Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 13:30



Hozzászólás a témához  [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Wireless Router 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 03, 2006 12:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
..közben keresgéltem egy kicsit és találtam egy ilyen mod firmware-t, letöltöttem de nem merem feltenni..

http://www.linksysinfo.org/modules.php? ... =0&thold=0

Megerősitésre várok.. :-)


szomb. feb. 11, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 03, 2006 12:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Ki az aki tudja hogyan és mivel kell moddolni egy Linksys WRT 54GS routert hogy magasabb adóteljesitményen működjön??


szomb. feb. 11, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Salvatore Salvataggio írta:
SMC WBR14-G
senkinek sincs semmi tapasztalata :?:


Nekem műxik

Nekem is! :wink:


hétf. feb. 06, 2006 17:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
SMC WBR14-G
senkinek sincs semmi tapasztalata :?:


Nekem műxik


hétf. feb. 06, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 03, 2006 12:43
Hozzászólások: 126
Hozzászólás 
Volt egy D-Link DI624+ wireless routerem ami 9 hónap után végleg meghalt, de már előtte is folyton problémák voltak vele (szakadozó net)..stb.
Most egy Linksys WRT54GS (speedbooster) routerre cseréltettem gariba és első észrevétel alapján sokkal stabilabbnak tűnik, ugyanazon vagy rosszabb térerő mellett stabilabb a kapcsolat, jóval többet is tud -bár még csak pár napja megy..

Valakinek van tapasztalata ezzel a routerrel kapcsolatban? (megbizhatóság, sebesség, minőség)


vas. feb. 05, 2006 11:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás Re: WIFI router a padlásra?
drom írta:
Nekem kb. egy km-re van az adsl a házamtól, ott van egy ilyen routerem, nálam a tetőn egy AP, a gépben is meg a notebookban is linksys cucc, az AP meg a router között yagi antenna. A két antenna közül bármelyiket kivezetheted, elrendezi magának a dolgot, firmware-t lehet módosítani de az alap teljesítmény is elég erre.


Köszi a választ, megnyugodtam.

Közben találtam is firmwaret hozzá, amivel külön-külön lehet a bal illetve jobb antennára kapcsolni az RX-et és TX-et. A teljesítmény alapból 50%-on van, először megnézem, hogy elég lesz-e, akkor nem bántom, bár ha növelem, akkor - úgy írják - célszerű vmilyen ventillátorral hűteni.

THX.


szomb. szept. 10, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 91
Hozzászólás Re: WIFI router a padlásra?
Virtual_Reality írta:
Itt is megkérdezem, mert igazából ez hardver téma:

Sziasztok!

Én valami olyasmit akarok, hogy a padlásra feltenni egy AP-t vagy Routert (áram van :)), ennek az antennáját kivezetni a tetõn, le pedig a géphez egy egyszerû USB Wifit. A cél olyan 6-700 méterre van légvonalban, rálátás is van. USB Wifit nem tudom feltenni, mert fúrni kellene és itt is legalább 20 méter lenne az USB-hosszabbító, nameg az érzékenysége se a legjobb az USB cuccoknak.

Konkrétan egy Linksys WRT54GS-t gondoltam a padlásra, ez Speedboosteres és két antennája is van. Kivezetni melyiket kellene? Tudtok esetleg olyanokat, amelyek firmware-módosítással nagyobb teljesítményre képesek?

Jó az elképzelésem, vagy vhogy máshogy kellene megoldani?

Minden hozzászólást köszönettel veszek!

Nekem kb. egy km-re van az adsl a házamtól, ott van egy ilyen routerem, nálam a tetőn egy AP, a gépben is meg a notebookban is linksys cucc, az AP meg a router között yagi antenna. A két antenna közül bármelyiket kivezetheted, elrendezi magának a dolgot, firmware-t lehet módosítani de az alap teljesítmény is elég erre.


pén. szept. 09, 2005 19:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 61
Hozzászólás 
Hali!

Kb fél évvel ezelött határoztuk el haverokkal hogy netmegosztás céljából wlan-on keresztül összekötjük a gépeinket. Mivel annyira nem ismertem a különböző típusú wlan gyártmányokat, úgy döntöttem hogy egy ismert márka mellet teszem le a voksom nem szőrözve azon a 10-20%-os többlettel. Így vettem 1 SMC 11MBites routert és szintén 11-es SMC pci kártyát. Ezekre házilag barkácsolt biquad antennák kerültek. A pci kártyára 10m alacsony veszteségű koax és a biquad fejet kiegészítettem kb 40-50es tányérral. A router oldalán csak biquad antenna + 2m mezei koax. A távolság 100m, közben néhány gyümölcs és 1 nagy diófa. Kora tavasz volt, a fák még csupaszon álltak.
A hálózatot leginkább 1 kártyavárhoz tudtam volna hasonlítani. A jelerősséggel elvileg nem volt gond, de a hálózat gyakran kifagyott, bizonytalan volt. Pláne miután a fák lombokat eresztettek. Esőben aztán végképp el lehetett felejteni! Ideális esetben tudtam 300-350k-val másolni. Már azon agyaltam hogy hogyan fogom módszeresen kiirtani a szomszéd fáit és hogyan magyarázom meg az ősöknek hogy az a diófaág valójában teljesen felesleges oda, amikor egy fórumon hasonló problémákat ecsetelt 1 srác szintén SMC cuccokkal felvértezve.
Nyeltem 1 nagyot és az egész SMC-t a szekrény mélyére vágva vettem D-Link routert+kártyát (szintén 11Mbit), és láss csodát a hálózat kifogástalanul működik! Legyen akármilyen esős idő mi vígan jáccunk LANban, folyamatosan tudok netről letölteni, nem szakad meg 2 percenként a kapcsolat és még a Nap is szebben süt! Hálón belül 700kval másolunk, ami az adsl-es netet asszem 1 ideig kiszolgálja.
Nem azt mondom hogy az a típus amit venni akarsz szintén olyan vacak lesz mint amilyen a miénk volt, de a helyedben 2x is meggondolnám hogy SMC-s wlan-t építsek. Ha nem akarsz hálón belül sokat másolgatni szerintem válaszd a már kiforrottabb 11Mbitet.

Remélem tudtam segíteni a döntésedben.

Duck


pén. szept. 09, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
SMC WBR14-G
senkinek sincs semmi tapasztalata :?:


szer. szept. 07, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
salv: a d-link cuccok végtelenül olcsók

a különbség a 11 / 54 mbps

én 514-et használok és nem volt vele még gondom, de csak azért ezt vettem, mert occsó volt


szer. szept. 07, 2005 10:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Átolvastam minden wifis topicot, de láttam, hogy az antenna koax kábele nem haladhatja meg a 8 métert, azután már többet árt, mint használ, nálam pedig 15-20 méter lenne. Ezért gondoltam az előbb felvázolt megoldásra a Linksys-szel. Az jó lenne? Mert akkor már rendelném is...


szer. szept. 07, 2005 10:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
inkább +antenna kellene.
Voltak ilyen topikok a hardverben keress rá.


szer. szept. 07, 2005 9:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás WIFI router a padlásra?
Itt is megkérdezem, mert igazából ez hardver téma:

Sziasztok!

Én valami olyasmit akarok, hogy a padlásra feltenni egy AP-t vagy Routert (áram van :)), ennek az antennáját kivezetni a tetőn, le pedig a géphez egy egyszerű USB Wifit. A cél olyan 6-700 méterre van légvonalban, rálátás is van. USB Wifit nem tudom feltenni, mert fúrni kellene és itt is legalább 20 méter lenne az USB-hosszabbító, nameg az érzékenysége se a legjobb az USB cuccoknak.

Konkrétan egy Linksys WRT54GS-t gondoltam a padlásra, ez Speedboosteres és két antennája is van. Kivezetni melyiket kellene? Tudtok esetleg olyanokat, amelyek firmware-módosítással nagyobb teljesítményre képesek?

Jó az elképzelésem, vagy vhogy máshogy kellene megoldani?

Minden hozzászólást köszönettel veszek!


szer. szept. 07, 2005 9:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ezek közt filózok:
D-Link DI-514
SMC 7004VWBR
SMC SMC WBR14-G
Gigabyte GN-B41G
D-Link DI-624+
Netgear WGR614
D-Link DI-624

Vélemények tapasztalatok?????
Eddig SMC SMC WBR14-G a befutó nálam.


szer. szept. 07, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Na, éppen ezt kérdem én is!
Tényleg senki nincs, aki tudná?


pén. jún. 24, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Azért talán mégsem ilyen egyszerű!
Tegyük fel hogy van 1 db 54Mbit/s szabványú routerem, és erre csatlakozik 5 db gép, amikben 11Mbit/s-os kártyák vannak.
Nos ekkor 2 lehetőség áll fent, igazából én sem tudom melyik, de azért van 1 sejtésem.Tehát:
I.: simán mindegyik kari egyenlő részben osztozik ---> mindegyik kap 11Mbit/s-ot

II.: Először is, hogy a router kommunikálni tudjon a kártyákkal, lekorlátozza magát 11Mbit/s-ra, és ekkor oszlik 5 fele, azaz mindenki kap 2.2Mbit/s-ot

Tehát....Hány éves a kapitány? :twisted:


szer. jún. 22, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ez a baromi egyszerű, általánosiskolai medencetölő példázat egy befolyócső,elosztva a kiömlőcsapokkal.....
Ha,mindegyik nyitva van,csak a megosztott nyomás érvényesül a medence töltésében...
Az adó nem foghatja vissza,mert az a cső!


hétf. jún. 20, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
ThinkPad233 írta:
De most vegyünk pl. csak egy szerverről letöltést. Öten tudnak egyszerre 11-el tölteni, vagy lekorlátoz a szintjükre, és ilyenkor a 11-et osztja 5-felé?

Ennyre bonyolult lenne, amit ideírtam? Na akkor pontosítok. Kb. 50 fele osztanék egy 10-16 Mbites sávszélt, és ahhoz kellene az 55Mbites adó, de arra én köthetek 11-es vevőket? Vagy lekorlátoz az adó is, és a 11-et osztja ilyenkor nekem szét 50 fele?


hétf. jún. 20, 2005 20:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
De most vegyünk pl. csak egy szerverről letöltést. Öten tudnak egyszerre 11-el tölteni, vagy lekorlátoz a szintjükre, és ilyenkor a 11-et osztja 5-felé?


szer. jún. 15, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
asszem az átviteli sebességet osztja szét, azonban internet megosztásához, jelenleg otthoni előfozetések max 3Mbitps körül vannak még így is elég


szer. jún. 15, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Takibaa írta:
szerintem neked tökéletesen megfelel a dlink 514 wlan router (én használta, de még garral 9e HUF-ért vettem), 11mbps, én ilyet használok kábelnethez és tökéletesen megfelel

letölteni is elég elvileg a sebesség, azt azonban inkább a switch részén keresztül teszem

a desktopot és wlan akarod rákötni? 5 méter még áthidalható akár utp kábellel is

a márkák keverhetők, a szabványok is, azonban mindig a leggyengébb átviteli szabvány lesz a max. értsd ha van 802.11b és 801.11g akkor az átvitel csak 11mbps lesz

Enek a végéhez az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor teljesen átáll az 55-ös is 11mbps-re, vagy ha mondjuk 5 db 11-est kötök rá akkor azért mindegyikkel külön-külön képes 11-el kapcsolódni? Vagy ilyenkor a 11mbps-t osztja 5 felé?


szer. jún. 15, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
giz írta:
Köszönöm a segítséget! :wink:

Szivesen máskoris :lol:


szer. nov. 24, 2004 14:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 24, 2004 11:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget! :wink:


szer. nov. 24, 2004 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
giz írta:
Köszi. Esetleg megnéznéd az előbb megadott linket, hogy az a router melyiket tudja!? köszi! :lol:

Ok, de XP alatt ezt nem tudom beállítani, router nélkül, mint ahogy írtam az előbb ??

Virtual server
ez már jó lesz neked


szer. nov. 24, 2004 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
giz írta:
Köszi. Esetleg megnéznéd az előbb megadott linket, hogy az a router melyiket tudja!? köszi! :lol:

Ok, de XP alatt ezt nem tudom beállítani, router nélkül, mint ahogy írtam az előbb ??

XP alatt passzolom a portforwardot. Szerintem alapból nem tudja, de ezt ne vedd szentírásnak


szer. nov. 24, 2004 12:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 24, 2004 11:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi. Esetleg megnéznéd az előbb megadott linket, hogy az a router melyiket tudja!? köszi! :lol:

Ok, de XP alatt ezt nem tudom beállítani, router nélkül, mint ahogy írtam az előbb ??


szer. nov. 24, 2004 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nos
ping 2ms átlagban (router és kliens között)
game:
ha csak egy gépen szeretnél játszani több megoldás is van attól függően, hogy mit tud a routered. Ha tud routolni, akkor routoltasd a te LAN -os ip-dre. Ha nem tud, akkor biztosan van benne portforward. A megfelelő portokat (vagy akár tartományt) forwardold a LAN-os IP-dre.
ennyi ;)


szer. nov. 24, 2004 11:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 24, 2004 11:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ilyen router-t tervezek venni: http://www.ramiris.hu/termek.php?cikkszam=02692&csoport=H%E1l%F3zati+eszk%F6z&page=2

Kéne találnom benne, iylen game mode-t ? Ha ilyen nincs, akkor hogyan tudom megoldani ?

S még 1 kérdés, most per-pill. 2 gép van közvetlen összekötve, s ugyanez a problémám játéknál, azon a gépen, amelyik hozzá van kötve ahhoz a géphez, amelyiken a net jön. Remélem érthető!? :roll: :)

Nos ezt be lehetne állítani XP-n esetleg (mindkét gépen winXP prof van) ??

köszi..


szer. nov. 24, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
szerintem találsz ilyen beállítást a routeren (pl di 514 beállítási között van game mode vagy hasonló, nem használom, de gondolom a beállítás erre szolgál)


szer. nov. 24, 2004 11:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 24, 2004 11:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás router + játék (host)
Sziasztok!

Kérdésem a következő:
Adott 2-3 gép + 1 router + 1 adsl modem. Ok beconfig, minden ****.
DE, szeretnék például FIFA-val játszani neten, Direct IP-vel, úgy hogy én csinálom a szervert (HOST), és csatlakoznak rám, de hát engem nem látnak!!
Hogyan tudnám routolni a ip-met, vagy mit kell beállítanom ahhoz a routeren, hogy ilyet tudjak csinálni ??
Esetleg a portot is meg kéne tudatolnom, hogy melyiket használja pl. a FIFA !?

Segítesetek, mert fontos lenne.
Köszi!
-giz


szer. nov. 24, 2004 11:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 23, 2004 23:15
Hozzászólások: 2
Hozzászólás ms ?
Ahoi!

Esett itt mar szo mindenrol ...
De tudja azt valaki hogy wireless megoldas eseten mennyire lassul az eleresi ido? (ping) pl. egy CS, vagy HL2, vagy majd kesobb WoW eseteben mekkora lassulasra lehet szamitani ilyen teren ?

ZoLee


kedd nov. 23, 2004 23:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen-igen, én is így gondolom, hiszen a Pentium-M nem csak egy processzor, hanem egy egész platform, amiben lefektetik a wireless lehetőséget is, de persze nem kötelező. Viszont nagy általánosságban beleteszik a gyártók, vagy opcióként rendelhető, és olcsóbb szokott lenni, mint egy külső kártya.
Kösz az infót!

Üdv!


kedd nov. 23, 2004 22:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Természetesen, az enyémen 4db csati van + a wlan

azonban a pentium-m proci nem jelenti automatikusan a wlan karit, a chipsett tudja biztosan, de hogy beépítették e a gépbe, az nem biztos, tehát ellenőrizni kell!


kedd nov. 23, 2004 22:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
De ezeknek a wireless routereknek van vezeték csatlakozója is ugye? Nálam a konfig az lenne, hogy egy gép az ADSL modem (és a wireless router) mellett, ezt kábellel kötném, ha van rajtuk ilyen, mert itt felesleges lenne a wireless kártya, és hozzá egy notebook, ami még nincs meg, de valószínűleg Pentium-M procival lenne, az a platform meg alapból tartalmazza úgy tudom a wirelesst, így nem fenyegetne a kilógó picimaci kártya odaverése/kitörése, így gyakorlatilag nekem csak a routert kéne megvennem pluszba. Megoldható így ez? (Esetleg szomszéd is rámcsatlakozna wireless, de az az ő befektetése lenne)
Tehát max. 3 eszköz, egyik kábellel, másik kettő meg wireless. Mehet így?

Üdv!


kedd nov. 23, 2004 21:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nézd meg djsms írását, ő kiszámolta, hogy mennyi kell (egyébként szerintem elég kell, hogy legyen a 11mbps is)

a desktopba pci wlan a notiban picimacis wlan


kedd nov. 23, 2004 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 23, 2004 11:02
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Takibaa írta:

a desktopot és wlan akarod rákötni? 5 méter még áthidalható akár utp kábellel is



Igazabol keresztbe kasul kellene huzni a kabelt, azert lenne mindenkepp wireless.

Ha nagyobb sebessegu az ADSL, es gyakran menne letoltes, akkor is eleg a dlink514?

Pontosan milyen alkatresz kell a "fogado" oldalra? Wireless es pcmcia wlan kartya?


kedd nov. 23, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
szerintem neked tökéletesen megfelel a dlink 514 wlan router (én használta, de még garral 9e HUF-ért vettem), 11mbps, én ilyet használok kábelnethez és tökéletesen megfelel

letölteni is elég elvileg a sebesség, azt azonban inkább a switch részén keresztül teszem

a desktopot és wlan akarod rákötni? 5 méter még áthidalható akár utp kábellel is

a márkák keverhetők, a szabványok is, azonban mindig a leggyengébb átviteli szabvány lesz a max. értsd ha van 802.11b és 801.11g akkor az átvitel csak 11mbps lesz


kedd nov. 23, 2004 11:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 23, 2004 11:02
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok,

Wireless megoldasra lenne szuksegem, kizarolag 512-es (esetleg nagyobb) ADSL hasznalathoz. 2 gepet szeretnek csatlakoztatni: egy ua-ban a szobaban levo desktopot (kb 5m), es egy masik szobaban levo laptopot (kb 10m, vekony teglafal).

Lehetoleg olcso de mukodokepes rendszer kellene. Tudnatok ajanlani konkret tipusokat? Router + PCMCIA kartya + halokartya (?) vagy amire szukseg van... Lehet keverni a gyartokat?

Koszi a segitseget...


kedd nov. 23, 2004 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
magyarán szólva a b szabvány kb fél megabájtot a g pedig durván 3 megabájtot képes átvinni egy AP és egy kliens között. Ha már kliens - AP - kliens kommunikáció van, akkor ez a sebesség feleződik, mivel az AP egyszer ad egyszer vesz


hétf. nov. 22, 2004 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
* IEEE
Institute of Electrical and Electronics Engineers - Villamos- és Elektronikai Mérnökök Intézete. A szabványosítás világának egyik legfontosabb résztvevője. Az IEEE szabványokat dolgoz ki.
* 802.11
A 802.11 az IEEE-nek a vezetéknélküli hálózatokra vonatkozó eredeti specifikációja. A 2.4 GHz-es ISM sávban működik, napjainkra a 802.11b gyakorlatilag kiszorította.
* 802.11a
Az 5 GHz-es sávban működő WiFi szabvány, Magyarországon licenszdíjköteles a frekvencia, így kevésbé elterjedt.
* 802.11b
A 2.4 GHz-es ISM sávban működő WiFi szabvány, a legelterjedtebb.
* 802.11g
A 2.4 GHz-es ISM sávban működő WiFi szabvány, a 802.11b-nél nagyobb sebességre képes, szintén elterjedt.

Sebesség
A 802.11b szabvánnyal 11 Mbps a maximális elérhető sebesség elméletben, ez a valóságban - mivel a legtöbb eszköz csak half-duplex - körülbelül 5.5 Mbps. Ugyanez a 802.11g szabvány esetében 54 Mbps (amely szintén "csak'' 16-17 Mbps a valóságban). Viszonyítási alapnak egy jelenleg megvasárolható otthoni adsl általában 512Kbps(letöltés)/256Kbps(feltöltés) sebességre képes (64KB/sec le- és 32KB/sec feltöltés), tehát a b-s szabvány egy adsl sebességének 11-szeresére képes.


hétf. nov. 22, 2004 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
Akkor talán a "b" lenne a 22Mbit/s???


hétf. nov. 22, 2004 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Larsen írta:
lzolcsi írta:
17 dBm az én DI-514-em maximális teljesítménye (illetve ha jól sejtem, akkor ez nem is teljesítmény, de valami hasonlóra utal)
A 2,4 GHz stimmel, de azért nem pontosan ennyi. Ennek a környékén van meghatározva 13 csatorna, amik kicsit el vannak tolva egymástól. Meg van 5 GHz környékén is valamilyen szabvány (talán 802.11a vagy g)


A 802.11g azt hiszem magát az adatfolyam sebességét jelzi ami itt 54Mbit/s. Az 802.11a az jóval lassabb, mert csak 11Mbit/s, de csak ha jól emléxem.

802.11b a 11 megabit. Az a az egész más


hétf. nov. 22, 2004 8:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Manson:
nekem a dlink 514 volt 9e HUF

és tökéletesen megfelel egy lakásban történő megosztásra


hétf. nov. 22, 2004 8:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
lzolcsi írta:
17 dBm az én DI-514-em maximális teljesítménye (illetve ha jól sejtem, akkor ez nem is teljesítmény, de valami hasonlóra utal)
A 2,4 GHz stimmel, de azért nem pontosan ennyi. Ennek a környékén van meghatározva 13 csatorna, amik kicsit el vannak tolva egymástól. Meg van 5 GHz környékén is valamilyen szabvány (talán 802.11a vagy g)


A 802.11g azt hiszem magát az adatfolyam sebességét jelzi ami itt 54Mbit/s. Az 802.11a az jóval lassabb, mert csak 11Mbit/s, de csak ha jól emléxem.


hétf. nov. 22, 2004 7:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
én a Linksyst ajánlom..az a legjobb:)
meg a 3com!

de ezek elég sokba kerülnek...de szerintem a linksys sem több 30nál!


vas. nov. 21, 2004 23:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A dBm-ben megadott érték az a jelerősség, vagy jelszint, nem tudom pontosan. Nem tudja valaki, hogyan lehet ezt "Wattosítani" ?
A 2,4GHz nem volt mindig szabad mindenütt, de aztán egységesen felszabadították, egyébként ezek a megjelölések, mint 2,4GHz, 1800MHz, 900MHz, stn. tartományokat jelölnek, tehát vannak -tól - ig értékek is.

Üdv!


vas. nov. 21, 2004 22:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
17 dBm az én DI-514-em maximális teljesítménye (illetve ha jól sejtem, akkor ez nem is teljesítmény, de valami hasonlóra utal)
A 2,4 GHz stimmel, de azért nem pontosan ennyi. Ennek a környékén van meghatározva 13 csatorna, amik kicsit el vannak tolva egymástól. Meg van 5 GHz környékén is valamilyen szabvány (talán 802.11a vagy g)


szomb. nov. 20, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
Sajnos egyik routerem dobozán sem látok konkrét értéket az adó teljesítményére vonatkozóan. Egy biztos, 2,4Ghz-es frekin működnek, mivel az a frekitartomány szabad minden országban (ha jól tudom).


szomb. nov. 20, 2004 8:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Pontosan mennyi ezekben a routerekben az adó teljesítménye és milyen frekvencián? Mert pl. egy (bázis és mobil oldalon is) 10mW-os adójú vezetéknélküli telefonnal (1900MHz) simán felmentem a negyedikre (földszintről), ami azért már beton réteg, és ott gond nélkül működött. (Ugyanakkor egy szinttel lejjebb az alagsorban hosszas próbálkozásra tudok találni egy vak foltot, de az sem mindig jön össze).

Üdv!


pén. nov. 19, 2004 21:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Megvettem és szerencsésen beüzemeltem. Pillanatnyilag is egy szobával odébb ülök 20cm vasbetonnal elválasztva a router-től. A jelerősség a nagyon jó és a kiváló között ingadozik.

Nekem bejött, és nem is akarok nagyobb sebességet, böngészni így is gyors.


pén. nov. 19, 2004 20:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 169 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], nbela valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség