Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 6:17



Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Tv kimeneti problémák 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Scorp írta:
glad: Termeszetesen en ugyanabban a gepben, ugyanazzal a TV-vel probaltam az Nvidia Geforce 4 MX440-et, es az Ati Radeonokat. Vartam a nagy csodat, mar ami a jobb kepminoseget jelenti. Hat semmi kulonbseget nem vettem eszre. Ezert is kerdeztem, hogy akik jobbnak latjak, ok miben latjak jobbnak?


Azért energoman mégis csak rátapintott akaratlanul valamire.
Az általa leírt jelenségről egy "ősi" emlék jut eszembe.
Anno még a C64 idején keztem az "ipart". A népek nagyrésze úgy használta a C64-et, hogy TV-re kötötte ki, de a tehetősebb réteg 8) megengedhetet magának egy valódi commodore monitort. Igen ám, de aki kipróbálta a C monitorát arra kellet rájönnie, hogy a VideotonTV bizonyos szempontból szebb a kép. Ugyanis a monitor "túl tökéletes" volt és így a pixelek jobban látszotak, amíg a TV tökéletlensége elmosta a kontúrokat. Ugye bár ez a "szmútolás" :D
Paradox, de a minőség romlás javította a látszólagos képmínőséget.
De hát ez egy ismert technikai trükk.

Szóval valóban ismerem energoman által leírt jelenséget és tényleg létezik az ATI-nál.
Viszont :!: ha alapbeállításnál az ATI-nál nincs összemosódás, az MX 440-nél pedig van (azért alap be. írtam, mert álatalában a mesterséges összemosás szoftveresen végzik), akkor az egyértelműen azt jelenti, hogy a monitoron már jobb az ATI minőségre :wink:

Persze az más tészta, hogy a rosszabb felbontású TV ez mennyire számít.
Az általad leírtak szerint sehogy. :roll:

Végülis az én tulajdonomban nem volt geforce így valóban nem jogos bármely rész mellet állástfoglalnom, de szerintem mivel az mx440 és az ATI 9X00 generációs és technoéógiai különbség van nem hinném hogy 100%-ban azonos lenne a minőség....szerintem....,de szóljatok ha rossz uton járok.

Másrészt most azért fura ez nekem, mert akkoriban amikor utánna néztem a dolognak nem igen találtam (a neten se) olyat aki ne azt mondta volna, hogy a TV outja az ATInak jobb.

Na mindegy, ha azt mondod, hogy össze hasonlítottad és a TV-n nincs látható különbség akkor el kell, hogy fogadjam.


pén. márc. 25, 2005 0:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Scorp írta:
Csaba_20: 2 hangszoron csak virtualis terhangzast lehet elerni. A valodi es a virtualis kozotti kulonbseg pedig eg es fold.


Na azért nem olyan megvetendő az a virtuális mód.
Az én készülékemen van egy térhatás növelő és az elején volt rá példa, hogy megfordultam, mert a filmbe nyilt az ajtó és én azthittem valaki bejött a szobába. :)

Szóval én úgy modósítanám, hogy:
A valodi es a virtualis kozotti kulonbseg pedig eg es fold
DE
A szimpla sztereó és a virtuális sztereó között is ég és föld a különbség. 8)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára glad pén. márc. 25, 2005 0:24-kor.



csüt. márc. 24, 2005 23:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20: 2 hangszoron csak virtualis terhangzast lehet elerni. A valodi es a virtualis kozotti kulonbseg pedig eg es fold.


csüt. márc. 24, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
glad: Termeszetesen en ugyanabban a gepben, ugyanazzal a TV-vel probaltam az Nvidia Geforce 4 MX440-et, es az Ati Radeonokat. Vartam a nagy csodat, mar ami a jobb kepminoseget jelenti. Hat semmi kulonbseget nem vettem eszre. Ezert is kerdeztem, hogy akik jobbnak latjak, ok miben latjak jobbnak?


csüt. márc. 24, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Azért ebben a 2 hangszórón nem lehet térhatást elérni dolgon egy cseppet vitatkoznék. Még akkor is, ha az ismereteim ezen a téren igencsak hiányosak. Tudomásom szerint létezik fejhallgatóra kitalált adási rendszer, amivel el lehet érni a térhatást. Talán az EAX,A3D és most láttam a CMSS az ami erre való.


csüt. márc. 24, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
CSaba_20: "Adott egy keresztmetszet, amibe hiába rakunk akármekkora mennyiségű adatot, ugyanakkora fog elférni benne. A többi szemétként az enyészeté lesz" - ugy látom akkor egyetértünk. (Megj.: Egyébként te látsz különbséget??) :) :) :)

Glad: igen van különbség, csak én a monitorképröl beszéltem, bocs hogy nem fejtettem ki a példában :) :) :) :). Mivel a Monitoron egy animált kép (játékok) és egy avi/dvd -között azért óriási a különbség, A TV-n a két kép egyforma a PAL miatt, tehát nem jön ki a különbség.
Megj.:ja, gány svideó csatikkal már én is találkoztam, plusz scart/svideó-val is amibe másképpen volt bekötve az svideó pedig kifejezetten tvout-hoz adták. Igy nekünk kellet átkötni a scart-ban a lábakat.

De tény ha veszek egy jó nagy tévét (ami még jó is) és rádugok bármilyen videójelet akkor az élvezhető mozit tudok kialakitani (akár mx400-al), persze 5.1el. Tegnap ép vitáztam egy emberkével, hogy a 2 hangszórón nem tud térhatást csinálni, legfeljebb csak jó sztereó élményt.

üdv.

Megj.:A hangerő még nem nyujt élményt !!!!!! :) :) :) :)


csüt. márc. 24, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Ha a tv-d 50 Hz-től eltérő képfrissítésű jelet kap, akkor futni fog a kép. Így van benne megépítve az elektronika.

A videoképnél tapasztalt fekete foltozódás adódhat a tömörítésből, a driverből, de nem hiszem, hogy a tv-out hibája lenne.

Amiben jobbak lettek a kártyák, az annyi, hogy most már az 1024*768-ból és esetleg a nagyobb felbontásból is képesek előállítani a PAL jelet. Bizonyos mennyiségű információt el kell dobniuk ahhoz, hogy ezt megtegyék.

Adott egy keresztmetszet, amibe hiába rakunk akármekkora mennyiségű adatot, ugyanakkora fog elférni benne. A többi szemétként az enyészeté lesz.


csüt. márc. 24, 2005 3:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
energoman írta:
...Egyébként pedig én sem vettem észre különbséget a tv-képen, amikor egy R9600-ast használtam. Pedig elég aprólékos vagyok a házimozi terén....

...Amit észrevettem pl. az ati kártyáknál az az, hogy a fekete háttér esetén, mint a térképen a szintvonalak vannak az árnyalatok megtörve, az nvidia-nál pedig szemcsésen átmenettel. Ez nem tetszik az ati-ba...


Akkor most látsz vagy nem látsz különbséget? Döntsd már el! :D :D :D

Tényleg csak úgy lehetne ezen érdemben vitatkozni, ha egy adot gépnél és TV-nél elöszőr megnézük MX440-assal egy film részletet, majd kártya és driver csere és ugyan azt a filmet egy ATI-val.
Amúgy szerintem biztos lehetsz benne, hogy van különbség a kártyák között. Elég csak az általad leírt példára gondolni. :)

Sajnos nagyon sok múlik az összekötéskor.
Nálam pl a TV az vitathatalanul zsír gép mégis az első szereléskor nagyon gánya lett a kép.
Ezután az SVideot lecseréltem RCA-ra és a "zaj" máris megszünt, az ikonok alatti szöveg olvasható.


csüt. márc. 24, 2005 1:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
GDEA: "az összefüggés pedig az uj card vásárlása és a képjavulás között pedig a hardveres tényezök javulásában keresendö, NEM a kártya nyers teljesítményében.." - bocs de ezt nem értem.

OK, csaba_20, bár nem ismerem a Pal rendszert csak anyit tudok róla hogy ezt használja a TV-m, de azért csak be tudok állitani nagyobb Hz-t a másodlagos csatlakozómon, mint 60Hz. Ami persze biztos nem tesz jót a tv-mnek.
Azér intenzitásbeli különbségek biztos vannak pal és pal között. A pal jelet én ugy gondolom hogy mondjuk a különbféle jelek sorozatát szögezi le (vagy egy nagy analóg jelhalmaz??)
Egyébként pedig én sem vettem észre különbséget a tv-képen, amikor egy R9600-ast használtam. Pedig elég aprólékos vagyok a házimozi terén.
Itt is, mint pl a hangkártyáknál rengetegféleképpen állitják be a rendszerüket és mindenkinek másképp szól ugyan az a láda, pedig a pc ugyanaz (szak a szoftvetrezés más).
A kábelezésröl meg annyit, hogy nem kell horribilis összegű ilyen olyan kábelt venni, mondjuk a fehér aluminiumvezetékes antennakábelt biztos nem vennék, de pl a 15eHuf-os teljes scart is tulzás. Sajna itt az emberek többsége a hanyag szereléssel elcseszi az egészet, mert ugye sokszor sok (vagy nagy átmérőjű) kábelt kéne kis helyre bekörni ez pedig problémás.
A minőséget pedig már mondtam, hogy relativ.
Amit észrevettem pl. az ati kártyáknál az az, hogy a fekete háttér esetén, mint a térképen a szintvonalak vannak az árnyalatok megtörve, az nvidia-nál pedig szemcsésen átmenettel. Ez nem tetszik az ati-ba.
A szinbeállitásokat pedig a sötétkék, fekete, ill. gyertyaláng háttérnél kell beállitani. (keresni kell megfelelő filmet)

Már csak azt mondjátok meg nekem milyen dekóderchip van a különböző kártyákon és majd én is jól összehasonlitom az enyémmel??? Ha pedig már a tv-re kiküldött pal jelröl is szó esett, mi a különbség egy mx400-as kiadott pal-jele és egy R9x00 kiadott pal jelétől???????? (szerintem semmi) Ha semmi akkor biztos az emlegetett dekóderchipben van a különbség. Ez pedig olyan (ugye) mint egy tölcsér: beletuszkolok egy mondhatni tökéletes képet és egy buta pal jelet veszek ki belőle. Ha ez igy van akkor a dekóder és dekóder közötti különbség "0" NULLA, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla, nulla.

Az asztali DVd tényleg egyszerű megoldás, ócsó is, de drága ha van pc-nk.
Egyébként pedig már kezd tele lenni a tö.öm a távirányitókkal, erre kellene már valami egyszerű és ócsót kitalálni (Szigetelőszalgozzam össze őket, mi!).

üdv


csüt. márc. 24, 2005 0:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Scorp írta:
Engem komolyan erdekelne, hogy a Ati Radeonok jobb TV-outos kepminosege miben nyilvanul meg? Mert nekem nem sikerult eszrevennem. (Persze ez lehetett az en hibam is. :) )


Komolyan mondom, már ara gyanakszom, hogy nálad az ATI rosszul van rákötve. :D

Amúgy a TV-k Svideo-jának ne "dölj be". Az esetek 99%-ban az csak egy beépített átalakító. Sajnos...

Igazából két különböző helyen, két különböző gépen tényleg sok fügvénye van a képminőségnek úgyhogy én is szívesen vennék egy olyan tesztet, ahol ugyanbba a gépbe(+TV) betesznek egy MX440-est és egy ATI-t, de hát ez ritkán adatik meg.
Végül egyik haverom aki PC boltban dolgozott és több gépet raktak össze Ő is azt mondta, hogy a TV outja vita nélkül az ATI-nak jobb.

De látod gdea is azt írta: "...mx 440 ben már elég jo tv dekoder volt, azonban ennek a minösége nem hasonlithato össze egy radeon 9000 es sorozatéval sem..."
Talán még azt a fórumot kellene előásnom ahol voltak a panaszok az MX440-re, de elég rég volt és nincs annyi energiám.


szer. márc. 23, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Engem komolyan erdekelne, hogy a Ati Radeonok jobb TV-outos kepminosege miben nyilvanul meg? Mert nekem nem sikerult eszrevennem. (Persze ez lehetett az en hibam is. :) )


szer. márc. 23, 2005 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Geforce 4 MX440 es Radeon 9200, ill. 9250 TV-kepe kozott en semmifele minosegbeli elterest nem lattam. SVIDEO kimeneten jott a kep, es a TV SVIDEO bemenetere erkezett. Atalakitot nem hasznaltam, a TV 73 cm-es volt (bar ez lenyegtelen).


szer. márc. 23, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
Csaba_20 írta:
glad írta:
Kicsit elbeszélünk egymás mellett (bár már utalt rá gdea is).
A MX 440-asok TV kimente még nem volt elsődleges szempont csak egy extra, amit ráraktak.
A mai out-os kártyák lényegesen jobb TV out minőséget produkálnak.


Ezt a minőségi dolgot kifejthetnéd, hogy mit értesz alatta.


Szakmai szempontokat ismeretek hiányában nem tudok felsorolni.

Anno amikor kezdtem foglalkozni a témával és venni szándékoztam egy out-os kártyát jól körbenéztem (általában alapos ember vagyok).
Akkoriban mentek mx440-ek.
Szóval volt a nagy kérdés gefoce vagy ATI?
Elsősorban az ismerőseimnek nézetm meg (kinél ilyen kinél olyan volt), hogy melyik kártya mit produkál aztán a szakboltokban is körbenézetm.
Akkor az ATI képe a TV-n egyértelmüen jobb volt mint a MX440-é.
Késöbb egy másik fórumon volt egy hasonló topic és abban az időben folyamatosan érkeztek az ilyen vagy olyan minőségi problémák az MX440TV outjával kapcsolatban. Ez aztán meg is erősítet abban, hogy jól döntöttem.

Ma már tudtommal a geforce-ok és az ATI-k is szép képet adnak...


szer. márc. 23, 2005 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
glad írta:
Kicsit elbeszélünk egymás mellett (bár már utalt rá gdea is).
A MX 440-asok TV kimente még nem volt elsődleges szempont csak egy extra, amit ráraktak.
A mai out-os kártyák lényegesen jobb TV out minőséget produkálnak.


Ezt a minőségi dolgot kifejthetnéd, hogy mit értesz alatta.


szer. márc. 23, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
energoman írta:
Bocs GLAD, de le kell, hogy hurrogjam a hozzászólásod egy részét. Egyébkét pedig teljesen egyetértek veled.

Hogy nagyobb a videókártyád teljesitménye attol nem lesz jobb kép a TV-n. Annó még az öreg videókártyák is többet tudtak mint amit a TV megkivánt. A Tv kimeneten is ki tud jönni ugyanaz mint a 15pólusún.
CSak nézd meg, hogy a tv felbontása és frissitése (hiába 100Hz) bőven alatta marad a kiszolgált monitoroknak. A te 100Hz-seden se nézed 800x600-nál nagyobban, azt pedig az én Mx400-am is ki tudja szolgálni.

Persze az élvezhetőség a képméretekkel változhat. Ezért sem ajánlott a hagyományos 4/3as TV-ken 63-72cm alatti tévén 16/9 es filmet nézni.
A hangról pedig nem is beszélve.

Az asztali DVD-kröl nem is beszélve. Ha nagyon sokért akarsz venni asztalit, akkor inkább egy barabon géped kell bedugni a tv-be, rádiós cucokkal (távirányitó, egér, billentyű)
Igy egy csucskategóriás dvd-t akár digitális műholdas beltérivel vagy egyébbel, és persze nem jácccccásra kell kiélezni (csak hogy nehogy összekavarja a rendszert, és hogy ritkábban kelljen takaritani).

Csak annyit akartam mondani, hogy amid van, azt össze tudod hozni ugy, hogy jó élményt nyujtson.
De a minőség relativ. Ebben senkivel sem szeretnék vitatkozni. (menyiért mit tudsz kihozni a rendszerböl ez számit.

Salvator szavaival élve "Ár/Érték a fontos".
üdv


Kicsit elbeszélünk egymás mellett (bár már utalt rá gdea is).
A MX 440-asok TV kimente még nem volt elsődleges szempont csak egy extra, amit ráraktak.
A mai out-os kártyák lényegesen jobb TV out minőséget produkálnak.

Az asztalit pedig azért ajánlom, mert filmnézés szempontjából már nem drága kényelmes és kevesbb is a komplikáció lehetősége.
Sajnos a mai kártyáknál hiába a csúcstechnologia, esetenként horror az összekötés a gépekkel. erről már volt pár topic, de földhuruktól kezdve a hosszú, de rossz vezetéki minden volt nem is szólva a necces svideóról.


szer. márc. 23, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
otthon asztali DVD van, csak barátomnál nincs, de 72cm-es a tvjük :D megnézem ezt a beállítgatást.


szer. márc. 23, 2005 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Pontosabban PAL norma esetén 625 soros 50Hz azaz digitálisan leképezve 768x576 felbontású kép generálódik és ez teljesen független attól, hogy mi van beállítva a PC-n azaz lehet akár 800x600, 1024x768, stb. Az amit a TV kimenetes kártyánál állítasz felbontás nem a TV kimenetére hanem a Windows grafikus felületére lesz hatással.


szer. márc. 23, 2005 12:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Szeretném megjegyezni, hogy a TV kimeneten a kártya PAL rendszerben ad. Ez megadja a felbontást és a képfrissítést is, ami nem 100 Hz és nem 800*600. Ezt pedig minden videokártya ilyen rendszerrel adja, függetlenül attól, hogy ATi vagy GeForce kártyáról van-e szó. De még attól is függetlenül, hogy milyen teljesítményt tud egyébként nyújtani a számítógép monitorán.

A számítógépet kötelezően el kell látni védőfölddel. Aki ezt elmulasztja életvédelmi előírásokat szeg.

Igazából ha zúgást hallasz, akkor az szerintem nem a kép miatt van. A számítógépről tv-re továbbított jel esetén a hang külön van átvíve, nem a kép információ mellett a jelen. Nem tudom, hogy milyen kábelt használsz, mert nekem a gitárzsinór maximum a húrt jelenthet, de a kábelt semmiképp.

Sokan mondták itt, hogy árnyékolt és nem megfelelően árnyékolt kábel meg ilyenek. A kép minősége szempontjából sokkal fontosabb az illesztettség. Videojel továbbítása esetén 75 Ohm impedanciájú kábelt kell alkalmazni. Igazából 8 méter hosszon egy ilyen kábelnek nincs jelentős csillapítása, így ezzel nem kell most foglalkozni. Sokkal inkább kell foglalkozni a számítógép tápegységével. Gyakran előfordul ugyanis, hogy kihagyják belőle az EMI szűrőt, így jelentős mennyiségű elektromágneses zajt termel. Ez okozhatja, hogy a képben csíkozódás jelentkezik, ami az aprótól az egész dúrváig terjedhet. Amit még egy nagyon jó kábel se képes megszüntetni. Egyszerűen be kell rakni a tápba ilyenkor egy EMI szűrővel ellátott hálózati csatlakozót, ami úgy 1000 Ft környékén már kapható.


szer. márc. 23, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás hmm..
energoman írta:
Bocs GLAD, de le kell, hogy hurrogjam a hozzászólásod egy részét. Egyébkét pedig teljesen egyetértek veled.

Hogy nagyobb a videókártyád teljesitménye attol nem lesz jobb kép a TV-n. Annó még az öreg videókártyák is többet tudtak mint amit a TV megkivánt. A Tv kimeneten is ki tud jönni ugyanaz mint a 15pólusún.
CSak nézd meg, hogy a tv felbontása és frissitése (hiába 100Hz) bőven alatta marad a kiszolgált monitoroknak. A te 100Hz-seden se nézed 800x600-nál nagyobban, azt pedig az én Mx400-am is ki tudja szolgálni.

Persze az élvezhetőség a képméretekkel változhat. Ezért sem ajánlott a hagyományos 4/3as TV-ken 63-72cm alatti tévén 16/9 es filmet nézni.
A hangról pedig nem is beszélve.

Az asztali DVD-kröl nem is beszélve. Ha nagyon sokért akarsz venni asztalit, akkor inkább egy barabon géped kell bedugni a tv-be, rádiós cucokkal (távirányitó, egér, billentyű)
Igy egy csucskategóriás dvd-t akár digitális műholdas beltérivel vagy egyébbel, és persze nem jácccccásra kell kiélezni (csak hogy nehogy összekavarja a rendszert, és hogy ritkábban kelljen takaritani).

Csak annyit akartam mondani, hogy amid van, azt össze tudod hozni ugy, hogy jó élményt nyujtson.
De a minőség relativ. Ebben senkivel sem szeretnék vitatkozni. (menyiért mit tudsz kihozni a rendszerböl ez számit.

Salvator szavaival élve "Ár/Érték a fontos".
üdv



nos...

az mx 440 ben már elég jo tv dekoder volt, azonban ennek a minösége nem hasonlithato össze egy radeon 9000 es sorozatéval sem..

az összefüggés pedig az uj card vásárlása és a képjavulás között pedig a hardveres tényezök javulásában keresendö, NEM a kártya nyers teljesítményében..


szer. márc. 23, 2005 12:01
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az eredeti dolgokrol meg annyit hogy nem mindig jobbak mint bármi más.

Pl: annó a VHS korszakban a "Gladiátor" gyári másolatban,dobozban és csomagolásban rosszabb volt mint amit akárhonnan másoltam.
üdv


szer. márc. 23, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Bocs GLAD, de le kell, hogy hurrogjam a hozzászólásod egy részét. Egyébkét pedig teljesen egyetértek veled.

Hogy nagyobb a videókártyád teljesitménye attol nem lesz jobb kép a TV-n. Annó még az öreg videókártyák is többet tudtak mint amit a TV megkivánt. A Tv kimeneten is ki tud jönni ugyanaz mint a 15pólusún.
CSak nézd meg, hogy a tv felbontása és frissitése (hiába 100Hz) bőven alatta marad a kiszolgált monitoroknak. A te 100Hz-seden se nézed 800x600-nál nagyobban, azt pedig az én Mx400-am is ki tudja szolgálni.

Persze az élvezhetőség a képméretekkel változhat. Ezért sem ajánlott a hagyományos 4/3as TV-ken 63-72cm alatti tévén 16/9 es filmet nézni.
A hangról pedig nem is beszélve.

Az asztali DVD-kröl nem is beszélve. Ha nagyon sokért akarsz venni asztalit, akkor inkább egy barabon géped kell bedugni a tv-be, rádiós cucokkal (távirányitó, egér, billentyű)
Igy egy csucskategóriás dvd-t akár digitális műholdas beltérivel vagy egyébbel, és persze nem jácccccásra kell kiélezni (csak hogy nehogy összekavarja a rendszert, és hogy ritkábban kelljen takaritani).

Csak annyit akartam mondani, hogy amid van, azt össze tudod hozni ugy, hogy jó élményt nyujtson.
De a minőség relativ. Ebben senkivel sem szeretnék vitatkozni. (menyiért mit tudsz kihozni a rendszerböl ez számit.

Salvator szavaival élve "Ár/Érték a fontos".
üdv


szer. márc. 23, 2005 11:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 445
Tartózkodási hely: néha itt, néha ott
Hozzászólás 
alorinc írta:
és hol lehet ezt beállítani? Power DVD-m van, avi-t ritkán nézek, jobb szeretem az eredeti dolgokat.


Szerintem gyilkos dolog a 16:9 ből 4:3 csinálni.

Ha szereted az eredeti dolgokat, akkor igencsak rossz felé jársz, mert az eredeti DVD még nem elég ha technika gyenge.

Ha tutira "eredetiben" akarsz nyomulni, akkor:
- vegyél asztalit normális hangcuccal és TV-vel.
- Ha gépnél maradsz akkor is sürgösen cseréld le a GfMX440, mert már kevés pénzért 100x jobbat kapsz manapság (3 eredeti DVD áráért) 8)
Javaslom pl az ATI kártyákat, de ez opcionális.

Amúgy gyanítom, hogy a TV-d se az igazi ha zavar a 16:9-es arány. Szóval igény szerint 15-30db eredeti DVD áráért kapsz egy korrektet. :lol:

Magam részéről, amúgy az aranyközéputat választottam:
-100Hz, 72cm Panasonic, merthát a kép a legfontosabb.
-ATI radeon kártya kikötve. Így az egyszer nézhető filmek aviban mennek, a jó film de igénytelen kiadások másoltak (sajnos van ilyen :evil: ), a jó film+jó kiadást pedig én is eredetibe veszem.

Természetesen a TV nagyon húzós árban, de hosszútávú befektetés (10-20év) és azért mégis csak az dob a legnagyobbat az élményen.


szer. márc. 23, 2005 4:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Egyszer el kell kezdeni valahol.


kedd márc. 22, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ok, köszi, lehet, h. nagyon alap kérdés.


kedd márc. 22, 2005 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
A keparanyokat? Hat a lejatszo menujeben.


kedd márc. 22, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
és hol lehet ezt beállítani? Power DVD-m van, avi-t ritkán nézek, jobb szeretem az eredeti dolgokat.


kedd márc. 22, 2005 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Es a kerdesedre valaszolva, hogy mit lehet tenni: az asztali DVD-n is allitsd be, hogy a 16:9-es filmet jatssza le ugy, ahogy azt kell: 16:9-ben. :)


hétf. márc. 21, 2005 21:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
alorinc: PC-n is beallithatod, hogy a 16:9-es kep kitoltse a teljes kepernyot (4:3), viszont ilyenkor - ahogy energoman is irta - a kep ket szele lemarad. Vagy esetleg meg is nyujthatod a kepet fuggolegesen, ilyenkor semmi nem marad le, de a kep nyujtott lesz. Szerintem egyik sem jo megoldas. Marad az eredeti 16:9.


hétf. márc. 21, 2005 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ZakRob: Az a rázás dolog elég furcsa, nem szabadna neki, a tápod nem rossz véletlenül.
Egyébként nekem 22m-en megy a videójel zavartalanul(na jó egy hajszálnyit néha zavaros) nem aranyozott dugókkal, mondjuk általam ismeretlen jóminőségű kábellel(ez volt kéznél).
Megj.: jeloldalról kell árnyékolni a jelkábeleket (tehát a tv-töl veheted el az árnyékolást.
A tvTool-t pedig nem ajánlom, semmiféleképpen. A gf2mx400-nál az nvidia honlajárol a 66.93_win2kxp_international.exe (Illesztőprogram verziója:5.2.1.6) driverrel ki tudod rakni teljes képernyőre a filmelket. (ennél ujjabbak nem jók ehhez a kártyához)

alorinc: elég furcsa a hozzászólásod, gondolom tudod hogyan lehet 16:9-böl 4:3-ast csinálni. (levágod a 16:9-es széleit és nagyitod a képcső magasságához). Na ez ad élvezhetetlen képet! Persze nem 37Cm-es képátlórol beszélek.
Egyébként a szinbeállitásokat be tudod állitani a képernyőbeállitásoknál az Átfedés/VMR-t igy kipofozhatod a szineket a TV-n (meg a tv-n is vannak szinbeállitógombok). De nem csak a DVD-él kellene a problémának fennálnia hanem pl. az avi-nál is (ami a pc-röl jön).

üdv


hétf. márc. 21, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Engem meg az zavar, hogy ha PC-n keresztül nézek DVD-t a TV-n akkor a szélesvásznú vetítés miatt élvezhetetlen a film a piros szín többlet és a éfnyerő hiányról nem is beszélve (GfMX440).

Ha asztali DVD lejátszót használok az a szélesvásznú filmet is átértelmezi és a TV teljes képernyőjén zajlik a film.

MIT LEHET TENNI?


hétf. márc. 21, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4154
Tartózkodási hely: Baranya
Hozzászólás 
8 m az már elég hosszú egy video kábelnek, oda már jó minőségű kábel kell.
Nekem is kb. 8-9 m kábel köti össze a gépet a tv-vel, én aranyozott csatlakozós, árnyékolt, elég vastag kábelt használok. Ezzel nekem tökéletes, de haverom 6 m-es sima rca hosszabbító kábelével zajos a kép.
Szerintem kábel gond lesz.


kedd szept. 21, 2004 12:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 17, 2004 9:36
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Borsod
Hozzászólás Tv kimeneti problémák
Sziasztok!

A TV kimenettel kapcsolatban lenne kérdésem. A mostani vid.kártyám előtt egy Gf2 MX400 volt. Össsze is kötöttem a TV-vel TvTool-al elég egyszerű volt átvinni a képet. Kb. 8m-es gitárzsinór nevű kábelt használtam. Egy pár hónapig semmi probléma nem volt minden hibamentesen működött. Egyik nap filmet akaram nézni és mindent úgy csináltam mint előtte,de most valami folyamatos zúgást hallottam, persze így nem élvezető a film. Rá is jöttem hogy ha kiiktatom a gép földelését
akkor minden rendben lesz. Az új kártyámnál is megvan ugyanez a probélma, viszont rájöttem ha az eredeti kb. 2m-es kábelt használom akkor földelt géppel nincs semmi baj,de ha a 8m-esre teszem akkor
megint ****. És ráadásul a TV kimenet még ráz is. Azt szeretném megtudni, hogy ez a 6m miért számít ennyire, és hogy a rázás a táp hibája vagy mert ennyire fontos a földelés? Ja és volt olyan eset is amikor
folyamatosan használtam földeletlenül a gépet ésa fém részek nem ráztak. Vihar után amikor visszadugtam ugyanígy a gépet már igen, egy pár nap múlva újra jó volt.


kedd szept. 21, 2004 10:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség