Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 20:23



Hozzászólás a témához  [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő
Windows XP SP2 (Magyar) | Support lejár: 2010. július 13 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:nemar: Az USB-portok egyátalán működnek?
Ha,minden igaz kaptál a porthoz valami minidiszket,ez bedugod és telepíted,majd utánna a hardvert csatlakoztatni.
Bár,ki tudja az hogy az ilyen herélt rendszerekből még mi nem müködik... :wink:
Ha,hibakereső egyérteműen:Bart,ha más op.és mégis win: Winternals..ezek mindegyikében megy a háló és az összes hard működőképes-és mindegyik tiny.


kedd júl. 24, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 16:38
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás xin xp sp2 hun újratelepites
Sziasztok!
Van egy gondom.Regebben fent volt egy sp2-es xp,csak megdoglott.Feltettem egy Tiny xp-t,ami angol sp2,csak lebutitva,es telepitve nem nagyobb mint egy win98.Mivel nincs ottnon netem,igy nem tudtam hogy lesz egy gondom vele: Nem akarja hasznalni az infraportomat.(a teljes sp2-essel jol ment azelott).Ugy nez ki a halozattal kapcsolatos dolgokat irtottak ki belole.A gondom az,hogy nincs kedven egy napot szenvedni azzal,hogy format c:, xp sp2 hun telepites,driverek,szoftverok,beallitasok,elmentesek...
Az angol xp-re sajnos nem megy fel a magyar.Van valami mod a feltelepitett cuccok elmentesere,hogy ne kelljen ujracsinalni mindent?
(az is jo,ha az infraport(USB-s) tudna mukodni...)
Koszi.


kedd júl. 24, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
QT gyorsindító tray ikonja akad össze valamivel

:wink: Na ja! :rulez:
Viszont ezt is érdemes sok társához hasonlóan erőteljesen lebeszélni az automatikus indulásról az Msconfiggal.
Miért is kellene ennek mindig futnia? :roll:


hétf. júl. 23, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Azt én nem vitatom. De a windowsos verzió úgy össze-vissza telepítget minden feleslegességet, hogy nem ajánlott a telepítése. (Pl. gedikart beteg gépén a QT gyorsindító tray ikonja akad össze valamivel, és zabálja fel az egész procit.) Minek fusson bármi is állandóan a gépen, amire csak néha van szükség? Én időtlen idők óta OuickTime Alternative-et használok, és jól elvagyok vele.
http://www.free-codecs.com/download/Qui ... native.htm


hétf. júl. 23, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By johnnyrotten:
Idézet:
..beszéld le a tesódat a QuickTime telepítéséről.

:roll: Pedig,Mac-en(on) tökéletesen működik... :cry:


hétf. júl. 23, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
És beszéld le a tesódat a QuickTime telepítéséről. A QTTASK eltávolításáról pedig olvashatsz itt:

http://www.answersthatwork.com/Tasklist ... list_q.htm


hétf. júl. 23, 2007 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
gedikart írta:
Tesóm gépét kb 1-1.5 hetente kénytelen vagyok visszaghostolni...

Na éppen ezért. :arrow: "Nincsen feltelepítve vírusírtó, spy takarító, nincsen tűzfal."
Nagy valószínűséggel. Meg persze függ a netezési szokásaitól is.
Én az Outpost Security Suite + NOD32 párost ajánlom. Jól eldolgoznak egymás mellett.
De megteszi a "sima" Outpost is a NOD32-vel.

Ha "fura fájlok" vannak, nem segít önmagában csak a hotfix telepítés, bár az is kell.


hétf. júl. 23, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Üdv.

Van egy Linksys WRT54G routerem. Arra kapcsolódik 4 PC. Mindegyiken xp sp2, és a telepítés utáni "live update" windows kiegészítések.
Nincsen feltelepítve vírusírtó, spy takarító, nincsen tűzfal. Egyedül a routerben lévő tűzfal van bekapcsolva. 2-3 havonta lefuttatok egy-egy Spybot-Search and Destroy-t.

Tesóm gépét kb 1-1.5 hetente kénytelen vagyok visszaghostolni, mert állandóan 98 %-on fut a proci a QTTASK folyamattal. Fura exe fájlokat találok a C meghajtón. A többi gépen soha nem volt semmi hasonló. Mi lehet ez vírus vagy valami hacker? (Tesóm egyébként semmi különöset nem nézeget, max freemail-ről mehet hozzá)

Lehet hogy neki lett legelőször feltelepítve az xp, és még nem adták ki anno azt a biztonsági frissítést amit esetleg a többi gép már tartalmazhat?

Felrakom az összes mostani frissítést, hátha segít. Ha nem jön be, milyen védelmi progikat érdemes felrakni? Ingyenes és kis erőforrásigényű lenne inkább preferált.


hétf. júl. 23, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy miért nem megy a Geomap ver2 Windows XP Home SP2-n? "Kérem helyezze be a cd-t" üzenetet kapom. Win 98, 2000, Xp prof-on nincsen gond.
Gyári Home-ot használok a toshiba laptopon, nem akarok ezért prof-ot felrakni.

Köszi!


pén. jún. 29, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Windows XP Szervizcsomag 3 "előzetes", a júniusi frissítésekkel, azaz AFPX 3.6 (magyar!).


szer. jún. 13, 2007 16:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
gedikart írta:
Xp pro-ban ezt be tudom állítani:

csoportházirendben (gpedit.msc)

Xp home-ban ezt hol lehet beállítani?

Kapásból sehogy, mert hiányzik belőle. Ezért tényleg eléggé idegesítő a Home verzió. Nekem még nem is volt "szerencsém" hozzá közelről.
Ezt-azt bele lehet ugyan gyömöszölni utólag, de elég macerás.

Ami hiányzik a Homeból:
    Group Policy settings
    Local Policy settings
    System Policy settings (Poledit.exe)
    Roaming User Profiles
    Offline Files and Folders
    Software Installation and Maintenance
    Remote Installation Services (RIS)


kedd máj. 29, 2007 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
FeF írta:
Köszönöm, megpróbálom, mit szól hozzá a win!
(3 gigás HDD-n van szűz win backupként)...

Az kevés, ha csak a kezdésnek telepített Win-t mented el. Ha telepítesz, fríssítesz, stb előfordulhatnak bakik. Hogy ne kelljen a forráshoz visszatérni, érdemes bizonyos időnként (pl havonta) menteni, vagy ha valami olyanra készülsz, aminek nem egyértelmű a kimenetele. Nagyon sok bosszúságtól kíméled meg magad. :shock:


hétf. máj. 28, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Köszönöm, megpróbálom, mit szól hozzá a win!
(3 gigás HDD-n van szűz win backupként :))

ui.
Nézelődök a backup win lelképen, hát találok a documents and settingsben egy ilyen mappát:
°&@{}Łł$ß÷פ~§
na mondom, valami megint bekavarodott.
Hatásszünet.
Lol.
(Rájöttem, hogy a windows telepités azon részénél, amikor a felhasználókat hozzuk létre, ugye kiirja, hogy x karaktereket nem lehet beirni ferlhasználónévnek. Ezt kerültem meg és ezek azok a spéci karakterek amiket meg be lehet irni. :))


hétf. máj. 28, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha van egyéb partició mentésed naprakészen, ezekkel csökkentheted a C méretét:

1. Rendszervisszaállítás kikapcsolva
2. Windows \ $hf_mig$ tartalma törölve
3. Windows \ $Nt... -vel kezdődő könyvtárak törölve
4. Windows \ KB... -vel kezdődő fájlok törölve
5. Windows \ ie7updates tartalma törölve
6. Windows \ SoftwareDistribution \ Download tartalma törölve
7. Windows \ System32 \ Dllcache tartalma törölve
8. A pagefile.sys másik partición, vagy legalább úgy konfigurálva, hogy kilépéskor törölje a Win
9. Documents and Settings máshova irányítva, de legalább karbantartva a sok szeméttől.
10. Temp és Tmp egy helre irányítása, és rendszeres törlése.
11. Temporary Internet Files egy helre irányítása, és rendszeres törlése.
12. Ha van Zone Alarm-od a Windows \ Internet Logs ürítése a ZA-val (nem kézzel, mert mindent elfelejt)
13. Ha van NAV, a C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\VirusDefs\200705.... típusu könyvtárak, kivéve a legutolsó

Én a 2.-7. közöttieket (nálam ez most kb 1,5 GB) egy másik partición azért elmentem, de még nem volt rá soha szükség. Így kisebb a C particó mentendő mérete.


hétf. máj. 28, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ha még nem volt:
Mit lehet törölni a Windows könyvtárből egy szűz win esetében anélkül, hogy elvesztené működőképességét? (xpsp2prohun)
Ilyenekre gondolok mint pl. help, system32/dllcache, amik csak a helyet foglalják jó esetben.
Nem nagyon találtam hasonló leirást, ámde ha tudtok, szivesen fogadom.


hétf. máj. 28, 2007 3:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Hello, félig off kérdés

Toshiba notbookhoz a gyártó xp home oprendszert ad készre telepítve.

Xp pro-ban ezt be tudom állítani:

csoportházirendben (gpedit.msc)

Felhasználó konfigurációja-->Felügyeleti sablonok-->Asztal--> Ne adja az utoljára megnyitott dokumentumok megosztásait a Hálózati helyek mappához (engedélyezve)

Xp home-ban ezt hol lehet beállítani? Mert marha idegesítő, hogy a hálózatnál minden mappa ott szerepel amit valaha is megtekintettem.


szomb. máj. 26, 2007 20:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
:hm: TargeT szaki sem nagyon tud értelmeset mondani a dolog mibenlétéről.
Ugyanis nekem még nem volt személyes tapasztalatom 64 bites oprencerekkel.
Az viszont tény, hogy az NT loaderek visszavelé kompatibilisek. Ami azt jelenti, hogy a Win2k-t elindítja az XP loadere, fordítva viszont nem.
Tehát ha másodjára van telepítve a Win2k, akkor az XP nem fog elindulni, csak ha felülírjuk a boot partíción a Win2k-s ntdetect.com-ot és ntldr-t az XP-s kimentett megfelelőjével.
Ugyanis ezek a telepítők olyan kis buták, hogy kapásból felülírják a meglevő loadert a sajátjukkal.
Hogy ebben a vonatkozásban a 64 bites XP loader játszik-e és mit kontra a 32 bitessel, azt nem tudom tapasztalat hiányában.
:hm: Igaz eddig olyan panaszt sem hallottam, hogy 64 bites XP telepítés után vagy éppen fordítva, valamelyik ne indult volna el.
A bootot lehetne ugyan javítani ezzel a fájlmásolással és/vagy a fixboot paranccsal a helyreállító konzolról.
De mivel bootolni bootol, gyanús, hogy nem ez a gond. Azért meg lehet próbálni, ártani nem árthat.
Valószínűleg valami mástól döccen a dolog, ha döccen. Lemezhiba, driverek, szolgáltatások betöltése, vagy mi van ilyenkor.
Vagy tényleg valamiféle 64 bites keveredés, mire eldönti, hogy mi legyen.


szer. máj. 16, 2007 7:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hohohórgász,húzzuk be a féket egy pillanatraKép
Tisztázzuk a dolgot,de csak maguk közt"volt egy 32-es Xp-d szajrézva és egy 64-eredetivel meg akartad frissíteni?;mert, az nem fog működni ha mefgeszülsz is,ha nincs meg hozzá a vasad(magyarul 64-bites procid).Ellenkező esetben működőképes a dolog tiszta telepítés mellett!
Magban a Xp 64-esben sem működik minden 32 bites alkalmazás 100-on uu.mint a Wistán sem.. (és a linuxokon sem kompatibilismás kérdés,hogy ott ha értesz hozzá szelídithető-én sem mindegyikhez:oops: )-lásd Wistás topict.
"Hogy időnként érthetően is fogalmazzak" :D -a kettő XP csak részben kompatibilis egymással(lsd:Win 2000-2000 server-de ott annyira nem volt még lényeges,hiszen 64 bit csak a linuxokon volt.,de az is minek:tikosítás és több gépet tudott kezelni a szerver..(eltérítő mese,de ettől lesz szép és kerek..feltéve ha be tudom fejezni :D .Egy csomó alkalmazásnak nem készült el a 64-s változata lásd Wistás topic :arrow: ebből következik igaz lehet a gyanúm amit írtál,:
Idézet:
de fordítva működik a dolog.
:oops:
Na,ha még egy harmadik is fent van a lemezen :hm: Arra,várd meg a .gunar. vagy a target szakit ,mert akkor valami értelmeset is tunak mondani...


kedd máj. 15, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Magáról a rendszerről készítettem biztonsági másolatot, csak a boot-partícióról nem, ami úgy tűnik hiba volt. De úgy emlékeztem, hogy valami konzol paranccsal meg lehet javítani a boot-fájlokat, csak azt nem tudom hogyan. Amúgy a van még egy harmadik win is fennt, a x64 XP pro. Lehet, hogy valami keveredés van a két XP boot-fájljai között. Azt tudom, hogy az SP2 indítófájljaival nem indul a X64-es, de fordítva működik a dolog. Megpróbálom kimásolni a telepítő CAB fájljaiból az ntldr-t, meg ezeket, hátha az segít :hm:


kedd máj. 15, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
...csak egy elsődleges partícióm van)
ez biztosan nem lehet gond!-remélem a kettő közül a boot-loader-vagy hogyishíják a gereblét ha windows :D- van váasztási lehetőséged,hogy egyszer az egyik egyszer a másik indul el.-bár akányák nem is itt kezdődnek
"Értem én hogy villanymotor.."-by a klasszikustól:Nem szeretted volna elhagyajtani a jól mexokott alkalmazásaidat,de erre miért nem gyártottál egy lemezképfilét,akár Ghost,akár TrueI. szinten? :arrow: Akkor,a hiányzókat csak beleollózod a tisztatelepítésű Win-edbe...


kedd máj. 15, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Mióta telepítettem egy szűz XP-t, a XP boot logo megjelenésekor megáll egy kis ideig a HDD úgy kb 5-10 másodpercig, és csak utána megy tovább. Pillanatnyilag 2 XP van telepítve a winyóra, és a régebbi XP is ezt csinálja a másik telepítése óra. Mivel a 2 XP-nek az indító fájljai közösek(csak egy elsődleges partícióm van), feltételezem, hogy ezekkel lehet a gond. Hogyan lehet ezeket megjavíttatni az XP-vel? Vagy más lehet a gond?


kedd máj. 15, 2007 18:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
adamec22 írta:
Helloka

az én kérdésem igen csak hülyeség elnézést a tudatlanságom miatt.

Van nekem eg VmWare nevezetű virtuális kütyüm, amire kipróbálásképpen szeretnék tenni egy Windows 2.03-at
A telepítésnél azt irja válasszak egy célmappát alap (C:\Windows)

A poén az egészben... ez ugye csak a virutális gép C:\-jára teszi és nem a rendes vinyomra ? :D :roll: :roll:

De az nem az a C:. Az egy virtuális C: (egy virtuális fájl az egész), a 2.03 telepítője írja ezt. Nyugodtan nyomjad, miután azon csak ez az egy program lesz.
Az egész WmWare azon alapul, hogy létrehoz egy új virtuális gépet (még a processzrt is lehet variálni), ami úgy csatlakozik a meglévő valódihoz, mintha hálózatban lennének. Így átveri a virtuálisra telepített programot.
Pl: XP-re nem megy fel a paralell portot használó HP710 nyomtatóm és 3300-as Scannerem drivere (mert nincs XP-re való), de egy Win98-at telepítve a WmWare-re símán felmegy, és működik is. :shock:

Be lehet állítani úgy is, hogy fizikai particiót, vagy egész fizikai diszket használjon.
De alaphelyzetben valóban virtuális diszkre dolgozik.


pén. máj. 11, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 15:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali, az lenne a kérdésem, hogy lehet-e Windows Live Messenger 8-at és IE7-et integrálni a Windows XP Pro SP2-es telepítő CD-be? Ha lehet, akkor hogyan? :? :) Előre is kösz!


kedd máj. 08, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Probléma megoldva. BIOS-ban PNP OS Installed DISABLED-ra téve.


hétf. máj. 07, 2007 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Üdv.

Ha xp-ben letiltom a hangkártyát, akkor megy rendesen a Linksys driver és a CfosSpeed.

Mit kellene állítanom ahhoz, hogy a hankártya egy másik IRQ-t használjon? BIOS-ban vagy XP-n belül kell állítanom.
Eddig a hangkártya 5-ös és 7-es IRQ-t használta. Egy ősrégi ISA kártya.

Köszi!


hétf. máj. 07, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Leszedtem a cfos-t. Ekkor rendesen csatlakozik az Internetátjáróhoz. Gondoltam, felrakom a 4-es drivert, hátha azzal menne a cofos. Driver felment, majd újraindítom, és ismét nincsen Internetátjáró.

Ha megváltozik a driver (4-es ről 5-ösre, vagy 5-ösről 4-esre), vagy ha a kapcsolat tulajdonságai változnak (cfos protokoll) egyszerűen nem csatlakozik!


pén. máj. 04, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Újabb driver azóta sincs hozzá.

Az XP által telepített 4-es driverrel van valamilyen probléma, vagy funkcionalitásbéli hiányosság? Ha azt hagyod fent, műxik normálisan a cFosSpeed? Mert akkor minek az 5-ös.


4.x-es hardware kártyához van a 4-es driver. Nekem 5.1-es hw van ahhoz pedig 5-ös van. Működik az 5-össel már 1,5 éve az egész (ahogy fent leírtam), de itt vmi xp bug lehet, mert ha megváltoztatom a Hálózati Helyek tulajdonságát (driver) nem indítja automatikusan az Internetkapcsolatot. Van már ghost-om, nem akarom használni a 4-es drivert.

Úgy rémlik hogy kipróbáltam egy ismerősnél, ha kivettem a QoS protokoll elől a pipát, akkor neki sem volt Internet. (win2000)

Ez valami olyan, hogy ha "komolyabban" változik a Helyi Kapcsolat, nem adja hozzá az Internetkapcsolat automatikus csatlakozást.


csüt. máj. 03, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Újabb driver azóta sincs hozzá.

Az XP által telepített 4-es driverrel van valamilyen probléma, vagy funkcionalitásbéli hiányosság? Ha azt hagyod fent, műxik normálisan a cFosSpeed? Mert akkor minek az 5-ös.


csüt. máj. 03, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Üdv.

Problémám a következő. Linksys LNE100TX hálókártya feltelepül az xp sp2, 4-es hálókártya driverrel. Nekem 5-ös driver cd-m van hozzá feltelepítem, minden rendben. Újraindítom a gépet, majd jobb egér a Hálózati helyeken, Tulajdonságok. És azt látom, hogy Helyi kapcsolat Csatlakoztatva, de nincsen Internetkapcsolat Csatlakoztatva ikon. Csak a hálókártyámat érem el, a routert nem. Ekkor a megoldás a következő: Helyi kapcsolat Letiltva, majd Engedélyezve. Ekkor előmászik az Internetkapcsolat ikon Csatlakoztatava. Ezt minden bekapcsolás/újraindításkor el kellett játszani.

Ezt úgy oldottam meg, hogy hálókártya nélkül telepítettem az xp-t, majd kiszedtem a driver gyűjteményét tartalmazó driver.cab és sp2.cab fájlokat. Egyedül ekkor nem teszi fel automatikusan a 4-es drivert. Utána én már feltelepítem az 5-ös drivert. Vissza a cab fájlokat. Újraindítom minden ok.

Ma felraktam CfosSpeed-et (sima serial-os). Minden újraindításnál eljátssza a régi problémát: Nincs Internetkapcsolat, csak letiltás és engedélyezés után.

Nem egyedi (hkártya/driver) probléma. Haveromnál a Toshiba notebook is eljátszotta ezt. (driver/cfos telepítés nélkül is)

Mit lehet csinálni?
Köszi!


csüt. máj. 03, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nézd, ha cimke tényleg korrekt, és azonos az XP verzió (továbbra is hihetetlen számomra, ilyet még nem láttam), akkor marad az újra húzás.
Valami megsérült benne a fusival pl. Még esetleg: a nyelv megegyezik?

Nincs más ötletem. :(


pén. ápr. 13, 2007 9:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Laci_L írta:
El kell fogadnia. A Home és a Prof kulcsa azonban nem csereszabatos. Még az is lehet, hogy elírtál valamit.

Kb 15x próbáltam meg és sehogysem sikerült..
G helyett 6-os O helyett 0 stb. Szóval mindent megpróbáltam.
Rajta van a matricán , hogy Windows XP Professional 1-CPU2....
+ a kód +a vonalkód .
Most mi a véleményed?

Üdv.


pén. ápr. 13, 2007 7:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
El kell fogadnia. A Home és a Prof kulcsa azonban nem csereszabatos. Még az is lehet, hogy elírtál valamit.


csüt. ápr. 12, 2007 20:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
http://droland.wc.hu/xp/xp1akt.htm
Itt elég részletesen le van írva. :)

-----
Üdv!
CyberDragon

Köszönöm a segítségedet.
Este ez volt az első dolgom , hogy kipróbáljam...Működne ugyan , de
megdöbbenésemre nem fogadta el a kódot , pedig a gyári matricán van rajta.....Lehet az a baj , hogy ez egy SP2 WinXP és amire szeretném kicserélni a keyt az csak SP1-hez való?


csüt. ápr. 12, 2007 7:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
http://droland.wc.hu/xp/xp1akt.htm
Itt elég részletesen le van írva. :)

-----
Üdv!
CyberDragon


kedd ápr. 10, 2007 8:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás regkey csere ??..
Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban , hogy van egy gépem telepített windowssal és szeretném feltenni a sajátomat.Nem szeretnék telepíteni , mert elég sokmindenem van rajta.Létezik , hogy valamilyen módon le lehessen cserélni a Win serial codot ?
A xxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx fajtát.....a baróra ?
Köszi előre is!!


kedd ápr. 10, 2007 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
adamec22 írta:
Helloka

az én kérdésem igen csak hülyeség elnézést a tudatlanságom miatt.

Van nekem eg VmWare nevezetű virtuális kütyüm, amire kipróbálásképpen szeretnék tenni egy Windows 2.03-at
A telepítésnél azt irja válasszak egy célmappát alap (C:\Windows)

A poén az egészben... ez ugye csak a virutális gép C:\-jára teszi és nem a rendes vinyomra ? :D :roll: :roll:

De az nem az a C:. Az egy virtuális C: (egy virtuális fájl az egész), a 2.03 telepítője írja ezt. Nyugodtan nyomjad, miután azon csak ez az egy program lesz.
Az egész WmWare azon alapul, hogy létrehoz egy új virtuális gépet (még a processzrt is lehet variálni), ami úgy csatlakozik a meglévő valódihoz, mintha hálózatban lennének. Így átveri a virtuálisra telepített programot.
Pl: XP-re nem megy fel a paralell portot használó HP710 nyomtatóm és 3300-as Scannerem drivere (mert nincs XP-re való), de egy Win98-at telepítve a WmWare-re símán felmegy, és működik is. :shock:


szer. ápr. 04, 2007 15:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Helloka

az én kérdésem igen csak hülyeség elnézést a tudatlanságom miatt.

Van nekem eg VmWare nevezetű virtuális kütyüm, amire kipróbálásképpen szeretnék tenni egy Windows 2.03-at
A telepítésnél azt irja válasszak egy célmappát alap (C:\Windows)

A poén az egészben... ez ugye csak a virutális gép C:\-jára teszi és nem a rendes vinyomra ? :D :roll: :roll:


szer. ápr. 04, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Még egy reklám. :x :evil:


szomb. márc. 24, 2007 21:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 23, 2007 11:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nekem is ilyen van, sztem nem a legjobb, én már várom az újabbat.
Lécci kattanj ide, ha jót akarsz nekem (te sem bánod meg)



Van egy weblap ami sztem jó és szeretném veletek megosztani!

Itt mindenki talál magának valót!
(sorozatok, szgépes-netes játékok, program-mp3-csengőhang-animáció letöltés, vicc-humor, mozi/Tv ajánló, több mint 100 nézhető videó, hírek-sztárhírek és még sokminden más is. Szal megéri megnézni!

http://www.mediavilag.gportal.hu


szomb. márc. 24, 2007 1:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Üdv,

Teljesítmény beállítások, Vizuális hatások "Legjobb teljesítmény" van beállítva, de 10-ből 6-szor a "legjobb megjelenés"-nek megfelelő beállításokkal tölt be a win. Ekkor továbbra is a "Legjobb teljesítmény" rádiógomb van kiválasztva, csak nem azok a beállítások élnek.
Ilyenkor rá kell mennem, hogy legjobb megjelenés alkalmaz, utána legjobb teljesítmény, Ok.

Miért csinálja ezt és hogyan tudnám fixen beállítani a legjobb teljesítményt?

Ja és egyénivel is megkeveredik.

De pl Tesóm gépén 1 év alatt 1-szer csinálta csak, nekem az indítások 60%-ában!


szer. márc. 21, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 297
Hozzászólás 
köszi


pén. márc. 16, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nézd meg, hogy az autologon nincs-e bekapcsolva. TweakUI programmal vagy regedit:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]
"Autoadminlogon"="0"


pén. márc. 16, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 297
Hozzászólás 
Sziasztok! Hogyan kell azt beállítani a gépen, hogy a bejelentkezéskor megjelenjenek a nevek, hogy kihez szeretnék belépni? A felhsználói fiókoknál felvettem a neveket, de mégis belép automatice.
Segítsetek. XP SP2


pén. márc. 16, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Macika

Nem lehetséges, hogy berántotál valami kártevőt? Nézd át egy-két spy és víruskeresővel a rendszert. :shock:


hétf. márc. 12, 2007 18:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Bár nem értek hozzá, de mióta voltak gondjaim az USB-s eszközeimmel (bár nem ilyenek), és a clear CMOS oldotta meg, azóta az ilyen problémák esetén mindig az csinálom meg először. Semmi köze az Op rendszerhez, és megvan 2 perc alatt.


hétf. márc. 12, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
Ilyet már én is láttam. Volt egy gépem, aminek az elején két usb volt. Egyikbe hiába dugtam be bármit, nem kapott meghajtó betűjelet pedig felismerte az eszközt, a másikban viszont simán. Külön nem osztottam ki betűjeleket, és hálózati meghajtók sem voltak. Aztán a gépet kicserélték, mielőtt kiderült volna a jó megoldás...


hétf. márc. 12, 2007 8:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Guruk, bajom van! :(

Egy win újraindításnál beállt a gépem (volt már ilyen máskor is) tehát nyomtam egy resetet neki.

Után már nem volt hajlandó bebootolni a rendszer, nem látta C-t.
Áttettem a másik gépembe, ott sem látszott, majd partícióeditorral megnéztem. Át volt írtva a Type és a Boot is.

Ezt visszaírtam, és visszarakva a nagy gépembe már bootolt is.

Viszont visszamaradt egy probléma, sem a pendrive-ot, sem a kártyaolvasót nem hozza be a rendszer meghajtóként.
A számítógép-kezelés/lemezkezelésnél látja a meghajtót, de betűjelet nem rendel hozzá.

Ha manuálisan hozzárendelek egyet, akkor megy, ír-olvas, minden OK.

Aztán ha kihúzom és visszadugom, akkor ugyanúgy csak a volume-t olvassa be a számítógép-kezelés/lemezkezelésnél, betűjel nem rendelődik hozzá.

Mit lehetne tenni, kb. 2 hónapja installáltam a rendszert újra, nem szeretném megint, hetekbe tellett...

Előre is köszönöm az ötleteket!!! :)


vas. márc. 11, 2007 21:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Köszi az infót, és bocsi,hogy rossz helyen kérdezősködtem :oops:
Azt meg tudnád mondani, hogy a Windows Update-ról,mért nem tud frissíteni az Xp? Regisztrált és jogtiszta.A frissítéseket letölti,azt jön a hiba üzi, hogy valamilyen meghatározhatatlan hiba miatt nem lehet a frissítéseket telepíteni.
Ha tudsz lécci segíts?Köszike.


szer. márc. 07, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
ez nem windows téma...
melegszik a proci (túl)


szer. márc. 07, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jan. 22, 2007 22:40
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Álom-világ
Hozzászólás 
Sziasztok.
A segítségetekre lenne megint szükségem.
Hallott már valaki közületek olyat, hogy a szám.gép elején kigyullad egy narancssárga lámpa, és a gép úgy szirénázik mint egy rendőrautó?De nem is a hangfalon keresztűl, hanem a pc hangszórón át.
Ilyettemben kikapcsoltam le is állt rendesen, azt amikor megint bekapcsoltam nem történt semmi.Lehet hogy ez valami vészjelzés volt?Lécci? Ha lehet segítsetek? Köszike.. :oops:


szer. márc. 07, 2007 22:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség