Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 22:33



Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Ellopott telefon - Help 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
Es mi a teendo egy talalt telefon eseten? Egy ismerosom talalt egyet, de a legjobb tanacs, amit tudtam adni neki, hogy amilyen gyorsan csak tudja vigye vissza oda, ahol megtalalta, es tegye le, meg se probalja bekapcsolni, mert a vegen meg a rendorsegnel kothet ki, hogy lopta.
Szoval ilyenkor mi a teendo? Megprobaltuk felhivni a szolgaltatot, akinek a SIM kartyaja volt benne, de nem voltak tulzottan segitokeszek. Azt mondtak forduljunk a rendorseghez. Igen am, de kinek van kedve rendorsegi ugybe keveredni, nem beszelve arrol, hogy hogyan tudna bizonyitani, hogy o talalta, es nem lopta? Ha nem lett volna PIN kodja, akkor egyszeruen ki tudtuk volna keresni az otthoni szamat, es nehany ora mulva mar orulhetett volna a gazdaja, hogy viszont latja a telojat...
Igy viszont nem jart jol, mert az ismerosom fogta, es visszavitte a Blahara a bokrok szelehez. Ha valaki talalt ott egy Nokia telot, akkor ne csodalkozzon :)
Persze az is lehet, hogy mar reg egy tolvaj kezeben van, esetleg nem is Magyarorszagon... Amugy ezert nem hasznalok en pin-kodot. Ha ellopjak a telot, akkor ugyis hamar olyan kezebe kerul, akit nem akadalyoz meg semmiben holmi pin-kod. Ha pedig esetleg becsuletes megtalalohoz jut, akkor ugy jar mint mi, vagyis nem tud segiteni.


vas. szept. 03, 2006 17:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
hhh3 írta:
Van-e valami mód arra, hogy megtudjam, hogy valaki használta-e a telefont itthon? Mert én is szeretném letiltani a telefonom, de lehet, hogy csak jól elraktam, és nehogy magammal csesszek ki, amikor megtalálom. (fél éve keresem)
Nincs. Neked SEMMIKÉPP nem adják ki a használó személyét, csak a nyomozást végző rendőröknek. Tudod, a bűnözőknek VANNAK jogaik!!!

Ha bejelented náluk, hogy ellopták/elhagytad, akkor megoldható. De Te csak a telefonodat láthatod, ha véletlenül megtalálnák.






Amit nem fognak...


vas. szept. 03, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 19:14
Hozzászólások: 255
Hozzászólás 
Elötte kellett volna felhasználóként regisztrálni a kártyát, és akkor lenne papir, amivel szerintem megoldható lenne a kártyapótlás sok-sok pénzért.

Van-e valami mód arra, hogy megtudjam, hogy valaki használta-e a telefont itthon? Mert én is szeretném letiltani a telefonom, de lehet, hogy csak jól elraktam, és nehogy magammal csesszek ki, amikor megtalálom. (fél éve keresem)


vas. szept. 03, 2006 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Ühüm.. Meglátjuk.. A gond a SIMmel csak az hogy használtan vásárolt és
azt se tudom megmondani hogy ki nevén van. Ki lehet ezt deriteni valahogyan?
Bukta.

A telefon is és a kártya is. Sajnos.

ELVILEG van mód figyelésre, a rendőrségnek kiadják, hogy milyen kártyával használják tovább, meg az adatait is, de igen ritka, hogy itthon használnák tovább.
Itthon egy IMEI-csere és már szalad is. Vagy ha nem, akkor meg viszik külföldre, aztán keresztet rá.

A SIM az meg azért bukta, mert én is úgy tudom, hogy a T-nél nincs feltöltős kártya átírás. Ha nem tudjátok, ki az eredeti tulaj, akkor az annyi volt.


vas. szept. 03, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
A gond az, hogy a T-boy NEM ÍR ÁT MÁS NEVÉRE szóló SIM-et. (A Panni igen, a Vodka passz)... Még akkor sem, ha a másik tulaj írásbeli igazolást is ad róla (legalábbis tavaly még igy volt)


vas. szept. 03, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Ühüm.. Meglátjuk.. A gond a SIMmel csak az hogy használtan vásárolt és
azt se tudom megmondani hogy ki nevén van. Ki lehet ezt deriteni valahogyan?


szomb. szept. 02, 2006 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
392MHz írta:
elvileg, ha a rendőrségi papirral beballagsz a t-mobile -hoz, figyelik a telefont, és van 1% esély rá, hogy meglesz,

gyakorlatilag meg jobban jársz, ha veszel valami dominós gagyit, és ha a szám is fontos, akkor $$$-ért (5k HUF körül) pótolják a SIM-et.


3250 egy új SIM.


szomb. szept. 02, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
elvileg, ha a rendőrségi papirral beballagsz a t-mobile -hoz, figyelik a telefont, és van 1% esély rá, hogy meglesz,

gyakorlatilag meg jobban jársz, ha veszel valami dominós gagyit, és ha a szám is fontos, akkor $$$-ért (5k HUF körül) pótolják a SIM-et.


szomb. szept. 02, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás Ellopott telefon - Help
Sziasztok!

Először is még mielőtt valaki lecseszne hogy miért nyitok új topicot, elmondom, hogy kerestem, de a megfelelő le volt zárva. Meg amúgy
is olyan ritkán írok.. :)

Szóval: történt, hogy barátnőm táskáját megfújták benne minden irattal
és egy Motorola E398 telefonnal, Dominó kártyával.
A telefont még anno előfizetősként vette, de a kártyát használtan jó régen, azzal kapcsolatban csak a PIN kódos boriték és a tok van meg.
Szerintem nem is az ő nevén van a kártya.

Elbaktattunk a helyi yardra és megtettük a feljelentést IMEI és hívószámostól. A telefonja az eset után 10 perc múlva már ki volt kapcsolva.

Kérdésem, hogy hogyan lehet (mi a további teendő), hogy akár a számot
vagy a telefont is visszaszerezzük?? Kell-e valami papírral beszaladni a
Tmobilhoz, vagy ott is bejelentést tenni, hogy figyelve legyen, hogy
milyen kártyát dugott utána bele az illető, stb...

Igen fontos lenne, ezért kérném, ha valaki már átélt hasonlót és tudja mit
kell tenni, segitsen.

Thx.
Lalamper


szomb. szept. 02, 2006 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 109 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség