is már csak segítőnek tudtam jelentkezni és szerintem már segítettem is nekik. volt egy kérdés h hány lába van egy csomó cicának meg annak kölykeinek. és én simán vágtam h 10990 és be is írtam. most már szekszárdon vannak. azt hiszem
:D

Engemet péntek délután hívtak, hogy kisorsoltak a 100 szerencsétlen közé, akikből válogatják a 9 csapattagot. Szombaton voltam is a válogatáson a Mammut2 egyik sznob szórakozóhelyén (épp munkások tákolták az esti banzájhoz a világítást :? ).

Ki kellett tölteni:
-egy 6 kérdéses tesztet (pl. Hol kötötték az 1711-es szatmári békét, mi a gps-jel, kik voltak a gombafejűek?, stb),
-egy adatlapot (név, cím, egyéb személyes adatok, használt mobil, használt gps, stb. Itt a legjobban az tetszett, hogy a születési helynél nem csak a város, hanem az utca is kitöltendő volt... Mit tudom én milyen utcában van a kórház, ahol születtem :lol: )
-egy nyilatkozatot, amelyben elfogadok mindenféle - számomra nem feltétlenül előnyös - szabályzatot, mindenben együtt működök velük, stb.

Aztán volt egy 5 perces elbeszélgetés; hol hallottam a játékról, mivel foglalkozom, mióta használok gps-t, el tudnék-e menni a munkahelyemről 2 napra, ha engem válogatnak be, mi a véleményem a telóról, stb.?

Mondták, hogy akiket kiválasztanak, azokat vasárnap 11-12 között hívják.
Hát nekem néma maradt a telefonom az adott időben... :cry:

Azért drukkolok a játékosoknak és én is nézegetem a feladványokat az oldalon (a 10990 nekem is kijött :))




és kinek szurkolsz?


hétf. nov. 26, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 29, 2004 13:49
Hozzászólások: 342
Hozzászólás 
icepick írta:
a csapattagreg zárult le. én is már csak segítőnek tudtam jelentkezni és szerintem már segítettem is nekik. volt egy kérdés h hány lába van egy csomó cicának meg annak kölykeinek. és én simán vágtam h 10990 és be is írtam. most már szekszárdon vannak. azt hiszem
:D

Engemet péntek délután hívtak, hogy kisorsoltak a 100 szerencsétlen közé, akikből válogatják a 9 csapattagot. Szombaton voltam is a válogatáson a Mammut2 egyik sznob szórakozóhelyén (épp munkások tákolták az esti banzájhoz a világítást :? ).

Ki kellett tölteni:
-egy 6 kérdéses tesztet (pl. Hol kötötték az 1711-es szatmári békét, mi a gps-jel, kik voltak a gombafejűek?, stb),
-egy adatlapot (név, cím, egyéb személyes adatok, használt mobil, használt gps, stb. Itt a legjobban az tetszett, hogy a születési helynél nem csak a város, hanem az utca is kitöltendő volt... Mit tudom én milyen utcában van a kórház, ahol születtem :lol: )
-egy nyilatkozatot, amelyben elfogadok mindenféle - számomra nem feltétlenül előnyös - szabályzatot, mindenben együtt működök velük, stb.

Aztán volt egy 5 perces elbeszélgetés; hol hallottam a játékról, mivel foglalkozom, mióta használok gps-t, el tudnék-e menni a munkahelyemről 2 napra, ha engem válogatnak be, mi a véleményem a telóról, stb.?

Mondták, hogy akiket kiválasztanak, azokat vasárnap 11-12 között hívják.
Hát nekem néma maradt a telefonom az adott időben... :cry:

Azért drukkolok a játékosoknak és én is nézegetem a feladványokat az oldalon (a 10990 nekem is kijött :))


hétf. nov. 26, 2007 13:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
KrE írta:
icepick írta:
hallottátok, h a nokia és a voda felajánlott egy arany navigatort egy netes kalandjátékon? vmi 2 napos vetélkedő és aki hamarabb megtalálja a telót az megnyeri :D
itt az oldal címe ha érdekel: www.talaljmeg.hu

:lol:
Már lezárult a regisztráció.

A feltételek közül ez a kedvenc kitételem:
Idézet:
Ezúton kifejezetten fel kívánjuk hívni a figyelmet, hogy Nokia nem felel a résztvevők egészségi állapotának nem közvetlenül Nokia-nak felróható és nem egészségi állapottól függetlenül felmerülő okból bekövetkezett romlásáért vagy az esetleges halálesetekért.

:shock:

De az sem elhanyagolható, hogy a feltételek szinte csak abból állnak, hogy a Nokia mi mindenért nem vállal felelősséget. A maradék az, hogy a résztvevőknek milyen kötelezettségei vannak a Nokia irányában... :lol:



a csapattagreg zárult le. én is már csak segítőnek tudtam jelentkezni és szerintem már segítettem is nekik. volt egy kérdés h hány lába van egy csomó cicának meg annak kölykeinek. és én simán vágtam h 10990 és be is írtam. most már szekszárdon vannak. azt hiszem
:D


hétf. nov. 26, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
icepick írta:
hallottátok, h a nokia és a voda felajánlott egy arany navigatort egy netes kalandjátékon? vmi 2 napos vetélkedő és aki hamarabb megtalálja a telót az megnyeri :D
itt az oldal címe ha érdekel: www.talaljmeg.hu

:lol:
Már lezárult a regisztráció.

A feltételek közül ez a kedvenc kitételem:
Idézet:
Ezúton kifejezetten fel kívánjuk hívni a figyelmet, hogy Nokia nem felel a résztvevők egészségi állapotának nem közvetlenül Nokia-nak felróható és nem egészségi állapottól függetlenül felmerülő okból bekövetkezett romlásáért vagy az esetleges halálesetekért.

:shock:

De az sem elhanyagolható, hogy a feltételek szinte csak abból állnak, hogy a Nokia mi mindenért nem vállal felelősséget. A maradék az, hogy a résztvevőknek milyen kötelezettségei vannak a Nokia irányában... :lol:


hétf. nov. 26, 2007 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 9:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
hallottátok, h a nokia és a voda felajánlott egy arany navigatort egy netes kalandjátékon? vmi 2 napos vetélkedő és aki hamarabb megtalálja a telót az megnyeri :D
itt az oldal címe ha érdekel: www.talaljmeg.hu


hétf. nov. 26, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
amed írta:
Eleinte én is sokat töprengtem, hogy wifi-st vegyek (E65) vagy GPS-est (6110) és végül a 6110 mellett döntöttem, de egyáltalán nem bántam meg.

igegn, asszem a sok tipródás után én is úgy ítélem meg a helyzetet, hogy a wifi nem annyira lényeges, emrt egy ekkora kijelzőn netezni (vagy akár filmet nézni, ha már arról van szó) önkínzás lenne, talán a gps-nek több hasznát veszem, arról nem is beszélve, hogy jelenleg ez az egyik legszebb Nokia a piacon véleményem szerint :)

a symbiansigned-ra közben rájöttem, de azért köszi a választ :) már csak teló kéne, hogy használjam is a tudást...

Rusi: ezt azért jó hallani :) meggyőztetek, ilyen telefon kell nekem :P


szomb. nov. 24, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:49
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Bárhol felbukkanhatok
Hozzászólás 
Londelmor írta:
hű, a mindenit, ennyi marhaságot leírni egy cikkben: origós 6110 teszt :shock:
S40-es teló?? hol élnek ezek...


Nos, az origóra inkább nem reagálok...

A GPS viszont nem olyan lassú ám a 6110-ben, sőt, ha már egyszer elindítottuk a programot, akkor utána ha visszamegyünk, sokszor már a térkép beadásakor megvan a GPS jel.
Apró megjegyzés, hogy az N82 sem teljesít rosszul, de szerintem a 6110-ben van jelenleg a legjobb vevő (mivel nem 5, hanem akár 10-12 műholddal is kommunikál).


szomb. nov. 24, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Londelmor!

Eleinte én is sokat töprengtem, hogy wifi-st vegyek (E65) vagy GPS-est (6110) és végül a 6110 mellett döntöttem, de egyáltalán nem bántam meg.

A symbiansigned-en bárki regisztrálhat, nem kell fejlesztőnek lenni hozzá.
Regisztráció után kapsz egy kulcsot amivel magadnak szignózod az alkalmazásokat amiket telepíteni akarsz.


szomb. nov. 24, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hű, a mindenit, ennyi marhaságot leírni egy cikkben: origós 6110 teszt :shock:
S40-es teló?? hol élnek ezek...


szomb. nov. 24, 2007 4:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi a választ!
mondjuk hozzáadott térkép szempontjából valószínűleg mindegy, mert nem Mo.-on venném meg. szóval otthon majd valószínűleg 3rd party cuccot kell rárakjak (hátha addig kijön olyan verzió valamiből, ami használja a beépített gps-t).

igazából az offline térképpel az a parám csak, hogy azt akármilyen s60 telefonra fel lehet pakolni, nem kell hozzá gps vevőset vennem. kocsim nincs, így gyalogosan használnám leginkább ugye, de ha folyamatosan navigálok, akkor elég hamar lemerül úgy hallottam. illetve a másik problémám, hogy 2-3 perc amíg megtalálja a műholdat (teszetben olvastam), de ennyi idő alatt én egy papírtérképen is megtalálom az utat... (kicsit olyan érzés, mint amikor Kardos doktor bepattant a Hamis a baba című film elején a vadi új Golfba, hogy üldözze a rosszfiúkat, aztán a sofőr közli vele, hogy várni kell, amíg bemelegszik a dízemotor)
bevallom még sosem használtam semmilyen gps-es kütyüt, azért vannak ilyen elképzeléseim róla, maik lehet, hogy fedik a valóságot, lehet, hogy nem. :)
persze bevallom, hogy azért borzolja a fantáziámat ez a dolog, meg a jelenlegi telefonomhoz képest ami tényleg valami fejlődést nyújtana az vagy a wifi lenne, vagy a gps (ezért nézegettem nagyon a 6110Navi-t, meg az N81-et, bár ez utóbbi k... drága, de legalább szép, ellenben az E65-tel és egyéb wifi-s Nokiával). sajna egyszerre a kettő az N95-ben lenne meg, de az meg drága és csúnya, és nem nagyon van kedvem megfizetni az 5mpx-es kamerát például... :(

ez a symbiansigned dolog hogy működik? nem kell ahhoz fejlesztőnek lenni, hogy regisztráljon az ember? meg ha regisztráltam, akkro mi van, magamnak szignózom a telepíteni kívánt programokat? vagy adnak valami kódot, ami felülbírálja a telepíthető alkalmazásokat?


szer. nov. 14, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Londelmor!

A telefon szerintem jó. Én is sokat variáltam, hogy wifist vegyek (E65) vagy amiben GPS van. Végül is a GPS melett döntöttem (6110), de nem bántam meg. Szerintem ez a későbbiek folyamán sokkal jobban kiforrja magát.

A gyárilag telepített navigáció csak a nagyvárosokat (megyeszékhelyek)+Budapest tartalmazza, egyéb helyen teljesen használhatatlan. Hogy offline-ban működik-e azt még nem próbáltam, de arra tökéletesen jó, ha teszel rá egy TomTom-ot mert az biztos, hogy használható offline-ban is és az legalább sokkal jobb lefedettséggel rendelkezik mint a Route66. Még a legkisebb falu is szerepel benne.

A tanusítvány elég kellemetlen, de a szignózás megoldható ha regisztrálod magad a symbiansigned weboldalon. Az értelmét én sem látom igazából.


hétf. nov. 12, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
A Nokia 6110nav "szíve és lelke": http://www.flickr.com/photos/devilsrejection/page32/

Kép


szomb. nov. 10, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
na, ez megnyugtató(bb) azért :)
olvastam az oroszok tesztjét, náluk két napot ment a telefon. de mondjuk náluk mindig sokkal kevesebbet megy, mint a valóságban.

viszont lenne még pár kérdésem:
a navigáció akkor végülis mennyire használható? ez hülye kérdés lesz, csak nem használtam még semmilyen navis kütyüt: megy offline módban is (tehát hogy nem csatlakozok műholdra, hanem csak a térképen megnézek valamit)? szóval mondjuk lehet úgy is útvonalat tervezni, hogy megadom a kezdő és végpontot kézzel? mi jelenleg a leghasználhatóbb térképszoftver rá?

a szoftver mennyire hibás, sok bug van benne? áltlaában a Nokiáknál szinte midnen telefon egy rakás hibával kerül kiadásra, aztán vagy javítják, vagy nem.

a wifi hiánya zavaró? vagy inákbb úgy kérdezem, hogy használható egyáltalán ilyen telefonokban a wifi rendesen? (valahol ovastam, hogy sok a gond a kapcsolódással, és gyakran leszakad)

még egy kérdés: nem szívás ez a tanúsítvány dolog a szoftver/téma telepítéseknél? mármint hogy amikor nekem utoljára S60-as telóm volt, akkor még nem volt divat ez a tanúsívány egyáltalán...

gondolkodom ezen a telón nagyon, meg a másik az az N81, csak az még drága kicsit az én tárcámhoz. abban wifi van, ebben gps. nem tudom biztosra, de asszem azt talán jobban használnám :?


szomb. nov. 10, 2007 18:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Nekem két ilyen telefon is volt a kezemben. Az egyik kimondottan masszív, nem lötyög, míg a másik szétcsusztatva kicsit mozog de nem vészesen. Szóval elég masszív konstrukció.
Az aksija mérsékelt használat melett nekem kb. 4 napot bír.


szomb. nov. 10, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ez az aktív készenlét az, ami windows-os telókon a home screen?

amúgy akik már egy ideje használják, azokhoz lenne kérdésem: mennyire masszív a telefon? olvastam valahol, hogy nagyon masszív gép, nem lötyög, és sok használat után sem lesz rosszabb. ez mennyire igaz? az akkumlátor mennyire bírja? elvileg csak 150mAh-val kisebb, mint az N81-ben, és arra azt írták, hoyg 2 nap alatt is alig lehet lemeríteni, erre a telefonra meg a mobilarénás teszt szerint meg alig bír valamit...


szomb. nov. 10, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Idézet:
Az elmulasztott hívás probléma másik s60-nál(N70) fordult elő velem . Nem egyszer ... Egyértelműen szoftver szerintem . Utána megszűnt a hiba . 6110 még nem produkálta .


Találtam rá egy jó alkalmazást a RemindMe v3.20 -at az megoldja a problémát. Hangjelzést ad az elmulasztott hívásokról, sms-ekról.
Éljen a symbian :)


kedd nov. 06, 2007 18:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Az elmulasztott hívás probléma másik s60-nál(N70) fordult elő velem . Nem egyszer ... Egyértelműen szoftver szerintem . Utána megszűnt a hiba . 6110 még nem produkálta .


kedd nov. 06, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nincs konkrétan ilyen modellem, viszont attól energiatakarékos, hogy a kijelzőt kikapcsolja, gondolom. Ha csak az órát mutatja, akkor is az egész kijelző be van kapcsolva, nem csak az az 1x2 centis rész, amin konkrétan az óra van. És az egész kijelző kikapcsolásával azért már lehet energiát spórolni.


hétf. nov. 05, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Nem tudja valaki, hogy az energiatakarékos üzemmód bekapcsolása után miért vált később feketére (kikapcsol) a képernyő?
Így semmi értelme az energiatakarékos üzemmód beállításásnak ha úgyis eltünik pl. az óra. meg nem látható a nemfogadott hivások sem a kijelzőn.
Ez szerintem nagy amatőrség lenne egy ilyen telefontól.
A másik érdekesség, hogy ha bekapcsolom az aktív készenlétet, akkor sehonnan nem szerzek tudomást az elmulasztott hívásokról. Még a naplóban sem jelenik meg.

Valami ötlet?


hétf. nov. 05, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Köszi szépen !


vas. nov. 04, 2007 17:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
charlie856, szerintem nézd meg ezen a fórumon:

http://www.nokiaprogramok.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1181&postdays=0&postorder=asc&start=350

Itt hátha megtalálod a választ. Az a fórum sokkal jobban pörög.


vas. nov. 04, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Igen , attól függ melyik ország piacára szánták a telefont ! Prod.code alapján , azok a térképcsoportok vannak benne !

POI pontokra várom a választ ha valaki tudja hova kelene másolni!?


csüt. nov. 01, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sikerült a gsmdepo-nál beszerezni 83-ért, és tényleg van rajta Magyarország térkép (persze csak néhány nagyvárost tartalmaz).
Ja és magyar nyelvű kézikönyv is van hozzá, meg normális magyarországi garancia.

Míg kb. egy hónappal korábban egy másik helyen vásároltunk 6110-et (persze drágábban) és ahhoz csak kínai térkép volt meg valami világtérkép, de Magyarország nem. És ahhoz még magyar nyelvű kézikönyvet sem adtak.

Szóval aki vesz ilyen telefont érdemes megérdeklődni előtte milyen térképek vannak hozzá meg milyen kézikönyv.


csüt. nov. 01, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Magyarországi telefont kb 90-ért kapsz . Azon rajta van magyar + pár ország ...


vas. okt. 28, 2007 16:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Tudja valaki, hogy hol érdemes megvásárolni a Nokia6110-et úgy, hogy legalább a Budapest térkép rajta legyen.
Mert sok helyen lehet venni pl. 82.000,- Ft-ért, de azon nincs csak valami kinai meg európa térkép gyárilag és a magyarországi várostérképeket mint akár Budapest is külön kell megvenni 10euró-ért.
Ahol pl. 110.000,- Ft-ért árulják azon legalább rajta van a magyar térkép?


vas. okt. 28, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Én például meg vagyok elégedve a telefonnal , godoltam hogy nem lesz full a magyar térkép egyből , mondjuk a Nokia Map nem rossz ... A Route66 meg szeged és pest full. POI -t tartalamazó fájlt hova kell bemásolni ? Tudja valaki esetleg?


szer. okt. 24, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
amed írta:
Így egyelőre ezt a telefont megvenni navigációra nem sok értelme van, mert külső gps vevővel szinte bármelyik symbianos telefonnal lehet navigálni.


Ez most komoly?? :roll:


kedd okt. 23, 2007 10:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sajnos mint kiderült a Nokia6110-hez magyar nyelvű magyarországi navigáció - ami a beépített GPS-t használná - jelenleg nincs. :(
Így egyelőre ezt a telefont megvenni navigációra nem sok értelme van, mert külső gps vevővel szinte bármelyik symbianos telefonnal lehet navigálni.


kedd okt. 23, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sziasztok!

A telefonban levő Route66-hoz nem lehet valahonnan magyarországi térképet letölteni?
Mert hiába töltöttem le az EuropeMR.prm (132 MB) térképet, a telefonra nem sikerült felrakni.
Gyanítom hogy ez egy korábbi Route66-hoz való térkép, nem a 8.0.9395-ös verzióhoz.


szer. szept. 12, 2007 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
SoSa11 írta:
charlie856 írta:
A belső Gps vevőt használod a 6110-en ? Műkodik vele ?



Sajnos a belső vevővel nem működik :( ,
Viszont az XT szofverfrissítés oldalán azt írja, hogy ez a verzió még nem használja a belső vevőt.

Lehet, hogy a jövőben igen?

Viszont egy előnye van a dolognak - érzésem szerint a belső vevő igencsak sokat fogyaszt ellentétben a BT-vel.

Mindig is csak külsővel fog, mivel a saját vevőjéhez kötött a működése.


kedd aug. 21, 2007 23:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 13:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kecskemet, Hungary
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Most már elárulhatnátok mi az az XT? :)


A garmin Bluetooth vevőihez (GPS 10, GPS Mobile 10, GPS Mobile 20) mellékelt szoftver ami működik Palm, Windows Mobile és Symbian operációs rendszer alatt működő tenyérgépekhez és mobiltelefonokhoz.

Sajátossága a Garmin térképeknek, hogy legtöbbjük védett és csak a térképhez regisztrált garmin hardvert detektálva működnek.

Kivéve az ingyenes térképeket (P.l. M.o. turista, Erdély, Szlovákia és hogy egy távolabbit is mondjal Malajzia és Szingapúr)


kedd aug. 21, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Most már elárulhatnátok mi az az XT? :)


kedd aug. 21, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 13:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kecskemet, Hungary
Hozzászólás 
KrE írta:
Igen, a Garmint írtam is korábbi hsz-emben, viszont az XT nem felel meg a belső GPS-es kritériumnak. Ha már egyszer van, akkor használnám is. Az E61, meg az 5500 mellé erősen gondolkodtam az XT-n, csak mivel megvettem az E90-et, így okafogyottá vált egy BT-s vevő.
Az XT-nek a legnagyob előnye, hogy rendszerfüggetlen, tehát csak egyszer kell megvenni az vevőt, amihez adják a térképet is, és onnantól bármilyen kütyün lehet használni.


Igen, az XT-t eredetileg én is egy HP IPAQ hx4700 PDA-hoz vettem, de a 6110-esen mintha flottabbul menne. A PDA-s változat gyakran nem fogadta el a saját vevőjét.

A 6110-n a legalábbis Magyarországon a Route66 eléggé felejtős, a Nokia Maps már jobb, de a lefedettséget illetően a Garmin a legjobb.

Kipróbáltam a TomTom-ot is, de ha már úgyis külső vevő kell, a Garmin a nyerő. ( Tomtom térképellátottsága nagyjából a Nokia Maps-nak felel meg.)


kedd aug. 21, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 13:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kecskemet, Hungary
Hozzászólás 
charlie856 írta:
A belső Gps vevőt használod a 6110-en ? Műkodik vele ?



Sajnos a belső vevővel nem működik :( ,
Viszont az XT szofverfrissítés oldalán azt írja, hogy ez a verzió még nem használja a belső vevőt.

Lehet, hogy a jövőben igen?

Viszont egy előnye van a dolognak - érzésem szerint a belső vevő igencsak sokat fogyaszt ellentétben a BT-vel.


kedd aug. 21, 2007 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
SoSa11 írta:
Nem tudom, lehet, hogy így van, de a Garmin se rossz!
Én jelenleg a Nokia 6110 Navigator-t a Garmin Mobile XT-vel használom. A Garmin-hoz adott DVD tartalmazza a symbianos programot, és a City Select Europe NT-t és egy Bluetoth-os vevőt 49 ezer pénzért.

Van hozzá egy NaviGuide 4.5-ös Magyarország térkép is, aminek adatbázisa - ha jól tudom - megegyezik az iGo-val.

Szóval nem az iGo az egyetlen megoldás - bár nagyon örülnék, ha az iGo-nak is megjelenne a Symbianos változata.

De ha nem akarnak a symbiannal foglalkozni, ők esnek el egy üzleti szegmenstől!:wink:

Igen, a Garmint írtam is korábbi hsz-emben, viszont az XT nem felel meg a belső GPS-es kritériumnak. Ha már egyszer van, akkor használnám is. Az E61, meg az 5500 mellé erősen gondolkodtam az XT-n, csak mivel megvettem az E90-et, így okafogyottá vált egy BT-s vevő.
Az XT-nek a legnagyob előnye, hogy rendszerfüggetlen, tehát csak egyszer kell megvenni az vevőt, amihez adják a térképet is, és onnantól bármilyen kütyün lehet használni.


kedd aug. 21, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
A belső Gps vevőt használod a 6110-en ? Műkodik vele ?


kedd aug. 21, 2007 10:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 13:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kecskemet, Hungary
Hozzászólás 
És még valami:

Csak a potosság kedvéért a NaviGuide (az egyik cég aki az iGo mögött áll) előbb csinálta meg Magyarország majdnem teljes lefedettségű térképét Garmin alá, mint az iGo projekt elindult volna.

Ja, és Garmin alá van Magyarország topográfiai és turista térkép is. Ráadásul a turistatérkép ingyenes.


http://www.turistautak.hu http://www.geocaching.hu


kedd aug. 21, 2007 10:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 17, 2007 13:36
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Kecskemet, Hungary
Hozzászólás 
Macika írta:
KrE írta:
Kisebb városban teljesen használhatatalan, hacsak nem egyszerűen áthajtani akarsz rajta.
Nem azért dobálózok az iGO nevével folyamatosan, mert iGO fan lennék, hanem mert nálunk nincs hozzá fogható szoft. Az egész projekt azért indult, mert a nagy fejlesztők nagy ívben lesajnálták anno a környéket. Mivel az első lépés egy normális magyarországi navi volt, ezért az iGO itthon verhetetlen. Szerencsére mostanra már a többi térképgyártó is nagyobb figyelmet szentel kis hazánknak és a környező országoknak, de még mindig nem eleget.
Általánosan nem jelentem ki, hogy használhatatlan lenne a TomTom, mert a nagyobb városokban nincs gond, és a főútakat is szépen ismeri, de a kisebb városokban, és a kisebb útakon már akadhatnak bajok.
Hangsúlyozom, ez az itthoni helyzetre vonatkozik tőlünk nyugatra szinte mindegyik navi prog hozza a hajszál híján 100%-ot.
Bizony így van!!!

Nálam az a mérvadó, hogy a nyaralóm faluja benne van-e. Az iGO-ban UTCASZINTEN van benne, házszámra lehet keresni. Tehát ők komolyan gondolják.

Nekem továbbra is ők az etalon.



Nem tudom, lehet, hogy így van, de a Garmin se rossz!
Én jelenleg a Nokia 6110 Navigator-t a Garmin Mobile XT-vel használom. A Garmin-hoz adott DVD tartalmazza a symbianos programot, és a City Select Europe NT-t és egy Bluetoth-os vevőt 49 ezer pénzért.

Van hozzá egy NaviGuide 4.5-ös Magyarország térkép is, aminek adatbázisa - ha jól tudom - megegyezik az iGo-val.

Szóval nem az iGo az egyetlen megoldás - bár nagyon örülnék, ha az iGo-nak is megjelenne a Symbianos változata.

De ha nem akarnak a symbiannal foglalkozni, ők esnek el egy üzleti szegmenstől!:wink:


kedd aug. 21, 2007 9:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
KrE írta:
Kisebb városban teljesen használhatatalan, hacsak nem egyszerűen áthajtani akarsz rajta.
Nem azért dobálózok az iGO nevével folyamatosan, mert iGO fan lennék, hanem mert nálunk nincs hozzá fogható szoft. Az egész projekt azért indult, mert a nagy fejlesztők nagy ívben lesajnálták anno a környéket. Mivel az első lépés egy normális magyarországi navi volt, ezért az iGO itthon verhetetlen. Szerencsére mostanra már a többi térképgyártó is nagyobb figyelmet szentel kis hazánknak és a környező országoknak, de még mindig nem eleget.
Általánosan nem jelentem ki, hogy használhatatlan lenne a TomTom, mert a nagyobb városokban nincs gond, és a főútakat is szépen ismeri, de a kisebb városokban, és a kisebb útakon már akadhatnak bajok.
Hangsúlyozom, ez az itthoni helyzetre vonatkozik tőlünk nyugatra szinte mindegyik navi prog hozza a hajszál híján 100%-ot.
Bizony így van!!!

Nálam az a mérvadó, hogy a nyaralóm faluja benne van-e. Az iGO-ban UTCASZINTEN van benne, házszámra lehet keresni. Tehát ők komolyan gondolják.

Nekem továbbra is ők az etalon.


vas. aug. 19, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Rian írta:
KrE írta:
Rian írta:
Ezekszerint egyik PNA sem alkalmas. De mégis sok futárszolgálat azt veszi. Nem azért veszi, mert jobb mint az IGO, hanem mert nem nézett utána melyiknek van jobb lefedettsége. De mégis MŰKÜDŐ, és JÓL HASZNÁLHATÓ.


De, nagyon sok PNA alkalmas rá, mivel rengetegen iGO fut, még ha máshogy is hívják... :wink:


Nem PNA-t akartam írni hanem integrált TomTOm konzolt. Tehát a TomTom konzolok sem alkalmasak a navigációra:) Ezt akkor bátran kijelenthetjük, nem? Hiába drágák, használhatatlanok.

Kisebb városban teljesen használhatatalan, hacsak nem egyszerűen áthajtani akarsz rajta.
Nem azért dobálózok az iGO nevével folyamatosan, mert iGO fan lennék, hanem mert nálunk nincs hozzá fogható szoft. Az egész projekt azért indult, mert a nagy fejlesztők nagy ívben lesajnálták anno a környéket. Mivel az első lépés egy normális magyarországi navi volt, ezért az iGO itthon verhetetlen. Szerencsére mostanra már a többi térképgyártó is nagyobb figyelmet szentel kis hazánknak és a környező országoknak, de még mindig nem eleget.
Általánosan nem jelentem ki, hogy használhatatlan lenne a TomTom, mert a nagyobb városokban nincs gond, és a főútakat is szépen ismeri, de a kisebb városokban, és a kisebb útakon már akadhatnak bajok.
Hangsúlyozom, ez az itthoni helyzetre vonatkozik tőlünk nyugatra szinte mindegyik navi prog hozza a hajszál híján 100%-ot.


vas. aug. 19, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség