Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 6:20



Hozzászólás a témához  [ 4305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő
Minõségi erõsítõ 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
http://img440.imageshack.us/my.php?image=olcsopapg7.gif

Három párhuzamos végtranyóval is megcsinálhatod, vagy akár többel is. Két pár végtranyóval 8Ohm-ra való, de még éppen elhajtja a 4Ohm-ot is. Három párhuzamos tranyóval már kihajtja simán a 4Ohm-os, "makacsabb" hangfalakat is, de szerintem jó a 2pár végtranyó is.
Ha nem szereted a TO3 tokot, akkor használhatod az MJL21193-MJL21194-et is végtranyónak, de ezek kicsit drágábbak. Az erősítő rövidzárvédett.

A 47pF és a 100pF legalább 160V-os legyen (tehát akármilyen kerámia kondi nem jó), a 100nF-os kondik pedig 100V-osak minimum!

A BAV 21 dióda olyasmi, mint az 1N4148, csak 200V-ot tud. Hasonlóval kihelyettesíthető.

Élesztésnél a tápfeszágakba rakjál egy-egy 10Ohm-os ellenállatot! Ha ezeken keresztül kapja az erősítő a tápfeszt élesztésnél és valamit elszúrsz, akkor csak ezek fognak porráégni az erősítő helyett. Normális működés esetén ezek nem melegedhetnek élesztésnél! Ha füstölnek, akkor elrontottál valamit. Az 1K-s nyugalmi áram beállító trimmer 1
K-s értékű legyen beültetésnél a két kivezetése között a (középső és az egyik lába közösítve van). Ennek az értékét közelítsd a nullához beállításnál, de soha ne legyen végállásban, tehát 0Ohm értékű! A nyugalmi áram tranyónként olyan 30-50mA legyen. A 0,27
Ohm-os emitter ellenállásokon mérve kb 8-13mV-ot állíts be.

A 220Ohm-os trimmerrel nullázd az offsetet ! :!:

Ha mindezekkel kész vagy, akkor kiveheted a 10Ohm-okat. Ja és az MJE340-350-re rakni kell kisebb alumínium hűtőfület-bordát! Lomexben 30Ft egy ilyen.

Ha van bármiféle kérdésed a végfokkal kapcsolatban, akkor kérdezhetsz. A másik két rajznál már nehezebb elérni a tervezőjét. :twisted:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester szomb. jún. 02, 2007 0:17-kor.



pén. jún. 01, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2006 18:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás -
KD mester írta:
Ha van egy órád, átrajzolom az egyik jól bevált erősítőmet. Az rövidzárvédett és 200W/8Ohm-350W/4Ohm színuszos teljesítményre számíthatsz tőle +-65V-os tápon. Tehát egy kicsit nagyobbra, mint ezektől.

Ez az előző kettő egyébként nem kezdőnek való, tehát ha még soha nem építettél erősítőt, ne azokkal kezdj!



Köszönöm! Egy erősítőt már építettem ami nagyobb teljesítményű(ha a 2x120W annak vehető :) ). De mást is csinálgatok! NYÁK gyártás meg stb.-ben nem lesz gondom!


pén. jún. 01, 2007 18:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Ha van egy órád, átrajzolom az egyik jól bevált erősítőmet. Az rövidzárvédett és 200W/8Ohm-350W/4Ohm színuszos teljesítményre számíthatsz tőle +-65V-os tápon. Tehát egy kicsit nagyobbra, mint ezektől.

Ez az előző kettő egyébként nem kezdőnek való, tehát ha még soha nem építettél erősítőt, ne azokkal kezdj!


pén. jún. 01, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2006 18:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KD mester írta:
Ragaszkodsz ehhez a két ....-hoz, vagy kell ezeknél egy olcsóbb és rövidzárvédett erősítő, amit könyebb is elkészíteni. Én egyiket sem építeném meg a kettő közül, ha már kérdezed, főleg a fetest nem. :twisted: Bár ez az én hozzáállásom a belinkelt rajzokkal kapcsolatban. :wink:


Jó de akkor milyent építenél? Minden féle érdekelne!


Köszi!


pén. jún. 01, 2007 17:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Ragaszkodsz ehhez a két ....-hoz, vagy kell ezeknél egy olcsóbb és rövidzárvédett erősítő, amit könyebb is elkészíteni. Én egyiket sem építeném meg a kettő közül, ha már kérdezed, főleg a fetest nem. :twisted: Bár ez az én hozzáállásom a belinkelt rajzokkal kapcsolatban.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester pén. júl. 02, 2010 22:18-kor.



pén. jún. 01, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2006 18:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KD mester írta:
Mindegyik bonyolult és drága. Akkor csináld meg valamelyiket. Legalább nem kell fáradnom a rajzkészítéssel. !-F


Hát ez sok segítség volt :(


pén. jún. 01, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Mindegyik bonyolult és drága. Akkor csináld meg valamelyiket. Legalább nem kell fáradnom a rajzkészítéssel. !-F


pén. jún. 01, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2006 18:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás -
Én erre gondoltam: http://www.kepfeltolto.hu/?img=1ng5
Illetve ez drágább: http://www.kepfeltolto.hu/?img=1ng6

Ti melyiket csinálnátok meg? És melyik mennyit tudna +-60V-on?
A védelem nincs egyikben sem, de azt külön csinálnék!


Köszönöm!


pén. jún. 01, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Milyen kell? Egyszerű, komoly, rövidzárvédett/PA? 8Ohm-ra kell, vagy 4Ohm ot is vinnie kell? (dupla teljesítmény-dupla adag végtranyó áráért).
Egyáltalán milyen célra akarod?

Ha 8Ohm-ra kell, akkor megteszi két pár MJL21194 végtranyónak oldalanként (4db). Ezek darabja 800-1000Ft. Olcsóbban nem úszod meg.
Esetleg az MJ15003-MJ15004, de ez TO3 tokos. Vigyázz, hogy eredetit vegyél, mert ekkora teljesítménynél már simán megdöglenek a hamisak.
Ezen a tápfeszen lazán lejön már a 200W RMS 8Ohm-ra.

Ha extrém olcsót akarsz, akkor egy pár MJ15003/15004, rövidzárvédelem nélkül és kizárólag 8Ohm-os hangfalra. Kihozhatod 2000Ft alatt a végfokpanelt. (nagyon egyszerű lenne a kapcsolás is).

Ha kell rajz, csak mondd meg, hogy milyen , aztán küldöm, de most nem akarok 20rajzot felrakni.


csüt. máj. 31, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 11, 2006 18:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás erősítő rajz
Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést. De keresek olyan erősítő kapcsolást amihez 2x42V AC fesz(kb +-65V) kell. A trafó 1000W-os, és van még csatornánként 20000uF-om hozzá.

Lehet FET-es vagy tranzisztoros, de azért ne 2000Ft legyen egy tranzisztor vagy FET :D


Köszönöm!


csüt. máj. 31, 2007 9:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:19
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Udv!

Iranytu írta:
Béláim az Úrban!
Nem akartam ezért új témát nyitni, így itt panaszkodom ki magam.
Rádiótechnika 1986/2 97. oldal 120W-os erősítő.
egy éve szívat... Még az élesztés szakaszában vagyok.
2x30V-os labortápról simán megy, de ha ráreszem a saját trafójára bekapcsoláskor azonnal lecsapja a biztosítékot. Ott 2x48V-ot kap. Szerintem a végtranzisztorok nyitnak egymásba. nem a gyári BDX66B BDX67B párt használom (nem lehetett kapni, megrendelve ~1200HUF/db), hanem BD249-250 és BD241-242-ből összepakolt darlingtont.
Van valakinek vmi ötlete?


No hat en is megepitettem ezt az erositot! Elesztesnel gondok voltak, persze az en hibambol. A BDX66B tranyot rosszul kotottem, mert egy a neten keringo datasheet-bol ugy informalodtam, hogy az emitert a tranyo tokjarol kell levenni. Kicsit gyanus volt, de mar keso, ez is meg a parja szepen kipurcant. Aztan kijavitottam a kotest es szepen elindult. Belottem a kolektor aramot a leiras szerint es szepen megjelent egy alig hallhato alapzaj. Jelet meg nem adtam neki, de a bemenetet megfogdostam es gerjedt, tehat van erosites. Most dilemmaban vagyok, hogy BDX-et vegyek a masik csatornahoz, vagy csereljem le mind a 4 tranyot mondjuk BDW84/BDW83 parosra. A BDX-eket nem nagyon lehet kapni, nem is mai fiuk, de a BDW paros teljesen jonak tunik es jo aron van peldaul a RET-ben.
Mit szoltok?


csüt. máj. 24, 2007 23:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 11:37
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Skori írta:
Mennyire hömérsékletfüggö az ellenállása? Mágnesezhetö anyagból van? Mert ha igen akkor az áramváltozásoktól rezegni fog.... Forrasztható? Egyébként jó ötlet.


Jó felvetések! Alapjában véve ez valami spéci ötvözet, acél és nikkel tuti van benne, de még egy csomó más is. Emellett a külseje nikkelezve van, nekem sikerült forrasztani. Mivel a nikkel és a vas is mágnesezhető, a rezgés sajnos elképzelhető. A bifilláris tekercselés nem oldja meg ezt a problémát?


szer. máj. 23, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Nanaaa! Ne túlozz, a GC max 470µF-al az igazi.... :) :) :)


hétf. máj. 21, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Gafly írta:
> vagy célszerű nagyobbat rakni bele.
> Ha igen, akkor mekkorát? Köszönöm
> előre is.

Az is eleg.
Egyebkent meg minel nagyobb, annal jobb.
Hatar a csillagos eg, csak beferjen....


Ezt nehogy meglássák a géjnklónosok :)) Oda szigorúan 1000uF kell :)


hétf. máj. 21, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> vagy célszerû nagyobbat rakni bele.
> Ha igen, akkor mekkorát? Köszönöm
> elõre is.

Az is eleg.
Egyebkent meg minel nagyobb, annal jobb.
Hatar a csillagos eg, csak beferjen....


hétf. máj. 21, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 08, 2007 13:57
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Elnézést ha rossz helyen kutatok, de egy erősítővel kapcsolatban szeretnék kérdezni. Rendelkezem egy stereo házzal, melyben egy két végerősítő üzemel, TDA 2051 es végfokozattal. Tápellátása: torroid 2*20V + egyenirányító + 2 db 4700uF kondi. Kérdésem: elegendő-e a két kondi, vagy célszerű nagyobbat rakni bele. Ha igen, akkor mekkorát? Köszönöm előre is.
Esetleg van-e még vmilyen szűrő, melyet ajánlott beiktatni a tápellátásba?


hétf. máj. 21, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
tanulo2 írta:
Szia Predator!

Ezt én "csinyálom".
KD barátom kinevezett rémségtervezőnek azért írtam azt, ez az aktuális rémségem.

:D Gratula! :wink:


hétf. máj. 21, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Mennyire hömérsékletfüggö az ellenállása? Mágnesezhetö anyagból van? Mert ha igen akkor az áramváltozásoktól rezegni fog.... Forrasztható? Egyébként jó ötlet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Skori hétf. máj. 21, 2007 14:21-kor.



hétf. máj. 21, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 11:37
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
tanulo2 írta:
Nem, azok tök átlagos 3W fémréteg ellenállatok.

Szeretném megosztani veletek, hogy hosszas kisérletezés után megtaláltam a sajnos szinte beszerezhetetlen konstantán huzalellenállások utódját az e1-es elektromos gitárhúr személyében. Kis probléma vele, hogy baromira rugalmas, ezért nehéz belőle megmaradó bifilláris tekecset készíteni. Méréseim alapján 3.5 ohm egy méter, persze nyilván ez gyártótól is függ, mindenesetre abba a tartományba esik, amely alkalmassá teszi végfokokba áramfigyelő ellenállatnak.


hétf. máj. 21, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Szia Istipisti!
Nem, azok tök átlagos 3W fémréteg ellenállatok.

Az első hevenyészett vizsgálat alapján úgy tűnik jól méreteztem, feszek, áramok jók, szürés megfelelő, semmi nem melegszik. Már csak be kell dobozolni, a dobozt zongoralakkal bevonni.

A zongoralakkozásról tudok valami infót? Úgy tudom több rétegben kell felhordani, fényezni, a felületet alágittelni, simára csiszolni, szóval veszett meló, de állatul néz ki.
Valaki csinálta már?


szer. máj. 16, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Szia tanulo2! Tényleg jól néz ki. Azok a ződ ellenállások valamilyen speciális típusok?


szer. máj. 16, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Szia Predator!

Ezt én "csinyálom".
KD barátom kinevezett rémségtervezőnek azért írtam azt, ez az aktuális rémségem.


szer. máj. 16, 2007 14:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 


Szép darab :-).Hiába a régi csövesnél nincs jobb.Mondjuk a tesla tekercses kivitelezés nekem is újat mutatott :-)


szer. máj. 16, 2007 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Nightmare is born! :shock:
http://kepfeltoltes.hu/view/070516/10028333852_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070516/IM001594_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


szer. máj. 16, 2007 7:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Ok. bocs én nem akartalak leminősíteni, csak piszkált az, hogy én nem értem ennek a működését, így gondoltam, megkérdezem a hozáértőket mi a véleményük, ha tőled már csak arra tellik, hogy nem érted, meg a k. anyád. (Szerettem volna én is megérteni). Azt nem is írtam le, hogy a te műved, tehát végképp nem téged akartalak megalázni, csak a hülyézés, k.anyádozás nekem természetesen nem tetszik és gondoltam, hogy el lehetne dönteni a kapcsolásról, hogy jó e, hibás e, anélkül, hogy bárki alázódna.

A másik meg!: Egyáltalán nem írtad le, hogy ez titkos, vagy nem linkelhetem be a fórumba. Miért utólagosan jut eszedbe!? Ha leírod, hogy ne reklámozzam én nem teszem. De ezért bocsánatot kérek, nem tudtam, hogy nem szabad.
töröltem is a saját hozzásszólásomból.

Egyébként mert megmondtam a meglátásaimat erről és erre föl te fél oldalas k. anyádozós üzenetet írsz, hát bocs, de szólásszabadság van.
Én egyébként nem szoktam azért k.anyádozni privátban, mert valaki kritizálja egy internetre föltett rajzomat.


vas. máj. 13, 2007 12:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
KD kontár!
Ezt a rajzot te privátban kaptad tőlem, nem jogosítottalak fel rá, hogy közzé tedd. Pontosan azért mert kompromisszumos megoldásnak született és csak egy próba kedvéért. Hangzásban egyébként nekem tetszett a hatása, nem mindig a műszakilag legkorrektebb tervek adják a legjobb hangzást. Erkölcsileg ezzel leszerepeltél. Mert egy másik fórumon beszóltam neked, ezt nem bírod megemészteni és így próbálsz mindenhol alázni. Ne fáradj, engem már nem tudsz jobban leminősíteni, kérdezd meg Spafi barátodat erről is :lol: !
Spafi és Lancelot sosem követtek volna el ekkora taplóságot, úgyhogy ezentúl te ne sírj nekem privátban róluk hogy milyenek.
Te csak jelenthetsz itt!
Ja és itt is felhívom a figyelmedet arra, hogy sose találkozzunk egymással!
A további anyázást pedig privátban kérem, mert a személyeskedés nem ide való, majd ott megbeszéljük.
Most kénytelen voltam megszólalni, de ezentúl halgatok ebben a kérdésben.
Mellesleg a JLH-t én sosem építettem meg, csak a haverom által megépítettet modifikáltuk próbaképpen, mivel csak néhány forrasztás volt az egész. Nem is fogok JLH-t építeni sose, mert szerintem nem a legtökéletesebb erősítő, úgyhogy engem nem kell semmiféle iránymódosításra rábírni.
Javaslom hogy a jellemedet bírd rá iránymódosításra, mivel az alattomosság és az agresszivitás nem a legjobb erények.


vas. máj. 13, 2007 6:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
SPafi kösz. Sajna a tervezője nekem nem hisz, de ez már csak iránymódosításra ösztökéli.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester vas. máj. 13, 2007 12:43-kor.



szomb. máj. 12, 2007 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KD mester!

Az eredeti JLH kapcsolástól lényegében abban tér el, hogy az áramgenerátor aktív (aminek sok értelmét nem látom), és kis frekin pozitívan (kb. 0,5-szörösen) vissza van csatolva (ami meg végképp érthetetlen, és erőteljesen rontja az áramviszonyokat, szimmetriát és a nyugalmi áram stabilitását). Ha ennek ellenére jól szól, az John Linsley Hood érdeme.


szomb. máj. 12, 2007 21:02
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 07, 2007 17:25
Hozzászólások: 301
Hozzászólás 
KD mester írta:
Sziasztok emberek!

Kaptam egy rajzot, hogy próbáljam ki! A tervezője meg van győződve arról, hogy ez milyen csúcs kapcsolás!

Mi a véleményetek róla, mint szakembernek?

http://kepfeltoltes.hu/070424/lh7_www.k ... es.hu_.gif


En mar a masik forumon valaszoltam! :wink:


szomb. máj. 12, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Véletlenül nem találtatok hibát a kapcsolásomon?


szomb. máj. 12, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Sziasztok emberek!

Kaptam egy rajzot, hogy próbáljam ki! A tervezője meg van győződve arról, hogy ez milyen csúcs kapcsolás!

Mi a véleményetek róla, mint szakembernek?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester vas. máj. 13, 2007 12:22-kor.



szomb. máj. 12, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Akkor marad az elkötés.


Hát azóta is lesem. Az mitől lehet, hogy a zener-en csak 3,7 V van, 4,7 helyett?
Vagy pl. az, hogy csak úgy tudom kinullázni, hogy a 22 kOhm-os trimmerrel -elvileg- sorba kötött 22 kilós ellenállást rövidre zárom?

Ez összefügghet a BD243 on lévő 2N3055-ös BE 12V fesszel?
Mivan ha a rajzon van elkötve valami?...
:?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HiEnd szomb. máj. 12, 2007 17:24-kor.



kedd máj. 01, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Nem halott, és nincs felcserélve sem B-E

Ha ez igaz, akkor 100%, hogy elkötöttél valamit! Biztos, hogy megérkezik az emitterre a -26V? Erősen kétlem!


kedd máj. 01, 2007 14:00
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Megvan, de mint említettem, csak úgy, hogy a 22k ellenállást kivettem, ami a 22k potihoz ment (P1-hez). Ja és elég nehéz belőni, de legalább ott marad mostmár...
Ennek a felcserélős dolognak utánanézek rögvest.Remélem ettől nem halt be a kis hamis!


Megvolna.
Nem halott, és nincs felcserélve sem B-E .


kedd máj. 01, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves HiEnd és Többiek!

Az a 470uF nekem nem tetszik, ahogy a rajzon szerepel.
Oda nem kell ekkora kondi. Inkább az RV2 csúszkája és a bejövő táppont közé lehet ezt betenni.
A középponti "0V" az megvan a két 3055-közös pontján?
Üdv! SMA


kedd máj. 01, 2007 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
neki ez valahogy kerek 12 V-ra sikeredett.

Akkor vagy tönkrement ez a tranyó, vagy véletlenül fölcserélted a bázist az emitterrel.


hétf. ápr. 30, 2007 22:54
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Gyűjtök egy kis energiát.
A munka szabaddá tesz! /Egy festő/


Bemértem az említett helyeken (még a kapcsolást leellenőrzöm párszor):

A zener-en csak 3,6 V van, az IC stimmel.

Egy tranyót kivéve, mindegyiken 0,6 a BE fesz, az egy tranyó a '2N1711'(már BD243) utáni '2N3055', ugyanis neki ez valahogy kerek 12 V-ra sikeredett..

Na erre kell gombot varrni. Lehetsegges, hogy a kimaradt 22k Ohm-os ellenállat miatt van elcsúszva ez a feszültség?

Amíg bennt volt a 22k sorba a potival, addig a kimenőfeszt csak 10V körül lehetett állítgatni.(Miután a 2N1711-et kicseréltem disszipációs okok miatt a BD-re, ugyanis addig 3-4 V között volt ez az érték.)

Remélem sikerül kiigaZódni ezen a kis esszén; ha tudtok légyszi nézzetek rá a kapcsolásra!
A kapcsolás újra: http://kepfeltoltes.hu/view/070423/1aos ... es.hu_.gif


hétf. ápr. 30, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A tápon kívül mi lehet még hiba?


Bármi. Valamit elkötöttél, vagy nem megfelelő értékű alkatrészt raktál be, stb... Mérj! A 7815 kimenetén 15V-nak kell lenni, D1-en kb. 4,7 V-nak. Ha ezek megvannak, akkor mérd le a bázis-emitter feszültségeket!


hétf. ápr. 30, 2007 17:49
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Hály.

Összeraktam az erőlködőt. Az áram a hatoda annak, amit jósoltatok, egyszerűen nem bírom feljebb tornászni.Vagy az ellenállás kevés, amin mérem a kemény 100 mV-ot (elvileg 0,33-as).
A tápkábelt ha nem muszáj, nem bontom 1enlőre meg.
Minedemellett a teljesítmény ami kimászik belőle, talán arra elég, hogy egy fejhallgatót hajtsak vele.
+- 26V ról "megy"; már minden tranyó fűt elég szépen.
A tápon kívül mi lehet még hiba?

Ja igen, a 22k s potira sorbamászó ellenállást kivettem , csak így tudtam nullázni a kimenetet.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára HiEnd hétf. ápr. 30, 2007 19:24-kor.



hétf. ápr. 30, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 25, 2007 18:15
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
HI!

Szóval nem szeretnék veszekedni, főleg nem azon hogy melyik erősítő jó, miben jobb stb. Szerintem mindenki olyan rendszeren (vagy nem rendszeren) hallgatja a zenét amelyik hangja tetszik neki vagy olyan rendszert próbál összehozni amit megenged a pénztárcája. Nem hallgattam még meg sok erősítőt, hangfalat lehet ez is benne van a véleményemben. Én meg általában mp3-at hallgatok ezért szerintem felesleges lenne (meg pénzem se lenne rá még ha 3 évig is gyűjtenék) drága erősítőt, hangfalat venni, attól nem lesz jobb az mp3, meg hát botfülű is vagyok:-) (Én beérem a h2000 hangszórókkal is, sztem nem rosszak az árukhoz képest:)) Nem áll szándékomban lefikázni senkinek a cuccait.

Üdv


hétf. ápr. 30, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 1:32
Hozzászólások: 719
Tartózkodási hely: a kocsmában ill. a mellette levő árokban
Hozzászólás 
Itt van rentgeteg felsőkategóriás hifi és high-end erősítő rajza. Néhány Mark Levinson és a Sony többmillás csúcserősítője+előfoka, stb:

http://www.audio-circuit.dk/

http://www.audio-circuit.dk/Schematics.html

Egy kis csemege:

http://img67.imageshack.us/my.php?image ... n15pv1.jpg
.
http://img67.imageshack.us/my.php?image=hk2pl9.jpg
.
http://img67.imageshack.us/my.php?image=hk1qa5.jpg
.
http://img170.imageshack.us/my.php?image=ml2fq2.jpg
.
http://img172.imageshack.us/my.php?imag ... 210ao1.gif
.
http://img172.imageshack.us/my.php?imag ... ardyl5.jpg
.
http://img76.imageshack.us/my.php?image ... ew1fp4.jpg


http://www.zero-distortion.com/downlaod/extra/schemati/

http://www.audiocostruzioni.com/

És az új teljesítmény pufferem:

http://img96.imageshack.us/my.php?image=puffer3vz4.gif


vas. ápr. 29, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 30, 2004 10:39
Hozzászólások: 750
Hozzászólás 
Lancelot!
Már értem hogy miért nem hallasz semmi jót!
Mert fel van borulva a fogalomtárad,helyet cseréltek benne a jó és a rossz dolgok.
Amit te jónak ítélsz az valójában pocsék és fordítva.
Így könnyű megépíteni a világ legjobb erősítőjét és a világ legjobb hangfalát is hozzá.
(tudod ez most csak a reklám része!beérem 5%-al a forgalom után,részleteket majd a privibe)


szomb. ápr. 28, 2007 6:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia cnjani!

Igen, van arcom.
Gyakran járok máshova hallgatózni, ahol az én áraimnak többszörösét látom minden portékán, mégsem hallok semmi jót.
Érdekes, nem?

Üdv: -L- / VibaVoice Audio


pén. ápr. 27, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 25, 2007 18:15
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Idézet:
Az áraikat nézve hát arcuk az van...


És a vibasound? :D sztem nekik méginkább van arcuk. nézd meg az oldalukat ha még nem láttad:D http://www.vibavoice.hu/

Hallottam a pocket systemet meg a vbv sound system 2-t is. Nem mondom hogy rosszul szólnak de nekem nem kéne ennyi pénzért. Meg jórészt mp3-hoz tök fölösleg drága cucc. (jó azért nem sokolom van) :D


csüt. ápr. 26, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás Sonido
Meghallgatnám hogy a marketing szöveg mögött vajon tényleg olyan jól szólnak azok a szélessávúak?!
Először én is házigyártmányra gondoltam, de olyan nagyot azért nem tévedtem. :?
Ez itt off, de a kis Dyno-hoz képest hogyan nézne (hallana) ki az összehasonlítás, igaz az majd 2x ennyibe van viszont jobban terhelhető meg jó érzéketlen is, ráadásul 4 Ohmos. :(

Üdv, Pogifej.


csüt. ápr. 26, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Idézet:
Ha az erősítőmet télleg az a sonido készítette akkor sztem rossz már nem lehet.

:D
Az áraikat nézve hát arcuk az van...


csüt. ápr. 26, 2007 12:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 25, 2007 18:15
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Kössz Lancelot az infót! Ha az erősítőmet télleg az a sonido készítette akkor sztem rossz már nem lehet.


szer. ápr. 25, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Megoldva.

A 22k-s ellenállással párhuzamosan kötöttem egy 47 k-s potit; így mostmár be tudom állítani a nullszintet.

Ezt nagymértékben az is befolyásolta, hogy az állítólagos 2n1711-et kicseréltem egy (valószínűleg) BD243-ra.

Mostmár a másik BD is melegszik szépen :)
Nálam ez BD244. Holnap kipróbálom, hogy egyáltalán szól-e; ha jó, végre összeszerkesztem kicsit kultúráltabban a panelt. Jelenleg a Szentlélek tartja.
Ja és a szintén csak állítólagos 2N3055-ök egyáltalán nem melegednek; holnap megmérem, mennyi áramot eszik a gépezet.


szer. ápr. 25, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia cnjani!

Az erősítőd "apukáját" itt találod:
www.sonido.hu

Üdv:-L-


szer. ápr. 25, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 25, 2007 18:15
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Helló mindenkinek!

Van egy erősítőm és szeretnék róla többet megtudni csak az a bajom hogy nem találtam semmit a neten. Gondoltam arra hogy házi készítésű de amikor belenéztem azt gondoltam hogy ez nem házi. A nyákra ez van írva: audiophile amplifier oro sonido. Ha esetleg valaki látott már ilyet akkor mondjon róla vmit! Itt van néhány kép: http://members.chello.hu/nagy.janos324/minden.htm

Előre is köszönöm a válaszokat!


szer. ápr. 25, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4305 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 87  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség