Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 23:25



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Egyszavas emailek? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Miért kell egyáltalán ezeket a leveleket letölteni? -> PopTray
S ha már letölti valaki, mire számít az ismeretlen, exra hülye generált nevű feladóktól, főként angol nyelvű ajánlatoktól?
Ha meg rákattint a linkre, megérdemli a kínlódást, mire megszabadul a következményektől.
Másodjára, harmadjára(?) talán több esze lesz. :lol:


hétf. jan. 17, 2005 9:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Így néz ki egy ilyen e-mail:
Kép
Lekicsinyítettem, valójában sokkal nagyobb méretű, és tényleg szövegnek néz ki. Bárhová rá lehet kattintani.
Szöveg is van a levélben, de az nem is látszik, a szöveg meg csak mondjuk valami történelmi szöveg. Valószínűen a szűrőket félrevezetni. A gif meg csak 7-8 kB és mégis igen nagy méretű, és éles kép. (lekicsinyitve a méretet nekem nagyobb lett...)
A fejlécben meg egész lista, hogy milyen spamszűrőkön ment át...

Ez csak egy példa volt, mert többet láttam már.


szomb. jan. 15, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nem egy olyan hírt írtam már a Terminal Biztonság (http://www.terminal.hu/biztonsag/) rovatában, ami azzal foglalkozik, hogy milyen hibákat tudnak kihasználni például az Internet Explorerben arra, hogy automatikusan bejusson egy program a gépedre, ha meglátogatsz egy weboldalt. Sajnos oda jutottunk, hogy inkább semmilyen linket ne nyissatok meg, ami e-mailen érkezik, inkább gépeljétek be magatok a címsorba :(

Így elejét lehet venni egy ilyen támadásnak, mivel IP-címet meg 30 szavas URL-eket az emberek nem gépelnek be, ha meg beírod, hogy terminal.hu, akkor tuti a mi oldalunkra jutsz :) De írhattam volna bármilyen más címet is (mondjuk www.otp.hu), főleg, hogy már magyarul is terjednek ilyesmik... Gondolom, többen hallottatok már erről: http://www.terminal.hu/newsread.php?id=12205711042114

Jobb az éberség!


szomb. jan. 15, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Lehet, hogy a cím valódiságát ellenőrzi ??

Másik téma: Egyetlen gif a levél, ami egy link. Bárhová rákattinthat az ember. Én ilyeneket is kapok. Rossz tapasztalat miatt nem mertem megnézni melyik oldalon kötnék ki.
Rákattintottam egy címre, és minden vírusellenőrző és egyéb ellenére takaríthattam..


szomb. jan. 15, 2005 10:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Nyilván (féreg)vírus vagy spam. Automatikusan generálódnak.
Használj PopTray-t és pucold le az ilyeneket már a mail szerverről.


csüt. jan. 06, 2005 9:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Egyszavas emailek?
Hello,

találkoztatok már a következővel: napi kb 1x jön email, már több napja, teljesen ismeretlen címről, mindig másik mail címemre. A levélben mindig egy szó szerepel, ami emailenként változik. Ha jól emlékszem, ma spicy volt, v micsoda, elég gyorsan töröltem :) Kerio+Nod nem lát semmit benne... Neten utánanéztem, eddig eredmény nélkül.... vélemény?


csüt. jan. 06, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség