Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 05, 2024 21:04



Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
samsung 160 giga probléma 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
"A 100 Mbit/s -os hálózati kártya sebességét váltsd át bit/s -ra! Mekkora sebességet jelent ez (bit/s)?"

Itt a "mega" 1,000,000-t jelent, a "kilo" pedig 1000-t. Holott ez is számítástechnika...
Bár mondjuk itt ezekkel a mértékegységekkel sebességet (adatátviteli sebesség) jelölnek, míg ahol tárolókapacitást fejezünk ki ugyanezekkel a prefixumokkal, ott már 1024. Érdekes.




"...akkor még nem volt megfelelő prefixum, ezért kezdték el használni a kilo-t, amiről mindvégig tudták, hogy nem 1024, de mivel nem volt 1024-es váltószám, ezért nem tudtak mit tenni. Most viszont, hogy létezik 1024-et jelentő prefixum(Ki) ideje lenne áttérni rá."

Ez így rendben is van. Mégis azt hiszem, hogy nagyon sok időnek kell eltelnie, míg az operációs rendszerek és MINDEN egyéb program is ezt fogja használni. Teljes átállás néhány év alatt nem fog végbemenni, az szinte biztos. Addig pedig én továbbra is a jelennek fogok élni, és nem a bizonytalan jövőnek.


kedd márc. 23, 2004 0:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A Debian legjobb tudomásom szerint már az új jelölést használja a KiB-et. Egyébként már volt erről téma itt is a terminálon, ha jól emlékszem nem is egy.


hétf. márc. 22, 2004 9:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: Volt hozzád korábban egy kérdésem, fogsz rá válaszolni?


hétf. márc. 22, 2004 2:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp és droland:

Decimális számrendszerben decimális prefixumok, bináris számrendszerben bináris prefixumok.

Decimális prefixum, decimális számrendszer:
kilobyte (kB) = 1000 (byte)

Bináris prefixum, bináris számrendszer:
kilobinary byte [kibibyte] - (KiB) = 1024 (byte)

Ettől még a 2-es számrendszer alapjai és a 10-es számrendszer alapjai nem változnak:

2^10 = 1024
10^3 = 1000

Úgy vélem decimális számrendszerekben alkalmazzuk a decimális prefixumokat, bináris számrendszerben a bináris prefixumokat. Erről szól a szabvány-ajánlás is.

A merevlemezgyártók felismerték, hogy ebből hasznot tudnak húzni, mert az informatikához valamit is értők a kB (decimális) prefixum alatt 1024-et fognak érteni, holott a gyártók csupán a decimális prefixumnak megfelelő 1000-es váltószámot használják. Ez 1 MiB-nél elhanyagolható, de 20 GiB-nél már halmozottan a gyártók javára süllyed a mérleg:

1 MiB = 1024*1024 byte = 1048576 byte
1 MB = 1000*1000 byte = 1000000 byte
1 GiB = 1024*1024*1024 byte = 1073741824 byte
1 GB = 1000*1000*1000 byte = 1000000000 byte
20 GiB = 20*1024*1024*1024 byte = 21474836480 byte
20 GB = 20*1000*1000*1000 byte = 20000000000 byte

Vagyis a ténylegesen 20 gigabyte-os merevlemez:
decimális prefixummal = 21.5 GB
bináiris prefixummal = 20.0 GiB

Tehát decimális prefixummal 21.5 GB-t írhatunk rá. Hát nem nagyszerü? Egy ténylegesen 20 gigabyte-os merevlemezt eladtunk 21.5 GB-osként, holott kapacitása ténylegesen 20 GiB.

Szerintem Csaba_20 erre utalt, amikor azt mondta, hogy a gyártók helyesen használják a prefixumokat. Mert a decimális prefixumot 1000-es szorzóval használják.

Na erre jó a bináris prefixumok ismerete és használata.


hétf. márc. 22, 2004 2:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
droland: Szerintem mielőtt hozzászólsz egy témához, olvasd végig azt, de legalább tájékozódj a témában. Engedd meg, hogy néhány dologban kijavítsalak.

1) Létezik egységes szabványos jelölés, mint ahogy azt már korábban le is írtam. A kilo prefixumot az 1991. évi XLV. törvény a mérésügyről, egységes szerkezetben a végrehajtásáról szóló 127/1991. (X. 9.) Korm. rendelettel 1000-szeres szorzónak tekinti. A törvényt az International System of Units(SI) által kidolgozott szabványt alkalmazza. Bár jelenleg nincs törvénybe foglalva és csak ajánlás, de az International Electrotechnical Commision(IEC) által 1998-ban kidolgozott 60027-2 szabványt több nemzetközi szervezet is elfogadta. Beleértve az Electronic Industries Alliance(EIA) szervezetén belül működő JEDEC Solid State Technology Association, az Institute of Electrical and Electronic Engineers(IEEE), az International Committee for Weights and Measures(CIMP), a National Institute of Standards and Technology(NIST) szervezeteket. Tehát nem mindenki azt mond, amit akar!

2) A Linux-ban használatos df, du és ls parancsok mindegyike rendelkezik megfelelő opcióval, aminek a segítségével a prefixumok az IEC 60027-2 szabvány szerint lesznek kiírva. ( http://www.gnu.org/software/coreutils/m ... ils_4.html )
Windows esetében pedig idézet egy, a Windows 2003 Server-ről szóló MCSE könyvből "Új virtuális NNTP server beállítás fülén is a Limit Post Size alapbeállítása a kliensek számára 1000 KB, azaz 1 MB."

3) A te memóriád és merevlemezed mérete nem függ attól, hogy helyesen vagy helytelenül használja valaki a prefixumokat.

4) Bár azt hangoztattad, hogy le se mered írni a mértékegységet, mégis megtetted. ("...A GYÁRTÓ SZERINT 128GB..." - droland)
Ezenkívül nem a mértékegységen vitatkoztunk Scorp-pal, hanem a prefixumokon. Az 1024 pedig mindig 1024 marad, az 1000 pedig 1000. (A gibibájtot helyesen így írják: GiB)

5) A programozók nem tévednek, csak ők is, mint mindenki, az elmúlt évtizedek alatt helytelenül használt decimális prefixumokat alkalmazzák. A helyes az lenne, ha ezek után a bináris prefixumokat használnák, tehát a Ki, Mi, Gi, Ti, Pi, Ei.

6) "Semmi sem igényli annyira a változtatást, mint mások szokásai." - Mark Twain


hétf. márc. 22, 2004 2:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
JA! ÉS MÉG VALAMIT!

Linux és Windows alatt LÉGYSZI LÉGYSZI nézzétek meg a háttértár tulajdonságait! Látjátok??? IGEN!!!!!!!!!

Ennyi PROFI programozó nem tévedhet! GB ÉS NEM Gib!

IGEN!!!!!!!!!!!!

ennyi...meg egy bambi...


vas. márc. 21, 2004 20:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Tisztelt Csaba és Tisztelt Scorp!

Igazatok van is meg nem is.

Tisztelt Scorp, ha te ma veszel egy A GYÁRTÓ SZERINT 128GB
(már le sem merem írni a mértékegységet) gigás vincseszter,
akkor sajnos csak kb 110gigányi adatot tudsz majd ráírni,
tehát az 1024 nem 1024, sajnos...DE IGAZ!

Tisztelt Csaba, ha te ma veszel egy a GYÁRTÓ SZERINT 1GIGÁS
(már le sem merem írni a mértékegységet) RAMOT akkor el
kell hogy keserítselek, mert az bizony nem 1000megás lesz,
tehát az 1000 nem 1000, sajnos...DE IGAZ!

Végezetül, amig NINCS EGYSÉGES szabványos jelölés, addig
mindenki azt mond, amit akar!

VAN?

NINCS EGYSÉGES JELÖLÉS, ugyanis ha lenne,

1/ akkor az én fél gigás ramom NEM 512MB lenne, hanem 500,

illetve ha lenne, (most ÉS kapcsolat jön!)

2/ akkor az én 80gigás hdd-m nem kb. 76giga lenne formázás
után.

ennyi...meg egy bambi...


vas. márc. 21, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
"De nem lett. És azért nem lett, mert a bájtokat nem 1000-es, hanem 1024-es csoportokba kezdték el csoportosítani (aminek oka van, nem véletlenül tettek így, de erről kicsit lentebb írok). Egyébként ezeket a nagyobb egységeket pedig kilobájtnak (KB) nevezték el." - Scorp

"Minden esetben a 2 valamelyik egész számú hatványáról van szó. Az 1000 pedig nem tud a 2 egész számú hatványa lenni. Persze ha a KB-ban a "kilo" prefixum csakis 1000 lehet, akkor ezekre az 1024-es csoportokra nem a KB-ot kellene alkalmazni, hanem a KiB-et. Ez viszont egyelőre nincs elterjedve, a jövőt pedig nem ismerheti senki sem." - Scorp

"Ha belegondolsz, 1 szektor mérete is pont 512 bájt lett, ami egy 1024-es egységnek pont a fele. Vagy annakidején egy 256KB-os memóriamodul mérete pedig 262,144 bájt lett, mivel az 1024-et vették mindenhol alapul. Tehát az 1024 az FIXEN MARADNA, csak nem KB/MB/GB lenne a helyes elnevezés, hanem KiB/MiB/GiB. Lehet, hogy ez a jövő, én viszont a jelenben élek." - Scorp

Scorp: Félre magyarázod, mert nem ez az ok és okozat összefüggés. Hanem az, hogy akkor még nem volt megfelelő prefixum, ezért kezdték el használni a kilo-t, amiről mindvégig tudták, hogy nem 1024, de mivel nem volt 1024-es váltószám, ezért nem tudtak mit tenni. Most viszont, hogy létezik 1024-et jelentő prefixum(Ki) ideje lenne áttérni rá.

Te mindvégig csökönyösen védted az általad tanultakat(kilobájt = 1024). Ami nem is baj, csak abba gondolj bele, hogy most már nem te tanulod, hanem te fogod tovább adni a tudást. Most már a te dolgod is az, hogy helyesen oktasd a prefixumokat és ne az évtizedek óta hibás jelölésrendszert add tovább!

"...Ez viszont egyelőre nincs elterjedve, a jövőt pedig nem ismerheti senki sem." - Scorp

"Tehát az 1024 az FIXEN MARADNA, csak nem KB/MB/GB lenne a helyes elnevezés, hanem KiB/MiB/GiB. Lehet, hogy ez a jövő, én viszont a jelenben élek." - Scorp

Ez utóbbi az, amiért Hofi szavait idéztem!
"Csak az órát állítottuk át, nem az időt." -Hofi

A jövő a mi kezünkben van! Alakítsuk úgy, hogy unokáinknak már a helyes prefixumokat használják! Ne csak haladjunk az árral, tegyünk is valamit! Akár elfogadod, akár nem, ez a mi feladatunk is! Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy tesz is érte valamit, vagy sem.


vas. márc. 21, 2004 13:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Zsoca-M5:
""Kissé" elment személyeskedés irányába a topic, ezért jónéhány hozzászólás törölve lett, ezért utólag bocs, de ez a dolgunk!!!"

Teljes mértékben igazatok van! Sajnos egy "mezei" fórumtag nem tud mit csinálni, mint vagy benyeli a negatív megnyilvánulásokat, vagy viszonozza azokat.



"Most ha ésszerűen belegondolunk: Kilo=1000-es szorzó.
Vagyis "sajnos" 1 KiloByte az bizony 1000 Byte kellett volna legyen már X évvel ezelőtt is."

De nem lett. És azért nem lett, mert a bájtokat nem 1000-es, hanem 1024-es csoportokba kezdték el csoportosítani (aminek oka van, nem véletlenül tettek így, de erről kicsit lentebb írok). Egyébként ezeket a nagyobb egységeket pedig kilobájtnak (KB) nevezték el.



"Sokszor emlegeted a 2-es számrendszert, azonban az 1024-es szám nem kettes számrendszerben van hanem 10-esben. És már az 1024 sem 1 KB ugyebár hanem egész pontosan 1KB +24 B."

2^10 = 1024 (ez a váltószám KB, MB, GB, TB, stb. között)
2^3 = 8 (ez pedig a bit és a bájt között)

Minden esetben a 2 valamelyik egész számú hatványáról van szó. Az 1000 pedig nem tud a 2 egész számú hatványa lenni. Persze ha a KB-ban a "kilo" prefixum csakis 1000 lehet, akkor ezekre az 1024-es csoportokra nem a KB-ot kellene alkalmazni, hanem a KiB-et. Ez viszont egyelőre nincs elterjedve, a jövőt pedig nem ismerheti senki sem.



"És miért mondod, hogy a számítástechnikában értelmetlen az 1000-es egység?"

Részben erre válaszoltam az előbb, ill. ha megfigyeled, a bit-eket (binary digit: 2-es számrendszerbel jel) mindig a 2 valamelyik egész számú hatványaként képzett csoportokba csoportosítják:
8 bit (2^3) = 1 bájt
1024 bájt (2^10) = 1 kilobájt (KB)
1,048,576 bájt (2^20) = 1 megabájt (MB)
1,073,741,824 bájt (2^30) = 1 gigabájt (GB)
stb.

Ha belegondolsz, 1 szektor mérete is pont 512 bájt lett, ami egy 1024-es egységnek pont a fele. Vagy annakidején egy 256KB-os memóriamodul mérete pedig 262,144 bájt lett, mivel az 1024-et vették mindenhol alapul. Tehát az 1024 az FIXEN MARADNA, csak nem KB/MB/GB lenne a helyes elnevezés, hanem KiB/MiB/GiB. Lehet, hogy ez a jövő, én viszont a jelenben élek.


vas. márc. 21, 2004 1:44
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Salvatore:
Ezer bocsánat!!! Fáradt voltam tegnap (ma is az vagyok :) ).
És nem vettem le kapásból, hogy a "c" betű a reakciód. Azt hittem félreütés.
Tényleg ne haragudj, most röhögtem egy jót magamon, hogy kiszedtem a "c"-det :)
Na mindegy.

Üdv,
Zsoca-M5


pén. márc. 19, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Egyetértek :)


csüt. márc. 18, 2004 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Salvatore: Látod? Szabad országban élünk!! Itt mindenki azt tesz, azt mond, azt véleményez, amit csak SZABAD! :))

TXT-ként az előbbi szövegem 113 bájtot foglal el egy txt-ben, ha elmentem.


csüt. márc. 18, 2004 17:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
így visszagondolva erre a durva beszólásomra, magamba
szállok és hamut szórok a fejemre...:)


csüt. márc. 18, 2004 17:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Salvatore: :))))


csüt. márc. 18, 2004 16:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
moderálták azt az egyetlen c betűt amit beírtam!:))))))


csüt. márc. 18, 2004 16:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Salvatore: Mit szóltál hozzá? Mert bár a listánál a te neved jelöli meg utsó hozzászólóként, de itt nem téged látlak annak. Most akkor az én szemem kápárzik?


csüt. márc. 18, 2004 16:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
c


csüt. márc. 18, 2004 16:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

"Kissé" elment személyeskedés irányába a topic, ezért jónéhány hozzászólás törölve lett, ezért utólag bocs, de ez a dolgunk!!!

...és hogy az én hozzászólásom legalább félig idevágjon :) leírom a véleményemet:

Scorp: nagyra becsüllek, de asszem most nincs igazad:
Analógiaként: mint ahogy sok száz éven keresztül azt hitték a Föld lapos, kiderült, hogy gömbölyű.
Most ha ésszerűen belegondolunk: Kilo=1000-es szorzó.
Vagyis "sajnos" 1 KiloByte az bizony 1000 Byte kellett volna legyen már X évvel ezelőtt is.

Sokszor emlegeted a 2-es számrendszert, azonban az 1024-es szám nem kettes számrendszerben van hanem 10-esben. És már az 1024 sem 1 KB ugyebár hanem egész pontosan 1KB +24 B.
Sajnos!!! :(
Számomra is nehéz elfogadni, hogy amikor még én tanultam az iskolapadban akkor bizony ezt így kellett tudni, sőt még most is így tanítják, de lássuk be butaság.

És miért mondod, hogy a számítástechnikában értelmetlen az 1000-es egység?
Ha én most nyitok egy TXT dokumentumot és beleírok 1000 karaktert, majd elmentem mennyi lesz a fájlméret: 1000 Byte.
A kettes számrendszer a számítástechnikában, csak "odabent" van a számítások elvégzésekor, mivel egy az áram vagy folyik vagy nem, de ezt neked nem kell magyarázni (ezzel inkább a SW fejlesztőknek kell majd foglalkozniuk) , sztem a "szabványkészítők" az emberközpontúságra szerettek volna rámenni. És őszintén megvallva jól tették.
Nehéz elfogadni de el kell fogadni.
Bár nemtom mikor fogja dir Parancs így számolni a méretet.

És a legnagyobb kérdés:
Vajon ha jelen pillanatban a Legyen ön is Milliomos 40Milliót érő kérdése az lenne:
Hány Byte egy KiloByte ?
A:10000 B:1000
C:1024 D:10024

Akkor vajon a B-t vagy a C-t jelölnétek meg ??? :)

Üdv,
Zsoca-M5


csüt. márc. 18, 2004 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
és mi újság a samsunggal?:)


csüt. márc. 18, 2004 15:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Kedves Deák gdea!

Minthogy az e-mailcímemhez semmi köze nem volt, így kérem tartózkodjon a személyes adataim felhasználásától, valamint az effajta kéretlen levelek küldésétől!

Tisztelettel Captain_crash


csüt. márc. 18, 2004 14:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
gdea: Számos olyan hozzászólás született itt, aminek semmi köze az eredeti témához. Többekközt ennek a hozzászólásnak se, ha gondolod töröld. Bár nem hiszem, hogy egyoldalú törléssel kéne rendet tenned.

"captain_crash:
Ha a szavaid döntő többsége idegen szó, akkor többnek érzed magad? Netalán okosabbnak? Műveltebbnek? Vagy csak ki akarsz tűnni a többi ember közül, akik lehetőleg magyar szavakat használnak mindenhol, ahol csak lehet. Nem jut eszembe, hogy mondják a feltűnési viszketegséget idegen szóval? ;)" - Scorp

Ez szintén minősítés és szintén nem témába vágó hozzászólás. Sőt, tovább megyek:

"captain_crash:
Ha már a minősítgetéseknél tartunk, szerinted az kit minősít, hogy harmadszorra vagy csak hajlandó válaszolni a hozzád intézett kérdéseimre?!

Illetve ez a mondatod szintén kit minősít?!

"Hát válaszolok, hogy legyen meg az örömöd."


Gondolhatod, hogy mekkora örömet szereztél vele, hogy hozzám, nyomorult földi halandóhoz szóltál, és hajlandó voltál nekem még válaszolni is! Ó, kérlek engedd meg, hogy hálás köszönetet mondjak érte, mielőtt ettől a rengeteg jótól el nem vesztem józan eszemet, és ájultan nem rogyok lábaid elé, hogy azokat belém törölhessed!

B+" - Scorp

Úgy vélem az ilyes fajta bammegolás sem épp témábavágó, vagy tévedek?


csüt. márc. 18, 2004 14:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
minthogy a hardver rovat ezen topicjához semmi köze sem
volt a hozzászólásának, töröltem.
megkérem, tartózkodjon a fórumtársak minősítésétől.
ellenkező esetben írásjogát megvonom, véglegesen.


tisztelettel: gdea


csüt. márc. 18, 2004 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Moderátoraink megint alkotmányos jogainkat sértették...nembaj, már ment a levél a megfelelő szervnek.


csüt. márc. 18, 2004 14:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Rejtett agresszív viselkedésben rejlő gúnyolódásodnak először úgy gondoltam nem adok teret, mert tudtam, hogy ha mégis, akkor csak segítem kiélni vágyaid, hogy másokba köss bele. De aztán gondoltam üsse kő, legyen meg a te akaratod, éld ki vágyaid:
A pszichológia alapjait, ha nem ismered, elnézésedet kérem, azt hittem igen. Abból indultam ki, hogy nekem informatikus szakiránynál kötelezően választott tantárgy volt, így megengedtem magamnak azt a luxust, hogy ne bocsájtkozzak több helyen is szóismétlésbe, és hogy a megfelelő szakkifejezést használjam ott, ahol kell. Ha valamit nem értenél, szólj, szívesen elmagyarázom! Legfeljebb megint tanulsz valami újat.
Hogy ki akarok-e tünni a többi ember közül? Mindenképpen igen. De nem negatív értelemben, ahogy Te azt felvázoltad. Élhetnék azon elvont példával, mely közvetve ide tartozik, vagyis hogy az eminens embereket is gyakran pejoratívan értelmezik, pedig ha ezen tulajdonság kellő kreativitással párosul nagyszerü dolgok születhetnek.
Ne haragudj, hogy neked böki a csőröd, hogy ismerek pár pszichológiai alapfogalmat és emiatt magad hibájaként önértékelésed rombolod. Megnyugtatásod érdekében közlöm, hogy nem vagyok se több, se kevesebb nálad és nem célom állandóan rivalizálni veled. Ez utóbbit Te se tedd, mert értelmetlen és belefáradsz!
Hogy feltünési viszketegségem lenne azt viszont kétlem! Ahhoz az kéne, hogy olyanhoz is hozzászóljak, amihez nem értek kellőképpen. Ebben kettőnk közül talán inkább te szenvedsz, lásd Lexmark nyomtatók, ahol úgy szóltál hozzá, hogy életedben talán 5 ilyen nyomtatóval találkoztál. És ebben a témában is úgy vitatkoztál, hogy saját elmondásod alapján, jómagad sem voltál tisztában a bináris prefixumokkal. Ha nincs kellő kompetenciád valamihez, akkor azt hiszed elég egy nyomatékosabb attitűd? A lelkes szándékot elégségesnek tartod a segítségben való sikerhez?
Vedd figyelembe, hogy mások segítéséhez is, mint mindenben a világon, nélkülözhetetlen a szakszerűség, a dilettantizmussal nem segítesz, hanem mások jogait veszed semmibe! Ez a Lexmark-os hozzászólásaidra vonatkozott. És ha vitázol bírj kellő ismerettel az adott témával kapcsolatban, valamint viseltess több tiszteletet a másik érvelő fél iránt! Ez pedig az itt elhangzottakra.
Nem tartalak rossz embernek, nem akarom önértékelésed rombolni, meglátásaimmal csupán rávilágítani próbálok néhány hasznos dologra, mellyel, ha nem is gyakorolsz annyi önkritikát, csak növelheted önbecsülésed és magabiztosságod.
Ezek jótanácsok, nem kötelező őket megtartani, vagy átgondolni, magad döntheted el, hogy miként alakítod társas kapcsolataid. Én mindenestre elnézésedet kérem mégegyszer, hogyha hozzászólásom miatt alacsonyabbnak érezted volna magad, vagy kárt tettem volna az önbecsülésedben és amennyiben igényed van rá, szívesen magyarázok pár pszichológiai alapfogalmat.(természetesen nem a fórumon, mivel nem ehhez tartozik és ezen hozzászólásnál többet nem kívánok offtopic-olni).


csüt. márc. 18, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Ismételten kötekedsz, no comment!


csüt. márc. 18, 2004 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain_crash:
Ha a szavaid döntő többsége idegen szó, akkor többnek érzed magad? Netalán okosabbnak? Műveltebbnek? Vagy csak ki akarsz tűnni a többi ember közül, akik lehetőleg magyar szavakat használnak mindenhol, ahol csak lehet. Nem jut eszembe, hogy mondják a feltűnési viszketegséget idegen szóval? ;)


csüt. márc. 18, 2004 5:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Próbálj meg konstruktív lenni, és ne destruktív! Az interperszonális kapcsolatok terén törekedj nagyobb szenzitizációra, még akkoris, hogyha megismerés során rossz tapasztalataid alakultak ki. Arra, hogy agresszív volt a hangnemed abból a centrális vonásból következtettem, hogy a követelőztél. Jómagam is törekedtem több érzékenységre, így a percepció során a sztereotípia tipikus hibáját kompenzálva fenntartottam, hogy csak a fáradtságod jele az alpáriság.
Megfogalmazásom helytelen volt, ez meg az én álmosságomnak tudható be, természetesen az okos emberekhez méltón igyekszem cselekedni, azonban nem a sokak által elsajátított imitációval és identifikációval, hanem internalizálással. Természetesen nem a szubmisszív viselkedési formára öszönözlek, az a ló túloldala lenne, csak ne légy agresszív vagy destruktív. Ha Csaba_20 által ismeretetett IEC szabvány-ajánlása nem váltott volna ki kellő kognitív disszonanciát benned, akkor nem kezdted volna egyszerűen racionalizálni, a szabványt elutasítani...
A hozzászólásokból kiderül mindannyian informatika területén vagyunk otthon, így kár egy szabvány-ajánlás iránti nem tetszésedet másra kivetítened. Azonban, örülök, hogy sikerült, - ha nehezen is - tanítani valami újat, melyet a sok kezdeményező, konstruktív ember ha elterjeszt, akkor te is alkalmazol majd. ;)


csüt. márc. 18, 2004 5:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: A 100 Mbit/s -os hálózati kártya sebességét váltsd át bit/s -ra! Mekkora sebességet jelent ez (bit/s)?


csüt. márc. 18, 2004 4:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
Első mondatom helyesen így hangzott volna:
Idézek, és NEM ferdítek!


csüt. márc. 18, 2004 3:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Javítás: Okos emberhez méltón...


csüt. márc. 18, 2004 3:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
Idézek, és ferdítek!


"A kilo minden esetben 1000-szeres szorzót jelent, ezt nem lehet sehol ettől eltérően értelmezni."

Ez rendben van.



"Tehát hiába használsz bájt-ot, ami kettes számrendszerben van, ha kilo prefixumot biggyeszted elé, akkor 1000-szeres szorzót használsz."

Eleve nem biggyeszthetek elé "kilo" prefixumot, mert az csak 10-es számrendszerre vonatkoztatva használható (és ott 1000 jelent). Ha mégis megteszem, hogy ott használom, akkor már helytelenül használom. Innentől kezdve NEM CSAK az a helytelen, hogy 1000 helyett 1024-ként használom, hanem maga a használat ténye is.



"Mert nem értelmezheted a kilo-t 1024-ként!"

A "kilo"-t nem értelmezhetem 1024-ként, de eleve a "kilo"-t nem is használhatom máshol, mint 10-es számrendszeren alapuló rendszerekben.


csüt. márc. 18, 2004 3:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain_crash:
Ha személyesen tehettem volna föl azokat a kérdéseket, láthattad volna, hogy nem kötekedésről van szó. Na mindegy.




"Okos emberként tudom, hogy mikor álljak le vitatkozni és mikor hajtsam el a fülem mellett a hangnemet, így az alpári hozzászólásodat csak megmosolyogtam."

Ismertem néhány valóban okos embert, de egyikük sem hangoztatta SOHA, hogy ő "okos ember". :-)))


csüt. márc. 18, 2004 3:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: A kilo minden esetben 1000-szeres szorzót jelent, ezt nem lehet sehol ettől eltérően értelmezni. Tehát hiába használsz bájt-ot, ami kettes számrendszerben van, ha kilo prefixumot biggyeszted elé, akkor 1000-szeres szorzót használsz. Ezt jelenti az, hogy a 2-es számrendszerre nem alkalmazható. Mert nem értelmezheted a kilo-t 1024-ként!


csüt. márc. 18, 2004 3:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
A stílust remélem holnapra teljesen kialszod, mert ez megint nem informatikushoz méltó viselkedés. Ha a temperamentum és az alpáriság sokszor megjelenik a hozzászólásaidban, próbálj arra gondolni, hogy nem egymás legyőzése, hanem mindkét fél nyeresége a cél, növelni egymásban és önmagunkban az önbizalmat.
Okos emberként tudom, hogy mikor álljak le vitatkozni és mikor hajtsam el a fülem mellett a hangnemet, így az alpári hozzászólásodat csak megmosolyogtam.
Nem voltam és nem vagyok köteles válaszolni Neked, se senki másnak. Az, hogy helyenként leírom ismereteim, véleményem, valamint hogy felhívtam figyelmedet saját szabad akaratomból tettem. Nem tudsz kényszeríteni rá, hogy válaszoljak, így felesleges követelőznöd a továbbiakban. Mindaz, hogy mégis válaszoltam az irántad megnyilvánuló tiszteletből és tapintatból eredt. Én se vártam el sose, hogy válaszolj, mert ha nem válaszolsz nem izgat.
Mindemellett megmondtam, nem szerinteden és szerintemen alapszik a tudomány, hanem tényeken. Kérdéseidben kötekedést láttam, és feleslegesnek tartottam válaszolni rá, mivel nem a véleményem a meghatározó, hanem a tények ismerete, ami a tudás alapja. A tudás és a vélemény között pedig az az óriási különbség, hogy a tudás megalapozott ismeretet takar, a vélemény pedig nem, az csak vélemény!


csüt. márc. 18, 2004 3:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain_crash:
Most már én is ismerem, és ha egyszer ténylegesen el fog terjedni, természetesen én is használni fogom.


csüt. márc. 18, 2004 2:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
Tanuljak meg helyesen idézni?! Idézni csak egyféleképpen lehet: fogom a szöveget, kivágom, majd a kívánt helyre beillesztem, idézőjelek közé téve, ezzel is jelezve, hogy idézetről van szó!


2004-03-17, 19:39:42-kor írtad:

"Ha csupán a kilo prefixumot használja valaki, akkor az (10^3)^1 -szeres szorzót jelent. Tehát, ha helyesen használod a prefixumokat, akkor az 1 kB bizony 1*(10^3)^1 bájtot jelent. Vagyis a HDD gyártók alkalmazzák helyesen a prefixumokat. De ez nem azt jelenti, hogy ezt kéne használniuk."

Te itt azt állítod, hogy a HDD gyártók alkalmazzák helyesen a prefixumokat. Pedig nem. ABSZOLÚT HELYTELENÜL alkalmazzák, mivel ezek a prefixumok szigorúan a tízes számrendszerre épülnek, ők pedig a kettes számrendszerre épülő számítástechnikában alkalmazzák azokat!!!!!!!!!!!!!!

Érted, hogy mi a probléma? GB-ot eleve nem alkalmazhatnának, csak GiB-ot. HA a 2-es számrendszerre is alkalmazható volna (de nem az!), akkor rendben volna az a rohadt felirat! De így nem, mivel egy winchesterről van szó, az pedig a számítástechnikához kötődik egyértelműen, ott pedig a 2-es számrendszer van érvényben!


csüt. márc. 18, 2004 2:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Ne értetlenkedj! Szabványajánlás szerint 1 kB = 1000 byte és 1 KiB = 1024 byte. Ha felfogod, ha nem. Új virtuális NNTP server beállítás fülén is a Limit Post Size alapbeállítása a kliensek számára 1000 KB, azaz 1 MB. De a Linux df du és ls parancsai is kétféleképpen KiB és kB szerint is képesek megjeleníteni a file-ok méretét. Ez nem mágia, hanem szabvány-ajánlás. Azt használsz amit akarsz, személyszerint én haladok a fejlődéssel és elfogadom, ismerem ezt is, azt is. Természetesen semmi nem indokolja, hogy Te is kövesd, vagy ismerd.


csüt. márc. 18, 2004 2:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: Tanulj meg helyesen idézni, mert nem kívánok tovább reagálni, ha mondatokat ragadsz ki az általam használt szövegkörnyezetből! Ugyanezt teszed az általam adott link esetében, és az én hozzászólásaim esetében is. Ezt szóforgatásnak hívják!

A megfelelő idézet így néz ki.
"<b>1. Kérdéskör:
"Tehát továbbra is azt mondom, hogy a vinyógyártók helytelenül használják az 1000-es váltószámokat. Erről mi a véleményed?" - Scorp

Mivel ezt már elmondtam egyszer, ezért had idézzem a választ saját magamtól.

"Ha csupán a kilo prefixumot használja valaki, akkor az (10^3)^1 -szeres szorzót jelent. Tehát, ha helyesen használod a prefixumokat, akkor az 1 kB bizony 1*(10^3)^1 bájtot jelent. Vagyis a HDD gyártók alkalmazzák helyesen a prefixumokat. De ez nem azt jelenti, hogy ezt kéne használniuk." - Csaba_20

Vagyis a prefixumot jól értelmezik, de nem ezt kéne használniuk, hanem a GiB -et.</b>" - Csaba_20

Ebből világosan kiderítheted, hogy mi az álláspontom a dologról. Ha nem sikerül, akkor sajnállak, többször tényleg nem fogom megismételni önmagam.


csüt. márc. 18, 2004 2:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain_crash:
Ha már a minősítgetéseknél tartunk, szerinted az kit minősít, hogy harmadszorra vagy csak hajlandó válaszolni a hozzád intézett kérdéseimre?!

Illetve ez a mondatod szintén kit minősít?!

{i}"Hát válaszolok, hogy legyen meg az örömöd."{/i}


Gondolhatod, hogy mekkora örömet szereztél vele, hogy hozzám, nyomorult földi halandóhoz szóltál, és hajlandó voltál nekem még válaszolni is! Ó, kérlek engedd meg, hogy hálás köszönetet mondjak érte, mielőtt ettől a rengeteg jótól el nem vesztem józan eszemet, és ájultan nem rogyok lábaid elé, hogy azokat belém törölhessed!

B+


csüt. márc. 18, 2004 2:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
"Vagyis a HDD gyártók alkalmazzák helyesen a prefixumokat."

Hogy alkalmaznák már helyesen, amikor szigorúan a tízes számrendszerre épül, és a 2-es számrendszerre nem alkalmazható?! Ők pedig a 2-es számrendszerre épülő számítástechnikában alkalmazzák ABSZOLÚT HELYTELENÜL!



Ezt már egyszer beollóztam:
{b}{i}"Az IEC által megalkotott és elfogadott SI mértékrendszer az egész világra kötelezően érvényes. Ez a mértékrendszer szigorúan a tízes számrendszerre épül."{/b}{/i}

Illetve:
{b}{i}"a 2-es számrendszerre nem alkalmazható"{/b}{/i}


csüt. márc. 18, 2004 1:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain crash:
Az előző hozzászólásom amikor elment, még nem volt olvasható a tied, melyben a válaszaid is le voltak írva.

Én nem a szabvánnyal vitatkozom, de ha az emberek 99.9%-a helytelenül 1 KB-ot (kilobájt) 1024 bájtként kezel, akkor én sem fogom ezt máshogy tenni, még ha helytelen is!


csüt. márc. 18, 2004 1:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
captain crash:
"Szerintem a szabvány-ajánlással kötekedj. Az meg, hogy "új" és 98 óta létezik és nem tudtál róla, szerinted kit minősít?"

Elhiheted, hogy nem engem. Azért nem tudtam róla, mert nincs elterjedve, sehol nem használják. 98 óta rengeteg idő eltelt, rengeteg új hardver és szoftver jelent meg, és elhiheted, hogy ismerem őket, mivel ezzel foglalkozom. (Persze nem vagyok mindentudó, nem is ezt akarom mondani!) Prefixumokkal egyáltalán nem foglalkozom, és nem is szándékozom a jövőben sem. Majd ha azt írják a floppyra, a CD-re, a DVD-re, a memóriára, hogy x MiB, majd akkor én is azt fogom használni. Addig garantáltan nem. Sok minden dolog van a világon, amiről nem tudok, és amig nem terjed el annyira, hogy nekem is alkalmaznom kelljen, addig nem is teszem azt. Mutass már egy operációs rendszert ahol MiB jelölést használnak MB helyett. Vagy egy fájlkezelő programot. Vagy egy BIOS-t, ami így írja ki a memória vagy winchester méretét. Vagy akármi olyan területet, ahol TÉNYLEGESEN használják a MiB mértékegységet MB helyett!

Hallgatlak! A korábban hozzád intézett kérdéseimre viszont továbbra sem válaszoltál.


csüt. márc. 18, 2004 1:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Hát válaszolok, hogy legyen meg az örömöd.
Az, hogy szerintem 1 kB (kilobájt) = 1000 bájt egyáltalán nem fontos, a szabvány-ajánlás szerint igen, ennyi, viszont nem ajánlatos használni. Ha már a kilo (decimális) prefixumot szeretnéd használni, akkor használd helyesen, vagyis 10^3-ként, lehetőleg 10-es számrendszerben. És megint nem szerintem, 1024 byte alkot egy nagyobb egységet, melyet szintén a szabvány-ajánlás szerint 1 KiB-nek kell mondani és írni.
Nem szerintem, meg szerinteden alapszik a tudomány, hanem tényeken, így a számítástechnika is.


csüt. márc. 18, 2004 1:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Ja és még valami, bár én is elszúrtam egyszer, de a kilo prefixumot kis k-val írjuk.


csüt. márc. 18, 2004 1:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
"Igen, a 2-es számrendszerre nem alkalmazható! Akkor a vinyógyártók mégiscsak helytelenül teszik ezt. Te hogy látod?" - Scorp

Már párszor leírtam hogy látom, nem fogom többször.


csüt. márc. 18, 2004 0:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Csaba_20:
Igen, a 2-es számrendszerre nem alkalmazható! Akkor a vinyógyártók mégiscsak helytelenül teszik ezt. Te hogy látod?

captain_crash:
Nem veszem sértésnek, de a kérdéseimre csak nem válaszoltál...


csüt. márc. 18, 2004 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: Mintha eddig a falnak beszéltem volna...

1. Kérdéskör:
"Tehát továbbra is azt mondom, hogy a vinyógyártók helytelenül használják az 1000-es váltószámokat. Erről mi a véleményed?" - Scorp

Mivel ezt már elmondtam egyszer, ezért had idézzem a választ saját magamtól.

"Ha csupán a kilo prefixumot használja valaki, akkor az (10^3)^1 -szeres szorzót jelent. Tehát, ha helyesen használod a prefixumokat, akkor az 1 kB bizony 1*(10^3)^1 bájtot jelent. Vagyis a HDD gyártók alkalmazzák helyesen a prefixumokat. De ez nem azt jelenti, hogy ezt kéne használniuk." - Csaba_20

Vagyis a prefixumot jól értelmezik, de nem ezt kéne használniuk, hanem a GiB -et.

2. Kérdéskör:
Akkor ezt kitárgyaltuk.

3. Kérdéskör:
Szerinted ahhoz mennyi idő kellett, hogy elfogadják, hogy a föld kerek? Ettől még hülyeség?

4. Kérdéskör:
Nincs jelentősége az én véleményemnek, mert tényeket közöltem, a tényeken pedig nem változtat az én véleményem.


csüt. márc. 18, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Szerintem a szabvány-ajánlással kötekedj. Az meg, hogy "új" és 98 óta létezik és nem tudtál róla, szerinted kit minősít? Nehogymár ezt is más hibájaként tüntesd fel, mint ahogy magát a kidolgozott szabvány-ajánlást. Diploma ide, vagy oda, észrevehetnéd, hogy a szakértelem nem valakinek a véleményén múlik, hanem tényeken.

Az RFC is ajánlásokat tartalmaz és nagyon sok helyen figyelembe is vették. Az OSI is egy referenciamodell, és nem terjedt el, helyette TCP/IP-t használunk, ami minden sebből vérzik...ismételten nem függ véleménytől melyik terjedt el.


csüt. márc. 18, 2004 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1833
Hozzászólás 
Scorp: Nem jól értelmezted, mert nem "a 2-es számrendszerre nem érvényes!", hanem a 2-es számrendszerre nem alkalmazható!


csüt. márc. 18, 2004 0:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Scorp:
Ezt felesleges kommentálni, pont most mondtad el a lényeget, amit már rég leírt neked Csaba_20. De ha már ott jársz végre, akkor olvasd végig és megtudod, hogy pont emiatt van az IEC szabványajánlata a bináris prefixumokra. Nehezen fogod fel a dolgokat....lehet, hogy mert már rég tanultál, de hát érthető öreg agy nehezebben fog, ha nem használják ;) Ne vedd sértésnek, csak baráti poénkodás próbált lenni.


csüt. márc. 18, 2004 0:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség