Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 5:44



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Ultra zoomos gépet, de milyet? SOS! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Llaci írta:
És a Sony DSC-H2? Az volt az első gondolata, mert van egy Sony kamerája is, és hát azzal nagyon elégedett! A Sony-t azért kérdezem, mert sajnos a Panához nem is igazán tudnánk hozzájutni Győrből!


Én is csak ezért mentem fel pestre és hidd el ennyi pénzért megéri felmenni.
Általában nem is kaphatóak ezek a gépek feltétlen vidéken, vagy ha van simán elkérnek +10-20 ezret.
Amúgy ha jól tudom nem rég még volt pana a győri On-line-ban.
De ha nem is találsz akkor is érdemes ezért kimozdulni.

Érdemes meggondolni ha már ennyien ajánlanak egyfélét.
Ez tényleg nem jellemző. 8)


kedd máj. 23, 2006 23:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 20:30
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Erdély- Farkaslaka
Hozzászólás 
Llaci írta:
És a Sony DSC-H2? Az volt az első gondolata, mert van egy Sony kamerája is, és hát azzal nagyon elégedett! A Sony-t azért kérdezem, mert sajnos a Panához nem is igazán tudnánk hozzájutni Győrből!

Mivel nekem S2 Canon van, csak ezt tudom javasolni. Stabilizátor az jól bevált. Záridő helyes használata, sportfotózáshoz meg hasonló gyors képekhez sztem nagyon bejön. Üdv.


kedd máj. 23, 2006 8:43
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
És a Sony DSC-H2? Az volt az elsõ gondolata, mert van egy Sony kamerája is, és hát azzal nagyon elégedett! A Sony-t azért kérdezem, mert sajnos a Panához nem is igazán tudnánk hozzájutni Gyõrbõl!


kedd máj. 23, 2006 7:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 336
Hozzászólás 
Egyértelműen Pana FZ20 egyetértek az előttem szólókkal !
A budaörsi ósanban még láttam 89-ért (bár az akciós újságban 80-nak hirdették meg).


kedd máj. 23, 2006 7:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A Panában meg Leica optika van, szóval az előny még egy picit nőtt is. :D De digitális gépek esetében már nem csak az optikán, hanem az érzékelőn is nagy hangsúly van. Ugyanis hiába kiváló egy optika, ha az általa leképezett képet egy kevéssé jó CCD középszerű szintre silányítja...
Ja, és az FZ20-nak például a teljes zoomtartományban konstans f2.8 a fényereje, ami egyedülállóan jó a kompaktok közt! A Kodaknak meg ugye pont tele állásban csökken a fényerő (ahol a legfontosabb lenne...) f3.7-re.

De ha nem gond az angol, akkor az elismerten egyik legjobb honlap tesztjét olvasd át:
http://www.dpreview.com/reviews/kodakp850/
http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz20/

A PanaFZ5-tel az FZ20 sokmindenben egyenértékű; az FZ5 és Kodak közti különbséget finoman, de határozottan érzékelteti a tesztelő. :wink: Nem véletlen, hogy a kettő közül a Pana kapott "Highly recommended" minősítést.

Üdv.


kedd máj. 23, 2006 6:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat, csak kérdésképpen: a Kodak P850-ben is van képstabilizátor, Schneider optika, mégis szerintetek egértelmûen Panasonic? Vagy a Panasonicnak jobb a stabilizátora? Egyáltalán ezt a Kodak típust használta már valaki? Köszi a mégegyszer is az eddigi válaszokat!


kedd máj. 23, 2006 5:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Na ritka az ekkora egyetértés! :D


hétf. máj. 22, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
Mindenképp stabilizátorosat szabad csak megvenni UZ gépböl, és a panaáknak van olyan stabilizálási modja, hogy a vizszintes mozgást nem kompenzálja csak a függöleges remegést, igy baromi jol használhato svenkeléshez ami egy nagysebbességü gép fotozásánál igencsak látványos technika. Hogy a sony tud-e ilyet azt nem tudom.
+1 szavazat a pana FZ20-ra


hétf. máj. 22, 2006 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás Re: Ultra zoomos gépet, de milyet? SOS!
Llaci írta:
Ralin szeretnék elsősorban fotózni, de minden egyéb általánosra is kellene! Fontos a 10-12x-es zoom, 5-6 Mpixel (és egyáltalán mi kellene a hobbiszintű rali fotózáshoz?)! Jelenleg a Sony DSC-H2, a Kodak Z650-Z740-P850 van a kalapban, de ha tudnátok tanácsot adni, azt nagyon megköszönném! Üdv! Llaci


A Válasz egyértelműen Panasonic!
Az ok prózai: A panának van optikai stabilizátora, márpedig ennélkül ember legyen a talpán, aki megtart álvány nélkül a tárgyon 7X-től felfelé.
Egy ismerősőm járta így meg a kodakkal. Papíron volt neki 10X zoom csak éppen kihasználni nem tudta.


hétf. máj. 22, 2006 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
A Sony a kategória egyik legjobbja, emellett még a Pana FZ5/7 van ilyen minőségi szinten. A Kodak sajna túlságosan erőteljesen tömörít, és ennek bizony a részletgazdaság látja a kárát...

Ami viszont most a legjobb értékaránnyal rendelkezik, az a Panasonic FZ20. Néhány helyen (Auchan, egy-két fotósbolt) most 89ezer környékén akciózzák a kifutó darabokat. Nálam ez lenne az első helyen a Sony előtt.

Üdv.


hétf. máj. 22, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Ultra zoomos gépet, de milyet? SOS!
Ralin szeretnék elsõsorban fotózni, de minden egyéb általánosra is kellene! Fontos a 10-12x-es zoom, 5-6 Mpixel (és egyáltalán mi kellene a hobbiszintû rali fotózáshoz?)! Jelenleg a Sony DSC-H2, a Kodak Z650-Z740-P850 van a kalapban, de ha tudnátok tanácsot adni, azt nagyon megköszönném! Üdv! Llaci


hétf. máj. 22, 2006 13:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség