Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 23:28



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
mysql tábla feltöltés, hiba! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2005 16:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Kösz, a figyelmeztetést,nem figyeltem. Márt túl fáradt voltam.


csüt. feb. 10, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2004 23:26
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
az inserttel van gondod vsz, meghozza:

$sql = mysql_query("INSERT INTO user_members VALUES ('','papsajt','a','a','a@a.a','1','0000-00-00','a','a','a','0','kérek','a','a','papsajt','alap','$nowido' ",$connection) or die (mysql_error());

Nem zarod le az insert values reszenel a zarojelet, hane meg a mysql kapcsolatodat jelento $connection-t is be akarod szurni :) ha az elso mezo egy egyedi kulcs (pl id), akkor nyugodtan el is hagyhatod, ha a values elott megadod milyen mezoket akarsz es milyen sorrendben beszurni, mivel az id altalaban auto increment :) Szal helyesen sztem igy nezne ki:

$sql = mysql_query("INSERT INTO user_members VALUES ('','papsajt','a','a','a@a.a','1','0000-00-00','a','a','a','0','kérek','a','a','papsajt','alap','$nowido');",$connection) or die (mysql_error());

sok sikert :)


hétf. feb. 07, 2005 2:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 05, 2005 16:05
Hozzászólások: 2
Hozzászólás mysql tábla feltöltés, hiba!
Elég kezdő vagyok még ilyen téren ezért kérem a segítségeteket.

Van egy kis php scriptem amivel egy táblába szeretnék adatokat bevinni. Egyszer már működött, de miután letöröltem a táblázatot , majd úrageneráltam már nem működött. Nem tudom miért!
Természetesen az előző és a mostani tábla egyforma.

Ezt a hibát kapom:
You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1.

Ime a script:
<?php
$nowido = date("Y-m-d H:i:s");

$connection = mysql_connect("localhost", "root", "") or die ("Nem tudok csatlakozni az adatbázishoz'");
echo "A csatlakozás sikerült<br><br>";
$db = mysql_select_db("teszt",$connection) or die ("Nem todom kiválasztani az adatbázist!");
echo "Kiválasztottam az adatbázist!<br><br>";

$sql = mysql_query("INSERT INTO user_members VALUES ('','papsajt','a','a','a@a.a','1','0000-00-00','a','a','a','0','kérek','a','a','papsajt','alap','$nowido' ",$connection) or die (mysql_error());

echo "A felhasználó elkészült!";
mysql_close($connection);
?>


szomb. feb. 05, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség