Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 16:25



Hozzászólás a témához  [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Fujifilm S6500 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Néhány új kép, voltam expóba luxusautó kiállításon:
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo010.jpg/expo010-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo040.jpg/expo040-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo042.jpg/expo042-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo078.jpg/expo078-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo103.jpg/expo103-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo115.jpg/expo115-full.jpg
Kép
http://kalazif.googlepages.com/expo148.jpg/expo148-full.jpg
A képek általában iso400-ban készültek, de meglepően zajmentesek.


vas. okt. 21, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Az a 2x-es digitális zoom nagyon fontos, különben nem látnád az élességet MF-nél!

Erre a felhasználásra nem is gondoltam ;-)) Amatőr vagyok, na ;-)

Unnamed írta:
Az EVF maradt 115k pixel, szóval ha jobban látod, akkor a szemed javult :)

Hát nem tudom. Egyik nap S5600, a másik nap S6500, és "színesebbnek", kevésbé szemcsésnek tűnik a 6500 keresője. Persze lehet, hogy csak bemesélem magamnak: midnegy, a lényeg, hogy örülök neki ;-)

Unnamed írta:
Na, hol vetted meg végülis? Már a boltokban is csak 65k, annyit megér simán.

Boltban vettem, itt helyben (Zalaegerszeg, támogatom a helyi ipart ;-), 66.900 volt, de az ÁFA-t visszakapom: kértem számlát egy vállalkozó ismerősnek, aki el tudja számolni ;-) Vettem hozzá egy Vanguard táskát meg egy Cokin polárt, így "ÁFA visszaigénylés" ;-) után 63.750.- forintomban lesz a felszerelés, memóriakártyám meg akkum van.

Unnamed írta:
A szoftverrel kapcsolatban annyit, hogy általában az emberek 50%-ánál meghal, vagy el se indul (nálam nemrég felmondta a szolgálatot, nem szoftverrel

Ilyenkor örülök, hogy linuxot használok ;-)
Van egy gphotofs nevű progi, azzal az ilyen gépeket is lehet mountolni ;-) Innéttől ugyanúgy látom, mint eddig az S5600-at.

Unnamed írta:
A raw képeket viszont külön kell leszedni vele, de ez sem okoz gondot.

Arra is van megoldás szerencsére, az S5600 raw kéepivel is tudtam szórakozni.

Szóval teljes az öröm ;-)) Fényképezni mondjuk nem sokat tudtam vele, mert lebetegedte, az ágyból is alig mászok ki... De azon a 20-30 képen, ami készült, látszik a különbség ;-) Lehet, hogy ezt is bemesélem magamnak, mint a jobb evf-et, de határozottan kisebb a képzaj, jobb automatán a fehéregyensúly, és gyorsabb az AF. A jövő hétvévégén tudok talán kimozdulni egy kis szabadtéri meg családi fotózásra, kíváncsi vagyok nagyon már ;-)

Üdv!


hétf. okt. 08, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Az a 2x-es digitális zoom nagyon fontos, különben nem látnád az élességet MF-nél! 30fps módban meg autómatán kinagyítja 2x-esre a kép közepét, 60fps-nél a gombot tudod megnyomni. Szerintem nem felesleges, MF-nél egy gombnyomás, és már látom is mikor éles a kép, újabb gombnyomás, a képkivágást is be tudom állítani. Az EVF maradt 115k pixel, szóval ha jobban látod, akkor a szemed javult :)
Na, hol vetted meg végülis? Már a boltokban is csak 65k, annyit megér simán.
A szoftverrel kapcsolatban annyit, hogy általában az emberek 50%-ánál meghal, vagy el se indul (nálam nemrég felmondta a szolgálatot, nem látja a fényképezőt) így egyből letöröltem a ****-ba, helyette a windowsos "képolvasók és fényképezőgépek" varázslóját használva szedem le a képeke, és ami fontos, hogy gyorsabb mint a kuka fuji szoftverrel. A raw képeket viszont külön kell leszedni vele, de ez sem okoz gondot. Szóval én többet fel nem rakom a fuji szofverét :wink:


szomb. okt. 06, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megvettem a gépet már három napja, de csak ma volt időm (kedvem) kipróbálni... Sok volt a meló ;-)))

Ugyan még csak kb. 10 képet készítettem vele ;-) , de szerintem nem fogom megbánni, hogy megvettem. Szép amit csinál. Masszív a gép, jó a fogása, jó a súlya, a zoom az egy álom a nyomogatós után ;-) És valamiért az EVF keresőjét is jobbnak látom, annak ellenére, hogy állítólag ugyanaz van benne, mint az S5600-ban ;-)

Ami viszont nem tetszik: két gombot "feláldoztak" a gépen :-((( Az arcfelismerés OK, legyen. De mi a fenének digitális zoom egy gépre?! Szerintem az a mobiltelefon "kamerákhoz" való... És hogy az amúgy is kevés kezelsőszervből az egyik a digitális zoom... Hihetetlen.
Miért nem lehet azt megcsinálni, hogy ahhoz a két gombhoz a felhasználó rendeljen hozzá funkciót? Na midnegy.
Azt sem értem, hogy miért kellett kihagyni a szoftveréből az usb háttértár módot... Ha már megírták a szoftvereseik ezt a részt, igazán belesuvaszthatták volna :-((
(amúgy érdekes, hogy a linuxomra dugva felismeri meghajtóként, látom is rajta a dcim könyvtárat, de üres... Fényképezőgépes szoftverrel persze le tudom tölteni, de mennyivel egyszerűbb lenne simán bemásolni a gépre?!)

Mindegy, ezek apróságok. Amúgy nagyon örülök neki, és már várom a hétvégét, hogy végre rendesen kipróbálgathassam ;-))))

Üdv!


pén. okt. 05, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 15, 2004 9:14
Hozzászólások: 66
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nekem is 6500-öm van és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Na jó, kivéve, hogy nem ismeri fel a szgép lemezmeghajtóként és hogy nincs rajta vakupapucs :P De ennyi pénzért magasan a kategória legjobbja szvsz. :wink:


vas. szept. 30, 2007 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát sok sikert.


vas. szept. 30, 2007 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
És gondolom nem utolsó sorban véges a kassza :)

Ha nem lenne az, görcsölnék szerinted? ;-))) Lenne kicsi-nagy kompakt, dslr, slr is ;-))) Így viszont nagyon meg kell gondolni... Néha jön egy kis maszek pénz, félrerakom ilyen beruházásokra, aztán szépen elfogy: amikor meg venni akarok valamit, vakargatom a fejem -)
De ma megvették (vagyis licitáltak rá, de attól ugye nem szokás elállni) az S5600-at 47.000 forintért, úgyhogy talán már a jövő héten a kezemben lesz az S6500 :-)))

Unnamed írta:
Ja amiről még nem beszéltem, hogy a face detection néha hasznos lehet, főleg ha gyakran fotózol embereket,

Így látatlanban azt gondoltam, "hülyeség": mondom miért pazaroltak el egy gombot ilyenre?! ;-))) Majd kiderül. Amúgy főleg embereket (gyerekeim) fényképezek, úgyhogy....

Remélem, a jövő héten már mint S6500 tulaj jelentkezek ;-)

Üdv!


pén. szept. 28, 2007 21:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
És gondolom nem utolsó sorban véges a kassza :) Dehát ezért jó a 6500. Ja amiről még nem beszéltem, hogy a face detection néha hasznos lehet, főleg ha gyakran fotózol embereket, de ha nem ember van a képen, ki kell kapcsolni, mert néha 3 sörösdobozt is arnak tud látni, vagy faleveleket. Visszanézeti módban aztán egy gombnyomással rá lehet nagyítani az arcra.


pén. szept. 28, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
ÖÖÖ ez nem teszt, ez csak egy adatlap.

Tényleg ;-))) Csak annyit néztem, hogy a dpreview.com-on van, és mivel ott szoktam teszteket nézegetni, belinkeltem.

Az S8000 tényleg "érdekes"... Maradnék inkább az S6500-nál ;-) Bár nagyritkán a 380-as tele is kevés, dehát kompromisszumot kell kötnöm... Többször jönne jól a nagylátószög . kicsi a lakás ;-))))

Üdv!


csüt. szept. 27, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
ÖÖÖ ez nem teszt, ez csak egy adatlap. Teszt az, mikor ki is próbálják. Már ilyen is van, hogy s5800? Hát tényleg elég xar, nekem se kéne ennyiért :)
Az S8000 szerintem nagyon frankó 18x-os zoom melett tele állásban f4.5. De megdöbbenve látom, hogy 1/2000 és 4/1 határzáridők vannak :shock: hát ezzel azt hiszem megpecsélteték a gép sorsát..


csüt. szept. 27, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Én soknak érzem az 50k-t de nem szólok bele.

Én reálisnak tartom.
Egy S5800 58.800.- pl. (edigital), ami azért nem éppen ez a gép, nyista szűrő, nyista SuperCCD. A 8MP meg kinek jó?! Ha ahhoz veszel táskát (mondjuk 2000), 512MB xD kártyát (4500), Hama polárszűrőt (4600), meg négy akkut (ezek 3500 forintba kerültek), akkor az kb. 73.000 forint.
A gyakorlatban a gépre van 11 hónap magyar Fujifilm gari, a Hama szűrő kb. fél éves, a táska is újszerű, az akkuk meg egy évesek, kb. 20x tölthettem fel (de inkább kevesebbszer) 500mA-es kisütős töltővel.... És az egész cucc olyan, mint újkorában.

Szóval szerintem nem sok érte ;-)))

Unnamed írta:
Az S8000-ről meg van valahol teszt?

Például, google első találata ;-)
http://www.dpreview.com/reviews/specs/F ... 8000fd.asp

Üdv!


szer. szept. 26, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én soknak érzem az 50k-t de nem szólok bele. Az S8000-ről meg van valahol teszt?


szer. szept. 26, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Újban biztosan kapni fogsz, de amikor én vettem, már akkor sem lehetett sehol kapni, ezért vettem 60ért használtan.

ööööööö..... Ezt most nem értem ;-)))
Szerintem lehet amúgy kapni, digitcam.hu-n pl. van. S8000-et nem akarok venni, nem bízok a kicsi, de nagy pixelszámú érintkezőkben... Bár a zoom tartománya nagggyon csábító ;-)

Unnamed írta:
Én 36 ért adtam el az S5600-amat. Mennyiért szeretnéd eladni?

50.000 forintért árulom, de adok hozzá: 512MB xD kártyát, táskát, Hama cirkuláris polárszűrőt, meg 4x2700mAh Ansmann akkut. Tudom, ez nem az aprós topic (bár ott is hirdettem), de azért ideírtam neked ;-) Ha érdekli, meggondolom, hogy engedek belőle ;-)

Üdv!


szer. szept. 26, 2007 16:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
vasti írta:
Köszönöm a képeket.

Nagyon szeretnék már hozzájutni a géphez, csak először el kellene adnom az S5600-at, ami eddig nem sikerült...
Úgy látom, közben kifutó termék lett az S6500?! Egy S8000 nevű gépet láttam iszonyat nagy zoom objektívvel, de sajna abban kicsi 8MP-es CCD van, nem SuperCCD :-((( Remélem, hozzájutok még. Csak nehogy az legyen, hogy az S5600-at elviszik, de nem kapok már sehol S6500-at :-(((

Üdv!

Újban biztosan kapni fogsz, de amikor én vettem, már akkor sem lehetett sehol kapni, ezért vettem 60ért használtan. Én 36 ért adtam el az S5600-amat. Mennyiért szeretnéd eladni? Lehet megkérdezek egy ismerősömet, hátha kell neki mert ő is ilyet akart.


szer. szept. 26, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Köszönöm a képeket.

Nagyon szeretnék már hozzájutni a géphez, csak először el kellene adnom az S5600-at, ami eddig nem sikerült...
Úgy látom, közben kifutó termék lett az S6500?! Egy S8000 nevű gépet láttam iszonyat nagy zoom objektívvel, de sajna abban kicsi 8MP-es CCD van, nem SuperCCD :-((( Remélem, hozzájutok még. Csak nehogy az legyen, hogy az S5600-at elviszik, de nem kapok már sehol S6500-at :-(((

Üdv!


kedd szept. 25, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 25, 2007 16:59
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Magyaroszág
Hozzászólás 
Mindenképp megéri váltani, a 38mm elég szűkös és a 3,2 kezdőfényerő is elmarad az átlagtól, egyébként rengeteg szép képet láttam ettől a géptől, legalábbis 'netes' méretben szépek voltak, ott úgysem a zaj hanem maga a kép számít.
Na visszatérve a témához a 6500fd mellett alternatívát jelenthetnek a Minolta, Konicaminolta gépei is (7Hi, A1, A2, A200) de ezekhez már csak használtan lehet hozzájutni.


szomb. szept. 22, 2007 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Azt hozzáteszem még, hogy én használtan 60 -ért vettem még anno 2 hónapja, eredeti fuji garival :) Szerintem megérte. Néhány kép : (félreértés ne essék, nem kiállításra való képek, csak tesztképek )
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08130017.JPG/2007_08130017-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08190074.JPG/2007_08190074-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08190092.JPG/2007_08190092-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08200041.JPG/2007_08200041-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08020019.JPG/2007_08020019-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08240024.JPG/2007_08240024-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08050032.JPG/2007_08050032-full.jpg
Kép
http://kalazif2.googlepages.com/2007_08070024.JPG/2007_08070024-full.jpg

Amit tudni kell néhány fotóról: a tűzijátékot újpestről egy ház tetejéről fotóztam füstön esőn keresztül (látszik is), a vizes képnél pedig 1/4000-el fotóztam kíváncsiságból :) A makrók azért érdekesek, mert szinte mindig leárnyékolja az objektív a témát, így elég nehéz olyan szöget találni, ahol ez nem történik meg.


pén. szept. 14, 2007 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Én is 5600ról álltam át 6500fd-re, szerintem akkor fontos, ha tényleg ki tudod használni.

Hát persze, a nagylátószöget jobban, mint a 380mm-es telét... Főleg a gyerekeket fényképezgetem velük, a lakásban.

Unnamed írta:
A képminőség nagyon-nagyon csillagos 5-ös, egy másik kompakt (vagy bridge) gépnek sincs ilyen jó alacsony zajszintje,

Ez is vonz ;-) Bár a kezdeti mérgelődés után megbarátkoztam az S5600 zajával is.

Unnamed írta:
szoktam használni. Arra még fel kell készülni, hogy a sz.gép nem fogja meghajtóként felismerni, mert... fogalmam sincs, jól kicsesztek az emberekkel a fuji mérnökei, ismeretlen okokból. Szóval

Ez ciki nekem, mert linuxot használok... Ugyan vannak progik fényképezőgép kezeléshez, de mennyivel egyszerűbb másolgatni?! Szerintem a háttértár módnak kellene lenni az alapnak....

Unnamed írta:
Ha gondolod felrakhatok néhány módosítatlan képet.

Az jó lenne! Sohasem lehet tudni egy netes képnél, hogy mennyit dolgoztak rajta... Én a saját képeimen max. a színeket szoktam rendberakni, ez persze a lustaságom és időhiányom miatt is van ;-)

Üdv!


pén. szept. 14, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én is 5600ról álltam át 6500fd-re, szerintem akkor fontos, ha tényleg ki tudod használni. A képminőség nagyon-nagyon csillagos 5-ös, egy másik kompakt (vagy bridge) gépnek sincs ilyen jó alacsony zajszintje, de ezt azt hiszem a neten lévő tesztekben is világosan leírják. Bátran lehet iso800-al is fotózni, ami nem kis dolog egy 70 ezer forintos gép szemszögéből nézve. Jól olvastad, 28mm -en 2,8-as a legtágabb blende, így 1 fényértékkel jobb, mint az 5600-as. Nekem elsősorban a manuál fókusz miatt kelett, az 5600-on szinte használhatatlan. Mondjuk sajna elektromos állítású itt is, szóval van egy kis késleltetése. A kijelző ugye 235k pixel, ami sokat dob a gépen, az EVF viszont marad 115k, de én nem szoktam használni. Arra még fel kell készülni, hogy a sz.gép nem fogja meghajtóként felismerni, mert... fogalmam sincs, jól kicsesztek az emberekkel a fuji mérnökei, ismeretlen okokból. Szóval csak a progijával lehet használni, vagy a windows lementős programjával (ami jobb is, mint a fuji program). Ugye képstabi nincs benne, de ha sötétebb van, vagy tele állásban használod, fel kell rakni az érzékenységet, és akkor még az az előny is megvan, hogy rövidebb záridővel tudsz fotózni. Ha körülnézel, hogy a 6500 'ellenfelei' mennyibe kerülnek (pl fz-8, vagy h-sorozat, s3-is) akkor teljesen egyértelmű, melyik a nyerő. De ez csak az én véleményem. Ha gondolod felrakhatok néhány módosítatlan képet.


csüt. szept. 13, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Fujifilm S6500
Sziasztok!

Nincs még topic ennek a gépnek....

Tervezem, hogy veszek egyet. Pontosabban lecserélem az S5600 gépemet, ha sikerül azt eladnom ;-))))

Ismeri valaki? Lebeszél róla valaki?! ;-))))

Ami hiányzik nekem az 5600-ból:
- nagylátószög - ezt ettől megkapom végre!
- zoom gyűrű - ezt is ;-)
- kicsit zajosnak találom néha a képeket. (Ezen persze túltettem magam, mert a lényeg, a papírkép általában csodálatos ;-) Az olvasott tesztek alapján ennél kevesebb képzajjal fogok találkozni.
- nem tetszik az EVF - egy ismerősöm Kodak gépén összehasonlíthatatlanul jobb van... De ebben meg tök ugyanaz van, mint az S5600-ban. Nem baj, már megszoktam ;-)

Ráadásul még egy jobb optikát is kapok, ha jól vettem ki a leírásokból: ezt úgy értem elsősorban, hogy fényerősebbet, mivel tele állásban ritkábban fotózok.

Szóval arra jutottam, hogy megérné váltani. De mint mindig, most is kikérem a hozzáértő(bb ;-) emberek véleményét: szóval, jó gép az S6500? Vagy esetleg tudtok valami alternatívát, hasonló áron? A zoom gyűrű talán a legkevésbé fontos dolog, de a nagylátószög kell, meg ha jobb az evf, az sem hátrány ;-)))

Üdv!


hétf. szept. 10, 2007 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 70 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség