Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 15:27



Hozzászólás a témához  [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Következő
LCD Monitor 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Elég durva... Azért nem fogom most szétszedni az Acert :)
Apropó Acer. Most vittem vissza gariba. Eddig is volt olyan problémája, hogy főleg bekapcs után a sötét pontokon pixelek villogtak (főleg zöld), de egy idő után eltűnt a jelenség (1280x1024 DVI). Mostanában viszont már néha függőlegesen remegett is a kép, aminél azt hiszem kevés idegesítőbb monitorhibát tudok. Úgyhogy visszavittem, úgyis sikerült egy cseremonitort szereznem. (Röhögni fogtok: LG Studioworks... :D )


kedd feb. 15, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
19,6 mega... Hiába az ADSL, estefelé már nincs rá 5-6 percem... :lol:
Majd holnap gyártunk projectort főnök FuSi-éből.

Üdv!


kedd feb. 15, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
hogy készítsünk lcd-ből projektort:
http://www.tomshardware.com/images/thg_ ... beamer.zip


kedd feb. 15, 2005 11:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mire oda jutok, nem lesz... Hacsak nem megyek be direkte, mert megint van náluk baráti áron eddig jó minőségűnek tűnő Sony írható CD (gyártónak is Sony-t mond az író, és nem "Unknow", mint a MM-es Philipsekre), akkor megnézem, ha lesz mit, de tesztelni nem fogom tudni, maximum egy notebookkal, amit egyenlőre 2 hónap választ el tőlem :D Remélem, jófajta LCD lesz benne!

Üdv!


vas. feb. 13, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én is bocs a félreértés miatt.
Ha valaki jár a METRO közelében, érdemes lenne egy tesztet nyomni, úgyis biztos ki van állítva vagy 10 egy sorban :) Én sajnos nagyon ritkán megyek arra (egy évben kétszer), esetleg valaki?


szomb. feb. 12, 2005 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
McLaca: nem tudom miért ilyen olcsó az az Acer... Annyira rossz nem lehet, jóval újabb konstrukció az enyémnél, szóval nem tudok más okot mondani, mint a verseny... :shock:
Csak a verseny nehogy a minőség rovására menjen... :roll:
Bocs a CRT-s kitérőért, megtévesztettünk rendesen :D
Sajnos az a tapasztalat, hogy a verseny miatt az árak lenyomásáért alábbadják az anyagok, alkatrészek minőségét, így az élettartam is csökken, de úgy vannak vele a gyártók, hogy fél év múlva úgyis itt az új modell, tessék azt megvenni.
A monitor nem csak az ára miatt gyanús, hanem amiatt is, hogy a METRO forgalmazza. A pletykák ellenére a METRO-ban nem gyengébb, selejtesebb darabokat árulnak, hanem dierkt beszerzésből, a hazai importőröket, disztribútorokat sokszor megkerülve. Ennek a hátrányait garancia intézésénél lehet észrevenni, mert ilyenkor a METRO-n keresztül történik az egész, és elég macerás, időogényes procedúra. Szerencsére azért vannak rendes disztribútori beszerzéseik is.

Üdv!


pén. feb. 11, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Az is igaz, azért írtam zárójelben... :D


pén. feb. 11, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jogos... de ez a topic nem a CRT monitorokról szól. :roll:


pén. feb. 11, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
(az előbbiekben CRT-ről volt szó...)


pén. feb. 11, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ilyet még én se láttam. CRT-n még megérteném, de TFT-n? Esetleg analóg csatlakozáson... DVI-on úgyis éles minden. Ez nagyon jó vételnek tűnik ennyiért :) A kézikönyv kell a francnak, úgyis tudod, hogy kell kezelni (remélhetőleg :)), a kábelt meg ha külön veszed is meg, még mindig nem vág földhöz...

McLaca: nem tudom miért ilyen olcsó az az Acer... Annyira rossz nem lehet, jóval újabb konstrukció az enyémnél, szóval nem tudok más okot mondani, mint a verseny... :shock:


pén. feb. 11, 2005 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Tűéles kép, nagyon jó kontraszt, gépgeometria. Ilyen menüponttal még nem találkoztam: a négy sarok képélessége? külön állítható.
Azt hiszem megtartom.
Főleg ennyi pénzért. :D (29.000- brutto), és zsír újak.
Igaz, nincs hozzá kézikönyv, és kábel. :(


csüt. feb. 10, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Charlie61 írta:
[...] Video sávszélesség: 300MHz [...]

[...] 1600 x 1200 / max. 92 Hz [...]


Állat! Az a 300 MHz video bandwidth nagyon komoly elektronikát sejtet... Ez biz' az a.) verzió, de nagyon :!: :wink:
Vizuális benyomásaid az üdvöskéről? (Szerintem az tuti, hogy semmi pulzálása nincs!)

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
McLaca

Megvan a "kicsike", szerencsére az a.) változat jött be.
Annyiban változott, hogy a pontos típusa Vision Master Pro 451 (A902MT)
Ennek a talprészében van egy négyportos USB Hub, bemenetek, és két hangszóró.

Video sávszélesség: 300MHz
A támogatott felbontás/képfrissítés:
1840 x 1440 / max. 76 Hz
1600 x 1280 / max. 86 Hz
1600 x 1200 / max. 92 Hz
1480 x 1024 / max. 107 Hz
1280 x 1024 / max. 107 Hz
1024 x 768 / max. 143 Hz
800 x 600 / max. 180 Hz
640 x 480 / max. 180 Hz


csüt. feb. 10, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Iiyama esetén két eset lehetséges:

a.) olyan jó, hogy besza...
b.) annyira rossz, hogy besza...

Szerencsére 90%-ban az a.) verzió érvényesül :!:
:D

A TFT-khez:

Kép

Gyanúsan olcsó a 14ms-hoz képest... METRO-ban kapható február 17-től.

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
És homogén felületeken is tesztelj. (Az én tippem: fekete, natúr kék, piros és zöld, szürke és fehér, esetleg natúr citromsárga. A natúr azt jelenti, hogyha felbontom RGB komponensekre, akkor az adott színből maximálisat tartalmaz, a többiből 0-t, pl a piros legyen (hexában) FF0000, a citromsárga FFFF00, és így tovább). Én úgy csináltam, hogy Painttel csináltam egy kis téglalapot, beraktam háttérnek, és utána csak átfestettem az adott színekre :))) Megéri ez a kis teszt MIELŐTT hazaviszed, esetleges pixelhibákra, inhomogén világításra fényt tud deríteni (nem semmi képzavar :)))


csüt. feb. 10, 2005 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ne márka alapján válassz!!!
Ha nagyjából ugyanazok a paraméterek akkor menj el és nézd meg őket a saját szemeddel! Amelyiknél a látvány a legjobban tetszik azt vedd! (Mármint működés közben :))


csüt. feb. 10, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 9:57
Hozzászólások: 14
Hozzászólás márkák
Szervusztok 17-es TFT-t keresek netto 55 körül.

3 versenyző maradt versenyben:
-LG
-ViewSonic
-AG Neovo

Gyakorlatilag ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkeznek (válaszidő, kontraszt stb.) , és ugyanazon az áron. Így csak a márkákba vetett bizalom választ: Ti melyiket választanátok?

Köszi
Zsombor


csüt. feb. 10, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
Eddig az Iiyama-ról csak szépeket hallottam, leszámítva a köpködéseket, amelyeket az újabb LCD-it illeti. Szerintem nem lehet rossz választás.


csüt. feb. 10, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Nah, végre beindult. :)
Előre is bocs, hogy ide írom a kérdésemet, részben ide illik. Sajnos a Sony crt-m megadá magát pár hónapja, és a kölcsön moncsik helyett vennem kell valami sajátot. Többek között volt nálam egy SDM S51 is, nekem nagyon nem jött be. Munkára kifogástalan, de azon megnézni egy filmet igencsak fárasztó volt. Ha már TFT-t vennék, nem adnám alább egy
Samsung 710T-nél, csakhogy momentán nincs annyi zsé.
Hirdetésben találtam Iiyama 17 és 19 colos CRT-ket, nevezetesen a Vision Master Pro 413, és Vision Master 451.
2000-ben gyártott új monitorok, (lehet kamionról estek le :D ) pofátlanul olcsón. A kisebb 17.500, a nagyobb 29.000.
Valaki aki erre jár, használja valamelyik típust? Van róla tapasztalat?


csüt. feb. 10, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Zsoca-M5: köszi az infót. Munkahelyre lesz, a játék nem fontos :wink: . Először Samsungot terveztem, de a Sonyk árának csökkenésével újra a Sonyra esett a választásom. Az az egyetlen árva darab ami itt bent van nálunk, az hibátlanul megy már egy éve, most mindenhol az lesz. Otthon Samsungom van, majd lehet összehasonlítani a kettőt. :D
Üdv: Placa


pén. feb. 04, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Placa írta:
Sony SDM Sxx irodai TFT monitoraival van valakinek hosszabb idejű tapasztalata? Minőség, kép, üzembiztonság, láthatóság, stb? Eddig 1 db. Home sorozatú (SDM Hxx) monitor van a cégnél, igazából semmi probléma nem volt vele, de láttam már szebb képet is annál. 1 éve amikor vettük, még nagyon drága volt, de most a Samsungok közelében van az ára, ezért érdekelne személyes tapasztalat is, nem csak a reklámduma.
Üdv: Placa


Hali itt munkahelyen nekem SONY SDM S94 -es van, viszont nem hosszabb ideje (2 hónapja)!
Tapasztalataim: Az otthoni Samsungnak (710T) szerintem telítettebbek a színei!
DE:
Ezt rádugtam a DVI-re bekapcs és semmit nem kellett állítanom a fényerővel így volt jó ahogy volt.
Homogenitás szempontjából sokkal jobb a samsung-nál, de valószínűsíthetőleg a válaszidőnek köszönhető!
És ebből kifolyólag kicsit xarabb ezen játszani (persze a munkahely nem is arra van kitalálva), szóval a gyors mozgásoknál kis elmosódás látszik!
Ezen oldalról is jól láthatóak a színek, csak más kontrasztal (az otthonin megváltoznak a színek ha oldalról nézem)!
Amúgy ennyi, nem igazán érzem már a TFT és TFT közötti különbséget, az egyetlen fontos a válaszidő, de ez meg (sajnos) egyenes arányos a homogenitással, és talán a látószöggel!


pén. feb. 04, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Poén: főnök beújított a könyvelőnknek (a feleségének :D ) egy Acer desknote-ot. Alapmodell, semmi extra, pontosan erről a gépről van szó, és ami a poén: sokkal jobb a képminősége, mint főnök Fujitsu Siemeséé :lol: Ezek után viszont meg kellene nézni a Clevo-k kijelzőjét, mert lehet, hogy anyagiak miatt rákényszerülök a "minőségi Barbone"-ra :D , és nem akarom, hogy a belépőszintű Acer noti kijelzője után egy Centrino-s Clevo meglepjen kijelzőileg...

Üdv!


csüt. feb. 03, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sony SDM Sxx irodai TFT monitoraival van valakinek hosszabb idejű tapasztalata? Minőség, kép, üzembiztonság, láthatóság, stb? Eddig 1 db. Home sorozatú (SDM Hxx) monitor van a cégnél, igazából semmi probléma nem volt vele, de láttam már szebb képet is annál. 1 éve amikor vettük, még nagyon drága volt, de most a Samsungok közelében van az ára, ezért érdekelne személyes tapasztalat is, nem csak a reklámduma.
Üdv: Placa


szomb. jan. 29, 2005 0:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jaaaaj, csúf, csúf, CSÚÚÚÚÚÚFFF...
Nyugi, csak megnéztem ma főnök Fujitsu-Siemens 15"-os monitorát. Nagyon randa... Eleve 800×600-ban járatja, tehát "extrapolálni" kell a monitornak, de azt elég igénytelenül teszi, a rosszabbak közé tartozik ebben. 640×480-ban tűrhető mondjuk, az 1024×768-ra meg nem tudom rábeszélni főnök úrfit, egyébként a kép szélei icipicit (2-3 képpont) le vannak vágva, karakteres képernyőn meg már fél karakternyit. És most jön a lényeg, amiért olyan csúf... Homogén fekete háttér mögött a háttérvilágítás egyszerűen tragikus. Minden szélen kb. 3 cm-re benyúlóan, a kép élének 4/5-én (a sarkoknál 4-5 cm-en tehát nem) kintről befelé sötétedő világos csík van, nagyon egyenetlen a világítása. Ha jobban odanézek, a Windows tapétán is látszik. Tehát egy sarkok nélküli fehér, befelé sötétedő keret szegélyezi a képet, ami fekete háttéren borzalmas. Tetézi, hogy főnök a kijelzővéfő keményfóliát a képernyő előtt hagyta - szándékosan, de minek, ami viszont csillog és tükröz ezerrel...

Üdv!


kedd jan. 25, 2005 20:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Látószöget? Nem hiszem. Ez szerintem a monitor fizikai jellemzőitől függ.


hétf. jan. 24, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok

Lenne egy kérdésem.

LCD monitornál lehet állítani menüből vagy szoftveresen a látószöget?
Mert a kislányom Benq monitoránál a kép annál világosabb minél fentebbről nézem.
Vagy mindegyik LCD ilyen?


hétf. jan. 24, 2005 18:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Aki kiváncsi


hétf. jan. 24, 2005 13:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nem hallottam róla. Tanácsom: próbáld ki működés közben is, lehetőleg úgy, hogy legyen összehasonlítási alap - mondjuk még néhány féle monitor a közelben.


hétf. jan. 24, 2005 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Abban kérném segitségeteket, hogy érdemes-e megvennem egy kicsit nonamenal tünő Prestigio 17" TFT-t brutto 69.000-ért? Az ismertetőben viszonylag jó paramétereket irnak, és DVi bemenettel is rendelkezik, a válaszidő 16 ms. Ami hátrány elsőre, az alacsony (125 fok) V-Wiev.
Olvastam az eddigi hozzászólásokat, megnéztem a termék ismertetőket, vannak hasonló monitorok, drágábbak, de nevesebbek.


vas. jan. 23, 2005 21:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsora: nekem egyértelmű volt. :) Nem is bántam meg. Most elég a 60 Hz :)
Alias: egyébként komoly, amit írtam. Én főleg azóta érzem ennek a jelentőségét, amióta kontaktlencsét is használok. A tudatos pislogás "megtanulása" nem rossz dolog egyébként sem. Hiába vagyunk informatikusok, egy híradót végignézni pislogás nélkül nem egészséges, mégha képesek is vagyunk rá ;)


vas. jan. 23, 2005 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Dester írta:
Én amikor először leültem a TFT-m elé, a szemeim hálát rebegtek érte. Lehet, hogy el vagytok kényeztetve. :) Én 1024x768 / 60 Hz-ről ültem át a TFT elé. (13,2" képátlójú volt a CRT.)
A szememnek azóta semmi, de semmi baja, sőt. A CRT-k 85 Hz-e is bántja a szemem 1 óra után.
Kulcsszó: nem meredten bambulni a monitor előtt órákhosszat, ÉS pislogni :)


Helló Dester!

Igyexem majd észben tartani! Kösz! 8)


vas. jan. 23, 2005 19:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás CRT vs. TFT
Na igen... Ha az ember korábban jó minőségű, nagy felbontású monitort használt 100...120Hz-en, akkor a TFT előnyei ahhoz képest nem is olyan egyértelműek. Egy rossz minőségű, extra kis méretű, pislákoló CRT monitornál viszont még egy gagyi TFT is klasszisokkal jobb minden téren. Ilyenkor a válaszlás egyértelmű. Nem?


vas. jan. 23, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én amikor először leültem a TFT-m elé, a szemeim hálát rebegtek érte. Lehet, hogy el vagytok kényeztetve. :) Én 1024x768 / 60 Hz-ről ültem át a TFT elé. (13,2" képátlójú volt a CRT.)
A szememnek azóta semmi, de semmi baja, sőt. A CRT-k 85 Hz-e is bántja a szemem 1 óra után.
Kulcsszó: nem meredten bambulni a monitor előtt órákhosszat, ÉS pislogni :)


vas. jan. 23, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás Re: LCD monitor vásárlás
caprine írta:

Amugy lehet, hogy hihetetlen de napi 12 óra után sem volt gondom a CRT-vel, de kb egy hónapig (amíg meg nem szoktam) az LCD bántotta a szemem.



Nem az. a mostani 17'' LCD monitoromtól 2-3 napja ég a szemem.... (De majd megszokom.... Ha nem, megszököm.. :lol: )


szomb. jan. 22, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hát nem tudom... a mai LCD-knél már van betonfekete is, alacsonyabb fényerővel. Nekem még régebbi van, a töksötét szobában tényleg szürkés a fekete. De nem tud érdekelni... a film jobban leköt, mint az LCD tökéletlensége :)
Az azelőtti 21"-os CRT-mnek vöröses derengése volt (vöröságyú problémák), az azelőtti meg 13,2"-os, szóval kicsi volt. Viszonyítás kérdése az egész. Ezekhez képest ez a TFT szuper. Én nem bántam meg. Nincsenek előnyök hátrányok nélkül, ezeknek az arányát kell mérlegelni.


szomb. jan. 22, 2005 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Majdnem vettem sulinetben még decemberben egy 19-es Neovo LCD monitort. De szerencsére egy ismerősömnél alaposabban is megnézhettem egy LCD monitort és arra jutoittam, hogy majd akkor veszek ha normálisabb minőségüek lesznek.
Nekem egyszerüen bántja a szemem. Az óriási fényerő az 50000W-al kivilágított üzletben nem feltünő, de otthon a szobában kifolyik tőle az ember szeme. Ha lejjebb veszem akkor nincs kontraszt. Nincs fekete szín - a fekete is világít, és a többi szín is csak a win és a játékok szinvilágához jó, valódi képeket nézve egyszerüen vacak.
Amíg egy jobb CRT 7000 körüli kontrasztarányt tud, a legjobb LCD-k is csak 800 körülit ( a gyorsabbak pedig még ennyit sem). Az ára meg csak a piac miatt ennyi - amúgy műanyag az egész......
Szóval tudom ez csak az én véleményem, de aki most gondolkozik a vásárláson az nézze meg alaposan mit vesz. A sok-sok pozitív vélemény után nem árt az árnyoldalakat is negnézni. Mert én pl. csalódtam volna ha kiadok rá egy rakat pénzt...... Inkább összeraktam egy új gépet, részben sulinetes cuccokból, és maradt a 19-es CRT monitor.


szomb. jan. 22, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás DVI csati 15"-ös LCD monitoron.
Nos... neked tökéletesen igazad van. A 15"-ös monitorokon is van DVI csati, bár én még nem láttam olyat a környezetemben.
A teljesség igénye nélkül pár modell:
- ViewSonic VG510b
- Samsung 510T
- LG L1510H
- LG L1520P
- LG L1530B/P
...


szomb. jan. 22, 2005 7:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: LCD monitor vásárlás #2
Zsora írta:
DVI csatit 15"-ös LCD monitoron még nem láttam.


Nem kötekedésből, csak a teljesség kedvéért egy példa: Samsung 510T DSUB és DVI csatival. Sajnos DVI kábelt csak a 17-estől adnak hozzá.
Üdv: PLaca


szomb. jan. 22, 2005 0:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás LCD monitor vásárlás #3
A Philips jelenleg 4 féle 17"-es monitort gyárt:
- 170S5: nincs hangszóró, nincs DVI (olcsó kivitel)
- 170B5: hangszóró, DVI
- 170P5: hangszóró, DVI, LightFrame, Pivot (professzionális kivitel)
- 170T4: hangszóró, nincs DVI, TV tuner, 16:9-es képarány
Ezek közül tudás és ár tekintetében a P széria felel meg nekem a legjobban, tehát a hangszóró vele jár. Bár hangszóróval jobban is néz ki - szerintem.

Köszi az infókat! Még legalább egy hetet rászánok, hogy végignézzem más gyártók termékeit is. Nem akarok túl elfogult lenni.


pén. jan. 21, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 388
Tartózkodási hely: BAZ megye
Hozzászólás 
A Philipseknek (amiket láttam) mindig is nagyon szép volt a képe (több ismerősöm vett ilyet az én ajánlásomra), de LCD-ben még nem volt szerencsém hozzá.

Sosem értettem monitorra minek speaker?? Pláne a mostani 5.1 mánia idején. Meloba még oké.

Ha jól tudom a fényerőnél a nagyobb érték a jobb, bár a 250 is elégnek tünik. Az enyémnél a contrast és a bightness így is 35-44% on stagnál.

Azt hiszem, hogy mostanára (ha a pixel hibákat nem nézzük) ez a technika annyira kiforrott, hogy max a zsebed fog csalodni ha túl sokat költesz.

A HP-t meg inkább ne is emlegessük. Mindenfélét gyárt ami az IT-vel kapcsolatos, de van egy arany szabály ami általános érvényű de az esetek többségében igaz. Olyan gyártotól vegyél cuccot, aki nem tegnap kezdett azzal a témával foglalkozni. Dig fényképezőgépet biztos nem vennék HP-ban. Inkább Canon, Nikon, stb akik ebben vér profik. Ez vonatkozik a monitorra, és sok más dologra is. Persze vannak kivételek mint pl. a Samsung vinyok.


pén. jan. 21, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás LCD monitor vásárlás #2
Hi !

A Philips 107B10 valóban képes az 1920×1440@60Hz felbontásra. Ez a doksijában is, és a WinXP adatbázisában is szerepel. Már nem egyszer kellett használnom ezt a felbontást grafikus tervezésnél, mert máshogy (kisebb felbontásnál) nem volt megoldható a feladat.

A CRT-m 17"-es képmérete a 15"-ös LCD-khez képest előny.

A 17"-es és 19"-es LCD monitorok képaránya 5:4 ill. 16:9. Ez tuti. Ellentétben a 15"-ös és 20"-as LCD-k 4:3-as képarányt használnak. (1024×768, 1600×1200)

A 17"-es LCD-knek kicsit sok az a 1280×1024 a Windows desktophoz. Tudom, mert a munkahelyemen azokat használunk. Ez a felbontás a 19"-eseknek ideális.

DVI csatit 15"-ös LCD monitoron még nem láttam. A melóhelyemen lévő 17"-es HP 1730-as monitorok némelyike pl. pöttyöződik, ha az analóg VGA bemeneten keresztül kapja a jelet. DVI-nél ilyen nincs.

Egyébként már eldöntöttem, hogy lecserélem a monitoromat. A legnagyobb esélyes a Philips 170P5EG/00.
Paraméterei:
Képméret: 17"
Fényerő: 250cd/m2
Kontraszt arány: 500:1
Képlátószög (H/V): 160°/140° (C/R >5)
Válaszidő: 16ms
Bemenetek: VGA, DVI-D (Midkettőhöz mellékelnek kábelt)
Teljesítményfelvétel (normál/készenlét): 33W / <1W
Hangszórók: 2×2W
Minősítés: TCO '03
Bruttó ár: ~94.000Ft

Ő lenne az:
Kép

Persze azért van még pár versenyző (Sony, ViewSonic, Samsung, LG)...


pén. jan. 21, 2005 7:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 388
Tartózkodási hely: BAZ megye
Hozzászólás Re: LCD monitor vásárlás
"Ami a CRT monitorom mellett szól:
- 17"-es képméret (16-os látható)" ez nem értem miért előny, mert az LCD-nél 17/17. Ez nekem inkább hátránynak tünik.

"- 1920×1440@60Hz max. felbontás
- 1152×864@100Hz ajánlott felbontás (ezt használom desktopnak)
- 1024×768@120Hz felbontás a játékprogramokhoz
- 160Hz maximális képfrekvencia" Tők feleslegesek ezek az ultra paraméterek. Minek nyomjam az LCD-t 160Hz-en (nem is tudja, bár a 9800 elméletileg tudná így hajtani) amikor 60-on is tőkéletesen tű éles és vibra mentes.

"- 1920×1440@60Hz max. felbontás" Biztos, hogy tudja ezt az értéket az a moncsi? Iyamánál láttam ilyet, de max nagyitoval kombinálva lehetne használni.

Az LCD is 4:3!

"Nincs DVI csatlakozó" Az én VGA-on (Hercules) csak DVI van, viszont az AgNeovo (F-17 ~90eFt) moncsimon meg DVI nincs, így a kártyához kapott átalakitó megoldja a gondot. A kép így sem mászik el. Mindig középen van.

Amit nem emlitettél (már ha neked ez szempont), hogy oldalról a CRT-t jobban látni.

Amugy lehet, hogy hihetetlen de napi 12 óra után sem volt gondom a CRT-vel, de kb egy hónapig (amíg meg nem szoktam) az LCD bántotta a szemem.

Tehát az egész csak pénz kérdése. Sulinet, stb. A PhotoHall-ban néztem most hirtelen körbe:

ACER AL 1703SM 17", 14ms, fekete, brutto 69.990Ft
http://www.photohall.hu/termekeink/info ... itor/70980

ACER AL 1714 17" 89.900Ft Sulinet, 30 visszajön belőle
http://www.photohall.hu/termekeink/info ... itor/70964


Egyébként érdekes, hogy a mostani LCD-k kisebb kávával készülnek (1-2cm), és így relatíve kisebbek tünik nem csak monitor, de a kép mérete is. Az enyém kb 5cm körbe. Ne vegyél noname-et! Acer, Ag Neovo, Samsung, LG, ViewSonic (ha sok pénzed van)


"Ja, ha a szemed kifolyt a CRT-nél 100Hz-nél akkor ennél is ki fog, mert szerintem az a bajod, hogy nagyon bámulod a monitort és nem pislogsz--> kiszárad a szemed és ezértt elkezd fájni! Megoldás: pislogás bámulás közben ...vagy műkönny használata rendszeresen (aztán úgyis elkezdesz pislogni) " Ez tényleg IGAZ. Sok ember nem jól jár, nem jól lélegzik és a szemét sem használja megfelelően (meg még sok mást emlithetnék). Amerikában van egy házaspár akik abból élnek, hogy felnőtt (nem roki) embereket tanitanak járni, olyanokat mint te vagy én.


csüt. jan. 20, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nos:

Le kell cserélned!!! :D
...és a 17"-os TFT érvei:
- 1280*1024-es desktop felbontásod lesz (kicsit nagyobb mint a mostani), nem értem miért baj ha nagyobb sztem annál jobb minél nagyobb (ha kcisi a betű növeld meg, de nem kicsi)!
- 1024*768 megmarad játékokhoz (ennél a felbontásnál még elég kicsi az élesség romlása, szal simán játszható)
- A képfrissítési frekvencia többé nem számít!
- Hidd el: amint megveszed a TFT-d és esetleg után ránézel a mostani CRT-d éles képére, azt mondod majd: ez eddig is ilyen homályos volt :D (de komolyan!!!)
- Egyáltalán nem lesz geometria hiba!

Ellenérvek: (szerencsére ebből nagyon kevés van)
- Be kell ruháznod! :(
- Az alacsonyabb felbontásokon azért valamivel mégiscsaK rosszabb!
- Némi kompromisszumot kell köss a frissítési idővel kapcsolatban! Ha gyorsabb (kisebb frissítésű) moncsit veszel akkor a kép kevésbé lesz homogén (nem minden szögből egyformák a színek rajta), viszont simán nyomhatsz gyors FPS game-kat.....(és fordítva: lassab homogénebb)!

Ennyi.

Ja, ha a szemed kifolyt a CRT-nél 100Hz-nél akkor ennél is ki fog, mert szerintem az a bajod, hogy nagyon bámulod a monitort és nem pislogsz--> kiszárad a szemed és ezértt elkezd fájni! Megoldás: pislogás bámulás közben :) ...vagy műkönny használata rendszeresen (aztán úgyis elkezdesz pislogni) :D


csüt. jan. 20, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás LCD monitor vásárlás
Hi !

Már hosszú ideje azon töprengek, hogy le kellene váltani CRT monitoromat egy LCD-re. Viszont sok érv és ellenérv szól mellette és ellene, ami miatt nem tudok dülőre jutni. Egyáltalán lecseréljem? És ha igen, akkor 15"-öst vagy 17"-est vegyek? A válasz nem is olyan egyszerű.
Jelenlegi monitorom egy 17"-es Philips 107B10, ami már öt éves.

Ami a CRT monitorom mellett szól:
- 17"-es képméret (16-os látható)
- 1920×1440@60Hz max. felbontás
- 1152×864@100Hz ajánlott felbontás (ezt használom desktopnak)
- 1024×768@120Hz felbontás a játékprogramokhoz
- 160Hz maximális képfrekvencia
- Bármilyen felbontásban éles a kép.
- 4:3-as képarány
- XSD (rövidített képcső, kis méret)
- Már megvan, ezért nem igényel újabb beruházást. :)
Ami ellene szól:
- A CRT széjelbombázza az arcomat.
- Lehetne kisebb is a mélysége.
- Vannak kisebb geometriai hibák.
- Huzamosabb használattól kifolyik tőle a szemem.

Ami egy 17"-es LCD monitor mellett szól:
- 17"-es hasznos képméret
- Nem villódzik, nem fárasztja a szemet.
- Nincs káros elektronsugárzás.
- Kis helyigény
- Könnyű
- DVI csatlakozás
- Tűéles kép, nincs geometriai hiba
Ami ellene szól:
- Fix 1280×1024 felbontás, ami a desktophoz és a játékokhoz sok.
- 5:4-es képarány. Teljesképernyős játékoknál torzulást (nyújtást) okoz.
- Relatív drága a jó minőségű darab.

Ami egy 15"-ös LCD monitor mellett szól:
- Az 1024×768-as felbontás ideális a játékokhoz.
- Nem villódzik, nem fárasztja a szemet.
- Nincs káros elektronsugárzás.
- Nagyon kicsi helyigény
- Nagyon könnyű
- Tűéles kép, nincs geometriai hiba
- 4:3-as képarány
Ami ellene szól:
- Az 1024×768-as felbontás kevés a desktophoz.
- Relatív kicsi a 15" hasznos képméret.
- Nincs DVI csatlakozó. Ennek hiánya rövidesen nagy hátrány lehet: egyre inkább terjednek a dual-DVI-s videókártyák.

- - -

Szóval?... Mi a jó választás?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsora pén. jan. 21, 2005 6:55-kor.



csüt. jan. 20, 2005 18:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 16:41
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest/székesfehérvár
Hozzászólás 
Sziasztok!!!

Segitcséget szeretnék kérni hogy melyik samsung tft moncsit vegyem meg 710N 90000 Ft vagy a 172x 109000 Ft! és van egy Radeon 96000-as kárytám! elolvastam az egész fórumot de akkor se tudom eldonteni hogy most még is melyiket érdemes meg venni! :oops:

Előre is ksözi a segitséget :!:


szer. jan. 19, 2005 16:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jah értem. :) Ugyanezek az anomáliák máshol is megvannak... Gondoljatok pl. a memóriákra, hogy azok milyen szeszélyesen tudnak működni, főleg párosításban, pedig elméletileg azok tervezésekor is szabványt kell követni... satöbbi. :)


kedd jan. 18, 2005 0:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
[...]
Arra gondoltam, hogy jött az írható DVD, és rögtön kitaláltak 2 - akkor még kvázi - szabványt, hogy nagy kavarcs legyen :)

Üdv!


hétf. jan. 17, 2005 23:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 578
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez kicsit inkább arra hasonlít, amikor a HP a Centronics nyomtatókábel nyomtató felöli végét átalakította néhány típusnál. Ezért lehetett méregdrágán kábelt venni, ha nem volt elég a gyárilag mellékelt kb. 1.5 méteres kábel.
Üdv: Placa


hétf. jan. 17, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Miért, mondjuk DVD+R-ből hány van? Én csak egyfélével találkoztam :)
Az más kérdés, hogy háromféle DVD szabvány van (plusz/minusz/RAM), de ott legalább nincs kavarás. Vagy van? :)


hétf. jan. 17, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak annyit mondok a szabványról: DVD+/- R/RW :wink:

Üdv!


hétf. jan. 17, 2005 22:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség