Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 13:33



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 16 ms LG
Hali!
Az lenne a kérdésem,hogy egy lcd kijelző (nevezetesen: LG-L1710S 17") 16 ms-os válaszidővel rendelkezik,és hogy ez sok-e?
A gépen általában netezni és játszani szoktam,ehhez kellene.
Mekkora különbség van egy 12ms és egy 16ms-os között??
Mennyivel rosszabb?

Előre is kösz a válaszokat!!!
Csá!!


hétf. nov. 07, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi mégegyszer mindenkinek, aki válaszolt! :)
végülis megrendeltem az AG-t, elvileg egy héten belül meg is lesz. aztán majd írok pár szót róla, ha érdekel valakit, amint beüzemeltem.


pén. nov. 04, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi, így már asszem értem.
le volt írva az AG honlapján is ez a minősítés, csak az nem, hogy mit az az "1. típus", meg "2. típus". így már nem is hangzik olyan szörnyen :)


csüt. nov. 03, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A Class II. itt a pixelhibákra meghatározott ISO szabvány II. osztálya, nemde? Mert ha igen, akkor nem kell megrémülni, minden gyártó ezt alkalmazza, egyes esetekben teljeskörű cseregaranciát, de annak az árát is megkérik :D
A szabvány pontos leírását ITT találod!

Üdv!


csüt. nov. 03, 2005 22:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
köszi! azt tettem.
most akkor már csak az jön, hogy mennyire is megbízható az az AG? :) (azt írják a honlapjukon, hogy Class II-es monitorokat gyártanak)

AG Neovo írta:
AG Neovo Technology B.V. 3 év garanciát vállal az összes olyan pixelhibára, amelyre fennáll, hogy:
A. A kijelzõn (bárhol) 4 vagy annál több pixelhiba található—a termék javításra jogosult. Ha a monitort 2003 január 1. elõtt vásárolták, a garancia 5 pixelhiba után érvényes.
B.
A monitor hibás, ha:
1. Ha a képernyõ közepén 1 vagy több hibás pixel található.(A képernyõ középpontján értendõ a képernyõátlók metszéspontja, a képernyõ közepe pedig az ebbõl a metszésppontból induló 30mm sugarú kör).
2. 2 vagy annál több pixelhiba esetén, ha azok 5mm-es távolságon belül helyezkednek el egymástól.


az nem gáz, hogy csak 4 hibás pixel esetén cserélik a monitort? (a Samsung honlapján csak annyi van, hogy "3 év teljes körű garancia")
egyáltlaán érdemes ezzel foglalkozni, hogy hány pixeltől cserélik garanciában?


csüt. nov. 03, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Londermor: a DVI vs. DSUB leírásokért kérlek lapozz vissza! Minden oldalon megtalálod a topicban.


csüt. nov. 03, 2005 21:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igazából az a nagy helyzet, hogy még sosem volt szerencsém dvi bemenetet kipróbálni... :oops: mennyivel jobb az?

a másik, amit elfelejtettem leírni, hogy leginkább az érdekel, hogy mennyire szép a képük, és mennyire megbízhatóak, mert nem elsősorban játékra kell. leggyakrabban filmet nézni, meg netezni szoktam.


csüt. nov. 03, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A szívem a Samsunghoz húz, azonban azon nincsen DVI bemenet, csak D-sub :?
Ezt vedd figyelembe a döntés során, és várd meg, mit írnak a többiek :)

Üdv!


csüt. nov. 03, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
üdv!

szeretném a véleményeteket kérni monitor vásárlás ügyben. a kereső nem talált említést az adott típusról, így most feltenném a kérdést:

melyik monitort érné meg jobban megvenni?
Samsung 913V
AG Neovo F-419


mindkettőhöz ugyanolyan áron tudnék hozzájutni, csak az AG-ról még igazából semmit nem hallottam, bár a paraméterei jók (csak ami fura, hogy a PH! tesztjében 25ms válaszidőt írnak, míg a hivatalos honlapon 15ms-ot. melyik igaz?)

(konkrétan ez a kettő csak az alternatíva, mivel ahonnan rendelem ezeket árulják, szóval mást hiába ajánlgatnátok :) )


csüt. nov. 03, 2005 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 19, 2005 20:14
Hozzászólások: 5
Hozzászólás VIDEOSEVEN W17PS TFT monitor / SATURN-ba /
Elméletileg ez a VideoSeven ,nem Commodore CD-R effektus.
Csak még nem taliztam ezzel a márkával ,megnéztem az honlapját a cégnek ,TFT monitorokat ,notebook-ot ,és kész PC-ket gyártanak.
Én mivel német és nem úgy néz ki minha gagyi lenne ,csak az ára érdekes :) ,keltette fel az érdeklődésemet. Majd elmegyek a Saturnba holnap és megnézem a képét. 3 év gari van rá és ugyan azok a pixelhiba feltételek mint LG ,Samsung esetén / tomshardware.com -on találtam róla pár szót / ,de ott se tesztelték :(


csüt. nov. 03, 2005 19:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás Re: VIDEOSEVEN W17PS TFT monitor / SATURN-ba /
Offtopic:
About_a_boy.. írta:
Csupán azt aakrom megkérdezni ,hogy van e valakinek VIDEOSEVEN W17PS ,vagy ilyen márkáju TFT monitora.

Ennek a VideoSeven-nek van koze ahhoz a VideoSevenhez, vagy csak ilyen Commodore CD-R effekt? (A V7 anno egy eleg jo videokartyakat gyarto ceg volt, aztan felvasarolta a SPEA, a SPEA-t az Orchid, az Orchidot a Diamond, aztan a Diamond becsodolt)


csüt. nov. 03, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 19, 2005 20:14
Hozzászólások: 5
Hozzászólás VIDEOSEVEN W17PS TFT monitor / SATURN-ba /
Hello.
Csupán azt aakrom megkérdezni ,hogy van e valakinek VIDEOSEVEN W17PS ,vagy ilyen márkáju TFT monitora.
A Saturnba lehet kapni elég kedvező áron 17 colos és 45 ezer ft.
Megnéztem a honlapját ,német gyártó.
Van valakienk tapasztalata ilyen monitorral ?
Válaszokat előre is köszönöm.


csüt. nov. 03, 2005 18:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha már így említetted a Samsungot, azt a modellt tudom javasolni. Valaki már vett itt a fórumon, és elégedett volt vele, ráadásul ő csak D-sub-ra tudta kötni. Igaz, elég laikus az illető, de elmondása szerint nem volt problémája a monitorral. Úgyhogy a listába ezt nyugodtan beteheted :)

Üdv!


csüt. nov. 03, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni 17"-os LCD monitor vásárlás kapcsán. Lenne használva filmnézésre, netezésre, munkára, játékra egyaránt nagyjábol egyforma arányban. Azonban az ár is fontos lenne, olyan bruttó 65 körül kellene. De lehet, hogy egy Samsung 730BF kedvéért ezzel kivételt tennék (az Alienbe lehet egész olcsón kapni), ha azt mondjátok, ez éri meg a legjobban. További szempont, hogy viszonylag gyorsan kellene, tehát ha meg kell rendelni, az nem biztos, hogy jó ötlet. Sulinetbe nem feltétlenül kell, hogy legyen, de azért az sem lenne hátrány :)

Szóval ötletek?


csüt. nov. 03, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Most nem azért, de nekem CRT-n is homályos az egérmutató, ha gyorsabban húzom :)

Szerintem ez egy LCD sajátosság lesz inkább, mint a 8ms kevéssége, ráadásul más az, ahogy a CRT kigyújt egy képpontot, és más az, ahogy az LCD "átváltja" a színt és fényességet.
A szürkétől szürkéig azt jeletni: szürke-fehér-szürke.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A képet túl élesre állítja??? Már az is probléma? :D


kedd nov. 01, 2005 19:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Dester írta:
Manapság minden analóg csatis LCD monitoron van automata beállító gomb. Más kérdés, hogy hol mennyire működik :)
Ez 19"-os monitor? Ha igen, akkor a 8 ms-os időt én is nagyon kevesellem.
Használd egészséggel ;)


Köszi!
Igen, 19"-os. Ő az:
http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc ... ifications
A 8ms túl jónak számít? A Samsungnak 4ms-os 19"-osa is van, bár nem tudom, hogy ez mennyire csak marketingfogás (4ms grey to grey, amit nem is értek, nálam a szürkéből szürkébe átmenet 0ms alatt megvan 8) :D ).
A magyar oldalon (nem tudom honnan veszik, mindenhol a 8ms-os typical értéket tűntetik fel) max 16ms van írva:
http://www.samsung.com/hu/products/moni ... /910mp.asp
Ezután már csak az lenne a kérdésem, hogy általában a max, vagy az átlagos adatot szokták megadni az LCD monitoroknál?
A 8ms-ot nem tudom hogy számítják (bár el tudom képzelni). Majd megnézek pár LCD-t a munkahelyemen, aztán írok, hogy ez azokhoz képest jobb vagy rosszabb (főleg Fujitsu-Siemensek vannak).
Az automata képernyőbeállítás a méreteket teljesen jól állítja be, a képet viszont szerintem túl élesre állítja, úgyhogy azon kicsit tompítottam. Biztos nem egy DVI minőség, de azért egész jónak tűnik.


kedd nov. 01, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Manapság minden analóg csatis LCD monitoron van automata beállító gomb. Más kérdés, hogy hol mennyire működik :)
Ez 19"-os monitor? Ha igen, akkor a 8 ms-os időt én is nagyon kevesellem.
Használd egészséggel ;)


kedd nov. 01, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Egy kis szerencsével (Tesco, utolsó darab) hozzájutottam egy Samsung 910MP-hez (Sulinet, 120eFt).

Néhány szolgáltatás: teletext, kép kinagyítása, képkimerevítés, Virtual Dolby Surround, BBE Digital, auto volume, Picture in Picture (csak PC módban), sleep timer.

Átlagos 8ms válaszidőt ír a gyártó, ennek ellenére ez szerintem jóval gyengébb. Bár eddig nem volt LCD monitorom, de azért ilyen utánhúzásnak szerintem nem szabadna lennie (fehér háttér felett húzva az egeret már lassú mozgatásnál is elmosódik a széle). Ez mondjuk tv-n nem zavaró (csak a gyorsan mozgó feliratoknál tűnik fel), de pl. netezésnél a szöveg egyenletes mozgatásánál (pl. Opera + középső gomb) meg kell szokni. Igaz többnyire tv nézésre és filmek nézésére fogom használni, netezésre ritkán (csak ha a másik gép éppen foglalt).
A tuner része jónak tűnik, átrendezhetők a csatornák, szép éles képet ad (már amelyik adó szépen jön Matáv kábelen :-( ; a videóm képe a rosszabb minőségű adóknál jobb képet továbbít rá, igaz úgy már nem annyira éles). A kontraszt, fényerő, élesség, színmennyiség, színhőmérséklet beállításokkal nagyon jól be lehet állítani a képet.
A hangja átlagos, bár én nem használom, mert a hifimre nyomom a hangot. Sajnos a NICAM Stereo adóknál (pl. Tv2, Rtl Klub) a scartból kimenő hang torz (ez lehet, hogy nem a tv hibája), ezért a fülhallgató kimenetet kell használnom, így már tökéletesen meg vagyok elégedve vele.
Nem tudom mindegyik (nem DVI-os) LCD monitornál így van-e, de nekem tetszik, hogy adott felbontásban 1 gombnyomásra beállítja a képet.
Pixelhibát eddig nem vettem észre, remélem a jövőben sem találkozom vele.


kedd nov. 01, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Manovilag írta:
Upsz... elnézést... :oops:
Én mint naív vásárló egyből ennek a topicnak estem neki... innen merítettem a tapasztalatokat monitor vásárlás előtt! :roll:
Gondoltam sokan olvassák ezt, ezért linkeltem be... nem láttam, hogy van külön nekivaló topic... Bocsi az "off"-ért...


Szerintem semmi gond azzal, hogy ide szúrtad be...Nyíregyházán az Office-Depot-ban tucatszámra veszik még 6 óra körül is az LCD monitorokat Sulinetre..gondolom máshol is ez a helyzet, úgyhogy akinek csak egy kicsi money hiényzik, az rájöhet, hogy még van 1 hete összeszedni a pénzt!
Jut eszembe, megyek veszek gyorsan egy multifunkciós Sulinetes HP nyomtatót is.. 8)


pén. okt. 28, 2005 22:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás 
Hy!

Én most vettem Sulinetben egy fujitsu-Siemens 19" ScaleoView P19-8 LCD monitort Mi a véleményetek róla?Még Szerdáig vissza tudom vinni, ha nagy gáz..de nekem semmi gondom a képével, meg a színhűségével. 12ms-os, multimédiás, nincs DVI bemenet és beépített tápos...bár a súlya így sem gond, főleg a 17" Fuj-Siemens CRT után.Amúgy az is gyönyörű képet ad.(1600X1200-100Hz meg se kottyan neki)


pén. okt. 28, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
És ezt miért nem a megfelelő topicba szúrtad be?


Upsz... elnézést... :oops:
Én mint naív vásárló egyből ennek a topicnak estem neki... innen merítettem a tapasztalatokat monitor vásárlás előtt! :roll:
Gondoltam sokan olvassák ezt, ezért linkeltem be... nem láttam, hogy van külön nekivaló topic... Bocsi az "off"-ért...


pén. okt. 28, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
És ezt miért nem a megfelelő topicba szúrtad be?


csüt. okt. 27, 2005 21:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Manovilag írta:
:lol: :lol: :lol:

Hol a poén?

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
http://www.om.hu/main.php?folderID=537&articleID=6379&ctag=articlelist&iid=1


A Sulinet Expressz Programiroda közleménye

Az Oktatási Minisztérium Sulinet Expressz - Egész életen át tartó tanulás - Tudásalapú társadalom elnevezésű programmal kapcsolatban - a Projekt Tanács egyetértése mellett - úgy döntött, hogy a 2005. november 1. napja helyett 2005. november 7. 24 óra 00 percig lehet a magánszemélyek részére a jelenlegi termékkör szerinti számítástechnikai eszközöket értékesíteni. Így tehát 2005. november 8-tól kizárólag asztali számítógép konfigurációkat és hordozható számítógépeket szerezhetnek meg a magánszemélyek a Sulinet Expressz III. Pályázaton nyertes Szállítóktól, illetve azok értékesítési közreműködőitől.

:lol: :lol: :lol:


csüt. okt. 27, 2005 16:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A legjobbakkal is előfordul.
A Pixelgaranciára általában az ISO ide vonatkozó szabványának II. osztályát használják.

Bővebben: http://www.albacomp.hu/te_LCDhiba.asp

Üdv!


csüt. okt. 27, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kolega beszívott egy piros subpixet Xeroxból... bal lent, a start fölött 2-3cm-el.
Nem hiába paráztam :?


csüt. okt. 27, 2005 7:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát megvolt este a teszt.
Nem mondanám, hogy fél 12-kor sokkal jobb lett volna a látásom, mint tegnap,
de azért megpróbáltam összeszedni magam.
A háttérvilágítás elég egyenletesnek tünik, de a fényereje nem az igazi.
Nekem elég, mert én a crt-t is sokkal sötétebben szoktam lesni.
A fényépeket amiket nézegettem, némelyik jobb mint az igazi.
Nem is kellett sokáig babrálni a szineit, hogy számomra kellemes legyen.
Azért "white-szeműeknek" nem ajánlott kategória, de nekem a 6 éves 15"-os fotonágyú után...
Talán csak a fehér az ami (ha az egész monitor fehér, akkor látszik, hogy nem az a vakító hófehér.

Hmm... most néztem, hogy a nekem megfelő fényerőbeállításokkal a crt-n is halványnak tünik a fehér,
de azért lehetni egy kicsit több tartalék benne (85-re állítottam a fényerőt)


szer. okt. 26, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Színhűség... kb éjfél volt, mire átraktam a régi helyére (akkora retek volt mögötte, hogy az már fáj :oops: )
A Nokia monitor test V1.0 -val néztem, nekem tetszett, de olyan fáradt voltam mint egy disznó,
és leginkább a hibás pixelek után kutattam, de nem sikerült találnom egyet sem 8)
ps: közben megtaláltam a Nokia monitor test V2.0 -t.
Este nézegetek képeket is.


kedd okt. 25, 2005 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem eredetileg nem Xerox, csak átveszik valamelyik gyártótól.
A beépített tápegység szerintem hátrány, mert nehezebb lesz tőle a moncsi, és az mégiscsak egy zavarforrás. Az üvegfelület szerintem pozitív, mert a tisztíthatóságot nagyban megkönnyíti, a tükröződéstől a sík felület miatt kevésbé kell tartani (te magad úgyis kitakarod a fény útját szinte teljesen a monitor elől).
Hogy nincs rajta analóg bemenet, az határozott előny :), vagyis nincs benne a drágító A-D átalakító, és az elektornika is egyszerűbb, így a hibaforrások száma is csökken.
Képminősége, színhűsége szubjektíve milyen? Sötét háttéren este a háttérvilágítás mennyire egyenletes?

Üdv!


kedd okt. 25, 2005 12:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 753
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy sokakat érdekel, de aki a sulinet utolsó pillanataira hagyta a tft manitor vásárlást,
annak tudom ajánlani a Xerox 17" -os monitorát (xa7-17i).
Előnyök:
- DVI bemenet
- 8ms válaszidő (szerintem nem annyi, de ez van ráírva. Azért utánhúzást nem láttam sehol)
- talán előny: beépített tápegység
- 55000 ft

Hátrányok:
- üveg előlap, ami eléggé tud tükröződni, ha rossz a háttér (engem nem zavar)
- nincs analog bemenet, csak egy átalakító (ez sem zavar, dvi-on használom, ha már van)
- apróság, de érdekes: nem szabványos a hálózati csatlakozása, így csak a saját drótjával működik
- a Xerox oldalán nem létezik ilyen tipusú monitor :?
- semmi infóm nincs a xerox pixelhibagarancia intézésével kapcsolatban

Én tegnap este vettem meg a Me+róban. Nem kell megilyedni, csak odasétálsz a vevőszolgálati pulthoz, és adókártya+lakcímnyilvántartó lap alapján kiállítanak neked egy eszeri belépésre jogosító lapot, amivel tudsz sulinetben vásárolni.
A pixelhiba miatt paráztam, de miután hazavittem, kipróbáltam, nem láttam semmi hibát.


kedd okt. 25, 2005 7:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ezért jó a fórum: Több embernek többminden jut eszébe ;) (Szívesen)


hétf. okt. 24, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 16, 2005 13:01
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Talált, süllyedt! Rettentő hálás vagyok, ilyesmi eszembe se jutott. Köszönöm szépen!!!


hétf. okt. 17, 2005 22:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Az gáz!
Erre sajnos nem tudok mit lépni!
...
...
Illetve de: eszembe jutott valami: nincs véletlenül a TV kimenetedre rákötve egy TV?
Ha igen, elképzelhető, hogy a megfelezi a frekit és 60Hz alatti tartományon löki a jelet, amit a TFT nem érzékel már!
Próbáld ki , hogy kihúzod a TV-OUT-ból a kábelt!
Ha nincs rákötve semmi a TV-OUT-ra, akkor passzolom!


hétf. okt. 17, 2005 21:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 16, 2005 13:01
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Nem, én egyszer sem látom, sem a BIOSZ setupot, sem semmit.


deta:
Ha induláskor megnyomod a DEL-t és belépsz a BIOS-ba akkor sem látsz semmit? Néha nálam is előfordul, hogy csak a WINDOWS login rész amit először meglátok, de ez úgy 100 indításból 1 x :(


hétf. okt. 17, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az egyenletes háttérvilágítással kapcsolatban: ha csak sötét háttéren lehet észrevenni, akkor az egyes monitoroknál "normális". Néhány nap használat után már észre sem fogod venni, ezt garantálom.


hétf. okt. 17, 2005 19:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
broderrees:
Megvilágítás egyik LCD-n sem tökéletes, van amelyiken jobb, van amelyik rosszabb, de mindegyiken lehet találni valamit, ami nem az igazi (nálam is a sötét színeknél felül és alul látszik, hogy nem egyenletes a megvilágítás. A monitor beállításáva/software-el lehet segíteni rajta, de tökéletes nem lesz!

deta:
Ha induláskor megnyomod a DEL-t és belépsz a BIOS-ba akkor sem látsz semmit? Néha nálam is előfordul, hogy csak a WINDOWS login rész amit először meglátok, de ez úgy 100 indításból 1 x :(


hétf. okt. 17, 2005 8:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 16, 2005 13:01
Hozzászólások: 3
Hozzászólás help
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék, hátha valaki ért hozzá. Új Acer 19" monitorom nem ismeri fel a beérkező jelet, csak amikor a Windows elindul (Welcome screen). Így nem látom a BIOS setupot, a Windows menüt. Emellett ATI All-In-Wonder kártyám van. Ha valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond, kérem segítsen. Köszi!


vas. okt. 16, 2005 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nekem is Philips LCD monitorom van (170P6EG), de VGA kábellel is csak alig észrevehető szellemkép van. Ettől függetlenül mégis a DVI csatit használom, mert nem egy érv szól mellette. Én még nem találkoztam olyan monitorral (sem CRT, sem LCD) amin egyáltalán nem volt szellemkép (VGA bemenettel). Egyébként a képminőséget inkább a jelkábel minősége és hossza határozza meg, de egy rossz minőségű kimenettel rendelkező videókártya is sokat ronthat rajta.
Tippelek: egy Philips 170S6-os vagy 170C5-ös modell volt, amin nincs DVI bemenet. :)

A háttérvilágításról: a megvilágítás egyenletessége erősen panelfüggő, így valószínűleg ez típushiba annál az Acer modellnél. Modellen belül csak apróbb eltérések lehetnek, de azok elhanyagolhatók. Javítani pedig nem lehet rajta. Ilyen és kész.
Ez szintén az LCD panelek egy hibája (a sok közül), ami OLED-nél (szintén) nincs. :D


szomb. okt. 15, 2005 23:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 21:55
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszotokat! Végül visszacseréltettem a Philips monitort (egy szó nélkül visszavették, megjegyzem a oltban lévő összes philips monitor szellem képes volt...) és most egy ACER AL1751-eset vettem. De úgy érzem rám jár a rúd :-( : minden rendben van a monitorral, nagyon szép képe van, jó színei, penge éles, gyors... csak a képernyő felső részén nem egyenletes a háttérvilágítás. Szerintetek ez miért van? Technológiai hiba? Vagy csak az én monitorom ****? Különben nem annyira zavaró, csak a sötét színeknél lehet észlelni. Légyszi segítsetek!!!


szomb. okt. 15, 2005 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem egyértelmű, hogy VGA kábellel van a kártyához kötve a monitor, mert az én mittudoménhány :) ms-os notebook kijelzőmön sincs ilyen "húzás". Amúgy a kijelzőm szerintem 50ms-os lehet, vagy akörüli, esetleg 100 :).
Ha így van (erősíts, vagy cáfolj!), akkor az van, amit előttem leírtak.

OLED: várom már én is nagyon, de egyelőre problémás belőle nagyot csinálni, 21"-ost is csak 4 panelből összerakva sikerült, bár így is elképesztően jó képe volt (Samsung műve). További tényező, ami miatt csúszik a nagyméretű kijelzők tömeggyártása, hogy a zöldnek a piroshoz és kékhez képest továbbra is lényegesen rövidebb az élettartama.

Üdv!


szomb. okt. 15, 2005 16:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hogy érted hogy szürke csíkot húznak maguk után?
Csak mozgó szöveg esetén, vagy állónál is?

Ha csak mozgónál: Üdvözlünk az LCD monitorok (tökéletlen) világában! :D
Ez volna a késleltetésből származó utánhúzás. A legújabb LCD monitoroknál ez már minimális, de eltűnni sosem fog.
Az LCD monitoroknak van jópár rossz tulajdonsága, ezért várom hogy végre leváltsák őket az OLED kijelzős monitorok. Azok ugyanis egyesítik a CRT és LCD monitorok jó tulajdonságait. (Tökéletes geometria, kiváló színhűség, magas kontraszt [igazi fehér és fekete], magas rálátási szög, nagyon kis fogyasztás, extra kis méret.)

Ha állónál is van a betűk után szellemkép: A videókábel valószínűleg rossz minőségű, és jelentős jelvisszaverődés keletkezik.
Megoldás: Jó minőségű VGA kábel beszerzése, vagy váltás DVI-re.
(Megjegyzem hogy még jó VGA kábelnél is van minimális reflexió, ezért a DVI jelenti a tökéletes megoldást.)


szomb. okt. 15, 2005 13:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 21:55
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!
Most vettem egy 17"-os TFT monitort és a következő problémám van: fehér háttér előtt a fekete betűk agyon halványan (de én látom...) szürke csíkot húznak maguk után. Miért lehet ez? Lehet vele valamit csinálni?


szomb. okt. 15, 2005 9:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
"most upgradeltem Mx440 ről ATI 9600 PRO -ra"

én is most vettem 17 TFT-t és mx440-ről 9600próra váltottam (hmm..... kicsi a világ ) :lol:


pén. okt. 14, 2005 21:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Mindkét monitor 12ms-os, és csak VGA csatlakozóval rendelkezik mindkettő. A panel típusa is megegyezik mindkettőnél (LG-Philips TN) és a paraméterek is hasonlóak. A Philips 170C5BS-nél max. 5 alpixelhiba megengedett (tehát ez inkább az alsó kategóriába tartozik, ellentétben a 170B6 és 170P6 típusokkal ahol ez 0), az LG 1750S-re azt mondja a leírás hogy a professzionális kategóriába tartozik, tehát valszeg ott nem megengedett a pixelhiba (de ez nem biztos).


kedd okt. 04, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én a helyedben utána járnék (felhív support), hogy melyikre milyen pixelgarancia van!


kedd okt. 04, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 10, 2005 21:55
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni: TFT monitort szeretnék venni erre a két típusra gondoltam: PHILIPS MON LCD 17" 170C5BS vagy LG MON LCD 17" L1750S-SN. Állítólag a PHILIPS 12 ms-ot tud(az LG csak 16-ot), mégisjóval olcsóbb, ez miért van? Rosszabb a PHILIPS, vagy a garanciális feltételei kedvezőtlenebbek?
Előre is köszönöm segítségeteket!


hétf. okt. 03, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Há' nem vagyok én nyaktekercs! A végén még mind a két gyerek kancsal lesz!
Remélem,a fogyaszóvédelem nem engedi be az országba,mert uo.veszélyes mint a kínai műa.golót köpő pisztoly! :lol:


pén. szept. 30, 2005 16:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nálam van vagy három a sufniban :P
Amúgy milyen videokártya bírja ezt meghajtani ilyen képpontszámnál? Főleg 3D-ben :roll:

Üdv!


pén. szept. 30, 2005 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Skacok ha valaki tud használtan egy ilyen moncsit 10 rongy körül vevő vagyok rá:
http://www.go-l.com/monitors/athens/features/index.htm

:lol: Gigalol :lol:
Ezen a tálcán már lehet elférnének a megnyitott ablakok :D (Felbontás: 19200 x 2400) :lol: :lol: :lol:

EDT: Na jó egy kilót is adok érte ha elfér az íróasztalomon :D


pén. szept. 30, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot], nbela valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség