Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 12, 2024 7:24



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Megszólalt a mobiltelefonok atyja 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
én se értek egyet az öreggel. Még a legegyszerûbb készülékek, pl. nokia 1100, 1200, 1600 is messze több funkcit tartalmaznak, mint a szimpla telefonálás. Óra, ébresztõ - ezeket mindenki használja! És persze számológép, stb. Tehát ezek nagyon pozitív dolgok.

Szerintem is vannak extra felesleges (és/vagy szolgáltatók által erõltetett) funkciók, pl. mms - de ezeket nem kötelezõ használni. És lefagyós symbianmos modellt se kötelezõ vásárolni.

Akkor lenne igaza, ha pl. csak symbianos teló lenne, s tényleg el lehetne mondani, hogy az extrafunkciók az eredeti rovására mennek. De nem így van, hisz egy nokia alapmodell pl. 1100-ás extrafunkció (óra, ébresztõ, számológép, snake) mellett IS sokkal többet nyújt az alapszolgáltatásban, a telefonálásban (hosszú készenléti és beszélgetési idõ), mint a 30 évvel ezelõtti modell.


pén. nov. 06, 2009 0:59
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Maximális tiszteletem az öregnek, de véleményem szerint mára kicsit elszaladt mellette a technológia.
Személy szerint nem értek vele egyet, én ma meg sem vennék egy olyan telefont amiről Ő beszél.
Bár - ha nem is ennyire szélsőségesen - de pl. a Nokia marketing stratégiájában felfedezhetőek hasonló elemek:
Az N86 a fotózásban, az N900 az online Internetes tartalmakban, az X6 vagy éppen az 5800XM pedig a zenében a legjobb.
Persze mindegyikben elérhető az összes többi funkcionalitás is, ebben különböznek az elmélettől.
No meg abban, hogy ez sajnos szándékos, az elv az, hogy vedd meg mindegyiket, mert az jó neked :) (Vagy inkább nekik... :D )
Vagyis ma nem a technológia, hanem a marketing stratégia az oka annak, ha egy okostelefon valamiben "butább", mint az elvárható lenne... :roll:


csüt. nov. 05, 2009 23:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Ez a gondolkodás sajnos nagyon sokáig érezhető volt a Motorola telefonokon.

Szerintem nagyon sok mindent tök jó, hogy integráltak a telefonokban, például ki visz manapság zsebszámológépet egy megbeszélésre, vagy ébresztőórát egy vidéki kirándulásra, esetleg zsebrádiót a sátorozáshoz, esetleg kvarcjátékot a vonatozáshoz. Vannak funkciók, amik még nem tökéletesek, de hát nem is állt meg a fejlődé.


csüt. nov. 05, 2009 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Minden tisztelettel: csak arra nem gondol, hogy akkor adott esetben öt készüléket kell magunknál hordani egyetlen készülék helyett: telefont, zenelejátszót, GPS-t, ebook-olvasót, rádiót, játékgépet. Ez hat.


csüt. nov. 05, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Megszólalt a mobiltelefonok atyja
Elégedetlenségének adott hangot a ma már nyugdíjas korú szakember, az új telefonok kapcsán. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=117342


csüt. nov. 05, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség