Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 16:27



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Az EAGLE tud ilyet, csinaltam is ilyesmi NYAKokat. Bar, pl a kondik alatt elegge maceras beforrasztani a TOPLAYER-be a labat. Hazi NYAK eseten...


vas. dec. 18, 2005 11:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Lattam korabban sokan terveznek nyakot Corel-el, mint ahogy en is. De van-e valaki aki paneltervek ugyeben attert azota a Protel-re? Az oktatooldalan nagyon kiraly kis program a flash filmek szerint. En atternek ra csak at kene neznem mit hogy tud konnyeden. Pl 2 oldalas panel alkatreszoldala teli 0 rovid atvezetesekkel. Valaki hasznal protelt ilyesmire?


vas. dec. 18, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Elöttem szólók mindent elmondtak.

Enyim apparát így néz ki:

Kép


szomb. dec. 17, 2005 12:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 13:39
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Tellhun: próbáltam egy éve UV-A csöveket (Philips TL 8W/08 F8T5/BLB), kettőt, 3-5 cm-es távolságból, nem vált be (3 perc, és 1 óra alatt se tudta rendesen levílágítani a panelt). Lehet, hogy kicsi volt a teljesítmény. Mindegy.
Vettem azóta egy 125W-os higany-gőz lámpát, letört búrával, kb 30 cm-es távolságra fotózom vele a panelt kb 15 percig (még nem igen kísérleteztem ki vele az időt). Így a lakkon (P20) nagyon halványan kirajzolódik a rajzolat. Eddig sikerült TQFP48, és legalább ilyen finomságú vezeték-szélességű rajzolatot is csinálni vele. Szóval ez bevált. A lámpa széttörésénél először befúrtam fúróval a tetején, a mélyedésbe (később rájöttem, hogy nem feltétlen szükséges), aztán szépen letördeltem a maradék üveget.


szomb. dec. 17, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
tellhun írta:
Hutty írta:
tellhun írta:
tellhun írta:
Volna egy kérdésem, nevezetesen, hogy Philips UVA arcszolárium csövei mennyire lehetnek jók levilágításhoz.
KB 20cm hosszúak 4DB és úgy 20W/db.

Köszi a válaszokat.

Zsolt
tellhun


Senkinek nem volt dolga vele?
tellhun


Speciel nem tudom, de az un. germicid cső (olyan fénycső amiben nics fénypor, csak tiszta üveg, fertőtlenítésre használják) valószínüleg jó lehet.
Nekem 125W-os HGLi búra nélkül, fojtóval - 10 perc alatt levilágítja a befújt papírt.


Bővebben írnál róla! PL: távolság a panel és a lámpa között, hogyan törted le a búrát, és milyen dobozt használsz hozzá.

tellhun


Szia!

Búrát letörni nem nehéz, én benne hagytam a dobozába és BAING egyet-kettőt ütöttem rá kalapáccsal, de csak óvatosan nehogy megszaladjon a lendülettől a kalimpács és kilapitsa a dobozt :D
De ajálhatom még, hogy kicsit karcold meg az üvegbúrát, úgy könnyebben törik.

Vagy az izzót tekerd be ruhába és úgy kalipálgassad, nekem igy is sikerült megszabadítanom.

Távolságot én nem igen tudtam meghatározni, mert az izzót egy alufóliával kibélellt aludobozba építettem bele, igaz én epromok törlésére használom :( , de kipróbálom majd nyákfotózásra is.


pén. dec. 16, 2005 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Hutty írta:
tellhun írta:
tellhun írta:
Volna egy kérdésem, nevezetesen, hogy Philips UVA arcszolárium csövei mennyire lehetnek jók levilágításhoz.
KB 20cm hosszúak 4DB és úgy 20W/db.

Köszi a válaszokat.

Zsolt
tellhun


Senkinek nem volt dolga vele?
tellhun


Speciel nem tudom, de az un. germicid cső (olyan fénycső amiben nics fénypor, csak tiszta üveg, fertőtlenítésre használják) valószínüleg jó lehet.
Nekem 125W-os HGLi búra nélkül, fojtóval - 10 perc alatt levilágítja a befújt papírt.


Bővebben írnál róla! PL: távolság a panel és a lámpa között, hogyan törted le a búrát, és milyen dobozt használsz hozzá.

tellhun


pén. dec. 16, 2005 8:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ja rajottem. Szárító. Csak az előbb nem volt ékezetem (idegen laptop nem esik a kezemre)


csüt. dec. 15, 2005 20:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Miert csillagozza ki azt hogy ****?????


csüt. dec. 15, 2005 20:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Koszonom, szet fogok nezni mi hol van. Nemregota vagyok Lorinc es Kispest hataran, korabban jo volt a budai bolt.

Hogy a temaba is belekotyogjak, berlek egy termet a regi textilgyarban. Ott volt egy irodai szekreny, illetve annak a tetejen egy szethuzhato ajtos felso resz. Kepileg konkretan o volt az:

http://stratofan.rentahost.net/gallery/ ... A60013.jpg

Az egyik felebe felcsavaroztam a **** (grillezo volt eredetileg)

http://stratofan.rentahost.net/gallery/ ... A60014.jpg

A masik felebe raktam a vilagitot:

http://stratofan.rentahost.net/gallery/ ... A60015.jpg

ami ehhez kepest annyit valtozott, hogy az uveglap 50X50 cm es 6-os uveg, es alatta egy normalis alu allvany van ami tartja nem ez a vacak falabu, es ala is kerult egy hgli lampa, igy siman megy egy lepesben a 2 oldal megvilagitasa. Amugy megy a megvilagitas sima UV fenycsovel is?

A lampahoz sima idozitos kismegszakitot hasznalok most hogy 6mm az uveg 15 percre kell allitani. A **** kene valami hoerzekelo ami kikapcsolja a grillezot 40 fokon. Azt csinalni fogom mert venni nem tudtam amit megis az 7000 ft annyibol meg megcsinalom.

Az elohivas meg rendben van, de a martatasra kene valami jo otlet, mert a FeCl2 lassu nagyon, a H2O2 meg budos es a hidegben nincs kedvem szelloztetni :)

Udv a regi ismerosoknek IS :)


csüt. dec. 15, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Kispesten van egy kis TV aqlkatrész bolt, nagyon rendesek (2 bolt van egymás mellett, és ez nem a szerviz!!!!) Az Ady E. úton. A rendőrségnél kell leszállni, és menni egy kicsit a Kossuth tér irányába. Bal oldalon lesz.

(Villám KKT a nevük asszem)


csüt. dec. 15, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kosz a valaszokat! Eddig budara jartam at a klinikak sokkal kozelebb lesz koszi. Mostmar csak egy levilagitot kene talalni a kornyeken :)


csüt. dec. 15, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
2-3 metrómegállóval a Nedistől, Elektro-Kontha, Üllői út, Leonardo u. sarok. P20-at nem garantálom.


Jaja, a Klinikák megállónál. Amikor utoljára jártam ott, kb. egy éve, nem volt nekik eredeti P20, de volt valamilyen fotolakkjuk. Olyan is volt sajna. De azóta már lehetséges, hogy beújítottak belőle...
TN sorozatú és egyéb kontakt, tisztító meg mittomén spray-k viszont vannak.


csüt. dec. 15, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
stratofan írta:
Hi!
Nem tud valaki boltot Kispesten vagy Lőrincen ahol P20, előhívó, ilyesmi is van? A HQNedis-ben nincs sajna :(.


2-3 metrómegállóval a Nedistől, Elektro-Kontha, Üllői út, Leonardo u. sarok. P20-at nem garantálom.


csüt. dec. 15, 2005 18:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
stratofan írta:
Hi!
Nem tud valaki boltot Kispesten vagy Lőrincen ahol P20, előhívó, ilyesmi is van? A HQNedis-ben nincs sajna :(.


Ha minden kötél szakad használhatsz háztartási Lúgot is, csak higítani kell vízzel szerintem. De ha hülyeség, akkor bocsi!

Vagy vegyál háztartási üzletben duguláselhárítót. Ez úgy néz ki, mint egy béresActival kapszulás dobozka, sötétkék színü és tele van fehér színü NAOH lemezkékkl, meg ilyen fura lemezdarabkákkal, de azokat ki lehet bányászni belőle elég nagy darabok.

Hát ennyit tudtam segíteni olyan MCgájver modjára :D


csüt. dec. 15, 2005 18:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi!
Nem tud valaki boltot Kispesten vagy Lőrincen ahol P20, előhívó, ilyesmi is van? A HQNedis-ben nincs sajna :(.


csüt. dec. 15, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
Hétvégén újra megpróbálom. (hétközben mire haza érek, már sötét van). Lehet, hogy a keverési folymatot is elszúrtam. Előszök a h/o-be ijekcióztam bele a sósavat, állatira kezdett gőzölögni, gyorsan bele öntöttem a vizet és kirohantam vele a függőfolyosóra. Ajtót-ablakot kitártam a lakás kiszellőztetésére, de még egy kicsit ma is érezni a szagát.

Azt mondták a vegyszer boltban, hogy üvegben/jénaiban próbálkozzam, mert melegszik és a műanyagot esetleg feloldja. Nem merek műanyagot próbálgatni. (hogy melyik oldódik és melyik nem az csak akkor derülki, ha már feloldotta, vagy nem)

Ezért gondoltam a nátriumra.

Hamár megvettem a h/o+sósavat, ezért elhasználom, "KI VAN FIZETVE".

Üdv.
Ray


szer. dec. 14, 2005 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Csak szólok, hogy nem lényeges vegybolti sósavat meg hidrogénperoxidot használni. A háztartási sósav 9-10%-os, hajfestéshez pedig lehet venni 12%-os hidrogénperoxidot. Én plusz víz hozzáadása nélkül csináltam a löttyöt. Kerestem valami műanyag edény, aminek az aljában elfért a panel(kis nyákhoz pl. margarinosdoboz). Öntöttem rá sósavat, hogy kb 4mm-re ellepje, és annyi hidrogént, amennyi kellett.


kedd dec. 13, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Kilója 1500 Ft körül van, melegíteni nem kell jobban a vaskloridnál, de anélkül is elég gyors. Sztem jobb bármelyiknél.


kedd dec. 13, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mert drága, és melegíteni is kell, hogy gyors legyen.
Csak tisztább a vaskloridnál :(


kedd dec. 13, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem (ha lehet beleszóni) maradj a sósav+hidrogénperoxidnál.


Miért maradjon? Mi a baj a nátriumperszulfáttal?

Most persze jól elkúszott a recept mert idén még nem csináltam NYÁK-ot, de keresem...


kedd dec. 13, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ray írta:
snapscan!

Nyákmaratásig jutottam el, a sósv+h/o módszert próbáltam, de elszúrtam. Egy csipesszel mozgattam a nyákot a löttyben, és nem vettem észre (már sötétedett), hogy közben a rávasalt vonalakat megsértettem.

Most az általad említett nátrium...izével próbálkoznék, de nem tudom a keverési arányt.

Elárúlnád?


Üdv.
Ray


Szerintem (ha lehet beleszóni) maradj a sósav+hidrogénperoxidnál. 1-es furat a nyák szélibe, vékony müa. szigetelésű huzalt átfűzve tökéletes lesz. 7 deci víz, 3 deci háztartási sósav, panel belelógat( inkább hosszúkás cső stb., mint fekvő tálca). Majd kevés hidrogénperoxid óvatosan beleönt, míg nem kezd pezsegni. Mindenféle fém belemártása kerülendő.
A vegyi folyamat a következő: hidrogénperoxid oxidálja a réz felületét, amit a sósav így már fel tud oldani.
A sósav 30%-os, a vegyibolti hidrogénperoxid 20% emlékeim szerint.
A p20 flakonjához adtak régen kis papír infót, azon is le volt írva a recept.


kedd dec. 13, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 13:06
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Budakeszi
Hozzászólás 
snapscan!

Nyákmaratásig jutottam el, a sósv+h/o módszert próbáltam, de elszúrtam. Egy csipesszel mozgattam a nyákot a löttyben, és nem vettem észre (már sötétedett), hogy közben a rávasalt vonalakat megsértettem.

Most az általad említett nátrium...izével próbálkoznék, de nem tudom a keverési arányt.

Elárúlnád?


Üdv.
Ray


kedd dec. 13, 2005 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
És honnét tudjam, hogy csak viccősz? :D


szomb. dec. 10, 2005 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Csak vicceltem, a fel flakonnal. Iden nyaron kb 2-3 tabla NYAKot hasznaltam el.
Azota vettem ujabb 2 tablaval, es azok is erosen fogynak.
Aze' van ma' gyakorlatom :)


szomb. dec. 10, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Nem egy flakont fujok a NYAKra :-)
csak egy felet ....

De ha tul vekony, az se jo, mert akkor meg elohivasnal zuzok el valamit, tutira. ....


A fél flakonnal sztem egy A3-mas nyákot kényelmesen le lehet fújni, és még hiba sem lesz az előhívásban. Nem kell, hogy teljesen eltakarja a nyákot, bőven elég egy vékony réteg, csak hogy szine legyen a dolognak. Levilágítás és előhívás után látszik igazán, hogy mennyire fed még így is.


szomb. dec. 10, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Nem egy flakont fujok a NYAKra :-)
csak egy felet ....

De ha tul vekony, az se jo, mert akkor meg elohivasnal zuzok el valamit, tutira. ....


szomb. dec. 10, 2005 23:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Oh, az az 5 perc nem oszt nem szoroz. Egyebkent, menne ez is joval kevesebb mint 17perc alatt. De igy 100% hogy jo lesz. Raadasul, ha rovid az ido, akkor elofordulhat /mint ahogy meg is tortent neha/ hogy a vastagabbra sikeredett fotolakkreteg eseten a vastag lakkreteg miatt a lakk alja nem kap eleg UV-t.

Hutty: az se jo, ha nagyon leterheled az uveget :-) Ha nagyon oda van szoritva a folia a NYAKhoz, hozzaragadhat a folia a lakkhoz. Es utana amikor leveszed a foliat, jon vele egyutt a lakk is. Bar, ha tokeletesen meg van **** a lakk, akkor ilyen nincs. Viszont sajnos a NYAK szelein mindig fel szokott "tornyosulni" :) a lakk.


Rendesen kell lefújni, nem egy komplett spray egy nyákra :)
Egyébként a fújás után nekitámadok még hőlégfúvóvalé is :) A 300/500 fokos fűtés után nincs az a nyomás, amitől hozzáragad a papir :D


szomb. dec. 10, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Idézet:
Én speciel 7g NaOH 1 liter vízben


Ez persze fugg a viz homersekletetol is..

Idézet:
Előhívás elött könnyen lemosom alkohollal, utána a nitró is megdolgozik vele.


Hasznalj acetont... az igyis-ugyis lekapja masodpercek alatt


szomb. dec. 10, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
S. M. írta:
Tényleg. Ti az előhívóban meddig áztatjátok? Egyébként mindenki TN140-et használ?

Én speciel 7g NaOH 1 liter vízben :)
Addig lögybölve fotótálban, míg már nem szineződik el a folyadék a nyák felett. Vagyis 1 kicsit nem mozgatom, akkor olyan füstszerűen felodódik a festék, akkor még van rajta. Az előhívás nemcsak a fényt kapott részeket oldja le, a megmaradó részt kikeményíti. Előhívás elött könnyen lemosom alkohollal, utána a nitró is megdolgozik vele.


szomb. dec. 10, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Hutty: az se jo, ha nagyon leterheled az uveget :-) Ha nagyon oda van szoritva a folia a NYAKhoz, hozzaragadhat a folia a lakkhoz. Es utana amikor leveszed a foliat, jon vele egyutt a lakk is. Bar, ha tokeletesen meg van **** a lakk, akkor ilyen nincs. Viszont sajnos a NYAK szelein mindig fel szokott "tornyosulni" :) a lakk.


Mivel lakkozott nyákot használok + simapapír lézer v. festékköpködőssel és transzpausszal nem ragad hozzá. Egyenletesen vékony a réteg, egyformán hívódik elő. A p20 még cenrifugálva sem volt olyan jó, mert mindig összeszedi a port-szöszt. Elegem volt a: letisztítom a nyákot, befestem, előhívom, lemosom v. fél órát retusálom ördögi körökből. Lakkozott nyák az SOS-től, olcsóbb próbákra, drága üvegszálas ha olyanra kell és elsőre működik. El lehet dönteni kinek mi a drága. Letörtbúrájú 125W-os hgl + időkapcsoló relé 15 perc, sósav+hidrogénperoxid -> fél óra alatt kész.

Nem az SOS-t akarom reklámozni :)


szomb. dec. 10, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 11:12
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Tényleg. Ti az előhívóban meddig áztatjátok? Egyébként mindenki TN140-et használ?


szomb. dec. 10, 2005 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Oh, az az 5 perc nem oszt nem szoroz. Egyebkent, menne ez is joval kevesebb mint 17perc alatt. De igy 100% hogy jo lesz. Raadasul, ha rovid az ido, akkor elofordulhat /mint ahogy meg is tortent neha/ hogy a vastagabbra sikeredett fotolakkreteg eseten a vastag lakkreteg miatt a lakk alja nem kap eleg UV-t.

Hutty: az se jo, ha nagyon leterheled az uveget :-) Ha nagyon oda van szoritva a folia a NYAKhoz, hozzaragadhat a folia a lakkhoz. Es utana amikor leveszed a foliat, jon vele egyutt a lakk is. Bar, ha tokeletesen meg van **** a lakk, akkor ilyen nincs. Viszont sajnos a NYAK szelein mindig fel szokott "tornyosulni" :) a lakk.


szomb. dec. 10, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
azt szoktak mondani, hogy az ablakuveg nem jo, mert elnyeli az UV-t. Ennek ellenere en ablakuveget hasznalok "lelapitasra", es mukodik a technologia. Igaz, 125wattos higanygozlampaval 17percig vilagitom. Kevesebb is eleg lenne, de nincs kedvem most ezzel kiserletezgetni.
Ja, 4mm-es uveglapom van. A sajat sulya szoritja ra, nem teszek ra nehezekeket.


Vegyé plexit :P
2db 6W-os uv cső-vel 12 perc


szomb. dec. 10, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Koszonom! :-)

Igen, azok is igy keszultek. A lenyeg az, hogy sima legyen a NYAK. Volt mar olyan, hogy a NYAKnak volt egy kis ive. Ezt mar nem tudja kilapitani az uveglap. Lett is egy szep tenyernyi selejtes darab :)


Aláteszek összehajtogatott rongyot kisimítva, az üveg szélére meg 2 bazinagy trafót :wink:


szomb. dec. 10, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Koszonom! :-)

Igen, azok is igy keszultek. A lenyeg az, hogy sima legyen a NYAK. Volt mar olyan, hogy a NYAKnak volt egy kis ive. Ezt mar nem tudja kilapitani az uveglap. Lett is egy szep tenyernyi selejtes darab :)


szomb. dec. 10, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 11:12
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Ja, tényleg, jut eszembe. Valaki kérdezte az OBI-ban kapható fúróállványt. Én bevállaltam egyet, arra gondoltam, 2100 (v. 2200?) Ft nem a világ, max. ha nem jó, majd fúrok vele mást. Na, hát alapállapotban semmire sem jó, mert van benne egy cseszett erős rugó. Azt kiszedtem, de ez még kevés volt, mert a gyártó nem zsírozta meg a tengelyt, úgyhogy meg kell kenni rendesen. Hát, nem mondom, hogy egy CNC lett belőle, de vettem bele egy sima 0,7 mm-es hegyet kemény 150 Ft-ért, aztán most ezzel fúrok. Messze nem tökéletes, de nekem egyelőre megteszi. Ja, persze fúró kell hozzá, mert ez csak egy üres állvány. Lehet kapni 1x eFt-ért olyat, amiben fúró is van, asszem az sokkal pontosabb, és finomabban mozgatható.


pén. dec. 09, 2005 23:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 11:12
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
aA sajat sulya szoritja ra, nem teszek ra nehezekeket.


Ez komoly? A honlapodon látható bemutatónyákok is csak így rátétellel készültek? Pedig azon olyan szép vonalak vannak, hogy ihajj. Minden elismerésem.


pén. dec. 09, 2005 23:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
azt szoktak mondani, hogy az ablakuveg nem jo, mert elnyeli az UV-t. Ennek ellenere en ablakuveget hasznalok "lelapitasra", es mukodik a technologia. Igaz, 125wattos higanygozlampaval 17percig vilagitom. Kevesebb is eleg lenne, de nincs kedvem most ezzel kiserletezgetni.
Ja, 4mm-es uveglapom van. A sajat sulya szoritja ra, nem teszek ra nehezekeket.


pén. dec. 09, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sikerült ma reggel vennem fojtót. Igaz kb. 10 üzletben jártam, és végül abban az üzletben volt, amit már máskor kinéztem magamnak, hogy itt jó cuccok vannak, csak most az jutott eszembe utoljára, és így sétáltam kb két órát a forgalmas városi utcákon. Fő az egészség.
Mivel lapítsam rá a nyákra a pauszt? Egyszerű ablaküveg jó erre?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potyo pén. dec. 09, 2005 18:51-kor.



pén. dec. 09, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 11:12
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
NYAK-fotozasra jo a diszkos UV is?


Nézd meg mi jön ki belőle. A fotolakk a 380 nm-es fénytől bomlik a legjobban.


pén. dec. 09, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Van UV kompakt féncső is egyébként...


Ja, tényleg, azt mutattad is nekem. Akkor eszembe sem jutott hogy esetleg nyákozni is lehet vele :)


pén. dec. 09, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
kompakt UV-fenycso, nofene, mik vannak! :-)


pén. dec. 09, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sztem jó, de ez nem ugyanaz az UV, de a fotólakk valószínű érzékeny erre is. Legalább a szemet nem kell félteni.

Van UV kompakt féncső is egyébként...


pén. dec. 09, 2005 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
NYAK-fotozasra jo a diszkos UV is?


pén. dec. 09, 2005 14:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Fénycsőfojtót biztosan találsz valahol... Kérdezd meg pl. a közeli iskolát nem-e rúgtak le a srácok egy régi armatúrát...
Lomtalanításon is mindig találok.


Ha nehéz a fojtó, be lehet rakni egy Skori-féle előtétet is!!! (persze 125W-ra méretezve) Én a diszkós UV-m hoz már csinálom!


pén. dec. 09, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
S. M. írta:
-=RelakS=- írta:
transpaus az arra jó, hogy a normál papírt a pauszhoz hasonlóan átlátszóvá tedd


Eeeee, de marha vagyok, valamiért én végig sima papírban gondolkodtam. :?

Egyébként jobb a pausz, mint az írásvetítőfólia? Én vettem pár fóliát tintasugaras nyomtatóhoz, gondoltam, ha lusta vagyok elmászni egy levilágítósig, akkor azt használom, de még nem próbáltam ki, milyen.


Optikailag biztos (bár ha megszűri az UV-t, akkor cseszheted), anyagilag kevésbé (nem emléxem rendesen, de valami 150 pénz lehet darabja asszem, a pausz meg 10-15 pénz)


pén. dec. 09, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
S. M. írta:
Gőzöm sincs, milyen egy lámpához való fojtótekercs, de nem lehet ezt házilag megtekerni?



Termeszetesen lehet hazilag tekercselni. Felteve, ha van vasmagod, es szigetelt vorosrezhuzalod. Kell szamitanod menetszamot, meg induktivitast, es mehet is a tekeres. 1-2 ezer menet, nem sok. :-)))


pén. dec. 09, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
S. M. írta:
Gőzöm sincs, milyen egy lámpához való fojtótekercs, de nem lehet ezt házilag megtekerni?


Nemá!!!

Miért tekercselnél :?: :?: :?: Ahogy Ros-Co. is mondta kipróbálhatsz mást is folytónak, csak teljesítményben is ott kell lennie.
"mondjuk tegyünk bele Pic-et vezérlésnek" :lol: :lol: :lol: <-- EZ csak vicc


pén. dec. 09, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2004 11:12
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Gőzöm sincs, milyen egy lámpához való fojtótekercs, de nem lehet ezt házilag megtekerni?


pén. dec. 09, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Valahol olvastam, hogy a sorosan kotott vasalotalp is jo :-)


Az asszony meg közben vasalhat is :) Tú in ván :)

Ja, vagy a vasalós technikát is kipróbálhatod levilágítás közben :)


pén. dec. 09, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség