Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 6:27



Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
USB-ről Bootolás valamilyen DOS-sal 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
energoman írta:
... Laci az előző kérdésre adott válaszról lemaradtál mert még 2006-os :)

Nem, nem. Láttam, de ma is aktuális. Az egész topik 2 éves volt.

Sokan elsírták már magukat a Fórumban, hogy milyen macerás, mennyit kell várni. Mivel én gyűjtök, és szinte az összes zenei dolog a Rapidon van, így befizetek. Egy hónapra kb 1500 Ft. Nekem megéri. :shock:


pén. jún. 20, 2008 16:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
jah a tanulságokat irtam le és nem is kifejezetten kérdés volt!

Szóval a következtetésem hogy a pen drivémet nem lehet bootolhatóvá tenni.
Pedig most itram fel rá uj boot.bin -t is + format + rendszer, és nem bootol.
Na majd otthon kipróbálom hogy a notim nem tudja vagy tényleg a pen nem jó erre a célra.


Laci az előző kérdésre adott válaszról lemaradtál mert még 2006-os :)


pén. jún. 20, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
tittila24 írta:
...Aki még nem használta volna a rapidot:

Ráklikkelsz a Free-re

Vársz 80 s-t

beírod a megfelelő karaktereket

letöltöd

Vagy befizetsz, és azonnal töltesz klikk, várás, és karakterek nélkül. :D
**********************************************************

energoman

1. van ilyen
2. nem értem a kérdésed


pén. jún. 20, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szóval végigolvastam az egészet és akkor azt mondjátok röviden hogy:
1., van olyan pendrive hogy tud bootolni van ami nem.
2., van olyna program amiel meg lehet nézni egy két dolgot az USB-ről de nem müködik mert nem engedi települni a win

na megyek még kutakodok, mert olyan nincs hogy nincs!


pén. jún. 20, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 26, 2006 0:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Windows XP USB Stick Edition:

http://rapidshare.de/files/35184755/Win ... n.rar.html

Aki még nem használta volna a rapidot:

Ráklikkelsz a Free-re

Vársz 80 s-t

beírod a megfelelő karaktereket

letöltöd


kedd dec. 26, 2006 0:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Lényegében igazad van. Van áramkorlát, nagyjából annyi amit írsz, bár ez az összes USB-re vonatkozik, tehát külön-külön nem terhelhető ennyivel. 2-3A az áramkorlát, de itt már nulla feszültség, nem 5V. Többet azért nem engednek, mert a központi (gép) táp nem bírná (többek között).

Biztos, hogy nem a PC tápja miatt: 300W, mapaság inkább 400 wattosak.
Egy USB-s eszköz: 0,5A * 5V = 2,5W ... ezt azért még játszva elbírja.


csüt. nov. 30, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Laci_L:

Az idézett szöveg a külső USB HUB-okról szól, a PC-ben lévő USB vezérlő más tészta :)

A 2-3A áram meg maximális pillanatnyi terhelés bekapcsoláskor a HUB összes portján egyszerre. (Pl. ha egy 4-es HUBba egyszerre bedugsz 4 külső merevlemezt 4*0,5A+HUB fogyasztása.)

A pontos megfogalmazás szerint alapból 100mA a korlát, de az eszköz "kérhet" többet a vezérlőtől, max. 500mA-ig.
Ez gondot okozhat elektronika nélküli eszközöknél, pl. USB lámpa, telefontöltő stb., amik csak áramot vesznek a portból, de nem kommunikálnak.

Wikipedia írta:
In practice, most ports will deliver the full 500 mA or more before shutting down power, even if the device hasn't requested it or even identified itself. If a (compliant) device requires more power than is available, then it cannot operate until the user changes the network (either by rearranging USB connections or by adding external power) to supply the power required.

Viszont a gyártók legtöbbje nem foglalkozik ezzel és a port alapból 500mA-t ad max. :D


kedd nov. 28, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Laali írta:
Idézet:
Nem is értem ki volt az a nagyokos, aki ezt kialálta. Az USB táp kimenete áramkorlátolt (ha jól tudom 20-40 mA), pont amiatt, hogy rövidzárnál ne zuhanjon meg a gép.
Emiatt persze hogy nem elég egy HDD-nek, bármilyen kicsi az áramfelvétele. :shock:


Talán 500 mA az áramkorlát (ha korlátozva van) Az ilyen USB-s egységekben laptop HDD van, annak elég lehet ekkora áram.

Végig olvastam a topicot, mert engem is az érdekelt volna, hogy lehetne a Pebuildert pendrive-ra telepíteni.


Lényegében igazad van. Van áramkorlát, nagyjából annyi amit írsz, bár ez az összes USB-re vonatkozik, tehát külön-külön nem terhelhető ennyivel. 2-3A az áramkorlát, de itt már nulla feszültség, nem 5V. Többet azért nem engednek, mert a központi (gép) táp nem bírná (többek között).

http://www.usb.org/developers/usbfaq/

>>
In the case of 7.2.4.1, the spec indicates the high power device's configuration can be treated as another hot plug inrush. Thus, from a hub designer's perspective, nothing needs to be done except to have the standard 120µF of low ESR capacitance on the hub. For a device, up to an additional 10µF can be hard started. In practice, however, very few high power devices need less than 20µF to operate, so some sort of soft start circuit is almost always required to charge additional capacitance. In order to minimize the chance of a hub having to deal with a hot plug inrush and a high power device configuration inrush at the same time, the USB-IF strongly recommends this soft start circuit be designed such that the device's current draw doesn't exceed the MaxPower specified in the device's configuration descriptor. For most designs, this requires nothing more than tweaking the value of the resistor that sets the gate voltage time constant of the soft start MOSFET.
A similar recommendation extends to bus powered hubs, which are required to implement inrush current limiting when charging their port bypass capacitance in 7.2.4.1. In this case, the USB-IF recommends the soft start be designed so that the hub's current draw doesn't exceed 100mA times the number of powered ports, plus100mA for the hub itself (e.g., 200mA for one port, 300mA for two ports, etc.).
In the case of 7.2.3, with a worst-case configuration, a hub essentially sees a 500mA current step on each of its ports when the bus resumes. Thus, a hub designer typically has to design for a load step from near zero to 2-3.5A. The size of this step is comparable to many hot plug inrush currents, but handling it is considerably harder than handling an inrush because the inrush is a transient load, while the step function persists indefinitely and usually requires the hub's power supply to swing across most of its range. To prevent the hub from being overloaded on a resume, the USB-IF recommends devices be designed such that they do not exceed their MaxPower when sending a remote wakeup or when resuming.
<<


kedd nov. 28, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laali írta:
Idézet:
Nem is értem ki volt az a nagyokos, aki ezt kialálta. Az USB táp kimenete áramkorlátolt (ha jól tudom 20-40 mA), pont amiatt, hogy rövidzárnál ne zuhanjon meg a gép.
Emiatt persze hogy nem elég egy HDD-nek, bármilyen kicsi az áramfelvétele. :shock:


Talán 500 mA az áramkorlát (ha korlátozva van) Az ilyen USB-s egységekben laptop HDD van, annak elég lehet ekkora áram.

Végig olvastam a topicot, mert engem is az érdekelt volna, hogy lehetne a Pebuildert pendrive-ra telepíteni.

Igen 500 mA a max. áram az USB szabvány szerint.
Kis fogyasztású laptop diszkek erről már mennek (egyszer akartam usb-ide átalakítót építeni, és olvasgattam a diszkek specifikációit), de nem mindegyik! El kell olvasni, mekkor a max áaram az adott diszknek.
Meg hallottam olyan USB-s HDD-házról, amit 2 USB csatlakaozóba kellett bedugni, az egyikből csak az áramot vette (így a benne lévő diszknek kétszer annyi áramot tudott adni).


kedd nov. 28, 2006 11:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Idézet:
Nem is értem ki volt az a nagyokos, aki ezt kialálta. Az USB táp kimenete áramkorlátolt (ha jól tudom 20-40 mA), pont amiatt, hogy rövidzárnál ne zuhanjon meg a gép.
Emiatt persze hogy nem elég egy HDD-nek, bármilyen kicsi az áramfelvétele. :shock:


Talán 500 mA az áramkorlát (ha korlátozva van) Az ilyen USB-s egységekben laptop HDD van, annak elég lehet ekkora áram.

Végig olvastam a topicot, mert engem is az érdekelt volna, hogy lehetne a Pebuildert pendrive-ra telepíteni.


hétf. nov. 27, 2006 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Talán egy kis fogyasztású laptop vinyó mehetne róla, vagy pl. egy néhány Gb-os microdrive. De nyilván jobb ha saját tápja van. Mondjuk a pendrájvok mérete is eléggé növekszik. Egy ismerösöm pl. vett 6Gb-os pendrájvot németországban. De mindjárt szétnézek itthon milyen a választék


pén. nov. 17, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Orlando írta:
... Szóval van oka, miért nem ok a saját táp nélküli winyó.


Nem is értem ki volt az a nagyokos, aki ezt kialálta. Az USB táp kimenete áramkorlátolt (ha jól tudom 20-40 mA), pont amiatt, hogy rövidzárnál ne zuhanjon meg a gép.
Emiatt persze hogy nem elég egy HDD-nek, bármilyen kicsi az áramfelvétele. :shock:


pén. nov. 17, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Hehe...ms vizsgákon ha a kérdésben usb-s hdd szerepel, nem is kell tovább olvasni, azonnal megvan a válasz "Replace the bus-powered hdd to a self-powered hdd" :D Szóval van oka, miért nem ok a saját táp nélküli winyó.


pén. nov. 17, 2006 6:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép"If,I' an older man.."
de a Cépont kollégának tökkéletesen igaza van.
..és amit ajánlott működik-"mer'emmáávazze úgyhgyilyák bios,meg a biliucc!,mer'az múködik akkor is apukám,ha nem is akarod és nem is gyúrsz rá ":D


csüt. nov. 16, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Zipike írta:
...úgy ahogy a nagyok írták (ntldr, stb) és megpróbáltam bootoloni.

Na ez az :!: Nagyok vagy nem nagyok, de attól, hogy egy pendrive-ra rámásolod egy vinyóról egy XP boot partíció boot fájljait, önmagában még nem fog bootolni USB-ről. Szerintem.
De ez miért is lenne jó így, illetve mit bootolhatna :?: Semmi mást, még legjobb esetben is csak a meglévő XP-t a HDD-ről.
Amikor a HP USB Disk Storage Format Tool progival megformázod rendszernek a pendrive-ot, be kell neki mutatni a DOS boot fájlokat pl. egy DOS boot floppyn.
Ezután DOS-ként tudod első körben bootoltatni a pendrive-ot.
Ha rendben van, ezután tudod felépíteni, amit akarsz a PE Builderrel, vagy hogy. Gondolom, mert ezt még nem próbáltam.


csüt. nov. 16, 2006 13:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ez érdekes. :? Még nem hallottam hogy baj lett volna az USB-s HDD-kkel. De mondjuk egy olyan megoldás ami működik külsőről is és lehet működtetni USB-ről is az már tuti lenne.

Tegnap este egy elég hosszú szülés után a HP USB Disk Storage Formattal sikerült megformáznom az Imation 256-os USB stick-et. Rámásoltam a cuccokat úgy ahogy a nagyok írták (ntldr, stb) és megpróbáltam bootoloni. A BIOS-ban átállítottam mindent és csak az USB-t és a floppyt engedélyeztem. Sajna a BIOS-om nem ad lehetőséget más beállítás módosítására ahogy egyes cikkek ajánlják (http://tomshardware.co.uk/2005/09/09/wi ... page5.html). Elindítottam a laptopot és láss csodát nem bootol :( :( :( Azt írja hogy nincs semmilyen bootolásra alkalmas lemez. Hát ezzel nem nagyon tudtam mit kezdeni.

Esetleg az imation-ről nem lehet bootolni? Vagy csak a gépemet nem szereti? Vagy a gépem nem szereti az USB-ről bootoloást?

Ha erről sem fogok tudni bebootolni akkor elveszti a létjogosultságát az a kérdés, hogy lehet-e USB-s HDDről bootloni. Azért várom a válaszokat hátha valaki ismer olyat akinek valamelyik ismerőse látott már ilyet. :lol:


csüt. nov. 16, 2006 12:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
"Lehetőleg kicsibe ami az USB-ből kapja az áramot"

Inkább normális, saját tápos vegyél, egérnél még elég az usb-s táp, de winyónál már nem jó megoldás...


csüt. nov. 16, 2006 6:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Hali!

Nagyon jó amit írtok csak van egy problémám. A laptopomban nincs floppy és nem tudok boot floppyt készíteni. Esetleg van valakinek tippje hogyan lehetne ezt a problémát áthidalni?

Hosszabb távon szeretnék beruházni egy USB-s HDD-be. Lehetőleg kicsibe ami az USB-ből kapja az áramot. Arról is hasonlóképp lehet majd bootolni vagy arról nem lehet?

Köszi a segítséget!


szer. nov. 15, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Pl.:

http://torrentspy.com/torrent/853662/WI ... CK_EDITION


vas. szept. 10, 2006 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Troppauer

Ha nem titok, a torrent file URL-t tedd közkinccsé. :D


vas. szept. 10, 2006 16:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Erről a bootolható xp-ről tudnál kicsit több infót adni?


vas. szept. 10, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 09, 2006 19:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest, Zugló
Hozzászólás 
Üdvözletem.

A napokban vettem egy pendrive-ot, s nekem is gondot okozott a bootolás.
Aztán körülnéztem néhány torrent oldalon, s láss csodát, még Windows XP-t is (63 MB) találtam - igaz, angol nyelven - , amely bebootol...

Sőt van egy teljesen frreware usb-s programcsomag, amelynek a neve: portable apps suite.

Aztán a következő cuccok (nem mind freeware) vannak USB-re:
Internet Browsers:
Firefox 1.5.0.3
Opera 8.5

FTP CLients:
Filezilla
Quick n easy FTP server
Http File server

Instant Communications
Im IRC
Gaim
Miranda
Tiny IRC
Skype

P2P CLients
Limewire
Utorrent 1.6

Web Developement
Dreamweaver
NVU

Multimedia Audio
1 by 1
Fusion
Winlame
ODTWARZAC

Graphics
CADsee
FSReiser
FSViewer
HTMLImage
Image Analyser
Irfanview
Pixia
ACDSee
Photoshop
Adobe Illustrator
XNView
Sharp Control

Video
Fusion
MP4ui
Gspot
MPC2kxp
Stoikcap
VLC 0.85
Windv
VirtualDub

Office
Calendar
Sunbird

Email
thunderbird

PDF
Acropad
PDF Producer
Tomohawk
Foxit Reader

PIM
Essential PIM

Open Office Portable (Full)

Productivity Hotkeyz
Vector Notes

Security Antivirus
AGV
KAV 6
Clam Win

Encryption / Decryption
OMZiff
PrivCrypt
TrueCrypt

General
Cyber Shredder
IE Privacy Keeper
Norton Windoctor 2006
Norton Systemworks 2006
Norton Utilities 2006
Safe XP
Smart Sniff
XPy
Startup List

Spyware Remover
Ad Aware personel 1.06
Hi Jack
Ice SWord 18en
Utilities

CD DVD
Aray Scanner 2.0.2.3
Deepburner
DVD Decryptor
DVD Shrink
Lcisocreator
Nero 7.2.0.3b
Alchohol 120
Micro
UltraISO Premium 8.0.0
Deep Burner

Compression
7-Zip
Winrar3.50

File Manager
a43
Explore 2fs
Free Commander
Total Commander 6.54a

HD Tools
Dclean
DiskView
Drivespeed Checker
Foldersize
HDDHealth
HDDlife
Partition Magic 8.05
REST2514

Miscellaneous
Autoit 3
Convert Country Codes
Keep Pass
Multires

SSManager
WHD
Wild Replace
XCSC
XVI32
Password Unmask

Network
CPorts
HoverIP
IPScan
Putty
Net Stumbler
TCP View
Uni Server
Remote Control
Gen Control
VNC

System Monitors
Brute Benchmark
Everest Pl
Procexpnt
Filemon2k
Regmon 2k
Rock XP
Sysinfo
Tweak UI
Winaudit
Rootkit Revealer


...és akkor a többiről nem is beszélve.


szomb. szept. 09, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT

Örülök :D

Volt egy nagy kanyarod, de megtértél. :shock:

Én is jártam már úgy, hogy olvastam valamit, amit elfogadtam tuttinak, aztán kiderűlt, hogy nem úgy van. :o

Én erről nem hallottam (nem jó a régebbi Ghost a SATA-ra), hanem csak mentettem, és jó is volt. :D

Ps: nekem A: nak látja a BIOS (a floppyval veszi egy csoportba, mint eltávolítható drive-ot), lehet, hogy ezért nem látja a Ghost. B@sszus. :cry:


vas. szept. 03, 2006 19:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Mégpedig azért, mert nem találtam olyan programot, ami Image-nek menti az USB driveot. A WinImage nem látja, az UltraIso és a WinIso pedig nem ismeri fel a saját maga által készített filet. A Ghost pedig fel sem ismeri, mint elmentendő drive-ot. Erre van valami ötletetek?

Hoppá, nekem felismeri menthetőnek a DOS-os Ghost 2003 a pendrive-ot, és tudok is róla mentést csinálni.
Pontosabban tudnék, mert hamarosan kilőttem. Az USB 1.1 kompatibilitás miatt megőszülnék, mire végigfut. Már a checkig directory is kb. addig tartott, ami alatt egy Win98 FAT32 partíciót visszatenne vagy elmentene.
Egyébként valószínűleg azért is megy nálam, mert C:-ként bootol USB-ről, nálad meg A:-ként.
Szóval jó az öreg a háznál. :wink: DOS, Ghost 2003, ...


vas. szept. 03, 2006 11:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Szétnéztem ennél az USB használatnál picit.
Egyrészt az USBinfo 1.3 progival arra jutottam, hogy Win98-on fut, illetve futna, csak mégsem jó.
Trial verzióban se registry matatás, se sebességteszt nem engedélyezett.
Ha meg a cracket alkalmazom, elindul minden, csak épp a teszt nem fut rendesen. Kiválasztani ki lehet, de utána villognak ugyan az írás-olvasás mezők fejlécei, de egy bit nem megy át rajtuk, a jobb oldali mezők is szürkék. Pár bájt mégis átmegy akkor, ha kihúzom, meg visszadugom a pent, de érdemben ez nem segít.
Gondolom a crack miatt van. Csodálkoztam is, hogy egy 310 kb-os fájllal kellett felülírni az 1,6 mega körüli eredetit. :roll:
Szóval ezek szerint serial kellene. :(

Az USB kulcs működő Win98 nélküli formázásával természetesen semmi gond. Akár a HP, akár a Hiren féle pillanatok alatt megformázza FAT32-ként rendszernek, ha bemutattam nekik egy Win98 által formázott rendszerfloppyt az Io.sys, Command.com és Msdos.sys fájlokkal. Igaz utóbbit felülírom egy másikkal, hogy ne hozzon be grafikus képernyőt C:-ként bootolva.
Csak halkan kérdem, hogyan lehetett azt 35 kB-on Win-es progiként megcsinálni 8), amit a HP 432 kB-on tudott?!?
Ja, a HP-nek saját ikonja is van. :lol:

Persze, hogy simán indult minden visszamásolva, talán még mintha a Ghost 2003 gyorsabban is bejött volna, miután a kék képernyője megjelent. Lehetne méggyorsabb is, de elég valószínű, hogy a BIOS-om natívan csak USB 1.1-et támogat, ezért CD-ről bootolva van ami jóval gyorsabban tölt.
Egyedül annyi volt, hogy a PowerQuest Partition Magic 8-at elindítva róla 110-es hibát jelzett. Más volt a CHS, az LBA és a PQMagic szerinti címzés a 63 szektorban. Javítás után rendben minden.
8) És a mind a DOS-os Ghost 2003, mind a Partition Magic 8 simán látja a SiI3112-n lévő SATA vinyómat :!:
Már Laci_L is említette ezt. Én eddig nem nagyon figyeltem erre, mert az volt elterjedve, hogy csak a Ghost 9-től kezdve látja a SATA-t. Én is bőszen hirdettem ezt az "igét" saját tapsztalat nélkül. :oops:
Így mire SATA vinyóm lett, beszereztem a Ghost 9-et, hogy mindjárt el is pártoljak a True Image 9.x-re.
Apropó, True Image. Csináltattam vele linuxos boot pendrive-ot a True Image/Disk Director Suite párosról. Szuper grafikus menüt kaptam 7 féle kiválaszthatósággal 69 MB-nyi fájllal a gyökérben.
Csakhát az USB 1.1 miatt győzzem kivárni, míg betöltődik. :cry: Akkor már inkább visszatértem a régi Ghost/PQ verziómra. :wink:


szomb. szept. 02, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Nekem sikerült pendrivera DOS-t feltenni. Az alaplap BIOS setupjában van egy olyasmi opció (ha jól emléxem) hogy USB DRIVE LEGACY SUPPORT.
Ha ezt engedélyezem akkor A vagy B meghajtóként jön fel a pendrive DOS alatt. (ha pontos akarok lenni már a bios is meghajtónak látja ilyenkor a pendrive-ot) Tehát bootlok CD-röl vagy floppyról egy dos-t, utána SYS B: és felkerülnek a rendszerfájlok, a többit elég másolni. Pl. a PQmagic-ot is így a legegyszerübb használni.


szomb. szept. 02, 2006 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nekem se engedi. :x

Azért dörzsölt ez a Windows. Nyilván itt teljesen (akár helyrehozhatatlanul) haza lehet vágni. Én is rendszergazdaként próbéltam, nem hagyja.

Ez azért a rossz mellett jó hír is. Persze megoldás is van rá, csak még nem tudjuk mi. :shock:


pén. szept. 01, 2006 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Letöltöttem egy igen jó shareware progit: USBinfo 1.3
Még cracket is találtam hozzá. :wink:
Lehetne vele tesztelni vele a pendrive írási és olvasási sebességét is. Láttam is ilyen képet.
:shock: Viszont amikor kiválasztom, hogy csinálja meg a tesztet, panaszkodik, hogy nem tud kulcsot létrehozni a HKLM/System/CurrentControlSet/Enum kulcs alá USB Registry Keys néven. :cry:
Megnéztem magam is direkben a Regedittel, és tényleg, én sem tudok létrehozni itt semmit.
Ugyanígy nem tudok egy másik partíción sem. Kikapcsoltam a NOD32-t, Outpostot, hátha. Eredmény zéró.
A progi azt kéri, hogy állítsam full accessre a registry hozzáférést. De hogy? Marad a Google.
Nyilván biztonsági okból ide csak a rendszer írhat. Van valakinek ötlete, hogy mit kellene még átállítani, kikapcsolni, hogy jogom legyen hozzá?
Próbálkozzak a "Rendszergazdaként" belépni, ne csak rendszergada joggal? A SYSTEM jogához nyilván ez is kevés.
Vagy nyomjam fel egy Win98-ra, hátha?
:hm: Kérdés, akkor más hogyan tud ilyen sebességtesztet futtani ezzel a progival, ha ez a registry matatatás ilyen macerás :?: :roll:


pén. szept. 01, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Jól elmerültünk benne. Nem szíveseb adok fel semmit, de most bedőltem.

Az előbb nem voltam pontos. Kiderűlt, hogy a johnnyrotten által javasolt gyári driver telepítésekor suttyomban felrakődott egy program, ami tud megosztani (az osztott részt titkosítani jelszóval), és tud Boot driveot is formázni!
Csináltat egy Boot floppyt az XP-vel, majd ezt felmásolja a pendrive-ra. És evvel kész a Boot disk.
Legalább is nekik. Mert nekem ugyanúgy nem Bootolt, mint a többi programmal. :cry:

Na szóval most dőltem be. Megyek iszom egy sört. :D


csüt. aug. 31, 2006 14:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Nekem nem volt még ilyen gondom.
De ha van sima fájlmentésed a penről, az visszateheted formázás után másolással.
Ha nagyon tartasz a dologtól, vannak szinkronizáló progik is. De azért nem gondolom, hogy egy pendrive-on sok olyan egyedi fájl lenne, ami máshol ne volna meg.
Ráadásul formázás előtt is elmentheted az egészet, ha a fájlok nem sérültek.
Ha igen, akkor meg nem a boot problémája.

:idea: Éppen javasolni akartam volna, hogy a sys-hez próbáld ki a Ghost boot floppy USB drivereit (ohci.exe, uhci.exe), de most látom, hogy ezek szerint én már próbáltam, kevés sikerrel.
A config.sysemben ugyanis van egy ilyen vonatkozó megjegyzés, hogy "-> Az USB driver akad az USB Flash-sel!"
Hoppá, ez csak azt jelenti, hogyha a flashről tölti be a drivereket, nem tud a penről bootolni :!: (Kikapja maga alól a device-t.)
De ha Win98-as bootfloppyval hozod össze, floppyról bootolva az USB drivertől esetleg láthatja a pent, és kiadhatod a sys parancsot. Vagy chipsettől függően netán natívban is látja? :roll:
Próba cseresznye. De már tényleg ezt a pici pohár vizet kavargatjuk. :wink:


csüt. aug. 31, 2006 14:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Már miért volna luxus egy 1 gigásal bootolni? Legyen csak mind alkalmas erre ...


Végső soron igazad lehet. Csakhogy azt tapasztaltam, hogy előfordult a Bootolásnál, hogy megsérült a Boot sector. Namost ha újra akarom írni (Win98) akkor az formázni fog, ott nincs sys parancs, ami csak javítana. Ha meg formáz, akkor minden ugrik, ami rajta volt.


csüt. aug. 31, 2006 13:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
:wink: Ha beletörődtél, hogy nem megy, akkor "jó". :?
De adtál egy labdát, hogy tovább kötözködjem. Már miért volna luxus egy 1 gigásal bootolni? Legyen csak mind alkalmas erre :!:
Attól, hogy bootolható, nem zavarja a további fájlok tárolását, hozni-vinni ezt-azt.
Nekem van egy rajta egy Boot mappám úgy 17 MB az 512 megáson, ezen felül a gyökérben, ami még kell. Ennyivel kisebb a hely, de semmi gond.
Ez van nálam, és bármikor bármire jó, amit tud.
Ha vennék még egy 1 gigásat, akkor arra tényleg rátenném a True Image és Disk Director cuccokat, úgy 50-60 mega rémlik. Legalább próbából.
A CD-s bootjánál olyan rejtett állományok vannak, amik nem is látszanak az .ISO fájlban semmivel, csak a helyet foglalják, és nem megy a multisession sem vele.
Gondolom vagy remélem, az USB-snél tudnék hozzá másolni mást is. (Nem a boot menüs részbe, hanem tárolni.)
Ha nem, akkor lepucolnám.


csüt. aug. 31, 2006 13:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
B@sszus. Azt azért jó lenne tudni, hogy mi az, amitől egy pendrive bootképtelen.

:shock: :roll: De most össze vagyok zavarodva. Korábban azt írtad, hogy a Win98-as formázással működik. :?


Az 1GB-os a Tiny, avval nem működik. A régit nem tudom hogy hívják, mert 4 éves, és lekopott róla a felirat. :D

Idézet:
Hmmm. Ha Pretec féle i-Disk Tiny, ahhoz valamiért van külön bootosító cucc: http://pretec.com/product/SSD/iDisk/idi ... %20Booting


Köszi johnnyrotten. Felraktam. Nincs benne semmi Bootosító. Egszerű driver a Win-hez. Az, hogy belenyút-e a Disk-be, maj kiderül, ha újra kipróbálo.
De ahhoz megint elő kell szedni a Win98 gépet, mert amilyen hülye vagyok, elpakoltam megint. :cry:

Sparow2
Idézet:
Van ami egyáltalán nem tud boot-olni, akármilen cuccal próbálod.
Régebben rá szokták írni a pendrive csomagolására, hogy boot-olható-e.


A Tini dobozán semmi nem volt (úgy emléxem. Már nincs meg.

Tulajdonképpen nekem így is jó, úgysem akartam az 1GB-os Tinivel Bootolni (ez luxus). A 16-os meg másra manapság úgysem jó. :shock:

Ami a Bootos USB mentését illeti, arra továbbra sincs megoldás. Próbáltam a diskcopy-val, de kiröhögött a Win. :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. aug. 31, 2006 13:38-kor.



csüt. aug. 31, 2006 13:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Hmmm. Ha Pretec féle i-Disk Tiny, ahhoz valamiért van külön bootosító cucc:

http://pretec.com/product/SSD/iDisk/idi ... %20Booting


Van ami egyáltalán nem tud boot-olni, akármilen cuccal próbálod.
Régebben rá szokták írni a pendrive csomagolására, hogy boot-olható-e.


csüt. aug. 31, 2006 12:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Hmmm. Ha Pretec féle i-Disk Tiny, ahhoz valamiért van külön bootosító cucc:

http://pretec.com/product/SSD/iDisk/idi ... %20Booting


csüt. aug. 31, 2006 12:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
B@sszus. Azt azért jó lenne tudni, hogy mi az, amitől egy pendrive bootképtelen.

:shock: :roll: De most össze vagyok zavarodva. Korábban azt írtad, hogy a Win98-as formázással működik. :?


csüt. aug. 31, 2006 11:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A probléma megoldódott. Pontosabban nem. :wink:

Az én 1GB-os USB driveom (Tiny Disk) nem alkalmas valamiért a Bootolásra.

Ugyanúgy leformáztam + a system fileokl Win98-al és az eredmény ugyanaz, mint a HP-val vagy a Hiren-nel. Azaz semmi.

Hiába volt FAT-ra formázva, akkor sem. Ez van. :cry:


csüt. aug. 31, 2006 11:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Még az is lehet, hogy valamitől nem mindegy, hogy FAT vagy FAT32 partícióra formázod.
Nekem volt valami gubanc, de mintha az lett volna, hogy sector not foundot írt ki, vagy még a config.sys stb. nem stimmelt teljesen(?), így újraformáztam, azután FAT-tel meg azóta is rendesen.
Viszont, ha neked simán átlépi a boot folyamatnál, ott más gond lehet.
De piszkálja a csőröm, hogy FAT32 miért nem jó, úgyhogy lesz nagy formázgatás megint. :lol:


csüt. aug. 31, 2006 10:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
...Ez a része nem világos nekem. Hogy miért kell külön fizikai eszköz (az öreg gép) hozzá.


Javítva: Mire eküldtem, TargeT megelőzött. :D

Az a bajom, hogy sem a Hiren, sem a HP módszer nem hoz létre működő Boot USB drive-ot. Mind a két esetben betartom, amit írnak. A processz végén minden OK, de mikor Bootolok, nem látja a Bios (átlépi). Nyilván nincs rajta, vagy hibás a Boot szektor.

Egyedül a Win98 formázással sikerült felrakni.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem ugyanavval az USB drive-al csináltam (mind a kettő amúgy hibátlan). Amire sikerült felrakni, az egy régi 16MB-os drive, amire nem, az egy új 1GB-os.

Újra elő kellene szedni az elpakolt régi gépet, hogy a próba korrekt legyen. Ugyanezért nem akarom a régebbit kipróbálni a HP-val. Lustaság, meg időhiány.

Az hogy neked sikerült, elvileg természetes. Lehet, hogy én vagyok a béna. Még ma ki fogom próbálni, csakazért is.


csüt. aug. 31, 2006 8:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Laci azt írta, hogy valamiért nem bootolt neki a HP-s formázás után.
Az általad ajánlottat meg gondolom nem próbálta.
Így maradt neki a Win98, ami csak egy másik régi gépen állt rendelkezésére.
Persze úgy kell mennie rendesen, ahogy írtad.


csüt. aug. 31, 2006 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Idézet:
Maradok az általad javasolt, és egyedül működő Win98 technikánál. Csak ne kellene előrámolni a régi gépet. Ha meg elviszi a lányom, akkor jáhatok (ezért) oda.


Ez a része nem világos nekem. Hogy miért kell külön fizikai eszköz (az öreg gép) hozzá.


csüt. aug. 31, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Mi nem megy ezekből nálatok?

Nekem eddig nem kellettek a Win98-on túli formázók, úgyhogy megy.
Lacinak meg inkább az a baja, hogy külön eszközök kellenek az XP-től függetlenül. Inkább elvi probléma.
De hogy a HP-s formázó miért nem hozott eredményt neki, azt nem tudom.
Ez egy 432 kB-os futtatható fájl, a hétvégén teszek vele egy próbát.
Viszont az általad ajánlott formázó ugyanezt tudja a maga 35 kB-jával. :D 8)


csüt. aug. 31, 2006 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Letöltöttem egy 98se bootdisket innen.

Ráengedtem egy floppyra.

Letöltöttem Hirentől az USB Disk formázót.

Megformáztam vele a 2 gigás Kingston Datatraveler II-t FAT-ra, bootolhatóra. (A boothoz szükséges cuccok forrásának az előbb készített floppyt használtam.)

A floppyról a többi cuccot simán felmásoltam az USB-re.

Aztán restart, és simán bootoltam róla egy jó kis "Win98"-at.

Szóval nem értem. Mi nem megy ezekből nálatok? (Vagy én nem értem, mi is a cél... Ez lepne meg a legkevésbé.)


szer. aug. 30, 2006 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hát ezt jól körbejártuk gyakorlatilag ketten. :D

De ettől még nincs jó megoldás. Még jó hogy van az öreg Win98.

Azért ebből a topikból is látszik, hogy nem sokan Ghostolnak XP-t, mert különben felmerülne a probléma (A Win98-al nem volt ilyen gond).


szer. aug. 30, 2006 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
Valóban érdekes, hogyha XP-vel lehet DOS bootos (WinMe) floppyt formázni, akkor USB-t miért nem :?: :? :(
Úgy látszik az MS-nél nem szeretnek túlzottan USB-ről bootolni.
A Symantecet meg inkább hagyjuk, a Ghost 2003 volt az utolsó, amelyikkel lehetett DOS boot floppyt készíttetni. :cry:
A default PC-DOS lecserélésére bemutathattad neki akár az MS-DOS-t, ugyanúgy mint ahogy a HP USB Formatnál eleve kell neki valami.
Mivel a Symantec újabban nem csinál külön boot eszközt, hanem a recovery CD-je maga az, így kiesik. Ne várj tőlük semmit ezügyben.
A True Image viszont készít USB-re boot eszközt. Akár az összes telepített más Acronis programokat, összetevőket egyben rápakoltathatod a penre.
Ez meg attól esik ki, hogy linuxos, így nem variálhatod bele mondjuk a Ghostot és a Partitition Magicet, mint egy sima DOS betöltéskor.


szer. aug. 30, 2006 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Különben a régi DOS-okat (a Win98 DOS-t már nem) lehetett síma másolással felvinni a floppyra, nem kellett a sys parancs. Csak először az Io.sys-t, majd az Msdos.sys-t kellet felmásolni a formázott lemezre.

De ez itt nem megy. Továbbra sem értem, miért nem rakatak be egy ilyen opciót (legalább Update-ként) az XP-be. Náluk nincs USB?
Vagy ha már nem a Microsoft, akkor a Symantec csinálhata volna meg a Ghost miatt.
De hát másképp jár az agyuk, mint nekem.


szer. aug. 30, 2006 18:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
:hm: A helyzet az, hogy a HP megoldást még magam nem próbáltam, csak begyűjtöttem, hogy jó legyen majdan az XP-n is. Az egyik vinyóról tudtam indulni Win98-cal, így azért egyszerűbb, mint egy teljes gépet előszedni.
Jó ideje viszont valószínű a wifi kártyával megint tönkrevágtam a Win98-at, és még egy scandisk /restore-t sem engedtem rá azóta. Volna egy másik is, az meg nem SE. :(
Egyébként nekem is Win98 rendszerformázással megy. Elvileg talán mehetne a DOS-os SYS paranccsal is, ha kezelné az USB-t így.
Ezt sem próbáltam, de épp a Ghost féle DOS-os USB driverek segíthetnének esetleg.
Csak az Io.sys az, amit nem szabad macerálni a rendszerformázás után, az összes többi másolható, az Msdos.sys szerkeszthető is.
No, ha lesz rá időm, kedvet adtál ehhez a HP-s újraformázáshoz. :wink:

Azt én sem tudom, létezik-e olyan pendrive, ami egyáltalán ne lenne bootolható, s ha igen, akkor mitől.
De pl. inkább nem vettem egy 1 gigás mini Sonyt viszonylag jó áron, ami valami beépített háromszoros tömörítőprogram is van, nehogy az bekutyuljon valamit.
Azután persze nem vettem semmit, de ha netán mégis, mostmár érdemes lesz a highspeed típusokhoz ragaszkodni.


szer. aug. 30, 2006 11:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
...A boot meg egyszerűen létrehozható egy Win98 boot floppy és a HP USB Format segítségével XP-n is. Formázás után meg visszamásolod, ami kell.


Úgy látszik valamit elbénázok, mert nem működik a HP megoldás. A kész USB stick-en a fileok ugyanazok, mintha a Win98 csinálta volna, mégsem Bootol. Azaz hiányzik, vagy rossz a Boot szektor. :D
Ugyanígy jártam a Hiren megoldással is. :?

Maradok az általad javasolt, és egyedül működő Win98 technikánál. Csak ne kellene előrámolni a régi gépet. Ha meg elviszi a lányom, akkor jáhatok (ezért) oda. :x

Jaj! Lehet, hogy nem mindegy milyen az USB stick? Mert amivel működik, az egy régi 16MB-os (anankidején sokkal drágább volt, mint a másik új), amivel meg próbálkozok, az egy 1GB-os új. Nem kezeli a DOS? Ez bizony lehet. A 16 megásat meg nem akarom elszúrni, mert mentés nincs, és kaparhatom elő a másik gépet.

Na, jól kisírtam magam. :D


szer. aug. 30, 2006 8:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6694
Hozzászólás 
ISO fájlba diskként nem sikerült nekem sem, de pl. True Image .tib fájlként mentve létrehozható lenne.
(Nekem most ez épp hibákat jelzett. Amúgy semmi gondom, de talán tényleg érdemes volna újraformáznom.)
Viszont így nem mountolható, mert partíciót nem tartalmaz, szóval gyakorlatilag fölösleges, mert nem tudod, mi van benne.
Ebből a szempontból talán a Ghost az ő saját Explorerével ekkor jobb.
De nem is igazán érdekes, mondjuk egy 512 megás, esetleg 1 gigás pendrive-ot el tudsz menteni akár fájlonként. Ha a helyet spórolnád, úgy meg ráengedsz egy WinRAR-t.
A boot meg egyszerűen létrehozható egy Win98 boot floppy és a HP USB Format segítségével XP-n is. Formázás után meg visszamásolod, ami kell.


kedd aug. 29, 2006 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off

Kivörösödött a Fórum, csak bámulok.

On

Kipróbálatm az MKBT boot másolást. Akárhogy csináltam, az USB stick üres maradt, bár hibát nem jelzett.

A Win98- as rendszerre fomázás ellenben bejött. MŰKÖDIK!!

Egyedüli bánatom az, hogy elő kell hozzá bányászni a másik gépet. Mégpedig azért, mert nem találtam olyan programot, ami Image-nek menti az USB driveot. A WinImage nem látja, az UltraIso és a WinIso pedig nem ismeri fel a saját maga által készített filet. A Ghost pedig fel sem ismeri, mint elmentendő drive-ot. Erre van valami ötletetek?

Az eddigieket köszi, a Hiren-t még kipróbálom (lám milyen hülye vagyok, pedig én is ismerem a site-ot).


kedd aug. 29, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség