Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 20:26



Hozzászólás a témához  [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Következő
Windows XP SP2 (Magyar) | Support lejár: 2010. július 13 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Szerintem pedig a tűzfal- és vírusirtó alkalmazások rezidens részének be kell töltődnie hamarabb, mint hogy az ikonját kipakolná.
Kapcsolódva vackor megállapításához, ezek szolgáltatásként futnak. Pl. Outpost Firewall Service, Windows Defender Service, klf. antivirus serverek, stb.
Egyébként meg tegyél fel DU Metert automatikusan elindulóként, és nézd, hogy milyen forgalom és milyen sebességgel generálódik kifelé befelé.
Igaz ez már csak "később" indul el, és csak a saját elindulása után látható.
Azaz összefoglalva: NYUGI :wink:


szer. júl. 12, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Ha így marad ott, akkor természetesen elérhető a netről. De ilyen szempontból teljesen mindegy hogy be van-e jelentkezve egy felhasználó vagy nem. Ha védelem nélkül engeded a netre, akkor teljesen mindegy hogy ki van bejelentkezve!
:shock:


szer. júl. 12, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Hát én is erről beszélek, hogy nem akarom ezek nélkül a NETre engedni a gépet. Alapból, mikor bejelentkezik egy nem gyakorlott felhasználó (gyerek, nej), akkor automatikusan minden esetben letiltódik a hálókártya. De amikor valaki engedélyezi (egy bat parancssorral ikonból), és utána kilép, akkor a gép elvileg hozzáfér a hálókártyához, és így lehet hogy mások is hozzáférnek kívülről. Jó esetben ez csak addig van így, míg be is jelentkezik valamelyik nével, mert akkor automatikusan megint le lesz tiltva. De ha ott marad a gép a bejelentkező képernyővel, akkor mi a helyzet, elérhető vagy nem?


szer. júl. 12, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Nem akarom távolról használni a gépet, csak azt sem akarom, hogy mások garázdálkodjanak rajta olyankor, amikor még se vírusírtó, se tűzfal nem megy.

Ja, és eszedbe ne jusson e kettő nélkül a netre engedni a gépet. Garantált a vírus és spyware fertőzés.


szer. júl. 12, 2006 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Bishop írta:
Szerintem sehogy !
Be kell jelentkezni ahhoz, hogy betöltődjenek a hálózati szolgáltatások. Ha távoli használatot akarsz)gondolom magic packettel ébreszted a gépet), akkor használj automatikus bejelentkezést (pl. Autologon.exe álá sysinternals)


A szolgáltatások természetesen elindulnak bejelentkezés nélkül is (különben nem tudnál bejelentkezni egy tartományba). Az, hogy milyen portok vannak nyitva attól függ, hogy szolgáltatásként indul-e a hozzá tartozó szoftver, vagy alkalmazásként (bejelentkezés után).


szer. júl. 12, 2006 7:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Köszi Bishop
Nem akarom távolról használni a gépet, csak azt sem akarom, hogy mások garázdálkodjanak rajta olyankor, amikor még se vírusírtó, se tűzfal nem megy.


szer. júl. 12, 2006 6:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy amikor a WinXP bejelentkező képernyőjén vagyok, és a CABLE modem már megy, akkor kívülről elérhető már a gép?

Szerintem sehogy !
Be kell jelentkezni ahhoz, hogy betöltődjenek a hálózati szolgáltatások. Ha távoli használatot akarsz)gondolom magic packettel ébreszted a gépet), akkor használj automatikus bejelentkezést (pl. Autologon.exe álá sysinternals)


kedd júl. 11, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy amikor a WinXP bejelentkező képernyőjén vagyok, és a CABLE modem már megy, akkor kívülről elérhető már a gép?


kedd júl. 11, 2006 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Én a caps lockot nyomtam be mindig, persze véletlenül.
Fogtam, és leszedtem a billentyűzetről... :twisted:

Aztán elegánsabb megoldásként beraktam alá egy rugót, így nem lehet véletlenül megnyomni, de az ujjam sem törik el ha mégis szükség lenne rá.


kedd júl. 11, 2006 8:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
vackor írta:
Bishop írta:
Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet ideiglenesen tiltani az XP-ben egy adott billentyűt? Játék alatt akarom tiltani a windows billentyűt, mert állandóan megnyomom véletlenül, és előjön a start menü :x

Próbáld ezzel:
http://johnhaller.com/jh/useful_stuff/d ... ndows_key/


Köszi, de tudom, hogy hogyan lehet registryből tiltani. Én ideiglenesen szeretném csak tiltani(játék alatt), és a registrys módszernél állandóan újra kell indtani a gépet !
Én valami segédprogira gondoltam !


kedd júl. 11, 2006 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás 
Bishop írta:
Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet ideiglenesen tiltani az XP-ben egy adott billentyűt? Játék alatt akarom tiltani a windows billentyűt, mert állandóan megnyomom véletlenül, és előjön a start menü :x

Próbáld ezzel:
http://johnhaller.com/jh/useful_stuff/d ... ndows_key/


hétf. júl. 10, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet ideiglenesen tiltani az XP-ben egy adott billentyűt? Játék alatt akarom tiltani a windows billentyűt, mert állandóan megnyomom véletlenül, és előjön a start menü :x


hétf. júl. 10, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Végtére is a számítógépes világban az is szép, hogy ugyanarra az eredményre többféle úton is el lehet jutni.
De ha már úgyis van hálókártya - az ADSL miatt is -, miért nem működjön "rendesen", ha egyszer netán rádug egy másik gépet vagy egy routert. :wink:


csüt. jún. 22, 2006 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ha nem adsz a hálókártyádnak fix IP címet, elmolyol vagy fél percet, mire dinamikusan kioszt egy APIPA címet a 169.254.x.x tartományból neki
Ugye az is jó megoldás, ha kiveszem a pipát a hálókártya tcp ip elől? (A tárcsázónál persze maradjon.) Már régen volt adsl-em, de akkor valami ilyesmit csináltam. No meg akkoriban a fórumon is ez volt a javallott megoldás (talán picit egyszerűbb is).
Üdv,NBela


csüt. jún. 22, 2006 6:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
TargeT írta:
Hálózati helyek / Tulajdonságok (jobb klikk) / Helyi kapcsolat / Tulajdonságok (jobb klikk) / az adott kártya TCP/IP protokoll / Tulajdonságok gomb.
Itt a rádiógombot átváltod A következő IP cím használata: elé, és beállítasz IP címnek mondjuk 192.168.1.2 értéket. Átklikkelsz az alhálózati maszk mezőbe, mire automatikusan kitölti, hogy 255.255.255.0
Ez neked most elég is, leokézod. Utána megnézed, lett-e különbség a boot során.
Ha igen, örülsz. Ha nem, kevésbé, de akkor is így hagyod.

A méreggel kapcsolatban meg volt pár smiley is. :) De azért nem túlzottan szeretek potyán prüntyögni.


Köszi a megoldást és bocsi, hogy raboltam az idődet.
Lényegesen gyorsabb lett.
Mégegyszer köszi!


szer. jún. 21, 2006 7:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4865
Hozzászólás Szopi
!-(
Hú, de megszivatott az XP!!!
Éppen egy DVD-t akartam írni, amikor közölte hogy letöltött valami frissítést, és indítsam újra a gépet. Gondoltam, nekem ne pattogjon itt a figyelmeztetéssel, inkább újraindítom. És lőn sötétség, ugyanis úraindítás után nem indult az oprendszer. Pontosabban indult, de a bejelentkező kép már nem jelent meg. Sőt, semmire nem reagált, még a power-re sem (éljen az ATX). Nem baj, van reset gomb...

Csökkentett mód, eseménynapló. Semmi különös. Restart. Semmi.

Csökkentett mód, rendszer-visszaállítás (ma délutáni időpontra). Restart. Semmi.

Csökkentett mód, eszközkezelőben letiltani amit csak lehet. Restart. MEGY!

Na, akkor szépen, apránként engedélyezem az eszközöket. Utána restart. Véletlen, de pont a végére marad a másodlagos IDE. Engedélyezem (ezzel együtt használatba veszi a két optikai meghajtót). Restart. Semmi.

Hm. Megdöglött volna valamelyik meghajtó??? Csak úgy próbaképpen nyomom a gombjaikat, hogy lássam hogy valami életjelet produkálnak.
ÉS AKKOR MIT LÁTOK??? A DVD-ben ott vigyorog az üres DVD korong, amire éppen írni akartam!!! Kiveszem. Restart. ÉS MEGY!!!

Ezek szerint a win induláskor mindenáron be akarta olvasni mi van a lemezen és az üres lemez ekkora traumát okozott neki?

Kipróbálná valaki, hogy ez máshol is így van, vagy csak én bénáztam megint? Lehet hogy le is van írva valahol, hogy szűz írható lemezzel ne próbáljon az ember indítani, és én vagyok az egyetlen akinek ez meglepetést okozot???
:hm:


kedd jún. 20, 2006 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Hálózati helyek / Tulajdonságok (jobb klikk) / Helyi kapcsolat / Tulajdonságok (jobb klikk) / az adott kártya TCP/IP protokoll / Tulajdonságok gomb.
Itt a rádiógombot átváltod A következő IP cím használata: elé, és beállítasz IP címnek mondjuk 192.168.1.2 értéket. Átklikkelsz az alhálózati maszk mezőbe, mire automatikusan kitölti, hogy 255.255.255.0
Ez neked most elég is, leokézod. Utána megnézed, lett-e különbség a boot során.
Ha igen, örülsz. Ha nem, kevésbé, de akkor is így hagyod.

A méreggel kapcsolatban meg volt pár smiley is. :) De azért nem túlzottan szeretek potyán prüntyögni.


kedd jún. 20, 2006 13:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Csak ebben a részt nemigazán szoktam bűvölni.
Hogyan kell beállítani??
És ne legyél rám mérges. :D :D


kedd jún. 20, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
jancsi000 írta:
A számítógép automatikusan konfigurálta a(z) A0B0DC1XXXX hálózati című hálózati kártya IP-címét. A használt IP-cím: 169.254.XXX.XXX.
Vagyis ez nem hiba csak egy figyelmeztetés.

:twisted: Khmm-hmmm. Írtam már tegnap is, hogy miről van szó:
"Ha nem adsz a hálókártyádnak fix IP címet, elmolyol vagy fél percet, mire dinamikusan kioszt egy APIPA címet a 169.254.x.x tartományból neki, hiszen a saját hálózatodon gondolom nincs DHCP szerver."

De ha valami rettentő nagy elvi ellenkezés miatt képtelenek vagytok fix IP címet beállítani, akkor bravó, használjátok így egészséggel. :wink:

Nem ez nem hiba, nem is figyelmezetés. Ez BŰN. :lol: :lol: Na, kicsit erős voltam. :D


kedd jún. 20, 2006 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Annyit vettem észre, hogy mivel ez a főnököm gépe, így a lányai profilt hoztak létre.
Ha a profil választásnál nem kettintuk rá semmire hanem várunk egy kicsit akkor minden megy simán.


kedd jún. 20, 2006 10:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Nos. Átnéztem az eseménynaplót és a következő hibát találtam:
A számítógép automatikusan konfigurálta a(z) A0B0DC1XXXX hálózati című hálózati kártya IP-címét. A használt IP-cím: 169.254.XXX.XXX.
Vagyis ez nem hiba csak egy figyelmeztetés.


kedd jún. 20, 2006 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Az xp felismert mindent de én letöltöttem a legfrissebb drivereket és azok is fent vannak.


kedd jún. 20, 2006 7:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
amikor ujra raktad akkor milyen gyári drivereket raktál?alaplapi,vga,stb...vagy csak az xp saját driverei vannak fent?


hétf. jún. 19, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Az egyszerűség kedvéért nem lenne hátrányos belekukkantani az eseménynaplóba, és piros ixeket keresni+elolvasni a hozzá tartozó hibaüzenetet+kiírni az event ID-t, stb 8)


hétf. jún. 19, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Ok!
Köszönöm.
Kipróbálom.
Bár pénteken húztam újra az XP-t .
Nemigazán volt azóta internetezve.
Msconfig-ból már mindent kivettem.


hétf. jún. 19, 2006 9:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Meg kellene még nézni, mi az ami automatikusan indul, és tényleg kell-e neki. Msconfig vagy Autoruns még jobb, bár "bonyolultabb".
Szóba jöhet egy alapos kémprogram ellenőrzés is.
De én még mindig kipróbálnám a fix IP címet, majd leszedni a vírusirtót, tűzfalat. Ha ekkor jó, visszatenni ugyanazt. Vagy egy másikat.
Illetve az van, amit suba mondott: valami egyéb driver/hardver gond.


hétf. jún. 19, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
2 db vinyó van a gépben a másikon win98 van és ott nemcsinálja


hétf. jún. 19, 2006 9:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hálókártya kivételével nemigazán lett gyorsabb.
Most cseréltem egy másikra és ezzel sincs változás.


hétf. jún. 19, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
jancsi000 írta:
Mikor feláll az asztal akkor még nincs kapcsolatom.

:twisted: Mondta valaki, hogy van :?: :!:
Ha nem adsz a hálókártyádnak fix IP címet, elmolyol vagy fél percet, mire dinamikusan kioszt egy APIPA címet a 169.254.x.x tartományból neki, hiszen a saját hálózatodon gondolom nincs DHCP szerver.
De tapasztalatom szerint egyes tűzfal és vírusirtó programok emiatt(?) ilyenkor erre még rátesznek jócskán. (Norton, Panda)
De tőlem azt csinálsz, amit. :wink:


hétf. jún. 19, 2006 8:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
biosból kapcsold le a hálókártyát ha alaplapi vagy vedd ki ha PCI,és akkor nézd meg a bútolási időt,ha nemváltozik akkor valamien hardver driver gond van,szerintem :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára suba hétf. jún. 19, 2006 8:54-kor.



hétf. jún. 19, 2006 8:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Mikor feláll az asztal akkor még nincs kapcsolatom.
Utánna indítom el a csatlakozást.


hétf. jún. 19, 2006 8:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
DE. A hálókártyádnak adjál csak fix IP címet! Azután akár PPPoE, akár routeren keresztül, a szolgáltatótól megkapod, ami kell dinamikusan.


hétf. jún. 19, 2006 8:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
ADSL van így nincs fix ip-m


hétf. jún. 19, 2006 8:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Fix IP cím a hálókártyának. (Ha van.)


hétf. jún. 19, 2006 7:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!
Nagyon jó ez a topic sok okosságot írtatok és soknak hasznát is vettem de amivel én most bajlódok arra nem találtam gyógyírt.
XP SP2 már vagy 1,5 éve van a gépen. ( Athlon xp 1600Mhz, 768Mb Ram, Geforce 4 MX440) Indításnál mikor feláll az asztal csak várok-várok-várok-várok. Utánna bejön a víruskereső(Kaspersky) és kész.
Az indítástól a teljes felállásig kb. 4.5-5min.
Kicsit sokallottam. Format c: XP SP2 újrarak. Az eredmény ugyanaz.
Abban a pillanatban mikor nem csinál semmit akkor én sem tudok vele csinálni semmit.
Kipróbáltam másik víruskeresővel is (NOD32) ugyan az.
Víruskereső nélkül is ugyan az.
Nem tudom, hogy mi foghatja abban a pillanatban a gépet.


hétf. jún. 19, 2006 7:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
suba írta:
olyan gondom van hogy felraktam a "Blade edition" a gépemre,és azóta nem müködik a dc csak ha lekapcsolom a NIS2006-ot,pedig a dc-nek minden engedéjezve van a tüzfalban,mégse tudok kapcsolodni senkihez a dc-ben,viszont töllem tudnak letölteni,a hagyományos xp-vel és NIS2006-al nemvolt ilyen gondom


Ki és befelé is engedélyezve van? Töröld ki az alkalmazást a tűzfalból, és akkor próbáld a DC-t ez alapján:
http://dchelp.uw.hu/aktivmod/norton.htm
Nem tudom, hogy a norton tűzfal automatikusan kikapcsoja az XP tűzfalát, ezt azért nézd meg ! Azt is nézd meg, hogy az XP tűzfallal is csinálja-e, mert nem hiszem, hogy azért nem megy, mert Blade-es windows XP-d van !

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy ha az "sfc /scannow" paranccsal ellenőriztetem az XP-vel a sérült fájlokat, és talál, akkor kéri az XP CD-t. Viszont - gondolom mert már aztóta volt egy update - nem talál olyan verziójú fájlokat, ami neki kéne. Úgy is próbáltam, hogy beleintegráltam a frissítéseket a windows telepítőbe, de így sem felel meg neki ! Mit lehet ilyenkor tenni?


kedd jún. 13, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
olyan gondom van hogy felraktam a "Blade edition" a gépemre,és azóta nem müködik a dc csak ha lekapcsolom a NIS2006-ot,pedig a dc-nek minden engedéjezve van a tüzfalban,mégse tudok kapcsolodni senkihez a dc-ben,viszont töllem tudnak letölteni,a hagyományos xp-vel és NIS2006-al nemvolt ilyen gondom


vas. jún. 11, 2006 23:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Na tegnap összeomlott. :(
Újrahúztam, egyelőre jó.


szomb. jún. 10, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Hali! xp alatt bosszantó apróságok topicban pont ilyet tárgyaltak nemrég.nézz be oda!


hétf. jún. 05, 2006 13:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 14, 2005 17:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Könyörgök vki segítsen..nagyon fontos! winxp sp2 alatt,ha csatlakoztatom az mp3 lejátszómat(usb-n),akkor felismeri meg mindent megcsinál,hogy flash disk aktív meg ilyenek,de nem adja be a meghajtót,tehát nem tudok rá semmit sem felrakni,pedig mutatja,hogy az eszköz ben van,de meghajtót nem jeleníti meg...és digitális fényképezőnél is így van!...előre is köszönöm mindenki segítségét!!


hétf. jún. 05, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Azt hiszem előveszem a nagyfejszét.
Este beindít, megint jön a chkdsk, meg a rohadt konzisztenciaellenőrzés, 3-4 fájl helyreállítása, köztük vmi crypt valami .dll. Emiatt win logo után leáll vmilyen akármilyen .exe alkalmazás nem volt elindítható, ezután már semmire nem reagál.
Telepítő CD-ről Javítás kérése, a félperces "szokásos" karbantartás helyett felültelepíti az egész Wint, a beállítások és programok megtartása mellett. (Az SBLive drivert azért felül kellett telepítenem még). Az egész cécó után volt még egy ntfs 55-ös kódú hiba (eseménynapló), hatása: rundll.exe megsérült emiatt nem olvasható a Dokumentumok/Zene mappa. Megint chkdisk a Zene mappát berakta egy Found007 mappába (kb hetente összejön 1 a chkdisk miatt). Ez utóbbitól eltekintve működés és leállítás közben soha semmilyen gondja nincs, aztán meg mégis chkdsk-kel nyit.
Már nem nagyon merem kikapcsolni.
A Win98 alatt évekig jól működő hardver 3 helyen lett megváltoztatva: 40G rendszerwinyó 200G-s, új Seagatera lett cserélve, a 2*256MB mellé bejött 512MB Hynix, valamint egy 525W-os HyperPower táp. Már ha egyáltalán hardverhiba.
Eléggé tanácstalan vagyok.
Ja, eseménynaplóban semmi érdekes a fenti események előttről, nuku hiba a délelőtti működés folyamán...


vas. jún. 04, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
EFi írta:
Na szinte biztos, hogy van összefüggés. van ez a dit.exe (leírása itt:http://www.neuber.com/taskmanager/process/dit.exe.html )segédprogram, ami a háttérben futott. Ez elvileg arra szolgál, hogy ikonokkal és névvel lássa el azt a 4 betűjelet, amit kap a kártyaolvasó. Kilőttem, megszűnt azonnal a disk11 hiba. Egyelőre letiltottam.:?
Mondjuk idáig is futott, csak nem volt mit buzeráljon, amíg nem volt rajt a kártyaolvasó.

Ez nem semmi ! Nem gondoltam volna, hogy a windows a "Vezérlési hiba a következőn \Device\Harddisk3\D" hibaüzenete a kártyaleolvasóra vonatkozik, arra meg végképp nem, hogy több partícióra van szabdalva :)
Amúgy a windows nagyon veszélyes vírus:
Készítettem egy biztonsági másolatot a windows backup programjával, amit az automatikus helyreállítás funkcióval vissza akartam tegnap állítani, mert szét volt esve a rendszer. Elmentem kávézni, és mire visszajöttem, azt láttam, hogy a windows formázza a merevlemezt :shock: Hát azt hittem, dobok egy hátast ! Mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül elkezte formattázni a winyót ! Még szerencse, hogy a fontos adatok nagy része másik partíción volt, de azért így is elveszett egy-két jó cucc. Mindenkit óva intek attól, hogy a rendszerhelyreállítási funkciókat használja a windowsban, mert úgy látszik Billgéc másodállásban terrorista :wink:


szomb. jún. 03, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Na szinte biztos, hogy van összefüggés. van ez a dit.exe (leírása itt:http://www.neuber.com/taskmanager/process/dit.exe.html )segédprogram, ami a háttérben futott. Ez elvileg arra szolgál, hogy ikonokkal és névvel lássa el azt a 4 betűjelet, amit kap a kártyaolvasó. Kilőttem, megszűnt azonnal a disk11 hiba. Egyelőre letiltottam.:?
Mondjuk idáig is futott, csak nem volt mit buzeráljon, amíg nem volt rajt a kártyaolvasó.


pén. jún. 02, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
EFi írta:
A Harddisk3 nem biztos, hogy azt jelenti, amit mi gondolunk.
A 2. winyó rackban van , de 80 eres a belső is, amúgy közös szalagon vannak.
Az utilityt kipróbálom, most cseréltem kábelt. Többek között azért is, mert sajna megint csak a javítás után tudtam bebootolni. :cry:


Nos, a gép ugye szét volt kapva a kábelcsere miatt. Amíg az USB-s kártyaolvasó nem volt visszadugva az elmúlt 3 napban, addig egyetlenegy disk11-es hiba nem jött. Azóta megint tele az eseménynapló, most pl szintén nyomja tele 20 perc alatt folyamatosan minden 2. mp-ben, ez kapásból 1000 db. Egyszerűen nem értem mi a fene ez?
Hozzáteszem rendesen indul a visszadugása óta is, igaz azóta kb 2-szer lett beindítva.


pén. jún. 02, 2006 21:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
TargeT írta:
Bishop írta:
Bocs, a win98 emléke még mindig kísért :)

Sebaj, értjük azért. :wink: :D
Persze, /f /r kapcsolóval a következő újraindításkor csinálja meg.
A bittérképet én sem nagyon értem, mert simán kiadva csak vizsgálnia kellene, és először panaszkodik is, hogy az F paraméter nincs megadva.
Bár 2 HDD és több partíció, FAT is volt a gépben, ennek ellenére C:-ről kötet nélkül kiadva a C:-n kellene csak dolgoznia. Valahogy nagyon lassan is indult el.
De tényleg holnap megnézem pontosan milyen is az a C: partíció.
X-akták?

Nekem speciel nem csinál felületvizsgálatot(gondolom a bittérkép alatt ezt érted), csak fájlok,indexek, és biztonsági leírók. Gondolom valami tweak cuccal átállítottad az alapértelmezett paramétereket. Sztem egy pqmagicot futtass(check partition errors)


pén. jún. 02, 2006 19:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
Bishop írta:
Bocs, a win98 emléke még mindig kísért :)

Sebaj, értjük azért. :wink: :D
Persze, /f /r kapcsolóval a következő újraindításkor csinálja meg.
A bittérképet én sem nagyon értem, mert simán kiadva csak vizsgálnia kellene, és először panaszkodik is, hogy az F paraméter nincs megadva.
Bár 2 HDD és több partíció, FAT is volt a gépben, ennek ellenére C:-ről kötet nélkül kiadva a C:-n kellene csak dolgoznia. Valahogy nagyon lassan is indult el.
De tényleg holnap megnézem pontosan milyen is az a C: partíció.
X-akták?


csüt. jún. 01, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
TargeT írta:
XP-nél gondolom a chkdsk-ról lehet szó.
Az simán elindítva nem javít, csak ellenőriz.
Ennek ellenére ahogy most futtattam, a a biztonsági leírók után azt mondja javított a kötet bittérképében.
Javításhoz chkdsk /f /r parancssal futtasd.

Bocs, a win98 emléke még mindig kísért :)
Rendszerpartícióról van szó, tehát be kell ütemezni a következő újraindításra a hibaellenőrzést, és azt tudtommal csak akkor ajánlja fel, ha a GUI módszerrel índítod az ellenőrzést(a meghajtón menüjében)
A bittérképes részt nem nagyon értem :?:


csüt. jún. 01, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás 
XP-nél gondolom a chkdsk-ról lehet szó.
Az simán elindítva nem javít, csak ellenőriz.
Ennek ellenére ahogy most futtattam, a a biztonsági leírók után azt mondja javított a kötet bittérképében.
Javításhoz chkdsk /f /r parancssal futtasd.


csüt. jún. 01, 2006 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
EFi írta:
A lemezellenőrzést próbálgatom a win alól, csak hát az nem szól semmit a végén, hogy mit talált. Próbáljam a fájlrendszer hibáinak automatikus javítását bepipálva (utána újraindítást kér) ?

Ha esetleg nem tudnád leolvasni a képernyőről, hogy amit kiírt a scandisk, akkor megtalálod az eseménynaplóban(nem tudom, hogy pillanatnyilag mennyire működik ez neked) Miután javítottad a fájlrendszer hibáit, csak utána indítsd el az említett utilityt. Úgy emlékszem, hogy van egy controller teszt is, amikor az egy kábelen lévő két winyó között teszteli az adatátvitelt. Persze nem ártana egy full teszt sem, mert nem vagyok benne biztos, hogy ha a windows kontroller hibát diagnosztizál, az úgy is van.


szer. máj. 31, 2006 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
A lemezellenőrzést próbálgatom a win alól, csak hát az nem szól semmit a végén, hogy mit talált. Próbáljam a fájlrendszer hibáinak automatikus javítását bepipálva (utána újraindítást kér) ?


szer. máj. 31, 2006 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség