Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 09, 2024 23:16



Hozzászólás a témához  [ 34 hozzászólás ] 
Windows Xp Telepítése hogyan ? 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nyugodtan formázhatod, hátránya nincs, de előnye lehet. Említetted, hogy FAT32-ről tértél át, nem mindegy, hogy konvertált partíció, főleg ha SP nélküli XP-vel konvertáltad, mert akkor készülhetett 0,5 K cluster mérettel is, ami nem túl előnyös. Egy boot-vírust vagy valami rejtélyes fájlrendszerhibát is megszüntethet egy formázás.

MBR vírus ellen pedig az fdisk /mbr vagy a Javítókonzol: fixboot parancs használható, bár a telepítő is gondoskodik erről általában.

Úgyhogy, nem kell tétovázni: format. Lehetőleg az XP telepítővel csináld, úgy 4 K lesz a cluster. Elkezded a telepítést, aztán lesz egy választási lehetőség, ahol formázhatsz.


csüt. nov. 06, 2003 9:50
Profil
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Volna még 1kérdésem, amiben a segítségeteket kérem. Úgy döntöttem újra telepítem az XP, mit javasoltok formázzam le előtte a C: meghajtót vagy Partíciót? most, NTFS és XP van. Továbbra is ezt szeretném, de a felmerült problémák hátha meg szűnnének ez által. Én mint laikus, gondolom.


csüt. nov. 06, 2003 7:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Köszi a tippet, erre nem is gondoltam.
Üdv.


csüt. nov. 06, 2003 6:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Mailban kaptam, Haffe fórum társunktól "Ghost.exe (1,00MB)". Egy boot Floppyra akartam felmásolni a korábbi (FAT32)Ghost helyett, de nem fér rá.
Légyszíves ebben segíteni, hogyan is kell ezt meg oldani.
Üdv.


szer. nov. 05, 2003 9:00
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Attól függ, hogy milyen formában jutottál hozzá. A Ghost programot eredetileg Windowsban kell telepíteni, majd legyártható vele a szükséges floppy (többféle is).

Warez beszerzés esetén lehet image, ghost.exe. A ghost.exe önmagában DOS egérdrivert sem tartalmaz, így csak billentyűzettel használható.


kedd nov. 04, 2003 16:39
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ghost 2003 már tud menteni NTFS-re is.

Természetesen, én is ismerem az MBR-be telepedő bootmanagereket, de sokszor csak a nyűg van velük. Telepítő felülírja, újra kell tenni, esetleg DOS-t kell bootolni, meg aztán minek piszkáljam az MBR-t, ha nem muszáj.

Úgyhogy leszoktam róla, inkább meghagyom a szabványos MBR-t. A boot.ini egyszerűen szerkeszthető, jobban kéznél van.

Ntldr/boot.ini-vel Linux, DOS, Win9x partíciókat is be tudok tölteni (persze, itt már nem elég boot.ini szerkesztése), így a célnak tökéletesen megfelel.


hétf. okt. 27, 2003 11:03
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Signal: én igazából a master boot recordba pakolható master boot managerre gondoltam, és maradtam volna a tiszta installoknál. Mire sikerült leülnöm, és megvárnom, míg elmúlik a munkakedvem, igazából már a nagyja kész is. Szerencsére még idejében abba tudtam hagyni :)


hétf. okt. 27, 2003 10:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is ebben a cipőben járok, igaz én már újra raktam mindent, mert FAT32 ről tértem át az ntfs re, de az a GHOST amit eddig használtam az ntfs nem ismeri fel és nem tudok a teljes rendszerről mentést készíteni. szóval keresek 1 olyan Ghost amivel a problémámat meg tudom oldani.
Norton Ghost 2003, ezek szerint megfelelő? XP. van, és mint említettem NTFS rendszer.
Kellene 1 link, ahonnét le tudnám tölteni.


Üdv.


hétf. okt. 27, 2003 9:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Robby!


Norton Ghost 2002 v. ha Xp hez kell akkor 2003

Szia


vas. okt. 26, 2003 18:19
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Akkor en is had kerdezzek mar.

Veszek egy uj 120G winyot de nem akarom hogy ujra legyen installalva a rendszerem. A jelenlegi egy 40G c=8G/ntfs es egy d=32G/ntfs.

Hogy lehetne csont nelkul atvinni a regi rendszer az uj vinyora aminek a c-je persze nagyobb lenne es az is ntfs.


ksksksk


vas. okt. 26, 2003 0:14
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!
A követekező a problémám:

WINXP telepítésekor a gépem nem találja az USB portot.
Az érdekes az, hogy az USB modemet felismeri, viszont nem kezeli az port hiánya miatt (a rendszereszközök nézetben nincs is USB).
A BIOS frissítése megtörtént.
Az alaplapom típusa: Abit ST6 (PIII kategória)

Ha valaki tud segítsen!
Köszi


pén. okt. 24, 2003 22:03
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Esetleg tegyél be egy másik videokártyát, aztán amikor felment az XP, cseréld vissza.


csüt. okt. 23, 2003 19:08
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok! 1Ghz-es Athlon gépem van 40Gb vinyóval, Win98ME HUN op.rendszerrel.A problémám, hogy a winxp prof. nem indul el erről bootolva. Lefagy.A 98ME-ből indítva az xp telepítésre rendben elindul, hamarosan eljutok oda hogy reboot, újraindul és megint lefagy!A billentyúzeten villan egy nagyot a 3 led, nagy sötét display, és jöhet a reset. Mi lehet a gáz? Volt format c: majd xp boot, semmi. Win 98, Win98ME : erről sem lehet feltelepíteni. HELP!


csüt. okt. 23, 2003 18:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok! 1Ghz-es Athlon gépem van 40Gb vinyóval, Win98ME HUN op.rendszerrel.A problémám, hogy a winxp prof. nem indul el erről bootolva. Lefagy.A 98ME-ből indítva az xp telepítésre rendben elindul, hamarosan eljutok oda hogy reboot, újraindul és megint lefagy!A billentyúzeten villan egy nagyot a 3 led, nagy sötét display, és jöhet a reset. Mi lehet a gáz? Volt format c: majd xp boot, semmi. Win 98, Win98ME : erről sem lehet feltelepíteni. HELP!


csüt. okt. 23, 2003 18:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok! 1Ghz-es Athlon gépem van 40Gb vinyóval, Win98ME HUN op.rendszerrel.A problémám, hogy a winxp prof. nem indul el erről bootolva. Lefagy.A 98ME-ből indítva az xp telepítésre rendben elindul, hamarosan eljutok oda hogy reboot, újraindul és megint lefagy!A billentyúzeten villan egy nagyot a 3 led, nagy sötét display, és jöhet a reset. Mi lehet a gáz? Volt format c: majd xp boot, semmi. Win 98, Win98ME : erről sem lehet feltelepíteni. HELP!


csüt. okt. 23, 2003 18:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Az indítófloppyt, amire céloztam, 2k vagy XP-ben kell formázni, hogy megfelelő NT-s bootszektora legyen, illetve éppen ezért XP esetén a DOS pipát ki kell venni.


szer. okt. 22, 2003 13:01
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
>>Átállítottam az MBRben a boot-ot az XP-re, közölte velem:
>>Nincs operációs rendszer a gépen.

Meg kellett volna kérdezni a fórumon és akkor elmondhattam volna, hogy egyszerűen csak oda kell másolni az:

ntldr
boot.ini
ntdetect.com
bootfont.bin (ez csak magyar XP-hez kell)

fájlokat. Sőt, ezeket a fájlokat egy floppy lemezen is tarthatod és akkor azzal bármikor elindíthatsz ilyen rendszereket. Arra persze tekintettel kell lenni, hogy az XP Ntldr be tudja tölteni a Windows 2000-ret is, de a 2k ntldr nem ismeri az XP-t.

Kissé csodálkozom, hogy bootmanager progit tudsz írni, de egy egyszerű telepítéssel ennyire megszenvedtél, viszont inkább írok én neked egy sokkal jobb "bootmanagert":

Feltételezés szerint, primary partíciók:

1. Win2000
2. XP (aktív)

Boot.ini:
----------------------------------------
[boot loader]
timeout=15
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINNT="Microsoft Windows 2000" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP" /fastdetect
-------------------------------------------


szer. okt. 22, 2003 12:50
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Attika1986 ha itt vagy még olvasd el, nehogy később hideg zuhany érjen! Topic indítóhoz:

5 órányi szívás volt a tanulópénz. Másokat szívesen megkímélek tőle.

Volt fent win2k, és telepítettem másik partícióra winXP-t. A "tiszta telepítés" egyik gondja pontosan a bootmanager volt, mert amikor letöröltem a 2k-t és cseréltem 98-ra, az XP többet nem indult. Átállítottam az MBRben a boot-ot az XP-re, közölte velem: Nincs operációs rendszer a gépen. Boot floppy-k rescue mod, semmi sem tette rendbe, nem is találtak hibát. Felírattam velük új boot sectort az XP-hez, de akkor sem indult.

Mint kiderült, számít telepítésnél, hogy aktuálisan annak a partíciónak kell boot-ra jelölve lennie az MBRben, amelyikre telepítesz, különben nem lesz "tiszta" az install. Beírja magát a másik windows boot-jába, és amikor azt lecseréled/rongálódik/akármi, többet az életbe el nem indul, mert a teljes saját bootja azon volt.

Amit tettem: win2k alól vezérlő pult/adminisztrációs eszközök/rendszer manedzsment/disk menedzsment-nél jobb klikk a cél partícióra, format (quick ntfs vihargyors), megjelölés aktívként. WinXP telepítő floppykat kiirattam vele (6db). Restart. BIOS: boot floppyról, beetettem a 6 darabot. Ha letörlöm az diskmanagerével a partíciót, nem tudom mi lesz a boot flaggel, részemről nem nyúltam hozzá (azért formáztam 2k-val). Adni lehet ugyan quick formatot neki újra, ahogy jólesik, de delete/create partitiont inkább ne. Feltelepítés, és utána fut.

Ami gond lehet: ha nincs 2k a gépen, és ntfs-re formázni. Akkor a winXP telepítővel kell tényleg delete/create partitiont eljátszani, aztán még format közben resetelni a gépet, és valami dosos boot floppyról indulni, és fdisk-el ott átállítani a boot flaget (2. menüpont, aktív partíció kijelölése) (win98 telepítő floppy ideális), aztán újra winXP boot floppyk, format lefuthat, és utánna telepítés.

Másik gond: jelenleg 2 rendszer van a gépen, mind2 tiszta, és amikor a másikat akarom indítani újra vezérlőpult/ adminisztráció/ gépkarbantartás/ diskmenedzsment, és jobb klikkel aktív partíció jelölés. Keresgéltem boot managereket neten, amik függetlenek a windows-tól (a pqmagic nem az !!!!!!!!!!!!), mert más se hiányzik, csak még egy szívás. Nem találtam normálisat. Jelenleg írok egyet magam :( Aki tud egyet, teljesen win-függetlent, írja meg. Bár addigra elkészülök..


szer. okt. 22, 2003 10:32
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Origo: ha lopott is az XP-d, netről (www.microsoft.hu) töltsd le az XP (tényleg, home edition, vagy professional, és alap, vagy sp1-es?) boot floppy toolst (6 darab lemezre fogja kitenni), bootolj arról, töröltesd a telepítővel a partíciókat mindenestül a winyóról (fdisk szerű menüje lesz), tegyél rá egy újat, és formáztasd le vele (ntfst javaslom). Ha format közben hibás szektorok vannak is a winyón, tudni fogja lekezelni


szer. okt. 15, 2003 13:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Gratulálok! (Lacika1957:-((()


kedd okt. 14, 2003 6:36
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szepyl Kőszi már megoldottam úgyan így csináltam :) És megy mint a meszes Kőszi neked is :)


hétf. okt. 13, 2003 17:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Ne keverjétek már össze szegényt teljesen! Ha ez a felállás, akkor tökéletesen elegendő az XP telepítő CD. Arról bebootolni, XP partíciót letörölni/formázni, XP-t arra telepíteni. Bootmanager-t is megcsinálja a telepítő. Ha látni akarja 98-ból az xp-t akkor fat32-re kell formázni. Igaz, hogy ezt az XP telepítő csak akkor fogja +tenni, ha a partíció nem nagyobb 32GB-nál, ekkor valóban kell a pqmagic -vagy a 98-as bootfloppy-, de csak ekkor, és csak ehhez.


hétf. okt. 13, 2003 15:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hát sziasztok !
Bocsi nem voltam itthon :(
De már itt vagyok,Szeretném megköszőnni mindenkinek aki segített ezer köszőnet mindenkinek !Úgy oldottam meg ahogy Zsoca mondta:cdről Boot ,particiő tőrlés,új partició,Formázás Fatra,és már felis ment :) A 98 meg mosolyog :) Szóval mégegyszer Kőszi fiúk !!!!!!!!!!!!!!!


hétf. okt. 13, 2003 15:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sasfioka tevedsz, evek ota hasznalom, es meg soha nem volt ebbol problema.
Ha tobb partico (es oprendszer) van egy gepen, akkor nagyon hasznos tud lenni.
Es ha mar fentvan, akkor egymastol fuggetlenul lehet varialni (akar torolni is) a 2 (vagy tobb) particiot.
Nem kell , hogy a particio hide legyen, eleg ha nem aktiv es maris tokeletesen latjak egymast. Ezt mind be lehet allitani a Bootmagicben.
Szerintem celszeru a Microsoft ilyen jellegu reszeit feladatspecifikus programmal helyettesiteni.


hétf. okt. 13, 2003 5:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
Viszont ha a Bootmanager azzal játszik, hogy aktív partíció, meg hide partíció, meg istentudja, akkor előfordulhat, hogy még ha Fat32 mindkettő, akkor sem fogják egymást látni. Semmi szükség bootmanagerre, ott van az xp, az szépen megcsinálja.

HMiki6 leírása tökéletes.

SF


vas. okt. 12, 2003 20:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szerintem PQMagic-kel csinald. Rakd fel arra, amit meg akarsz tartani, csinalj floppyt, amikor felajanlja.
Allitsd be neki, hogy legyen a masik (amit torolni akarsz) az aktiv particio. Ujrainditas cd-rol vagy bootfloppyrol, teljesen felinstallalod az XP-t akar elotte meg is formazhatod a particiot, es kesz. (Eddig a pontig nem latod a masik particiot). Ujrainditod a PQmagic floppyjarol, kivalasztod az eredeti oprendszert (98), elintitod, felinsatallalod a BootMagic-et es meglesz az inditomenud is. A PQMagic-kel egyebkent filerendszerkonverziot is tudsz csinalni mindenrol mindenre (FAT, FAT32, NTFS, Linux stb)
Nagyon hasznos progi es nagyon konnyen kezelheto.
Hajra


vas. okt. 12, 2003 12:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
A teljes eljárás szerintem a küvetkező :

Kell csinálni egy 98-as indító floppy-t

a C gyökérkönyvtárból ki kell törölni a következőket
boot.ini
ntdetect.com
ntldr
bootsect.dos

Floppyról bootolva ki kell adni a "sys a: C:" parancsot

Ekkor egy tiszta 98-ad lesz (multiboot nélkül)

Gép indítása win 98-al

Format a cél partició

98-ból kell indítani az XP telepítőjét (futtatás parancs-csal)
A célpartició tetszőlegesre formázható telepítés közben.

Én ezt a folyamatot már jópárszor eljátszottam, innen tudom

ÜDV


szomb. okt. 11, 2003 14:52
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Vigyázz, mert ha az XP-s partíciót NTFS-re rakod, akkor előfordulhat, hogy a 98 nem fogja látni az XP-s partíciót. Akkor majd föl kell tenni vmi különleges progit, ami "megtanítja" a 98-nak az NTFS kezelését.
Ha marad minden FAT32 akkor semmi probléma nem lesz.


szomb. okt. 11, 2003 9:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Kőszi mindenkinek eddig is :)
Na 1.Nincs partició Magic -em a gépen de van 8 az egyik cd-men.
2.Zsoca tehát:xp szeretném tőrőlni.
Akkor:-berakom Xp disk azt tudom bootol onnan ezt is tudom.Utána Formázzam le ott helyben Az Xp telepítőjébe van ilyen.Vagy format d?Ja és mind a kettő Fat 32 be van. :( Hogy lehetne megcsinálni hogy,Xp Tőről formázással.98 marad ,És Ntfs legyen az hogyan tudom,Mert a f******* szerelő mind a kettőt fatba rakta :(Hogyan hozzam helyre?
Signal:Hát ja Ntfs -re nehezen :( Várom válaszaitok :) "--=Üdv=--"


pén. okt. 10, 2003 15:35
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Telepítővel is lehet formázni, vagy pedig van itt egy másik lehetőség:

- Belépsz a Win98-ba, formázod a D: meghajtót. Nyilván NTFS-re nem tudod formázni.

A C: meghajtón ottmaradnak az XP indítófájlok, de azzal nem kell foglalkozni, mert mégha esetleg hibás vagy vírusos is lenne, az XP telepítő úgyis felülírja.


pén. okt. 10, 2003 8:00
Profil

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Mit nem szeretnél letörölni? 98-at vagy XP-t?
Na:
ha a 98-at meg akarod hagyni de XP-t lehet gyalulni akkor mi sem egyszerűbb:
1. berak XP telepítő cd (arról bootol)
2. format XP-s partíció
3. felrak erre a partícióra XP
Így lesz új XP és a 98 is megmarad (boot menüd lesz, mint eddig is volt elvileg).
ha az XP-t nem szeretnéd törölni, akkor meg nem értem mit értesz teljesen tiszta XP alatt!

Üdv,
Zsoca-M5


pén. okt. 10, 2003 7:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Van fent PQMagiced?


pén. okt. 10, 2003 5:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ja és bocsi mindenkinek, azt nem írtam a szervizbe 3 ezret kérnek :( Inkább felrakom én magam :)


pén. okt. 10, 2003 4:58
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Na sziasztok!
1.Újra szeretném rakni és két particíó van a gépen A C-n a 98 a D-n az Xp.A 98 nem szeretném letőrőlni csak az Xp teljesen tisztára.Akkor az lenne a kérésem ha szépen érthetően mindenki leírná hogy hogyan lépssről lépésre.Elrőe is kőszi mindenkinek!


--=Üdv=--


pén. okt. 10, 2003 4:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 34 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség